|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slava
28.11.2010 13:27:33   
New Mom
I ja isto! Mljac!user posted image  Pa dobro, imam 3 nedelje da uvežbam veštine.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Slava
28.11.2010 13:30:13   
Ana RR
Ako ti treba neki recept, slobodno pitaj (a ja ću mamuuser posted image ).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Slava
3.12.2010 12:47:59   
caca81
Moji roditelji ne slave slavu kako bi trebalo, pa ni ja nisam znala kakvi su običaji. Kada sam se udala, svidela mi se atmosfera u porodici toga dana.  Ali, kada je svekrva umrla i sve palo na mene, najradije bih taj dan prespavala.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Slava
3.12.2010 14:17:38   
Iwana87
ana moze neki recept za posno predjelo?I mi slavimo Sv NIkolu

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Slava
3.12.2010 14:20:51   
Iwana87
Inace,prosle god sam spremala punjene korpice,ispecu se korpice i pune ajvarom( ja sam tako a moze i drugim necim)posna jaja kropir i sargarepa u sredini pa izgleda kao jaje,bobice od tunjevine,posnu rusku salatu,rolate sa oblandom,i ne pamtim vise jeli bilo jos neceg
A kolaceuser posted image 11 vrsta,sta radi trudna dokona zena.Sad planiram tortu neku ali jos nisam odlucila koju

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Slava
3.12.2010 14:22:44   
Jeca*
ja sam u biospajzu kupila gotove korpice..super su mi!

user posted image

pa sam ih punila ajvarom, pastetom od tunjevine, pastetom od maslina (isto kupila tamo)...

onda sam pravila ovo:




1 kg sampinjona ocistiti od drski. Drske sitno iseckati, dodati jedan struk praziluka ili 1-2 crnog luka sitno seckanog, nekoliko rendanih sargarepa i to dinstati. Pred kraj dinstanja dodati malo kecapa. U svaki sesiric sampinjona kanuti malo ulja, napuniti ovom masom i opet kanuti malo ulja. Staviti u pleh i peci u rerni.

a taj fil sam koristila da njime punim i korpice




500 gr posnih makarona, 2 konzerve tunjevine, 2 glavice crnog luka, sampinjoni po zelji, posni majonez, kukuruz secerac.
Makarone obariti i sjediniti sa njim sve sastojke. 



3 tunjevine ocediti od ulja, izmiksati sa 150 g margarina i 150 g przenog susama, staviti u frizider i kad se ohladi praviti kuglice i valjati u przeni susam
- 500 gr posnih makarona, 2 konzerve tunjevine, 2 glavice crnog luka, sampinjoni po zelji, posni majonez, kukuruz secerac.
Makarone obariti i sjediniti sa njim sve sastojke. Dodati so i limun po zelji. Ukrasiti zelenom salatom.



250 gr sociva, 2 glavice crnog luka, 1 kasika soja sosa, 1 kasika praska za pecivo, 200 gr prezli, 3 kasike sitno iseckanog persunovog lista,so,biber i suvi zacin po ukusu i 50gr brasna.
Pripremanje:
Socivo prelijete vodom i ostavite nekoliko sati da se natapa. Zatim ga ocedite i prerucite u kljucalu vodu. Kada se socivo skuva i ohladi procedite ga i izmiksate u blenderu. Dodate ostale sastojke. Od mase oblikujte cufte, uvaljajte u brasno i pecite na zagrejanom ulju. Ostavite ih na papirnoj salveti da se iscedi suvisna masnoca,



200gr sočiva
1/2dl ulja
1 paradajz
1 glavica crnog luka
Biber, so
Peršun
Sošivo očistiti, oprati pa potopiti u vodu da odstoji 2 sata. Skuvati ga zatim u istoj vodi, ocediti i prohladiti. Posoliti i pobiberiti po ukusu, preliti uljem, dodati sitno isečen crni luk i paradajz. Lagano izmešati i staviti u činiju za serviranje. Po želji se može dodati i sirće. Pre služenja posuti svežim peršunom.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 3.12.2010 14:32:13 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Slava
3.12.2010 14:26:38   
Iwana87
ee takve.ja kupila samo 6 modlica a testa bilo za 30.poludela sam.peci,vadi,hladi stavljaj druge.....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Slava
3.12.2010 14:30:11   
Jeca*
evo stavila sam ti neke od slavskih predjela koje sam ja spremala ove godine.
ove recepte sam skinula sa neta
jedino nisam spremala ove od sociva, ali sam planirala...no posle mi bilo previse

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Slava
3.12.2010 14:34:10   
Shishica
A moze recept za te korpice..za testo za korpice? ... ...... .. . . . .

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Slava
3.12.2010 14:41:05   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Iwana87

ana moze neki recept za posno predjelo?I mi slavimo Sv NIkolu


Iwo, moja mama ne pravi puno salata, obično napravi salatu sa makaronama, a tu možeš da eksperimentišeš i da ubaciš šta god želiš. Mislim da ni jedne godine nije napravila istu.
Uvek napravi dve pite, jednu sa krompirom i jednu sa pečurkama, pečurke na žaru (ponekad i punjene pečurke), filete lososa, svežu salatu...

