|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
9.11.2011 22:11:07   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

nema niceg lepseg od pune kuce deceuser posted image , niko ne moze da me ubedi u suprotno... pa makar delili i koricu hleba.... ja sam jedinica, pa smo devedeset__ih jeli go_na!



nas je devedesetih bilo troje dece na jednog roditelja, cini mi se da ipak nije isto, jedno ili dvoje ili troje


IZVORNA PORUKA: Brana

Nikog ne osudjujem,sa jedne strane lepo je kada imas finansijske uslove za bebu jer nije prijatno zavisiti od drugog,ili nemati dovoljno novca za potrebe svoje bebu...A sa druge strane idealni uslovi se nikada nece steci,pogotovo u ovoj zemlji,a vreme jako brzo prolazi..


E pa zato ja nisam u nasoj zemlji vise... Mada ovaj moj put je svakako tezi od tog kad si ipak blizu svojih i kad imas podrsku i materijalnu i fizicku...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 2:11:38   
Bebilina
Nama je zelja da nam sva deca budu jednaka, da svakom mozemo isto da pruzimo, a pod tim ne mislim nuzno na materijalne stvari. Prvo i osnovno sto zelimo jeste da svoj deci mozemo jednako da se posvetimo. Najbitnije nam je vreme provedeno sa porodicom i kvalitet tog vremena. Bitno nam je da deca imaju oba roditelja koje "poznaju", sa kojima kvalitetno provode vreme i sa kojima su bliski. Nije nam cilj da zarad materijalnih stvari bez kojih se realno moze radimo od jutra do sutra, a da decu ostavljamo dadiljama.
Da bismo tako razmisljali bilo je potrebno poneti ponesto iz porodice, stvoriti samopouzdanje da sa obe noge oatanemo na zemlji i usput videti "par" primera porodica kakva ne zelim da budemo.
Imamo i srece da nam se zelje i prioriteti u zivotu poklapaju. U sustini nama je bio i ostao cilj da stvorimo obrazovnu osnovu da poslove mozemo birati, a ne da oni biraju nas, i finansijsku da mozemo reci da imamo bar neku fleksibilnost odlucivanja da li cemo, kada i koliko raditi. Nismo potpuno stigli do tog cilja, ali motivacija je tu, a posto nam vece i znacajnije nema onda nista nije tesko i nedostizno.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 7:19:57   
Anoniman
Meni je i dalje isto to jedno , dvoje troje. Ja od Andrejevog rodjenja stedim oroceno za njega ,produzavam na 5 godina, kad se Petra rodila otvorila sam i njoj i svakog meseca se odreknem (da uporedim) dva boxa dobrih cigara i uplatim user posted image Ako budemo imali srece i zatrudnim ponovo , i trece ce dobiti box mesecnouser posted image . Kada budu napunili 18 godina moci ce da idu na fakultete ako to budu zeleli ili da krenu u neki mali biznis . Meni je to sasvim dovoljna sigurnost .

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 7:29:25   
kalinam

IZVORNA PORUKA: ribizla

Meni je i dalje isto to jedno , dvoje troje. Ja od Andrejevog rodjenja stedim oroceno za njega ,produzavam na 5 godina, kad se Petra rodila otvorila sam i njoj i svakog meseca se odreknem (da uporedim) dva boxa dobrih cigara i uplatim user posted image Ako budemo imali srece i zatrudnim ponovo , i trece ce dobiti box mesecnouser posted image . Kada budu napunili 18 godina moci ce da idu na fakultete ako to budu zeleli ili da krenu u neki mali biznis . Meni je to sasvim dovoljna sigurnost .

Svaka cast, za mene je to odgovornost! a onaj deo o odricanju od cigaterta u korist stednje mi se posebno svidja. U mojoj okolini skoro svi puse a svi kukaju kako je danas tesko.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 7:39:08   
Anoniman
I u mojoj i u svacijoj , zato i stoji putokaz u mom odgovoru user posted image , neko moze da se odrekne cigareta , neko alkohola , neko previse hrane , neko jednog para cipela vise , neko nervoze  , svako ima neki porok , sto ga vise smanjimo , imacemo vise za decu , sto novca , sto strpljenja , sto zdravlja user posted image

