|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:29:07   
Vika
Ivaj, Mitrović ima sina iz prvog braka i još jednu ćerku user posted image

A to šta je kome solidno je vrlo relativno. Čini mi se da sam bila srećnija sa tri outa manjom platom u drugo vreme i na drugom mestu

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:31:11   
NadaR
Konkretno moj slucaj -ako sada zatrudnim ostajem bez posla jer jos uvijek nisam dobila ugovor na neodredjeno . Mm radi u firmi , zapocinje privatan posao gdje ulaze svaki dinar .
To njegovo jos nije sigurno i ako propadne bez moje plate nisam sigurna da cu imati dovoljno i za Milosa a kamoli za jos jednu bebu .

Naravno da cu cu sacekati bolje uslove . user posted image

Sto se tice roditeljske pomoci , pomagali su nam kada je bilo najteze ,na pocetku .

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:36:37   
kalinam
Ja bih pomogla svom detetu, naravno, ali i to dete mora da zna sta se , kad i kako radi. Najlaske je napraviti dete i ocekivati da neko pomaze.
Komentar za Olgu -
1. ne znam kako ocekujes da se stvari poprave kad sistem penzionog osiguranja trazi radikalne promene, odnosno, izvisice dve tri generacije jer ovako ne moze da se odrzi
2. primetila sam i ja da bi pojedini trebalo da prosire svoju genetiku a oni to ne zel. s druge strane, vidim da je na snazi neki evolucijski egoizam - prosiriti svoje gene sto vise

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:38:34   
dunja RR

Ma meni je ok ako roditelji mogu da pomognu, ako je to prelazna faza dok taj kome pomažu ne stane na noge, završi studije i ne ustali se sa poslom.

Skroz drugi slučaj su oni kojima roditelji pomažu ceo život, dajući sve i sebe i pare, i taj neko kome pomažu podrazumeva da to tako treba i mora (a znam puno takvih), i onda razvlače fakultete ... razvlače sa traženjem posla, stalno su kenjkavi ...

Jovica je mlada, redovan student, napisala je to xy puta, ima dete i redovno studira. Ni vidim ništa loše u tome što joj roditelji pomažu i pri tom mogu da joj pomognu.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:42:26   
dunja RR

Mislim stvarno, toliko znam klinki koje džabalebare, izlaze, ne rade, ne daju ispite, imaju i blizu 30, a žive na grbači roditelja (koji mahom imaju para) a mi ovde razglabamo da li je ok pomoći devojci koja ima 22, ima dete i redovno studira. Možda sam luda, ali sistem vrednosti nam nešto ne radi, rekla bih ...


< Poruku je uredio dunja RR -- 14.11.2011 14:47:53 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:44:53   
Verus
off topic: ma ne, prodacemo kucu, podmiriti sta imamo (ne dugujemo nista na karticama, ne dugujem nista za skolu, placala mi je bolnica sve za masters), i vracamo se "cisti".  Necu ni zatvoriti racun u banci, a i penziju sto sam uplacivala ostavljam (posto je to sve u deonicama).  Ako izvucem penziju naplacuju mi porez na to, tako da cu to sto imam ostaviti, nek se kotrlja jednog dana za decu, pa kad budem imala dovoljno godina za penziju po njihovom: izvucicu i dacu deci...
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja imam srece sto se tice zdravstvenog, mislim da ga imam najboljeg ne samo u Americi nego i sire.  PRenatalnu brigu ne placam-redovne preglede, OSIM ako moram ici cesce (kao sa Helenom ako nesto nije u redu), onda placam 15$ participaciju.  Poradjam se u bolnici u kojoj radim, a ostanak u bolnici bilo koje vrste, 1 dan ili 12 meseci za bilo koju proceduru me kosta 150$.  Poset_a hitnoj me kosta 75$.  Placam 400$ mesecno za nas troje, a imao 1 ili 10 dece cena se ne menja (ovo je sve kao zaposleni te bolnice, da odem u drugu bilo bi drugacije).  Bolnica je najveca u drzavi, i mnogi ljudi ne vole sto ima stazista i sto je "teaching hospital", al meni to zaista ne smeta.  Elem, to nije problem- obdaniste ce me kostati blizu 1200 mesecno, a tolika mi je i rata za kucu...tu malo postaje zeznuto, ali posto planiramo nazad do kraja sledece godine, izguracemo to sto moramo.  Da je jeftino nije, ali ako covek misli da ima sanse i mogucnosti, ne vidim zasto da se ne odluci na taj korak.  Opet sve je individualno, situacije nam se svima JAKO razlikuju...


