|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slava
23.7.2010 15:13:02   
Anoniman
slazem se Dunja,ali ako smo udaljeni ni 1km onda je glupo...


(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Slava
23.7.2010 15:22:24   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lenaJe

moj svekar je od prosle godine poceo da sslavi slavu sv Luka. i to je njegovog oca slava,znaci nasledjena. mm i ja ne slavimo bas zato sto slavi svekar,ali posto mi imamo u stanu ikonu sv Vasilija ostroskog i sto ga ja smatram za svog svetitelja odlucili smo(od ove godine,12.maja) da obelezimo samo,ja sam napravila zito,narucila kolac i odneli smo u crkvu,osvestao nam svestenik i prelomio kolac,rucali i na neki nacin obelezili. nije zvanicna slava ali je nasa intimna i to mi je skroz posebno. svaka porodica moze da slavi i po 10 slava ako zeli,mnogi i imaju dve,tri slave..


ovo nije tačno

"Svaka kuća ima jednu ili dve slave godišnje (u zavisnosti od sveca, jer nekima su posvećena dva dana). Ipak, samo jedan je glavni dan gozbe u čast sveca zaštitnika (nije obavezno isti od dva dana za sve porodice); drugo slavlje se naziva „mala slava“, preslava ili poslužica.

Neke porodice proslavljaju još jednog sveca, ali u manjem obimu (na primer, kada je žena jedini potomak iz svoje matične porodice, da se slava dotične porodice ne bi izgubila).

Ako se domaćinstvo preseli daleko, uz očevu dozvolu, sin može da proslavlja slavu u svom domu; obično, međutim, dokle god je živ patrijarh porodice, njegovi sinovi proslavljaju pod njegovim krovom.[traži se izvor od 09. 2009.]Takođe ako ima više sinova,i oni žele da osnuju svoju porodicu od slavskog kolača sin koji želi da slavi slavu,dolazi kod oca na slavu,u otac mu od kolača u desnu ruku predaje jednu četvrtinu kolača.Iduće godine i on slavi slavu u svojoj kući."

IZVOR: http://sr.wikipedia.org/sr-el/Слава

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2010 15:25:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Slava
23.7.2010 15:35:49   
Anoniman
kao sto sam napisala,svako moze imati nekoliko slava,ja mogu svaku slavu koja postoji obeleziti na svoj nacin,skromno i bez gostiju,naravno da se glavna slava slavi uz goste,bogatu gozbu i sl. i to ni jedan svestenik nece osuditi,sta vise..., toliko ljudi ima kojima se na dan nekog svetitelja dogodilo nesto znacajno i oni iz zahvalnosti obelezavaju taj dan-SLAVE GA,i pored svoje slave. ne obracam paznju na ta striktna crkvena pravila,pisana,jer i sami monasi znaju reci "Bog je i u kamenu",te i taj kamen mozemo doziveti kao svoju crkvu,mesto gde se molimo... kada se vodite cistim srcem nista ne moze biti pogresno...

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Slava
23.7.2010 16:02:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lenaJe

kao sto sam napisala,svako moze imati nekoliko slava,ja mogu svaku slavu koja postoji obeleziti na svoj nacin,skromno i bez gostiju,naravno da se glavna slava slavi uz goste,bogatu gozbu i sl. i to ni jedan svestenik nece osuditi,sta vise..., toliko ljudi ima kojima se na dan nekog svetitelja dogodilo nesto znacajno i oni iz zahvalnosti obelezavaju taj dan-SLAVE GA,i pored svoje slave. ne obracam paznju na ta striktna crkvena pravila,pisana,jer i sami monasi znaju reci "Bog je i u kamenu",te i taj kamen mozemo doziveti kao svoju crkvu,mesto gde se molimo... kada se vodite cistim srcem nista ne moze biti pogresno...


Ova tema se odnosi baš na SLAVU....

a slavi se svaki svetac, ali to nije predmet ove teme....

Slava porodice i ovo o čemu ti pričaš su dve različite stvari....

Ja na dan kada sam operisana odem u crkvu i zapalim sveću, zbog sebe.....ali ne pravim SLAVU( predmet teme i ono o čemu ovde pišemo)




< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2010 16:04:25 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Slava
23.7.2010 16:12:26   
Anoniman
i to je relativno,ja nisam tako ukapirala ovu temu. SLAVA,eto ja slavim tri slave,mojih roditelja,mm i od ove godine nasu(malu) porodicnu... povucicu se iz ove teme jer nisam znala da postoje pravila na ovoj temi koliko slava mozes slaviti(za ovo se salimuser posted image )
ja sam samo htela da dam na vaznosti moju slavu,koja meni mnogo znaci

