|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:15:12   
dunja RR
Tasho na citavom sajmu samo radne mesta prodavaca na kioscima, kuvari, cistacice i agenti osiguranja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:16:50   
Anoniman
Ta priča sa agentima osiguranja nije loša, samo što ti nije u struci.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:18:22   
trudnica
   E, drage moje.......... ima bar nesto....a u Nisu nema nista.....nikakav posao
Izgleda je tacno ono - sto juznije to tuznije

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:19:24   
Modessty
Ma svuda je isto ne samo u Nišu


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu trudnica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:21:20   
Anoniman
za sve je kriv toma sojer  i ameri....

haos , jos samo treci svjetski da pocne sto nije bas nemoguce i bice nam veselo

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:28:09   
dunja RR
cini ti se; dobra je prica za one koji su se uvalili kada je cela prica oko osiguranja pocela kod nas; ko sada dodje ima da ceo dan juri, zove moli, da proda osiguranje , plata vise nije fiksna( ranije je bilo imas 250 e radio ne radio), sada radis na procenar, polomis za 100 e mesecno; slicno je kao i agencijama za nekretnine, tamo vise niko nece da radi, gledam oglase samo njih traze...

ja radim polu radno vreme kao sekretarica u jednoj firmi, i nije mi lose sa obzirom da radim samo 3.5 sata dneno; plata mi je 300 e;ali naravno da zelim da radim u struci....

jos im nisam rekla da idem na operaciju za 9 dana, reci cu u ponedeljak;medjutim rekose mi da danas dolazi jos jedna devojka, da je ja obucavam , i ona ce raditi samnom, zbog prosirenja poslauser posted image , ok je to nego, gde bas sada....plasim se da kada odem , a brzo cu se oporavito ako Bog da , kao prosli put( pocela sam da radim za dve nedelje), ne dovedu jos jednu, mislim dve nove, sta onda... dal li ja imam prednost kada se vratim, sa obzirom da mi je najbolji ucinak, ima nas tri ukupno, za sada i ova nova znaci cetiri....a i direktor me bas voli...mada ga ja i ne vidjam, mozda jednom mesecno, zato sto ja uvek radim popodne, sama, samo meni tako odgovara, a i ostalima, tako da ja jedina popunjavam tu popodnevnu smenu.... ali doci ce i ova nova, ne znam koga imaju u planu, svejedno mi je...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:30:22   
dunja RR
zaboravih da kazem da nisam prijavljena, tako da necu na bolovanje...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:30:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

i da iskoristim priliku da se ja prijavim za ovaj LU DODATAK user posted image

No problem,kod mene još nije zabrinjavajuća situacija i rado ću pomoćiuser posted image
Valjda me neće mm ostavit zbog ovog ako u međuvremenu ne nađe ljubavnicuuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 11:55:56   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Modessty

Ma svuda je isto ne samo u Nišu




slazem se da nije samo Nis u problemu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Višak zaposlenih
20.3.2009 12:05:55   
Anastazija
I ne samo u Srbiji...
Radim za CRO firmu, a tamo su još pre nekih mesec dana proizvodnji ukinuli radni petak odnosno rade samo 4 dana u nedelj, i smanjili svima redom plate za 20-tak %... Nama su najavili takođe neko smanjivanje u rasponu od 10 do 40%, što me baš užasava! 40% je mnogo.. Pa još kada dodam ovaj novi solidarni porez, ima da mi ostane samo za otplatu rate za stan user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Višak zaposlenih
22.4.2009 14:02:26   
Anoniman
Evo mali update o meni.

Dakle onomad se pojavila sistematizacija posla, i na spisku radnih mesta u mom odeljenju stajao je samo jedan radnik - ne imenom nego brojem (a bilo nas je dvoje: moj šef i ja).
Sve vreme sam mislila da on ostaje, ipak je on šef odeljenja, čovek sa iskustvom, duže je tu od mene... ne bih dužila. On je postao tehnološki višak, od ponedeljka je na godišnjem odmoru, jer mora da iskoriti ceo godišnji za ovu godinu pre nego što ode, a ja sam ostala.

Hoću da kažem da je pravilo da pravila nema.

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 9:09:37   
Anoniman
Evo mene opet!

Juče mail --> do 1.12. otpušta se još 48 zaposlenih iz centrale (gde ja radim), zatvaraju se 4 filijale...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 9:13:36   
mamanp
Joj, Tasho...user posted image user posted image

Koja je to banka?

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 9:46:28   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: dunja

ja trazim posao uveliko u struci, par godina , inace sam pravnik; prekljuce odem na sajam zaposljavanja na Vozdovcu, i neki zamenik direk., parking servisa , nas ubedjivao{ nas nekoliko je stajalo tu svi sa fakultetom}, kako je cudno sto mi nerazumemo da je sasvim normalno raditi sa fakultetom na parkingu i ukucavati kazne, da je tako u citavom svetu samo to kod nas niko ne shvatauser posted image ;

u svakom slucaju nijedno radno mesto na citavom sajmu nije bilo sa fakultetom......, ma ni sa srednjom skolom.....