New Mom, u subotu idem kod mame pa ću uzeti recept za pogaču user posted image  


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Slava
3.12.2010 14:49:19   
Iwana87
ja sam volela salatu od makarona ali ovde je svi prave za sve prilike i vise mi je nesto bzv,ne volim da se stalno ponavlja.
Korpice:
300g brasna
150g margarina
150g susama
1 prasak za pecivo

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Slava
3.12.2010 14:54:27   
Ana RR
Ja volim salatu sa pirinčem, možeš i tako nešto. Tu ti ide kukuruz šećerac, marinirane pečurke, crveni pasulj iz konzerve, praziluk, pirinač, začini.. bude odlična user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 3.12.2010 14:55:50 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Slava
3.12.2010 15:56:37   
Shishica
Hvala za korpice :)

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Slava
3.12.2010 18:51:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: Iwana87

ja sam volela salatu od makarona ali ovde je svi prave za sve prilike i vise mi je nesto bzv,ne volim da se stalno ponavlja.
Korpice:
300g brasna
150g margarina
150g susama
1 prasak za pecivo


Jel se i susam samelje u tijestouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Slava
4.12.2010 9:10:12   
Iwana87
obican susam semenke se stave u testo.i meni je bilo malo user posted image dok nisam napravila.Inace je super,susam se malo ispece i ima super ukus.Znaci samo spremis modlice dovoljno i sve je super.Ja sam ih punila ajvarom i sve to lepo dekorativno izgleda.E da posdno predjelo
1 tost hleb
1/4 margarina
1 glavica  luka
ajvar
limun
1.5 tunjevina
1 kasika senfa
Napravi se kora od parcica hleba i izmiksa tunjevina,margarin,luk i kasika senfa.Hleb se poprska limunovim sokom,pa se maze ta smesa,pa ajvar(ili obrnuto nisam 100 posto sigurna) i tako dok se ne potrosi hleb i smesa.Sece se na male kockice i jako je ukusno.Moja mjka pravi za posnu sluavu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Slava
4.12.2010 9:12:05   
Iwana87
Mislim da sam i ovo pravila proslo godine
Rolat
2 tunjevine
4 veca kuvana krompira
2 kisela krastavca
3 kasike posnog majoneza
saka zelinih maslina
limun
so
biber

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Slava
4.1.2011 15:00:29   
gabrijelaaa
evo i ja da napisem nasa slava je Sv. Petka...poslednja slava nam je bila posna...i moram da pohvalim moju svekrvu pravi divnu riblju corbu...njamiiii...user posted image

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Slava
18.2.2011 19:41:18   
moja ciklama
moja slava, devojačka je Sv. Petka.
naša slava je Sv. Jovan.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Slava
18.2.2011 19:53:05   
viking
Moja devojačka slava je Sveti Kirjak ili Miholjdan.
Slava mog dragog muža je Sveti Kirjak ili Miholjdan.
Ni na ni on ne poznjemo nikog drugog ko slavi tu slavu, ali eto, nas dvoje smo se našli.
Ja nisam vernik pa mi je slavljenje slave prilično besmislen događaj i veliki mi je napor. Ne volim ni da idem kod drugih na slavu. Grozna mi je ta slavska klopa koja je svuda ista, i svi ti običaji, fraze koje se izgovaraju, buketi cveća, gomiletina hrane na stolu... ne volim, sorry.

Kod nas u kući se slavilo u užem krugu, oko 10-ak najbližih prijatelja kuće. Kod mm-a (dok se on i brat nisu poženili i odselili iz roditeljskog stana) na slavu je dolazilo više od 100 ljudi (imali su stvarno veliki stan) pa je sve izgledalo kao prijem u Skupštini. Sad slavi njegov brat. Hvala Bogu!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Slava
18.2.2011 19:59:28   
madre
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

moja slava, devojačka je Sv. Petka.
naša slava je Sv. Jovan.

istouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Slava
18.2.2011 20:00:33   
NadaR
Slava moje bake ,tj mamina djevojacka slava je Miholjdan! Dozivljavam je kao svoju , !

Inace moja djevojacka slava je sv . Jovan , mm-ova sv. Georgije i posluzica uoci Arandjelovdana!

Inace ,volim slave , volim da spremam , volim da odem a i da ugostim kod svoje kuce!

Zato imamo po pedesetak gostiju user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Slava
18.2.2011 20:02:58   
viking
Mašala Nado! user posted image  Možda smo rod? user posted image

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Slava moje bake ,tj mamina djevojacka slava je Miholjdan! Dozivljavam je kao svoju , !



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Slava
18.2.2011 20:03:57   
minavb
Slava mojih roditelja je SV.Jovan Zlatousti. Slavimo skromno od kad znam za sebe. Rodjena sma na Sv. Jovana Krstitelja i uvek mi je mnooogo ljudi dolazilo na rodjendan. Kad su slave postale popularne, odjednom su svi ti koji su dolazili kod mene na rodjendan, poceli da slave slavu pa nisu dolazili kod mene.
Mm i ja smo ateisti, ne slavimo slavu. Nisu slavili ni njegovi roditelji .

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Slava
18.2.2011 20:09:56   
NadaR

IZVORNA PORUKA: viking RR

Mašala Nado! user posted image  Možda smo rod? user posted image

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Slava moje bake ,tj mamina djevojacka slava je Miholjdan! Dozivljavam je kao svoju , !



user posted image ko zna...



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Slava
18.2.2011 20:16:07   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: minavb

Slava mojih roditelja je SV.Jovan Zlatousti. Slavimo skromno od kad znam za sebe. Rodjena sma na Sv. Jovana Krstitelja i uvek mi je mnooogo ljudi dolazilo na rodjendan. Kad su slave postale popularne, odjednom su svi ti koji su dolazili kod mene na rodjendan, poceli da slave slavu pa nisu dolazili kod mene.
Mm i ja smo ateisti, ne slavimo slavu. Nisu slavili ni njegovi roditelji .


to je i moja devojacka slava user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here