|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vađenje umnjaka
9.6.2010 12:47:15   
ksenija81
Koloko, znam kako se osecas, ja sam dva umnjaka operativno vadila u roku od mesec dana i samo si mi ampule novalgetola pomogle...
Nije ta operacija nista strasna jedni problem koji sam imala je da drzim usta otvorena tako dugouser posted image
Samo odmaraj i brzo ce proci user posted image

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vađenje umnjaka
9.6.2010 13:12:16   
kokoloko
hvala na podršci. za koliko prođe?

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vađenje umnjaka
10.6.2010 10:28:33   
Mayablue82
Evo i ja da se javim. Izvadili su mi umnjak za minut i nista nije bolelo. Cak me ni rana posle vadjenja nije bolela. Sve u svemu, puno buke ni oko cega...bar u mom slucaju. Pozz.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vađenje umnjaka
16.6.2010 9:18:42   
kokoloko
evo da javim kraj priče oko mog umnjaka. izvadila sam ga operativno, trajalo oko sat, četiri kopče, sedam dana konaca i vađenje.ono što me je najviše brinulo a to su antibiotici i moguća user posted image  me više ne brine jer sam nažalost dobila user posted image . bar sam zub završila a sledeći mesec će valjda user posted image

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vađenje umnjaka
25.6.2010 20:45:50   
Anoniman
Već par dana me muči umnjak koji nikako da izađe. Boleo me i prvi koji je izlazio, ali ni približno ovako. Popijem i juče i danas brufen od 600mg, i bol probija. Napravim uzbunu, tata me odvede kod svog zubara-hirurga, jedan od najboljih  u Srbiji. Čovek se pomračio kad ga je video.
Vilica premala, zub raste u grlo-izderao mi je celu sluzokožu grla. Izdrenirao ga je, isekao meso da mi olakša muke do ponedeljka, i onda idem na "operaciju", tj vađenje. Tek me sad prpa uhvatilauser posted image

(odgovor članu kokoloko)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 0:35:43   
dunja RR
Ja imam oba gornja umnjaka koja su za vađenje...
desni je kao počeo da se kvari a levi ima kriv koren, te za njega moram na operaciju...

Ne znam da li da odem ove nedelje da izvadim ovaj što kvaran( ali baš malo karijesa ima, ne boli); nego eto, inače imam dobre zube, pa me nervira što je on takav, a ne mogu mu ništa.
Nepotreban mi je, čak šta više smeta jer gura naprd ostale zube....

Inače za 13dana idem na more, da li sada da se bakćem sa tim ili da sačekam da se vratim, šta predlažete.?...

Plašim se da me rana ne zaboli na moru, jer sam pre par godina, odbolovala mesec dana posle vađenja donjeg desnog umnjaka, doduše taj je izvađen operacijom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 0:36:18   
dunja RR
Sada mi pade na pamet da je i ova vrućina, bolje posle mora???

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 9:45:45   
pepeljuga
mene ceka vadjenje sva cetiri user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 9:50:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

mene ceka vadjenje sva cetiri user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja sam ih sve povadila...Napravili su mi haos..ali ja sam imala srece jer su mi nikli, pa nisu morali da se seku...Od tada sam kao preporodjena..

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 9:52:42   
pepeljuga
ja to toliko dugo odlazem jer se bojim...to mi je veci strah od straha od porodjaja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 9:53:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ja to toliko dugo odlazem jer se bojim...to mi je veci strah od straha od porodjaja user posted image


Dobijes anesteziju i gotovo. Ne osecas nista.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 9:57:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja imam oba gornja umnjaka koja su za vađenje...
desni je kao počeo da se kvari a levi ima kriv koren, te za njega moram na operaciju...

Ne znam da li da odem ove nedelje da izvadim ovaj što kvaran( ali baš malo karijesa ima, ne boli); nego eto, inače imam dobre zube, pa me nervira što je on takav, a ne mogu mu ništa.
Nepotreban mi je, čak šta više smeta jer gura naprd ostale zube....

Inače za 13dana idem na more, da li sada da se bakćem sa tim ili da sačekam da se vratim, šta predlažete.?...

Plašim se da me rana ne zaboli na moru, jer sam pre par godina, odbolovala mesec dana posle vađenja donjeg desnog umnjaka, doduše taj je izvađen operacijom...


Idi i izvadi ga..To ti je pola sata posla..Inace, kad umnjak izbije, rana od njega ne boli mnogo jer im je korenje plitko...Samo treba da resis..ne verujem da ce da te boli na moru, ali ovako ti je jedna muka manje. Inace, ovaj drugi mozzda ne mora na operaciju. Za zakrivljeno korenje zubari imaju polugicu koju gurnu i zakrivljeni koren klizi po njoj i izadje. Ako ti je vec nikao, sto bi se patila sa hirurskim zahvatom...

