|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cuclice i flašice
17.11.2009 15:32:23   
marince1
Uz aparat dolaze 2 male plasticne od125 ml.
Ja takodje koristim Avent i zadovoljna.
Kao i Tasha prokuvavam ih sa sircetom i sve je ok!user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Cuclice i flašice
17.11.2009 18:54:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

e MIHI bas sad sam citala na temu VODA i tamo si napisala da je ROSA najbolja.videla sam.a dali steti ova cesmovaca voda do sad nije joj nista?


Dok sam prokuvavala vodu za piće, davala sam česmovaču. Onda sam se još kratko palila da prokuvavam i kupovnu vodu, i zaključila da Rosa ima jako malo kamenca, takoreći nikoliko u odnosu na ostale. To sam kratko radila, i prestala da prokuvavam Rosu već kada je imao oko mesec-dva dana.


IZVORNA PORUKA: cicko



Da li se u Aventovom aparatu za izmlazanje mleka nalazi plasticna ili staklena i da li uz isti aparat odgovaraju i naknadno kupljene i plastocne i staklene flasice?





Uz AVENTov aparat idu samo plastične AVENTove flašice. Sve veličine flašica (AVENTovih) imaju isti otvor od gore, tako da su navoji isti, pa samim tim pašu i na pumpicu.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Cuclice i flašice
22.11.2009 0:46:41   
aliki
Ja bolje iskustvo imam sa Nukovim flasicama. Aventove mi redovno cure sa strane, kako god da ih zavrnem, pa sam zato i presla na Nukove. Medjutim, Aleksa nikako nije pio iz Aventovih flasica, samo je zvackao cuclu, dok iz Nukovih lepo vuce. Izgleda mu se vise svidjaju anatomske cucle. I jedne i druge su plasticne, nisam bas za staklene jer su teske i nikad ne znas kad ce se polomiti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Cuclice i flašice
26.11.2009 11:53:12   
Anoniman
Flašica koja sama greje mleko
 
Najnoviji izum koji će vam pomoći ako bebu hranite na flašicu zove se „jumi“ (yoomi). Reč je o flašici koja je u stanju da zagreje mleko na temperaturu majčinog mleka samo jednim pritiskom na dugme. Uz pomoć ove flašice imaćete mleko temperature od 32 do 34 stepena Celzijusa, i to za samo 60 sekundi.

Tvorci ovog izuma su Fara, po zanimanju advokat, i njen suprug Džim Šaik, inženjer, a na ideju su došli iz pukog očaja nakon rođenja njihovog najstarijeg sina Denijela. Nisu više mogli da trpe da se u toku noći ili rano ujutru sudaraju u kuhinji u pokušaju da zagreju mleko što brže dok njihov mališan plače, ili da moljakaju konobare u restoranima da im ugreju mleko kada bi bili napolju. Uspeh njihovog izuma leži i u činjenici da ovo iskustvo sa njima dele milioni roditelja.
A kako flašica radi? Pritiskom na dugme pali se grejač koji se nalazi u zatvorenoj komori u boci, ispod cucle. Kad se dugme pritisne, hladno mleko počinje da teče oko grejača i na taj način se greje. Mleko će ostati zagrejano na istoj temperaturi punih sat vremena, a flaša može da se puni oko stotinu puta. Dr Šaik kaže da flašica radi po principu sličnom ručnim grejačima u kojima se koristi gel. „Najuzbudljiviji trenutak bio je kada smo primili prvu narudžbinu naših flašica“, kaže dr Šaik ponosno.
Kler Bijam Kuk, babica u penziji, kaže da će ova flašica umnogome olakšati život roditeljima. Cena flašice iznosi 22 funte (24 evra).
Izvor: Blic

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 10:01:26   
mejra81
Nesto da pitam iskusne mame...
Kupila sam dve aventove plasticne flasice,manju i vecu...
Jel to postoje nekoliko vrsta jer mi se cini da su ove od neke tanke plastike,ja se bojim da to iskuvavam...
I sve ostale su bile tanke a cula sam da staklene retko ko koristi.....i sta sad?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 10:06:10   
Anoniman
Mislim da nema veze koliko je debela plastika, i da svakako moze da se iskuva. Ja koristim jos uvek dve staklene za mleko, a za sok i vodu plasticne sa rupom u sredini da moze sam da pije (to su neke lose flasice ali sam ja navrnula nukovu cuclu), a mleko mu svakako ja dajem.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 10:19:09   
Anoniman
user posted image

Sve su takve u 3 veličine. 125ml, 260ml, i najveća ne znam kolika je.