(odgovor članu kalinam)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 7:55:52   
minavb
Ne zelim da na svet donesem jos jednog korisnia socialne pomoci, ja bih da to ipak bude neko ko ce puniti budzet. Lako je praviti decu, treba od te dece napraviti ljude. Kad budemo bili sigrni da cemo imati veci stan, i da cemo moci da placamo treninge,  casove i rekreativne nastave, a da kucni budzet ne trpi, imacemo jos jedno dete.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:00:36   
kalinam


Mozda su to sve nametnute porebe, tj mozda oni koji zive na selu ili u manjim sredinama nemaju taj pritisak da decu treba upisati na casove jezika, sport i slicno? Stav "lako cemo" mi je neshvatljiv, kako neko moze da zivi s tolikom kolicinom stresa?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:09:16   
mihi
Poštujem odluke i razloge kada je reč o broju dece, jer su lični, svaka od nas najbolje zna koliko i šta može da prži svakom detetu. Meni lično je žao što nisam rodila i treće, mm je bio u Americi neko vreme a stariji sin i ja ovde, onda kad smo hteli drugo dete prvo sam imala missed pa onda spontani prekid sa 6 nedelja i eto rodio se Miloš, želela sam još jedno dete a sada mislim da je već kasno, i zbog moje profesije i zbog razlike  u godinama među decom.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:13:48   
zoća
Mihi kod mene je drastična razlika ali to malo menja stvari,na bolje,rekla bih
IZVORNA PORUKA: mihi

Poštujem odluke i razloge kada je reč o broju dece, jer su lični, svaka od nas najbolje zna koliko i šta može da prži svakom detetu. Meni lično je žao što nisam rodila i treće, mm je bio u Americi neko vreme a stariji sin i ja ovde, onda kad smo hteli drugo dete prvo sam imala missed pa onda spontani prekid sa 6 nedelja i eto rodio se Miloš, želela sam još jedno dete a sada mislim da je već kasno, i zbog moje profesije i zbog razlike  u godinama među decom.


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:21:44   
Anoniman
Ne bih rekla da je tu išta nametnuto. Svako ima svoje želje i potrebe.
Ribizla, ja tebi skidam kapu, ali da bi se odrekao nečega, morš da imaš odakle da se odrekneš, zar ne?
Mm i ja ne pušimo, ne pijemo alkohol, ne kupujemo sokove. Kuvam svaki dan, imamo suhomesnato domaće od mojih, nemamo auto, idemo svuda peške i autobusom. Na sve to smo, naravno, podstanari.
I ja sebe uopšte ne smatram nesrećnom osobom zbog toga, imam koliko imam, ali za to drugo dete, koliko god želela da ga imam, jednostavno nema odakle da se otkine.

Morate da shvatite da, kad pričate o odricanju, i tom - naći će se i za drugo, ima ljudi koji su se već svega odrekli zarad prvog deteta, ili gole egzistencije, i koji jedva nalaze i za prvo.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:25:38   
Anoniman
Nedjo , pricala sam samo o sebi , i dala savet iz mog ugla , jbg , ne mogu iz tudjeg . Nikog nisam osudila niti navodila na svoju vodenicu user posted image
Razumem sve , ni ja nisam imala nista a sad da li sam imala srece ili sta vec , stvorila sam , zato i kazem da pricam u svoje ime , nikom ne drzim slovo , svi mi imamo svoje zivote. Moja najbolja drugarica recimo ne zeli uopste decu i to razumem , nekom deca prosto nisu izvor srece , nekom je taj isti izvor samo jedno dete a nekom 10 ..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:28:02   
Anoniman
Ma naravno, razumela sam ja tebe, ni ovo što sam ja napisala nije bio konkretno odgovor tebi, nego moja tačka gledišta, samo sam se nadovezala na ono što si ti reklauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 8:28:46   
Anoniman
Moram odmah da se ogradim ovde reci brzo planu user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 13:29:53   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ribizla
Moja najbolja drugarica recimo ne zeli uopste decu i to razumem , nekom deca prosto nisu izvor srece , nekom je taj isti izvor samo jedno dete a nekom 10 ..



Mislim da je ovo pre razlog za nemanje dece a ne finansijska kriza. Jel da je finansijska kriza ne bi se niko poradjao devedesetih. A i ne bi bilo vise beba po porodici u zemljama siromasnijih od Srbije. 101. smo od 227 zemalja po dohotku a u vecini od tih 126 zemalja koje su siromasnije od nas natalitet je veci klikni

Mislim da je pre do stresa, haosa i neizvesnosti, koliko do finansija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 13:31:09   
vukosava
Meni ja prica o natalitetu u Srbiji totalno bezveze. Abortira se 200 000 beba godisnje, nemaju posla ni sadasnji stanovnici zemlje a kamoli da ih npr udvostrucimo. Prica se tek da bi se pricalo, da ima cime da se busa u grudi.