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:02:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja imam oba gornja umnjaka koja su za vađenje...
desni je kao počeo da se kvari a levi ima kriv koren, te za njega moram na operaciju...

Ne znam da li da odem ove nedelje da izvadim ovaj što kvaran( ali baš malo karijesa ima, ne boli); nego eto, inače imam dobre zube, pa me nervira što je on takav, a ne mogu mu ništa.
Nepotreban mi je, čak šta više smeta jer gura naprd ostale zube....

Inače za 13dana idem na more, da li sada da se bakćem sa tim ili da sačekam da se vratim, šta predlažete.?...

Plašim se da me rana ne zaboli na moru, jer sam pre par godina, odbolovala mesec dana posle vađenja donjeg desnog umnjaka, doduše taj je izvađen operacijom...


Idi i izvadi ga..To ti je pola sata posla..Inace, kad umnjak izbije, rana od njega ne boli mnogo jer im je korenje plitko...Samo treba da resis..ne verujem da ce da te boli na moru, ali ovako ti je jedna muka manje. Inace, ovaj drugi mozzda ne mora na operaciju. Za zakrivljeno korenje zubari imaju polugicu koju gurnu i zakrivljeni koren klizi po njoj i izadje. Ako ti je vec nikao, sto bi se patila sa hirurskim zahvatom...


snimala sam ga i rekli su da mora na operaciju.....

joj draga znam da mora, imam jekeeeeeee zube, jako korenje, kada sam pre par godina vadila desni donji umnjak, dr. koji je vadio je počeo da baca instrumente po ordinaciji koliko se iznervirao, nije mogao da veruje da neće da izađe....

znači predlažeš da izvadim ovaj drugi, desni?
kada sam levi donji vadila bolela me rana neka dva dana, pila sam kafetin prvi dan, ali sam išla na posao samo nisam mogla pričati i nisam se javljala na telefon, ne bi me razumeliuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 12.8.2010 10:03:04 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:04:28   
daca77
A ja nemam nijedan umnjak...definitivno nece izrastiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:08:40   
Anoniman
Ja sam u maju vadila dva gornja..Dva dana za redom. Prvo sam otisla da mi izvadi jedan i anestezija uopste nije delovala- upala..pa antibiotici..odem posle nedelju dana i izvadi mi desni gornji i kaze mi da moram sutra doci da mi izvadi i levi, jer se plasila da mi se ponovo ne upali, pa cu onda ponovo piti antibiotike. Na levom sam imala smezuranu gnojnu kesu. Uzas..E, a to sam sve radila dva dana pred Djurdjevdan, kad mi je slava...Uzasno sam izgledala, natecena i sa nemogucnoscu govora, ali me rane uopste nisu bolele...I da, mislim da je bolje da sto pre pocnes to da resavas, jer kvaran umnjak pravi haos..Za cas upali i sinuse i onda ga nadrljas..

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:10:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: daca77

A ja nemam nijedan umnjak...definitivno nece izrastiuser posted image


Nekim ljudima umnjaci nikada ne izrastu..U stvari postoje, ali im mlecno leziste ostane zakrzljalo. Ti si jedan od srecnika..

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:18:59   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: verolino

Ja sam u maju vadila dva gornja..Dva dana za redom. Prvo sam otisla da mi izvadi jedan i anestezija uopste nije delovala- upala..pa antibiotici..odem posle nedelju dana i izvadi mi desni gornji i kaze mi da moram sutra doci da mi izvadi i levi, jer se plasila da mi se ponovo ne upali, pa cu onda ponovo piti antibiotike. Na levom sam imala smezuranu gnojnu kesu. Uzas..E, a to sam sve radila dva dana pred Djurdjevdan, kad mi je slava...Uzasno sam izgledala, natecena i sa nemogucnoscu govora, ali me rane uopste nisu bolele...I da, mislim da je bolje da sto pre pocnes to da resavas, jer kvaran umnjak pravi haos..Za cas upali i sinuse i onda ga nadrljas..


takođe moja slavauser posted image

hvala na savetu, nateraću se nekako

koliko mi dana treba da mi skroz prođe to stanje posle vađenja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:20:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

mene ceka vadjenje sva cetiri user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja sam ih sve povadila...Napravili su mi haos..ali ja sam imala srece jer su mi nikli, pa nisu morali da se seku...Od tada sam kao preporodjena..


ja sam dva izvadila, još ova dva i aj zdravouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:33:20   
New Mom
Gde ste baš ovu temu danas ubole?user posted image
Upravo dolazim od zubara. Danima me boli šestica, ubi me i danas odem da je pregledaju i snimim celu vilicu, kad... zub potpuno zdrav. I 5. i 7., pa su zaključili (njih troje je moralo da se konsultuje user posted image ) da je to verovatno refleks od umnjaka. On je počeo da raste pre par meseci i došao do pola i tu stao. I eto, zakažaše mi za 23. operaciju.
A jako me je frka. Ne vađenja, već kako ću posle toga sa bolovima i bebanim.. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:39:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: verolino