Slobodno iskuvaj, ja sam ih 2 godine iskuvavala. Umela sam i da zaboravim da sam ih stavila da se iskuvaju, tako da su se nekada kuvale i po 5-10-15min. user posted image  (stavi malicko sirćeta u vodu za iskuvavanje, da se ne uhvati kamenac, ja sam onda samo proprala pod česmovačom nakon iskuvavanja, tripovala sam se da flašica ima ukus i miris sirćeta, ali verovatno nema. user posted image )

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.12.2009 10:20:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 11:22:52   
mejra81
Znaci moze! Hvala cure! Ja sam uzela tu najvecu izgleda, 330ml. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 11:46:18   
Anoniman
user posted image  A beba u prvim mesecima jede po 60ml po obroku. Ali nema veze. user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 11:50:02   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image  A beba u prvim mesecima jede po 60ml po obroku. Ali nema veze. user posted image

user posted image
Nadam se da mi nece ni trebati, bas sam biser...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 12:43:40   
mejra81
Sad sam primetila da je ta flasica od 330ml za bebe od tri meseca user posted image user posted image user posted image
Bas sam se iznervirala, nije mi sto sam dala pare,nego sam se kao raspitivala i citala o flasicama i na kraju sam uzela pogresnu...
Sad sam zvala mm na posao i plakala sam,on se prepao da mi nije krenuo porodjajuser posted image
Bas sam placi puser posted image al bas sam se iznervirala...
Jel ima neko neki predlog? INace, flasica je bas debela i velika,zanima me jel ona od 260ml isto debela samo manja,ako me razumete sta hocu da kazem...
Bas sam tupadzija,ne vidjeni... Detetu cu umesto vode sipati rakiju u flasicu....
user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 13:07:45   
Anoniman
Ako se dobro sećam, sve su iste debljine, samo im je dužina različita. Ili ne? user posted image  UF, nemam pojma. Znam da je grlo flašice isto, i da su svi navoji isti, znači, navoj sa najveće flašice paše na navoj najmanje flašice.
Sledeća stvar: uz ovu veliku flašicu si dobila cuclu broj 3 ili 4, tj ima 3-4 rupice. Za novorođenče ti treba 1-ca; naravno, cuclu možeš kupiti odvojeno od flašice.
Ništa to ne smeta što imaš veliku flašicu, svakako beba neće skoro držati sama. user posted image  Meni je samo bilo smešno da sipam u toliku flašicu tako malo mleka. A i više mesta zauzima. Inače joj ništa ne fali. Flašica k'o flašica, svašta s tobom zbog čega plačeš. user posted image  U krajnjoj liniji, vrati u kutiju, stavi u špajz i kupi jednu malu flašicu. user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 13:14:23   
mejra81
Videla sam sad u aventovom katalogu da su sve iste debljine flasice...tako da ajd,sto kazes nece je drzati...
Ima jedna rupica na toj flasici ali na kutiji pise 3meseca...Posto sam uzela i onu manju flasicu od 125ml,na njoj je isto jedna rupica ali te dve rupice se razlikuju...
Bar odokativno...Mislim u cemu je fora? user posted image .
Znaci,u sustini samo cuclu da kupim za 0m?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 13:44:22   
Anoniman
Eeeeeeeeeee možda su menjali...

Pre je na aventovim cuclama bilo:
veličina 1 - 1 rupica
veličina 2 - 2 rupice...

A ima proizvođača koji nemaju više rupica, već se razlikuje veličina rupice... možda je AVENT to promenio. user posted image

Inače pogledaj cuclu sa strane, na onom širem delu koji leže na beli navoj (ali je iznad njega, vidljiv) u kružiću imaš broj. To je broj cucle.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 13:51:29   
*Alexx*
Ali nisu flašice iste debljine. Najmanja flašica, od 125 ml, je uža, tj, ima manji prečnik od one od 250 ml.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 2.12.2009 13:52:15 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 15:14:14   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Flašica koja sama greje mleko
 
Najnoviji izum koji će vam pomoći ako bebu hranite na flašicu zove se „jumi" (yoomi). Reč je o flašici koja je u stanju da zagreje mleko na temperaturu majčinog mleka samo jednim pritiskom na dugme. Uz pomoć ove flašice imaćete mleko temperature od 32 do 34 stepena Celzijusa, i to za samo 60 sekundi.

Tvorci ovog izuma su Fara, po zanimanju advokat, i njen suprug Džim Šaik, inženjer, a na ideju su došli iz pukog očaja nakon rođenja njihovog najstarijeg sina Denijela. Nisu više mogli da trpe da se u toku noći ili rano ujutru sudaraju u kuhinji u pokušaju da zagreju mleko što brže dok njihov mališan plače, ili da moljakaju konobare u restoranima da im ugreju mleko kada bi bili napolju. Uspeh njihovog izuma leži i u činjenici da ovo iskustvo sa njima dele milioni roditelja.
A kako flašica radi? Pritiskom na dugme pali se grejač koji se nalazi u zatvorenoj komori u boci, ispod cucle. Kad se dugme pritisne, hladno mleko počinje da teče oko grejača i na taj način se greje. Mleko će ostati zagrejano na istoj temperaturi punih sat vremena, a flaša može da se puni oko stotinu puta. Dr Šaik kaže da flašica radi po principu sličnom ručnim grejačima u kojima se koristi gel. „Najuzbudljiviji trenutak bio je kada smo primili prvu narudžbinu naših flašica", kaže dr Šaik ponosno.
Kler Bijam Kuk, babica u penziji, kaže da će ova flašica umnogome olakšati život roditeljima. Cena flašice iznosi 22 funte (24 evra).
Izvor: Blic