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Slava
23.7.2010 16:12:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lenaJe

kao sto sam napisala,svako moze imati nekoliko slava,ja mogu svaku slavu koja postoji obeleziti na svoj nacin,skromno i bez gostiju,naravno da se glavna slava slavi uz goste,bogatu gozbu i sl. i to ni jedan svestenik nece osuditi,sta vise..., toliko ljudi ima kojima se na dan nekog svetitelja dogodilo nesto znacajno i oni iz zahvalnosti obelezavaju taj dan-SLAVE GA,i pored svoje slave. ne obracam paznju na ta striktna crkvena pravila,pisana,jer i sami monasi znaju reci "Bog je i u kamenu",te i taj kamen mozemo doziveti kao svoju crkvu,mesto gde se molimo... kada se vodite cistim srcem nista ne moze biti pogresno...


Meni je jedan monah baš o ovome govorio:

Srbi su skloni da sebe smatraju Pravoslavcima, a iz vere uzimaju-poštuju samo ona pravila, koja njima odgovaraju.
( Banalni primer, znam masu ljudi koji ovo rade: poste( na vodi) a puše i prićešćuju se. Lakše im se odreći hrane nego cigara.
Nema biranja, ili sve ili ništa, ne mogu se stvarati nova pravila-i poštovati samo neka, da bi neko sebe nazvao vernikom
Crkva mora ćići u skladu sa vremenom, ali nikada ne odstupati od jevanđelja....

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2010 16:15:18 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Slava
23.7.2010 16:14:26   
Snelle
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Srbi su skloni da sebe smatraju Pravoslavcima, a iz vere uzimaju-poštuju samo ona pravila, koja njima odgovaraju.
( Banalni primer, znam masu ljudi koji ovo rade: poste( na vodi) a puše i prićešćuju se. Lakše im se odreći hrane nego cigara.
Nema biranja, ili sve ili ništa, ne mogu se stvarati nova pravila-i poštovati samo neka, da bi neko sebe nazvao vernikomn



user posted image user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Slava
23.7.2010 16:23:44   
Anoniman
oticicemo off ali ja se ne slazem sa tim,imala sam priliku da slusam razne besednike,profesore na teoloskom fakultetu i svi oni naravno da uce svoje djake da ne odstupaju od jevandjelja ali mi je svaki rekao da je u postu bitnije uraditi dobro delo nego,recimo,rigorozno se pridrzavati fizickog posta. ja samo mislim da ljudi previse daju na znacaju pisana pravila a zaboravljaju mnogo vaznija,zivotna,moralna i duhovna-post je duhovno isceljenje a ne fizicko,ali naravno da i fizickim odricanjem vezbamo svoj duh ali ne u meri u kojoj to cine dobra dela...
"daj proslaku dinar,mozda se u njemu krije Bog i idi odmah pricesti se jer si ucinila dobro delo",reci svestenika kojeg jako cenim.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Slava
23.7.2010 16:25:59   
dunja RR
ono za post je bio samo banalan primer kao što sam i napisala, treba se suzdržavati od bilo kakvog greha, ne samo za veme posta nego i inače........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Slava
23.7.2010 16:28:41   
dunja RR
ja mislila da si se povukla iz ove teme( bar si tako napisala), ali to je samo napisanouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.7.2010 16:29:02 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Slava
23.7.2010 16:35:04   
Anoniman
znam da je bio smo primer ali ja sam kroz njega htela da izrazim svoj stav o tome pa se isti moze iskoristiit i za slavu,ako me neko ukapira...
slazem se sa tobom da se treba uzdrzavati od greha nevezano za post,treba iako je jako tesko da svi zivimo po tim pravilima. vera je ljubav,i to je samo bitno-cisto srce. a posto sam "skrenula" ja bih da cestitam svima slavu(koju god da slave) a onima koji se dvoume da kazem da treba slaviti,imati zastitnika svog doma i porodice,da je to divan obicaj koji mi imamo i da je lepo kada se skupe rodbina i prijatelji i obelezi se na "nas" pravoslavan nacin.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Slava
23.7.2010 16:43:54   
choopa choops
Smesko,
ja bi na vasem mjestu slavila Djurdjevdan, ali bi obiljezila i drugu slavu, a na nju mozda ne trebate da zovete sve goste, vec mozda bas samo porodicu i kumove. Svakakopodjite kod nekog svestenika da o tome razgovarate.
Moji roditelji slave kako sam vec rekla SvStefana 9.01., ali imamo im 'malu slavu' koja pada 15.08. i svake godine je obiljezimo. Ne bude toliko ljudi kao za "veliku slavu', ali to je zastitnik naseg (njihovog) doma i treba da se obiljezi.
Inace slazem se sa napisanim da mi prihvatamo samo nesto sto nam odgovara. Kad smo vec kod posta najvise me nervira masovna pojava da se posti da bi se smrsalo user posted image Ili kod nas se dosta mladenaca vjencava u crkvi, a niti idu u istu, niti su vjernici, ali eto kao ...Ne znam, nekako mi se to ne svidja user posted image Kao da lazu i sebe i druge i Boga user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Slava
23.7.2010 16:44:38   
dunja RR

