|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cuclice i flašice
4.11.2008 18:16:15   
Jeca*
Zanima me, ako ste dohranjivali vašu bebu, koje ste cuclice i flašice koristili?
Ja sam do pre neki dan koristila AVENT-ove i baš sam imala puno flašica, ali evo jedna po jedna se oštećuju. Kao da su izgrebane, doduše spolja. Moguće da je od sterilizatora, ali to mi nije logično. Ipak ih koristim samo 2 meseca. Ali evo već sam penzionisala 4 flašice, sve na istu foru. Ipak me je nekako strah da to oštećene ne utiče na bebino zdravlje. Sa druge strane, pročitala sam na jednom forumu da su u nekim zemljama AVENT flašice zabranjene jer nisu po nekim standardima i štetne su. Možda i zato što su isključivo plastične.
I tako ja odlučih da pređem na staklene i kupih NUK. Zasad sam zadovoljna. Ima lep oblik cuclice, podseca na dojku (a meni beba i sisa pa mi je to vazno). Jedino je flašica malo šira pa mi ne staje u termos koji smo dosad koristili user posted image
Kakva su vaša iskustva?

Moderator: Postoji i tema FLAŠICE <-- KLIK


< Poruku je uredio Jeca RR -- 7.2.2010 23:16:11 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cuclice i flašice
4.11.2008 21:11:44   
Lu
Jeca o2,da nisi možda prilikom pranja koristila spužvu za suđe onu grublju stranu?
Ja sam jednu bočicu tako sredila ali sam odmah shvatila čime,ostale sam koristila do godine i ostale su skoro kao nove,svakodnevno su bile i u sterilizatoru.
Od godine smo koristili one sa kljunom što nekapaju,zbog zubića.
Za mene su Avent proizvodi broj jedan.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cuclice i flašice
4.11.2008 23:02:30   
Anoniman
Vidi draga:
http://www.ringeraja.rs/forum/m_1424/tm.htm

Ja koristim iste flašice od kada se Luka rodio, još uvek dve srednje (250ml) AVENTove, i čak se ni brojevi nisu skinuli, čak ni izlizali. Ne koristim sterilizator. Do prvog rođ sam otkuvavala svako veče, od onda jednom nedeljno...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cuclice i flašice
5.11.2008 8:28:56   
Jeca*
Hvala Tašo.
Ne znam gde grešimo. Operem flašicu i cuclice mekom stranom Vileda sunđera, stavim u Chicco sterilizator. Sipam uvek 70 ml destilovane vode, zbog kamenca. To se steriliše za 10-15min. A flašice, evo, za mesec-dva, već 4-5 flašica skroz oštećeno spolja. Pobelele su, kao izguljene. Ne znam šta da radim user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cuclice i flašice
5.11.2008 9:32:45   
Anoniman
Je... te sterilizator. Kupi novu flašicu. I ja perem vileda sunđerom (to je onaj zeleni, mekani, jel?). Ubaciš u šerpu sa vodom sa slavine, sipaš malko jabukovog sirćeta i ostaviš da prokuva. Posle samo propereš (bućneš) vodom. Probaj.

Ako i dalje ne valja, onda možda više ni AVENT nije ono što je bio pre 2,5god.

Mada, desilo mi se da na tim AVENTovim flašicama od 250ml imam različite oznake: na jednoj kreće od 40ml, a na drugoj 60ml, samo nisam dokučila koja nije originalna, jer kontam da je nemoguće da su obe originalne.

Ja nisam kupovala staklene flašice, jer sam sve vreme razmišljala o tome šta ću kada Luka bude počeo da pije sam. Stalno bih imala frku dal će da padne i da se poseče (ne znam ni dal je to moguće, dal se te flašice lome toliko lako). Sve u svemu, to je moj, možda glup, razlog.

lu, te sa kljunom što ne kaplju... ni meni ne kaplju VEĆ CURE NA SVE STRANE. user posted image   Ne curi na te rupice gde dete pije, nego na onu malu rupicu...kako da ti objasnim... valjda tamo ulazi vazduh u flašicu (negde ipak mora ući vazduh), na onom delu koji leže u onaj beli navrtanj koji ide na flašicu (ne znam dal ćeš me razumeti). Sve u svemu, Luka bude mokar kompletno posle drugog gutljaja... Kupila sam ih baš zato što obične cucle menjam na nedeljnom nivou jer ih Luka izgrize (uopšte ne znam odakle mu ta fora sada?! user posted image ), i iskreno bojim se da se ne otkine deo cucle, treba li mi da se udavi???