jel ima ovo da se kupi kod nas?
ili kakav god grejac flasica?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Cuclice i flašice
2.12.2009 17:50:08   
Verus
Ja cu koristiti staklene, ili ako su plasticne, uverite se da su BPA free, tj. da nemaju BPA u sebi, koji je nadjen da je karcinogen.  Zato su opasne flasice u kojima se greje mleko-tako te stetne materije i hemikalije iz plastike "cure" u mleko i dete ih pije!  To NI SLUCAJNO NE CINITI!  Ugrejati u posudi na sporetu, ili u staklenoj posudi u mikrovalnoj pa onda tek sipati u flasicu i dati bebi.  Tako su i one flasice sto imaju u sebi BPA ipak bezbednije za koristiti.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:04:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ali nisu flašice iste debljine. Najmanja flašica, od 125 ml, je uža, tj, ima manji prečnik od one od 250 ml.


Jel? Nisam bila sigurna, davno je bilo... ali im je grlo isto.


Verus, ako se izmlazaš, svoje mleko NE SMEŠ grejati u posudi na šporetu niti u mikrotalasnoj!!!! Greje se tako što mleko staviš u flašicu i kompletnu flašicu zaroniš u posudu sa vrućom vodom.
AD mleko... takođe nema potrebe grejati, jer prokuvanu vodu ili spremaš za svaki obrok (mislim da to retko ko radi) ili držiš u termosu vodu koja je odgovarajuće T.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:11:05   
Anoniman
ja sam občno nuk koristila, staklene dok su bili mali (dok sam ih ja držala) poslije plastične
doduse jedno vrijeme i aventove

male flasice
user posted image

ili ovu
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:18:56   
gagins
Mejra,nemoj se brinuti,ja sam koristila Aventove flasice skoro dve godine.Mogu da se iskuvavaju slobodno.Sto se cucli tice samo kad kupujes prati za koji je uzrast,one od 125ml,cini mi se da je jedna rupica,a na onoj vecoj nisam sigurna,Cuclice ces sama menjati jer imas posebno da ih kupis.I njih mozes iskuvavati iako su od silikona.
Meni je Avent program bio veoma znacajan jer sam se ja 7 meseci izmuzavala sa njihovom pumpicom i tako hranila dete na flasicu,pretpostavljam da znas da je prednost njihove pumpice to sto navrnes flasicu i mleko tece direktno u nju!
A sto Tasha kaze mleko zagrejes tako sto ga stavis sa flasicom u vrelu vodu(2 minuta posla).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:19:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: mejra81

Sad sam primetila da je ta flasica od 330ml za bebe od tri meseca user posted image user posted image user posted image
Bas sam se iznervirala, nije mi sto sam dala pare,nego sam se kao raspitivala i citala o flasicama i na kraju sam uzela pogresnu...
Sad sam zvala mm na posao i plakala sam,on se prepao da mi nije krenuo porodjajuser posted image
Bas sam placi puser posted image al bas sam se iznervirala...
Jel ima neko neki predlog? INace, flasica je bas debela i velika,zanima me jel ona od 260ml isto debela samo manja,ako me razumete sta hocu da kazem...
Bas sam tupadzija,ne vidjeni... Detetu cu umesto vode sipati rakiju u flasicu....
user posted image


Nema veze ostaviš ju a kupi one male od 125 ml a najviše se koristi  od 260ml.,od trećeg mjeseca .
Možda su veće bočice i šire u tjelu,i ja se ne sjećam,ali to nema veze bitno je da je navoj isti na svim veličinama.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:22:52   
Lu
Ja ne znam zašto podgrijavate ad mlijekouser posted image
Pa kad beba treba jesti onda joj se napravi i jede odmah jel tako,mislim da to piše i na kutiji da se ne smije raditiuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:26:21   
Anoniman
Ne podgrevamo AD mleko, ili bar ja nisam to radila. Rekla sam za svoje mleko ako ide na flašicu.
A za AD mleko sam rekla da ili u momentu kada ga praviš prokuvavaš i hladiš vodu, ili prethodno prokuvaš, ohladiš i staviš u termos.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:31:37   
gagins
Ja sam Lu mislila na moje mleko za podgrevanje.Humanu smo koristili samo kad ja nisam smela dojiti,prvih mesec dana,a tada smo naravno svaki obrok pripremali po potrebi i nikad nismo podgrevali to mleko.A laktaciju sam tih mesec dana odrzala tako sto sam se izmuzavala na svaka tri sata kada je ona ruckala.Pa kad sam smela poceti da dojim opet,samo je presla na moje mleko umesto Humane.Mislim da nijedna zrtva roditelja nije teska ako znamo prave vrednosti,u mom slucaju majcinog mleka.Znam iz mnogih primera,jer su mnogi odustali kada nisu smeli da doje.
Sada sam malo omasila temu,ali nije na stetu znati.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Cuclice i flašice
3.12.2009 9:34:00   
Lu
Sorryuser posted image
Ja nisam nikada sipala svoje mlijeko u bočice niti sam se izmlazala,ništa nisam grijala u bočicama, pa sam se zabunilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here