draga user posted image
što ulazimo u raspravu nemam pojmauser posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Slava
23.7.2010 16:49:50   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Smesko,
ja bi na vasem mjestu slavila Djurdjevdan, ali bi obiljezila i drugu slavu, a na nju mozda ne trebate da zovete sve goste, vec mozda bas samo porodicu i kumove. Svakakopodjite kod nekog svestenika da o tome razgovarate.
Moji roditelji slave kako sam vec rekla SvStefana 9.01., ali imamo im 'malu slavu' koja pada 15.08. i svake godine je obiljezimo. Ne bude toliko ljudi kao za "veliku slavu', ali to je zastitnik naseg (njihovog) doma i treba da se obiljezi.
Inace slazem se sa napisanim da mi prihvatamo samo nesto sto nam odgovara. Kad smo vec kod posta najvise me nervira masovna pojava da se posti da bi se smrsalo user posted image Ili kod nas se dosta mladenaca vjencava u crkvi, a niti idu u istu, niti su vjernici, ali eto kao ...Ne znam, nekako mi se to ne svidja user posted image Kao da lazu i sebe i druge i Boga user posted image



Bravouser posted image

Eto koliko si primela našla, a to su samo neki od njih....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Slava
23.7.2010 16:49:57   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ili kod nas se dosta mladenaca vjencava u crkvi, a niti idu u istu, niti su vjernici, ali eto kao ...Ne znam, nekako mi se to ne svidja user posted image Kao da lazu i sebe i druge i Boga user posted image



To ti se zove moderno doba. Upravu si to sto kazes i nije mi jasno zasto to rade.
To se isto tice i krstenja. Danas svi hoce da se krste, a ne znaju pravu simboliku krstenja. Krste se i vise ih ne vidis da dodju nekad u crkvu. U drevna vremena je bilo da svestenik krstava tek kad upoznas svoju veru. I tek kad polozis taj ispit onda moze da te krsti.



< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.7.2010 16:54:55 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Slava
23.7.2010 17:01:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ili kod nas se dosta mladenaca vjencava u crkvi, a niti idu u istu, niti su vjernici, ali eto kao ...Ne znam, nekako mi se to ne svidja user posted image Kao da lazu i sebe i druge i Boga user posted image



To ti se zove moderno doba. Upravu si to sto kazes i nije mi jasno zasto to rade.


U "mojoj" crkvi, koja je jedna od najstarijih, i kažu da je i najjevanđelskija u Beogradu, i po Bogosluženju i po sveštenicima,
kada sam se ja venčavala, moralo se bar tri praznika pre venčanja doći na liturgiju( mm i ja smo išli svake nedelje, ali eto tražilo se dodatno kao neki dokaz, iako nas tamo svi tamo znaju).( mnogima nisu tražili, ali ja sam izabrala sveštenika, tražila sam posebnu dozvolu da nas on venča, a on poštuje stare običaje)

A onda si mi objasnili da je to pravilo jednim delom povezeno i sa starim običajem, ( MENI JAKO LEPIM),
da se ranije u crkvama na kraju Liturgije za vreme praznika davala OBAVEST, tako što bi sveštenik glasno izgovorio:

Dana tog i tog, venčaće se pred Bogom taj i ta, i tako tri praznika pred venčanje, kako bi došli na venčanje svi ono koji žele, znaju i vole mladence....

tada su ljudi u mnogo većem broju prisustvovali Bogosluženjima, te je sve ovo imalo više smisla, a naravno i odnosi među ljudim su bili drugačiji,


znam da ovo pravilo skoro nigde ne postoji i retko ko je čuo za njega, ono je više kako neki običaj koji moj sveštenik želeo da ispoštujeuser posted image