A i ova tema pocinje sa "nemamo bebe"... Ne verujem da cete naci nekog ko nema bebu na ovom forumu ili ko ne zeli da je ima...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 14:06:17   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

Ja od Andrejevog rodjenja stedim oroceno za njega ,produzavam na 5 godina, kad se Petra rodila otvorila sam i njoj i svakog meseca se odreknem (da uporedim) dva boxa dobrih cigara i uplatim user posted image Ako budemo imali srece i zatrudnim ponovo , i trece ce dobiti box mesecnouser posted image . Kada budu napunili 18 godina moci ce da idu na fakultete ako to budu zeleli ili da krenu u neki mali biznis . Meni je to sasvim dovoljna sigurnost .


I mi smo ovo uradili za Marka. Ko zna šta život nosi, bolje da barem na neki način nešto obezbedim.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 15:21:54   
jovicaa
hm... znam hiljadu ljudi koji su odrasli u "skromnijim uslovima" sa bracom i sestrama, pa su svi pozavrsavali fakultete i vidim da im nista ne fali. nije sve u parama, ima nesto i u ljubavi, mnogo je bitnije da detetu stvoris normalne uslove za mentalni razvoj, a za to ti ne treba bas previse para. znaci sve je  do nas - kako cemo vaspitati tu decu. bolje da imas troje normalne dece, nego jednog razmazenog egocentrika koji ima sve i ne zna apsolutno nista da ceni. pod ovim podrazumevam naravno da imas sve osnovne uslove za zivot. generalno mislim da je mnogo zdravija sredina za mentalni razvoj deteta kada ima jos nekog, e sad ne kazem da razlika treba da bude 2 godine, moze i vise. evo ja sam jedinica. i sta imam tacno od toga? da sam imala brata ili sestru, nasli bi moji para da i njemu pruze sansu za studiranje sigurno.
e sad ima ljudi koji su stvarno u skripcu, koji nemaju svoj krov nad glavom, koji rade za 20000, e to je strasno i samo ti ljudi znaju sta znaci nemati, a mi mozemo ovde da palamudimouser posted image kako smesan izraz, od jutra do sutra. evo na pr, sada sam treca godina studija i pitanje je gde cu i da li cu moci da se zaposlim, pitanje je da li sutra nece mozda da me ubije kamion, ili da li necemo svi da pocrkamo.... mozda bude bolje stanje, da li je nekome to palo na pamet?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 15:23:02   
jovicaa
ribizla svidja mi se kako razmisljas, mozda cemo i mi poceti da stedimo za aleksa.... sta je 1000, 2 mesecno, a kasnije cu mu to puno znaciti! stisnes se malo i eto ti.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 15:32:06   
vukosava
Mada kad malo bolej razmislim mislim da je u preko pola slucajeva sigurno muskarac odgovoran za broj dece. Danasnji muskarci u Srbiji ne mogu retko da maknu dalje od mamicine suknje, misle da su tinejdzeri u dubokim dvadesetim i tridesetim. Najmladja sestra mi ima 26 godina i ima samo jednu trudnu drugaricu. Sa momkom je godinama, ali zaboga on je mlad, jos mu nije do zenidbe. Kakva zena, deca??? I brdo ih je takvih. Odu da studiraju, zezaju se po BG, NS itd. Odugovlace zavrsetak, posle kao traze posao, pa kao hoce krov nad glavom, pa kola itd.

A ne zivimo u doba Tita kad su stanovi i automobili padali sa neba. Danas je sve to druga dimenzija. A prohtevi isti.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 15:34:14   
*Alexx*
Znate šta, čitam, čitam... i ima gomila postova u kojima stoji kako je najbitnija ljubav. Ma dajte ljudi, pa ko još rađa decu a da ih ne voli?! Isto tako, ne mogu se upoređivati vremena u kojima smo mi odrastali sa vremenom naših roditelja, kao što neće biti uporedivo naše vreme sa vremenom naše dece. Niko ne može da mi kaže da finansijski momenat nije jako bitan. Sve je to lepo dok su deca mala i nemaju pojma, ali kad bude trebalo kupiti svima knjige za škole, platiti tri ekskurzije, pa otići na porodično letovanje... Pa posle isfinansirati fakultet... To nije luksuz, to su normalne stvari.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 15:50:10   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ne bih rekla da je tu išta nametnuto. Svako ima svoje želje i potrebe.
Ribizla, ja tebi skidam kapu, ali da bi se odrekao nečega, morš da imaš odakle da se odrekneš, zar ne?
Mm i ja ne pušimo, ne pijemo alkohol, ne kupujemo sokove. Kuvam svaki dan, imamo suhomesnato domaće od mojih, nemamo auto, idemo svuda peške i autobusom. Na sve to smo, naravno, podstanari.
I ja sebe uopšte ne smatram nesrećnom osobom zbog toga, imam koliko imam, ali za to drugo dete, koliko god želela da ga imam, jednostavno nema odakle da se otkine.