HEHEHE, SAD SVATIH KOLIKO STRAHOVA JA USTVARI IMAM! user posted image

Uvela sam mu one flašice sa pipicom... one u kojima se prodaje voda (Aqua Viva, Jana)... Ali i tamo piše Ne davati deci ispod 3god jer postoji mogućnost da se to belo sr... odvali...  

Ne znam. Volela bih da mu izbacim flašicu, ali ne znam kako. Voli dete flašicu više od svega, a i meni je najjednostavnije...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Cuclice i flašice
5.11.2008 13:03:19   
Lu
Shvatila sam te gdje ti curi,na malu rupicu pored kljuna gde prolazi zrak,ali mi nije jasno kako tu curi kad kroz nju ni igla nemože proći,nevjerujem da si skinula onu gumicu ispod kljuna!

Što se tiče odvikavanja od dude ili cucle  na bočicama,bolje ti je što prije,znaš i sama da se nepreporučuju iznad godine,zbog zubića,da  dijete od godine treba piti iz čaše.
Moj pije u kući sada iz čaše,samo mu naveče i ujutro iz kljunaste dajem mlijeko,a kad idemo negdje pije vodu iz boce sa pipom,i bolje ti ako hoće i iz te da pije zato što je plastična,sipaj mu u to sve što pije dok nenavikne iz čaše.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cuclice i flašice
5.11.2008 13:15:15   
Anoniman
Ma nisam ništa skinula, nije ni meni jasno odakle tolika tečnost kroz tu rupicu. Ova flašica je u pitanju:

http://www.dodyshop.co.yu/katalog/avent/avent_katalog.pdf

Na stranici 20, roza flašica (samo je naša plava).

Usput, žene, pogledajte link, u pitanju je katalog AVENTovih proizvoda.

Sve u svemu, moraću da preduzmem nešto jer ovo sa običnim dudama ne funkcioniše više... user posted image




(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cuclice i flašice
6.11.2008 20:05:30   
guppy RR
Jecka, ja sam samo za AVENT i bila sam prezadovoljna i još kupujem njihove flaše. Staklene ne dolaze u obzir kod nas jer flaša bezbroj puta odleti na pod...

To grebanje je zbog pranja sunđerom i ništa ne šteti bebici. Samo plastika postane malo mutna, ali je sve OK, verujem.
Pereš li možda nekim prejakim deterdžentom?

.... Možda je sterilizator "prejak"? Nukov je možda prilagođen njihovim flašicama (plastici). Ja sam koristila Aventov...
Cmokić, javi se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 8:35:13   
Anoniman
Ja mislim da ona ima AVENTov sterilizator, ali da ga je penzionisala zajedno sa flašicama, pa kupila NUKove flašice.

I moja jedna poznanica je kupila staklenu flašicu, kao, ona ima utisak da se lakše održavaju, a ja nikako ne pristajem na staklene flašice... zaista često lete...

Inače, u običnu AVENTovu flašica sam stavila onu "pipica cuclu" (što sam se žalila da curi), i više ne curi user posted image , Luka je prezadovoljan, a i ja sam. Onu plavu flašicu sam sklonila jer moje dete neće da pije iz nje, jer je neprovidna i ne vidi dal je unutra sok ili voda. Jel vaša deca proveravaju količinu soka pre nego što ga nagnu? user posted image  Luka prvo odmakne flašicu, pogleda šta ima u njoj, malo mućne i tek onda stavlja u usta. Ja svaki put umrem od smeha. user posted image
A vodu pije iz Jana flašice na pipicu i oduševljen je što ima istu flašicu kao mama i tata (ali imam 4oro očiju otvoreno kada iz toga pije, stalno imam utisak da će to otpasti... (već sam rekla)

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 8:48:00   
Jeca*
Imam Chicco sterilizator...ne znam. Ja i dalje ne odustajem od AVENT-a, ali sam uvela i NUK pa testiram. Zasad Luka pije "iz moje ruke" pa mi staklene nisu problem, ali zabrinuo me je onaj link o stetnosti avent-a
guppy, stavicu link ovde, to je neki drugi forum, izvinjavam se ako to nije dozvoljeno, ali volela bih ovo da procitate

http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=1436&start=176

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 9:40:51   
Anoniman
Da nije dozvoljeno već bih ja dobila preko prstiju... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 10:09:04   
guppy RR
Jecka, pročitala sam dosta linkova sad o tome... ali evo šta mislim...

Kod nas STALNO obaveštavaju potrošače o upotrebi štetnih hemikalija u proizvodima. Maltene jednom u par meseci vidiš, da kuvaš sa plastičnom varjačom koja u tvoje jelo pušta kancerogene tvari user posted image , da su neki vrhunski sir proizvodili iz sireva kojima je prošao rok i tako dalje... Mislim, da je važno da se o tome edukujemo i takve proizvode izbacimo iz naše životne sredine.. ali pitaš se onda ŠTA je uopšte još danas bezbedno?