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Slava
23.7.2010 17:06:16   
Sanjica26 RR
Eto ja sam imala tu cast da sam se vencala na Liturgiji.user posted image Predivno je bilo. Meni je to najlepsi momenat.
I krstenje i vencanje je nekada bilo sastavni deo liturgije. Zato se i primecuje da neki delovi koji se citaju na krstenju i na vencanju su uzeti iz Liturgije.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Slava
23.7.2010 17:07:20   
choopa choops
Evo recimo...roditelji moga muza nisu krstili djecu kad su bili mali. Ok. ja bi to razumjela da su oni htjeli da djeca sama odluce sta ce i kako ce kad porastu (ono sto je Tashke pricala), ali...njihov izgovor je "to se tada nije radilo???" (naravno komunizam) Kako nije? Ko je htio mogao je da se krsti i onda. Ista stvar je i sa Slavom. Kao ONDA se nije slavilo. ma jeste uvijek i svugdje ko god je osjecao potrebu za tim. Ne moze me niko ubjedit da se 'nije smjelo'. I onda sada kad su poceli da slave imaju potrebu da se dokazu kao vjernici, pa prave veliku Slavu da bi se pricalo kako je kod PeraPerica slava vrhunska, kako se skupi toliko ljudi i bla, bla...e to je ono sto isto ne mogu da razumjem.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Slava
23.7.2010 23:45:38   
smeško
Jao, devojke, tek sad sam videla sta se sve ispisale! Hvala vam na misljenju!

Sto se tice vencanja, mi smo postili na vodi cele nedelje,  posle pricesta nas je svestenik vencao. Divan osecaj!
Sto se tice slave, nas svestenik nam rece da postoji samo jedan svetac, kao zastitnik kuce i da ostalo nisu slave, mogu biti samo preslave.
Znam da se slava ne slavi posebno kad smo u istoj kuci, ali poceli su da se ponasaju kao da smo mi gosti, jer su nam dodelili drugu slavu, a suprugov brat nije, jer ce njemu preneti Djurdjevdan.
Zamislite razlog takve podele slava: mom deveru je rodjendan pocetkom maja, pa da moze da slavi zajedno!!!
Idalje mislim da cemo mi izabrati Djurdjevdan. Pa ne moraju da se posecuju tog dana (dever i suprug)! Ni ja ne mogu da odem na slavu i kod mog oca i kod brata, jer ne zive zajedno, ni blizu!
Pitacemo jos nekog svestenika, kao sto Dunja rece, oticicemo do nekog manastira, ovde ih ima puno. Odluka nam, ionako, nije hitna, donecemo je kad se odselimo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Slava
19.11.2010 23:57:14   
dunja RR


Nađoh:

Obično se kaže: "Gde je Srbin - tu je i slava" ili obratno: "Gde je slava - tamo je i Srbin." Po rečima patrijarha srpskog Pavla, obično se smatra da je slava nastala kao "proslavljanje onog svetog na čiji se praznik krstio predak neke porodice, uzevši ime tog svetog".

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Slava
27.11.2010 23:04:20   
New Mom
Ove godine prvi put mm i ja proslavljamo slavu. Sv. Nikola 19.12.
Devojačka mi je bila Sabor Sv.Jovana 20.01. i mrsna. A sad treba spremiti sve posno. A kako inače ta vrsta hrane nije često kod nas zastupljena, imam tremu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Slava
27.11.2010 23:12:46   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ove godine prvi put mm i ja proslavljamo slavu. Sv. Nikola 19.12.
Devojačka mi je bila Sabor Sv.Jovana 20.01. i mrsna. A sad treba spremiti sve posno. A kako inače ta vrsta hrane nije često kod nas zastupljena, imam tremu.


Pitacu ja svekrvu ako ti treba koji savjet user posted image Oni imaju oko 70 ljudi na slavi user posted image Ribe kol'ko hoces user posted image A mi samo sutradan pravimo veceru za drustvo, ali ne spremam ponovo, vec uzmemo tu hranu. ja joj samo pomazem neke sitne stvari tipa sjeckanje bijelog luka, persuna, ciscenje krompira i td., ali za spremanje ribe sam dibidus user posted image Osim za przeni oslic Ledo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Slava
28.11.2010 13:17:03   
Lilly*
New mom, imamo temu Postovi i posna jela KLIK virni, možda dobiješ inspiraciju user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Slava
28.11.2010 13:19:49   
New Mom
Divno!user posted image  Hvala ti, Lilly!!!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Slava
28.11.2010 13:26:00   
Ana RR
NM, moja devojačka slava je posna i veruj mi, lepša je klopa nego na mrsnim slavama user posted image

Za predjelo pravimo posne pite (sa pečurkama i krompirom), pečurke na žaru, posne salate, riblji fileti, salata iz turšije.
Posle ide tatina riblja čorba (za koju kažu da je najbolja na svetu user posted image , ja ne volim tako da ne jedem).
Onda ide posna sarma i veruj mi da je lepša nego sa mesom user posted image barem je mama tako dobro pravi; obavezno prebranac, koji služimo u onim "etno" činijama.
Zatim dimljeni šaran (mmmmmljac), oslić i marinirana riba.
Na kraju posni kolači.

I sad ogladneh user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here