Ja sam u maju vadila dva gornja..Dva dana za redom. Prvo sam otisla da mi izvadi jedan i anestezija uopste nije delovala- upala..pa antibiotici..odem posle nedelju dana i izvadi mi desni gornji i kaze mi da moram sutra doci da mi izvadi i levi, jer se plasila da mi se ponovo ne upali, pa cu onda ponovo piti antibiotike. Na levom sam imala smezuranu gnojnu kesu. Uzas..E, a to sam sve radila dva dana pred Djurdjevdan, kad mi je slava...Uzasno sam izgledala, natecena i sa nemogucnoscu govora, ali me rane uopste nisu bolele...I da, mislim da je bolje da sto pre pocnes to da resavas, jer kvaran umnjak pravi haos..Za cas upali i sinuse i onda ga nadrljas..


takođe moja slavauser posted image

hvala na savetu, nateraću se nekako

koliko mi dana treba da mi skroz prođe to stanje posle vađenja?


Zavisi gde su ti umnjaci smesteni..Meni su bili skroz u dnu vilice, pa je anesteziju morala da mi daje skoro u grlo. Tesko im je prisla, zato su mi rane bile velike i bila sam natecena (ali nisu bolele)...Dva dana sam tako podbulo izgledala i posle sve ok..

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:41:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

Gde ste baš ovu temu danas ubole?user posted image
Upravo dolazim od zubara. Danima me boli šestica, ubi me i danas odem da je pregledaju i snimim celu vilicu, kad... zub potpuno zdrav. I 5. i 7., pa su zaključili (njih troje je moralo da se konsultuje user posted image ) da je to verovatno refleks od umnjaka. On je počeo da raste pre par meseci i došao do pola i tu stao. I eto, zakažaše mi za 23. operaciju.
A jako me je frka. Ne vađenja, već kako ću posle toga sa bolovima i bebanim.. user posted image


Ja od prekjuce idem ponovo kod zubara na nalivanje kanala sedmice..Ne znam sta je s mojim zubima. kao da me je neko prokleo. Imala sam savrsene zube, a onda su najednom poceli problemi. pitala sam zubara smeta li to planiranjuuser posted image , a on je rekao da NE!!!

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 10:52:08   
dunja RR
Da i meni su skroz iza...
inače set_ih se za ovaj levi, rekoše mi da moram na operaciju i zbog toga što koren dolazi skroz do sinusa, pa je oset_jivije područje i moram na Stomatološki fakultet.......



< Poruku je uredio dunja RR -- 12.8.2010 10:54:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 11:00:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da i meni su skroz iza...
inače set_ih se za ovaj levi, rekoše mi da moram na operaciju i zbog toga što koren dolazi skroz do sinusa, pa je oset_jivije područje i moram na Stomatološki fakultet.......




Da, da...U tom sluchaju ne mozze bez operacije, jer se rizikuje trajno ostecenje sinusa..Ma preseches to jednom za sva vremenauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 13:44:06   
Anoniman
Dunja, ja sam nedavno vadila umnjak, gornji desni, čiji je koren maltene bio slepljen sa sinusom. Do pola je izbio, i to tako da mi je grebao grlo (imam jako malu vilicu), a druga polovina nije imala mesta.
Nije bolelo ništa, nisam imala nikakav otok, a imala sam i gnojnu kesu pa je dr ostavio rupicu da se to drenira.  Popila sam brufen sutradan, i to je bilo sve. Više me boli ginekološki pregled od togauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vađenje umnjaka
12.8.2010 19:28:47   
choopa choops
Ja imam samo jedan gornji. A i drugi je na putu. I kako su nicali sve zube su mi nagurali naprije, tako da mi sad dvojke vire user posted image Uzas.
E sad razmisljam da ga izvadim kad se porodim, ali ne znam kako ce to ici radi dojenja?user posted image Ipak se moze desiti da moram pit neke lijekove i sl. Ili aKO Ne budem mogla jest? Je li ko vadio dok je dojio?

A drugo pitanje...Ja sam mislila kad povadim oba umnjaka da nosim  nekakvu protezu, tj. zicu ili sta vec da vratim  zube na svoje mjesto? Je li to moguce? U mojim  godinama (29) user posted image ???Moj dr je obozavatelj porirodnog izgleda, i on kaze da on to ne bi dirao, vec ostavio kako jeste. I da nece to da radi, jer ne zeli da bacam pare... Jer po njegovom bi morala izvadit dvojke pa stavit vjestacke ili tako nesto, nisam bas razumjela najbolje... Je li ko od straijih nosio protezu za ispravljanje? Koliko je to uspjesno? user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here