Ma u Americi kad imas dve plate nije problem za vise dece. Ja da imam kucu koju toliko placam i da treba da toliko platim obdaniste, ziveli bi od vazduha i ne bi imali ni struje ni vode ni interneta. A ni pelena ni ostalih stvari user posted image A zdravstveno osiguranje ovde izgleda je jefto samo zdravstvenim radnicima i onima ispod povetry level-a - medicaid.


Verus, ako ne mislite da se vracate, jel mozete da bankrotirate i nikom nista? Mislim nemam pojma, jel mozete da prodate kucu pa da iznajmite stan do odlaska?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:45:26   
jovicaa
eto na kraju se svaka tema upropasti, ruznim opaskama i komentarima koji su tu samo da bi isprovocirali nekog i samo zato.
ali kako rambo kaze- ja se ne dam isprovocirat..... tako nesto, ne mogu da se set___im dalje tekstauser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 14.11.2011 14:46:54 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:45:42   
Vika
Upravo tako! Puno je devojaka i momaka od 30. i više koje izdržavaju roditelji. To je već priča za sebe

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:46:09   
dunja RR

Off, Verka jedva čekam da nam dođeš user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:47:11   
jovicaa
verus vracate se skroz?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:49:51   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

eto na kraju se svaka tema upropasti, ruznim opaskama i komentarima koji su tu samo da bi isprovocirali nekog i samo zato.
ali kako rambo kaze- ja se ne dam isprovocirat..... tako nesto, ne mogu da se set___im dalje tekstauser posted image

Ti soi maher za ruzne komentare na pojedinim temama, nemoj da glumis zrtvu stalno!

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 386
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:57:37   
*Alexx*
Ljudi zaboravljaju da kad pišeš na forumu, tj. javno, rizikuješ i da te pohvale i popljuju. Ja, lično, nisam ništa pisala konkretno jovici, već sam podstaknuta njenim dizanjem teme pričala svoju priču. Svako radi onako kako misli da treba.
A lično jovici mogu da kažem šta bih u njenoj situaciji radila - ako sam već redovan student, i imam jedno dete, sačekala bih još par godina da diplomiram i zaposlim se. Jer što je više dece, to je manje vremena da se fakultet završi. Postoji opasnost da se drugo (treće/četvrto) dete odloži još zbog sticanja karijere - to je kvaka 22. Treba postaviti prioritete, sastaviti listu za i protiv i videti šta će da prevagne.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:58:18   
*Alexx*
A moderatori neka zovu admina da vidi ko je Anonimna i blokira nalog.
Anonimna zaboravlja da administrator može da vidi ko je, u stvari, anoniman.