Ja da se nadovezem na Dunjin post... Elem, pre neko jutro u jutarnjem programu na Pinku, ide prilog i tome kako u Srbiji ljudi od 30 godina zive sa roditeljima. Ceo prilog je na temu da se posao ne moze naci u struci, nasli neku zenu koja je zavrsila medicinski fakultet ima preko 30 godina i zivi sa roditeljima jer ne moze naci posao.
I voditelj jutarnjeg programa nakon priloga pocne sa filozofijom kako se u SAD deca odvajaju jos sa 18 godina, i kako je, citiram, "poznata ona maksima: ko posao trazi, nacice ga". Ja popiuser posted image user posted image user posted image . Nema nikakve veze sto nam je stopa nezaposlenosti ogroomnaaaa.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 10:15:57   
mihi
Jeste u Americi je tako, ali je Amerika ogrooooomna država pa ako ostane bez posla u Floridi ide u Iowu....... za njih je to najnormalnije, a ako u Srbiji ostaneš bez posla u beogradu ili Novo Sadu gde ćeš user posted image . To nije adekvatno poređenje.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 10:46:00   
*Alexx*
Pa znam da nije, to se voditelj nasao pametan...

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 10:52:10   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Alexx


IZVORNA PORUKA: dunja

ja trazim posao uveliko u struci, par godina , inace sam pravnik; prekljuce odem na sajam zaposljavanja na Vozdovcu, i neki zamenik direk., parking servisa , nas ubedjivao{ nas nekoliko je stajalo tu svi sa fakultetom}, kako je cudno sto mi nerazumemo da je sasvim normalno raditi sa fakultetom na parkingu i ukucavati kazne, da je tako u citavom svetu samo to kod nas niko ne shvatauser posted image ;

u svakom slucaju nijedno radno mesto na citavom sajmu nije bilo sa fakultetom......, ma ni sa srednjom skolom.....



Ja da se nadovezem na Dunjin post... Elem, pre neko jutro u jutarnjem programu na Pinku, ide prilog i tome kako u Srbiji ljudi od 30 godina zive sa roditeljima. Ceo prilog je na temu da se posao ne moze naci u struci, nasli neku zenu koja je zavrsila medicinski fakultet ima preko 30 godina i zivi sa roditeljima jer ne moze naci posao.
I voditelj jutarnjeg programa nakon priloga pocne sa filozofijom kako se u SAD deca odvajaju jos sa 18 godina, i kako je, citiram, "poznata ona maksima: ko posao trazi, nacice ga". Ja popiuser posted image user posted image user posted image . Nema nikakve veze sto nam je stopa nezaposlenosti ogroomnaaaa.

Eh da sad sam uzela stan na kredit i to na 30 godina eto a ne znam kakva ce biti ovde situacija i da li cu uopste moci da odvajam za ratu ali sta da se radi drugacije se nije moglo.

E to sam gledala bas sam se iznervirala ko da ovde mladi zive sa roditeljima zato sto vole pa svako bi voleo da ima posao i stan i da se odvoji od roditelja i ima svoj zivot moje sve drugarice (imaju preko 30 godina) i sve zive sa roditeljima one rade ali naravno nemju tolike plate da sebi mogu da priuste stanove. I ja sam zivela sa majkom do 32 godine,

< Poruku je uredio Rivana -- 24.11.2009 10:54:11 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Višak zaposlenih
24.11.2009 11:18:17   
Delijagirl
Ma vazi moze se naci posao ali kakav... Nasa kuma je isto kao i mm molekularni biolog i zavrsila je ja mislim 2007 i od tad trazi posao u struci ne da je nemoguce nego je NEMOGUCE pronaci posao a sa fakultetom na mesto sekretarice ili neceg drugog je niko nece primiti jer sa fakultetom ide i visa plata. Sada se jadna bori i gura i trazi mesta u inostranstvu za doktorske studije jeste da je tu i ona malo kriva jer se ove godine prijavila samo u sloveniju a za tamo i sama znam da nema bas neki molekularski hleb... Primili su oni nju koliko znam ali joj nisu dali stipendiju nit nista drugo... Bas su se pretrgli... Mene samo zanima sta ce biti kada mm zavrsi ili da ostane u srbiji i radi popravku kompjutera a prokrvario je za ovaj fakultet bas i nije neka opcija... Jedino ostaje inostranstvo ... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Višak zaposlenih
21.7.2019 10:08:49   
MimaKos
Nista od ovog sto pise u Zakonu se ne primennuje, moze i 100 radnika za stalno da otpusti bez programa i nikom nista... strasno koliko im je dozvoljeno


(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here