Posle čitanja o ovim baby flašicama neću ih sve pobacati, već ću obratiti pažnju na to da ih bacim ako su izgrebane.
Hvala ti na upozorenju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 13:28:42   
Lu
Tasha jel to viš necuri,ma sigurno si ti nešto čačkalauser posted image user posted image
a to sa jane neće otpasti sigurno,i moj pije stalno,bez nadzora,a mlijeko pije iz narandžaste avent sa tvrdim kljuno,zelenim,neprovjerava sadržaj nikako jer pije samo vodu i mlijeko,popije sok domaći od jabuke i mrkve(mama njegova pravila)na slamku.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 13:32:42   
Anoniman
Ostavila sam pipicu da odstoji par meseci i sada više ne curi. Eto cure, da znate... ako vam curi...ostavite da odstoji... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 13:41:20   
guppy RR
Zaboravih napisati, da i moji proveravaju šta je u flašici i mora da bude providna. Malecka ne voli baš da pije sok i više voli vodu, pa uvek kad pokažemo sok kaže NE NE NE! A mali čim vidi sok, ne može da stane, popije i po 3 dcl user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 13:42:07   
Lu
Ma super savjet,baš ti hvala!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Cuclice i flašice
7.11.2008 13:56:48   
Anoniman
Eh, kada bih ja čula od svog sina NE NE NE za sok... user posted image

On kao i tvoj... do dna! Na iskap!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Cuclice i flašice
11.4.2009 21:57:41   
Verus
Nasla sam da bilo koje bocice (cak i one bez BPA) ne treba grejati u mikrotalasnoj pecnici, ne samo da se tako bitni proteini u mleku razgrade, nego se i ispustaju hemikalije iz plasticnih bocica u mleko.  Cak stavise, preporucuje se da se mleko ugreje u staklenoj posudi, pa potom sipa u bocicu.  Tad su i plasticne bocice OK i bezbedne.  Zar nismo i mi svi imali plasticne bocice za sokove kao deca?  Posle su i sve posudice za decu od plastike, tako da je bitno samo ne grejati hranu u plastici, mislim da je onda OK.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Cuclice i flašice
10.5.2009 16:58:45   
Anoniman
Nikako da vam kažem: pre nekih 2 nedelje smo Luka i ja sve flašice bacili u đubre. On s vremena na vreme krizira za njima, ali u principu dobro podnosi, i više ne pije puno noću, jer to zahteva da ustane (tj. ne može ležeći da pije).

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Cuclice i flašice
10.5.2009 18:51:39   
gracija
user posted image user posted image user posted image za Luku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Cuclice i flašice
21.5.2009 20:44:53   
magde
imam pitanje pa mislim da mogu ovde da pitam.nasa voda ima puno bigor i kad kuham vodu za bebicu sva je bela.ostajem da se malo stalozi ali opet ima onakve bele krugove to je bigor dal je stetan za bebu???ili mozda je bolje ovako naviknujem je na makedonsku cesmovacu voduuser posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Cuclice i flašice
21.5.2009 21:24:21   
mihi
Kupi neku flaširanu pa nju kuvaj ja koristim ROSU za moju bebu, super je kad je prokuvam nema ni malo kamenca u njoj!!!!!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Cuclice i flašice
21.5.2009 21:29:40   
magde
e MIHI bas sad sam citala na temu VODA i tamo si napisala da je ROSA najbolja.videla sam.a dali steti ova cesmovaca voda do sad nije joj nista?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Cuclice i flašice
14.7.2009 11:40:22   
mrvica
sa prvim deteto sam koristila aventove i bila sam zadovoljna a sad s drugim koristim nukove i takodje sam zadovoljna

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Cuclice i flašice
17.11.2009 14:48:40   
cicko
Ja sam takodje u velikoj dilemi sto se tice flasica. Nekako razmisljam da dok je beba bas mala i ne moze sama da drzi flasicu koristim staklene, a kasnije plasticne... Kakvo je "stanje"plasticne flasice nakon sterilizacije ili prokuvavanja- ima li neke opasnosti po bebu, jer prokuvana plastika... ne znam. Nasla sam na par mesta staklene Aventove (vrlo je slaba ponuda recimo u Aksi, ali zato Nuk i Nuby ima koliko hoces), od 150 ml su oko 700 din.

Da li se u Aventovom aparatu za izmlazanje mleka nalazi plasticna ili staklena i da li uz isti aparat odgovaraju i naknadno kupljene i plastocne i staklene flasice?

Koje cucle preferirate- silikonske ili od kaucuka?user posted image

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here