< Poruku je uredio *Alexx* -- 14.11.2011 14:59:04 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:58:31   
Podrum Š.
Što se tiče pomoći roditelja, mislim da je to sasvim normalno  - za normalne roditelje i normalnu decu...
Opet, šta je normalno, kao što je Dunja rekla sistem vrednosti je kod nas totalno pokarabasan...
Moja porodica živi u zajednici sa mojim roditeljima, tako je  od starta bio prećutan dogovor. Dok je bilo teško, oni su nama pomagali i finansijski i čuvajući Darka.
Sada nam više nije potrebna finansijska pomoć ali meni i te kako znači to što moja deca ostaju sa mojom mamom user posted image , i ja mogu na miru i bez veće griže savesti da se posvetim poslu. Opet, da sam neki račundžija moglo bi se to prevesti i u novac, jer da nema nje - morala bih da platim ženu da mi čuva decu.
Jovice, mislim da ti u svakom slučaju ne treba da se osećaš prozvanom...user posted image .  I mene neki nazovi prijatelji prozivaju zbog te odluke zajedničkog života. Meni to ne smeta, moja deca su okružena pažnjom i ljubavlju i to je to...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 14:59:22   
pippi29
jovicee najbolje godine da se ostane trudna su tvoje...
meni je 30 i razmisljam samo kako cu podnjeti trudnocu i drugi porod jer me zdravlje ne sluzi najbolje...
u 23 godini sam bila jaka i mogla podnjeti sve...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:00:18   
kliklik
Meni je ok da roditelji pomognu, ali da to bude izbalansirano. Da se ne pretvori u izrabljivanje roditelja, s jedne, a ni u previse petljanja (tipa - ja vas finansiram bice kako je kazem) s druge strane. Nama pomazu, sveki posalje nesto od hrane, zimnicu, moja mama isto, i pricuva malecku nekad vikendom, da imaju vise para mozda bi nam finansijski pomagali. Oboje imamo bracu, moj do skora nije radio, njegov jos uvek ne radi, tako da moraju i njima da pomognu.
Uvek sam mislila da cu imati malu razliku medju decom, mislim da su tako bliskija, ali sad kad imam jedno, nisam jos spremna za drugo. Ta nespremnost moze da se pripise finansijama - kad bih mogla da imam kucnu pomocnicu koja ce da sprema i kuva a ja samo da sam s decom; ili mojoj nesposobnosti da se organizujem, lenjosti i sl; kako god, mislim da nikom u nasoj uzoj porodici ne bi bilo dobro kada bismo sad ostali trudni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:00:33   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.
Jovice, mislim da ti u svakom slučaju ne treba da se osećaš prozvanom...


I ja mislim. Ja, iskreno, ne vidim da je tema otišla dođavola, svi pričamo na istu temu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:01:34   
jovicaa
ja volim da cujem svacije misljenje i drago mi je sto se digla tema.... hvala vam svima u svakom slucaju....user posted image
a sta cu da odlucim videcemo, svakako cemo ostaviti sebi prostora da razmislim jos par meseci... a ako pocne da raste tiba, moja odluka ce biti vidnauser posted image
ne znam... znam da bi morala da zapnem 2,3 godine ako bih sada zatrudnela opet... ali nekako mi se svidja ideja da sad "odradim" kad sam vec krenula sa decom, faks cu zavrsiti i ovako i onako, ako treba icice oboje  u vrtic. i onda kada zavrsim faks mocicu da se posvetim svojoj karijeri, a i imacu prednost u odnostu na ostale devojke, svi zele da zaposle zenu sa dvoje dece, to im je kao neka garancija da neces na porodiljsko isl... ne znam... odluke, odluke... ko zna ....


< Poruku je uredio jovicaa -- 14.11.2011 15:04:33 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:02:10   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam kako tamo ide zdravstveno , ovde je lud - zbunjenog ali zdravstvena zastita trudnica i dece je kao besplatna tj. omi su osigurani bez obzira da li im se skida zdravstveno to ovde nije veliki problem ( osim ako se nesto ne iskomplikuje )


Ovde je obrnuto. Ako si zdrava tokom trudnoce, tj ako ti trudnoca nema nikakvih komplikacija sve zivo placam (meni je tako bilo na mom osiguranju). A ako imas komplikacija bilo koje vrste, zdravlje ti je ugrozeno pa ti pokrivaju. Slicno i za decije osiguranje - odvedi dete recimo kad padne kod lekara i udari se, pa ako ga posalju na neko snimanje i ako se utvrdi da je sve ok, sve placas. Ako nije, pokrivaju jer je dete bolesno (tako bilo mom drugu).
Meni recimo i dalje stizu racuni iz trudnoce. Kako god to suludo zbucalo. Evo sad sam platila $120 za non stres test kad jedno jutro 30 novembra prosle godine mi se ucinilo da mi se beba ne mrda. Prikacili me 20 min na uredjaj i 120 dolarjeva.