Morate da shvatite da, kad pričate o odricanju, i tom - naći će se i za drugo, ima ljudi koji su se već svega odrekli zarad prvog deteta, ili gole egzistencije, i koji jedva nalaze i za prvo.


Ja cu sve da citiram jer mislim isto ovako, kao Nedja.

IZVORNA PORUKA: jovicaa

mnogo je bitnije da detetu stvoris normalne uslove za mentalni razvoj, a za to ti ne treba bas previse para.



Sa ovim se ne slazem. Kad nema para nervozan si pre svega, mislis kako ces i sta ces- veruj da znam sta pricam. Automatski situacija u kuci nije za pozeleti, i dete sve oset_i  tako da  ...
Volela bih jos dece ali sada ne mogu, zaista. I ovako ne znam kako bih da mi roditelji ne pomazu. Ne zelim da mislim hoce li mom detetu neko nesto dati, kupiti i sl.
I zaista mislim da su pare pokretac svega


< Poruku je uredio usamljena -- 10.11.2011 15:53:23 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 16:14:01   
Anoniman
Meni se sve to jovice što si ti nabrojala podrazumeva, ljubav, podrška, zajedništvo, ali finansijska podloga to ne isključuje, naprotiv, sasvim sigurno ću biti mirnija i staloženija ako budem imala sigurnije sutra.
Naši roditelji, kad su nas rađali, su verovatno živeli u ubeđenju da će i za nas faks biti džabalesku, stanovi i krediti povoljni, pasoši otvoreni...pa to dugo nije bilo tako. Ok, svakome može nešto da se desi, i svako može sve da izgubi, ali kretati od toga da nemaš ništa (uopšte ne govorim o tebi, us mislu da ti krećeš sa tim da nemaš ništa, nego o sebi), pa će se naći, ja ne mogu. I ne, ne trebaju mi kule i gradovi, ne treba mi nikakav luksuz, nego upravo to što je Alexx nabrojala. Ekskurzija, patike, knjige, letovanje, bez da svaku noć preplačem jer ne znam odakle ću otplatite kredite.

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 16:32:09   
minavb
IZVORNA PORUKA: usamljena


IZVORNA PORUKA: jovicaa

mnogo je bitnije da detetu stvoris normalne uslove za mentalni razvoj, a za to ti ne treba bas previse para.



Sa ovim se ne slazem. Kad nema para nervozan si pre svega, mislis kako ces i sta ces- veruj da znam sta pricam. Automatski situacija u kuci nije za pozeleti, i dete sve oset__i  tako da  ...



Što bi rekla moja mama, problemi na vrata, ljubav ode kroz prozor.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 17:23:00   
mihi
Alexx mislim da si samo delimično u pravu, imam na poslu laborantkinju koja ima troje dece, njena plata je smešna bez mogućnosti da  zaradi dodatno, suprug joj je tehničar u jednoj građevinskoj firmi isto plata maala. Najstarija ćerka je 4 godina ekonomije, srednja II elektrotehnike i sin je prva godina elektrotehnike, ona ima roditelje koji su otišli na selo i pomažu joj u hrani i kupe deci ponešto. Deca su na budžetu studenti, koliko vidim zadovoljni onim što imaju, zadovolji što su im roditelji omogućili da studiraju i što će ubrzo sebi moći kad završe fakultete priuštiti pristojan život. Deci ne treba priuštiti sve jer mnogo više cene kad im se ne servira sve odjednom. Takvu brigu o deci i mišljenje da sve treba da im se obezbedi postoji samo u ovoj zemlji. Svuda u svetu deca počinju vrlo rano da rade i znaju šta su im obaveze.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
10.11.2011 17:27:07   
mihi
Mina imaš ppuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here