IZVORNA PORUKA: Olga RR

eto ja sam isla na balet , klavir , macevanje , ku**i palci i grizla bi me savest da svojoj deci to ne mogu da priustim


Ja sam isla an karate, kosarku, odbojku, rukomet, sekciju iz likovnog, sekciju iz biologije, hor, matematicku sekciju, sekciju za prvu pomoc - ali u moje vreme je sve to bilo besplatno. Celu osnovnu skolu sam van nastave provela na skolskom igralistu. Stalna ekipa i kosarkaska lopta, i drmaj po ceo dan. Al izgleda da su se i tu stvari vesternizovale, cujem od drustva da vozaju non stop decu na neke "aktivnosti", isto kako se zove to u Americi.

IZVORNA PORUKA: ivaj
I znate sta sam primetila.Npr mi koji imamo dve devojcice i ne planiramo vise dece,argumenti su nam da svojoj deci zelimo da pruzimo sto vise.S druge strane,oni koji ih imaju troje i vise jer su jurili sina


user posted image Mislim da ne bi pogresila kad bih rekla da zato imam dve mladje sestre jer smo sve tri pogresan pokusaj da se napravi tatin naslednik. ivaj, moj tata je imao daleko vise masina, to su bili strugovi, glodalice itd pa mozes misliti propasti...


IZVORNA PORUKA: lajla

ovde postaje zestokouser posted image .
Ja sam sa prvom cerkicom ostala trudna dok sam studirala,nisam imala posao a moj muz je bio u vojsci.Nasi su nam pomagali koliko su mogli i hvala im na tome,a pored toga nismo imali ni stan ziveli smo kao podstanari...


Ko moji roditelji. Ja licno mislim da se vecini slucajno zalomi da zatrudne dok studiraju, ne verujem bas da je to planirana stvar. Samo verujem u to da nisu svi sposobni da urade abortus kad im se to desi (u mojim ocima, nisu sposobni da ubiju dete koje su zaceli - meni je to ubistvo). Zahvaljujuci tome, eto i mene danas! Dakle kako da ne budem za to da neko rodi ako je jos uvek student??? Bila bih protiv svog sopstvenog postojanja??? Roditelji su mi diplomirali kad sam imala 5 godina i tad su tek nasli stalan posao. Jeste mama radila kad sam imala 8 meseci ali to joj nije bilo za stalno. U svoju kucu smo se uselili kad sam imala 10 godina i dobila najmladju sestru.


IZVORNA PORUKA: Olga RR

Tijatija , ja smatram da moje dete treba da zna bar dva strana jezika , da svira jedan instrument , da zavrsi fakultet ( istoriju umetnosti , nikako medicinu user posted image ) da mogu da je odvedem na letovanje , zimovanje , ne mora oba iste godine , da idemo na bazen u Segedin , Budimpestu , Prag , Bec godisnje bar dva puta , znam da zvuci neskromno ali tako sam ja zivela kad sam bila kod roditelja
i meni je to solidno


Olga, ja sam naucila Engleski u skoli, a jos tri strana jezika nakon diplomiranja (sama sam to finansirala). Putovala sam u 14 stranih zemalja nakon diplomiranja (opet samofinansiranje). Ne moramo samo mi da ih vodimo da putuju, mogu nesto i sami.


IZVORNA PORUKA: kalinam
2. primetila sam i ja da bi pojedini trebalo da prosire svoju genetiku a oni to ne zel. s druge strane, vidim da je na snazi neki evolucijski egoizam - prosiriti svoje gene sto vise


Gledala sam jednu emisiju skoro na TV-u. Postoji lik koji je donirao spermu godinama i sada ima stotine dece. Oni imaju onlajn bazu podataka jer se plase da se ne smuvaju medjusobno. Jedna od njih je rekla da je samo sa latinosima i ljudima druge rase za svaki slucaj. Mislim da je ovo muskarcima posebno karakteristika, da se razmnoze sto vise.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

off topic: ma ne, prodacemo kucu, podmiriti sta imamo (ne dugujemo nista na karticama, ne dugujem nista za skolu, placala mi je bolnica sve za masters), i vracamo se "cisti".  Necu ni zatvoriti racun u banci, a i penziju sto sam uplacivala ostavljam (posto je to sve u deonicama).  Ako izvucem penziju naplacuju mi porez na to, tako da cu to sto imam ostaviti, nek se kotrlja jednog dana za decu, pa kad budem imala dovoljno godina za penziju po njihovom: izvucicu i dacu deci...


Strava. I bolje tako. Nikad ne znas sta ce biti. Mozda se nekad i vratite...


IZVORNA PORUKA: Vika

Upravo tako! Puno je devojaka i momaka od 30. i više koje izdržavaju roditelji. To je već priča za sebe


I od 40! Gledala sam juce film "Step Brothers" i podseti me na gomilu ljudi koje znam u Srbiji.


IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: jovicaa

eto na kraju se svaka tema upropasti, ruznim opaskama i komentarima koji su tu samo da bi isprovocirali nekog i samo zato.
ali kako rambo kaze- ja se ne dam isprovocirat..... tako nesto, ne mogu da se set___im dalje tekstauser posted image

Ti soi maher za ruzne komentare na pojedinim temama, nemoj da glumis zrtvu stalno!


Ovo je vec fajt. Ne kontam, zasto ne moze lepo da se razmenjuju razlicita misljenja, kakve sad zrtve, pa jel sad ovo neki kriminal ako imamo razlicita misljenja oko bilo cega???

Ono sto izgleda opet nedostaje je jos jedna kampanja tipa "Nije tesko biti fin".



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:07:52   
Verus
Tacnouser posted image  anonimna oladi, ako ne mozes normalno da raspravljas, onda ni nemoj.
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

A moderatori neka zovu admina da vidi ko je Anonimna i blokira nalog.
Anonimna zaboravlja da administrator može da vidi ko je, u stvari, anoniman.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:08:57   
Verus
user posted image  uze mi rec iz usta.  Hocu da vidim koliko njih ima koji imaju 22 godine i mogu da kazu da su na budzetu (znaci roditelji im NE placaju skolu), guraju i skolu i dete.  "Malo" je vise onih koji cekaju koji dinar da dzabolebare po kaficu ceo dan. C c c
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Mislim stvarno, toliko znam klinki koje džabalebare, izlaze, ne rade, ne daju ispite, imaju i blizu 30, a žive na grbači roditelja (koji mahom imaju para) a mi ovde razglabamo da li je ok pomoći devojci koja ima 22, ima dete i redovno studira. Možda sam luda, ali sistem vrednosti nam nešto ne radi, rekla bih ...


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:10:07   
Verus
Al cem da te izgrlimuser posted image

jovice: plan je za stalno...i mm i ja kazemo ako jednom odemo, ne vracamo se ovde.  Eto, deci drzavljanstvo pa se bar nece namuciti da zavrse skolu ovde kao stranci, ako zele jednog dana tu da studiraju.  Bar to smo im obezbedili...
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Off, Verka jedva čekam da nam dođeš user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 15:44:40   
jovicaa
pa kako cete ovde... mislis da ce vam biti bolje? 

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 16:08:09   
Olga75
IZVORNA PORUKA: kalinam
Komentar za Olgu -
1. ne znam kako ocekujes da se stvari poprave kad sistem penzionog osiguranja trazi radikalne promene, odnosno, izvisice dve tri generacije jer ovako ne moze da se odrzi
2. primetila sam i ja da bi pojedini trebalo da prosire svoju genetiku a oni to ne zel. s druge strane, vidim da je na snazi neki evolucijski egoizam - prosiriti svoje gene sto vise


ja ne ocekujem nista , imam dovoljno godina da mi je jasno da smo otisli u tri lepe pm
ministru zdravstva nek je Svevisnji u pomoci a premijer je sta reci i ni sledeci nece biti bolji i tako odoh ja ot user posted image
a sto se tice evolucijskog egoizna , sta reci a ne zaplakati , nema dva zuba u glavi i leba da jede a stanca njih 8 10 , ko sisa kontracepciju


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
14.11.2011 16:15:44   
Verus
Pa ne znam.  Kontam novcano malo teze, ali smo odlucili da tu odgajamo decu..
IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa kako cete ovde... mislis da ce vam biti bolje? 

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here