|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.11.2011 10:23:56   
Olga75
sta je kunica ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.11.2011 15:18:20   
Anoniman
Kunica- hajducka trava
  Olga, sada sam nasla na netu. Inace sam post kopirala sa drugog foruma, pa zato nisam menjala nazive biljaka. Nase devojke ce se svakako snaci, ako nekom zatreba....a bolje da ne treba user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.11.2011 20:20:03   
Cuftas
hvala Jacq, samo sto ja vozim svako jutro, pa bih preskocila sve te recepte s alkoholomuser posted image sad cekam operaciju, a posle cu valjda brzo da ostanem trudna, pa nece da stignu novi da se naprave, sve sam ja tako smislilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.11.2011 20:24:29   
meyo
cuftice drzim fige da plan uspije ... ma nema da nece
kad je intervencija??

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.11.2011 22:00:45   
Cuftas
nemam pojma, danas sam radila briseve, pa ako oni budu u redu, onda ostali pregledi, a ako ne udu, malo vaginaletica, pa opet pregledi... necu da se nerviram, kad bude sve gotovo, pocinje nerviranje jer ce da bude velika frka da dobijem uput za NF

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
13.3.2012 23:40:20   
majamaki14
pozdrav, ako bi neko mogao da mi pomogne ja imam miom 98 mm jako je veliki na zadnjem je zidu, i dr mi predlaze trudnocu jer sam jako mlada i nemam jos dece ali ja mislim da je to veliki rizik, sta da radim???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
14.3.2012 8:48:19   
Olga75
Majamaki , dobrodosla
sto se mioma tice , mozda bi trebalo da odes kod jos jednog ginekologa jer miom u trudnoci vrlo cesto zna da naraste , ja sam ga imala ( jos uvek ga imam ali je mnogo manji ) nije rastao i beba se izborila sa njim negde u cetvrtom - petom mesecu i nije rastao
moja rodjaka je takodje imala miom u trudnoci i to dosta veliki , negde 10 cm , iznela je trudnocu ali se porodila CR u Betaniji jer je njena trudnoca smatrana rizicnom
sve u svemu , moj savet je da odes jos kod nekog ginekologa i razmotris sve moguce opcije pre nego sto zatrudnis

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majamaki14)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.3.2012 10:07:48   
majamaki14
hvala ti, danas sam bila kod jos jednog ginekologa i ona kaze kao moram da se operisem, imam zakazano 2 aprila kod dr. Stanojevica pa cu videti sta ce mi i on reci.
a kako je bila u toku trudnoce tvoja rodjaka sa velikim miomom i ako znas koji je miom imala moj je intramuralni miom.
jer sve vreme lezala u bolnici?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.3.2012 12:28:50   
Olga75
samo znam da nije bio na peteljci , jos ga ima mada je bilo da ce ga mozda ukloniti kad joj urade CR ali nisu , ona nema nikakvih problema i miom su joj otkrili kad i trudnocu
u bolnici je bila na pocetku trudnoce par dana i pre termina je upucena u Betaniju , tamo je bila oko nedelju dana ali nije imala nikakvih krvarenja , kontrakcija ali zbog mioma je vodjena kao rizicna trudnoca

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu majamaki14)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
23.4.2012 23:55:22   
enic
ja sam imala 2 spontana zbog mioma veliki je svakom trudnocom je porastao i nije se smanjivao nakon spontanog prosle godine u novembru u 3 mjesecu sam imala spontani miom je bio 12cm a prije trudnoce 7-8

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.4.2012 0:02:19   
enic
u januaru sam isla da operisem miom ali su me otvorili klasican rez18cm i sasili nisu ga ostranili zato sto je bijo puno mehak,ja sam pokusavala sa alternativnom medecinom i miom se bio promjenio sad u junu su me zakazali ponovo na operaciju,neznam dali cu ici posto nevjerujem doktorima pocela sam totalnu terapiju od rudolfa brojsa citala sam da su neke zene tako uspjele izljeciti miome jer druge teratije nepomazu vjerujte ja sam sve isprobala evo 2godine se borim da izljecim miom jer zelim bebu

(odgovor članu enic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
15.8.2012 11:18:58   
čupa čups
Evo da i ja ukratko ispričam svoju priču. Možda svima vama koje imate probleme sa miomima i trudnoćama malo olakšam. Imam 32 godine, a iza mene su 2 operacije mioma i 2 carska reza. Prvi miom sam operisala 2004. godine, nakon dvije godine sam rodila slatku djevojčicu. Opet nakon 2 godine mi je ustanovljeno da imam miom, koji se mora otkloniti, tako da sam 2008. opet operisana. I nećete vjerovati ali sam opet nakon 2 godine rodila djevojčicu. Tako da mi je svaka parna godina bila pod nožem. Mislila sam da ću 2011.g. da mirujem , ali mi je tada ustanovljen polip koji sam morala otklanjati. To mi je rađeno vaginalnim putem, ali nemam pojma šta će mi se desiti ove parne godine 2012. Samo znam da opet imam polip i da opet razmišljam o bebamaaa...
Treba samo biti optimista i vjerovati u sebe. Poštujte savjete ljekara i biće sve ok.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
18.8.2012 14:23:23   
jole82
Zna li neko moze li se u trudnoci piti caj Josif Pancic za ublazavanje tegoba kod mioma (69)????

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu čupa čups)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
20.8.2012 10:18:10   
čupa čups
Ja ti jole82 savjetujem da pitaš dr koji ti vodi trudnocu da li smiješ piti taj čaj.user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
20.8.2012 12:10:41   
jole82
Ne sme saznala sam....bila sam kod dr...umalo i bolnicu da zaglavim...sad sam na strogom mirovanju i odrzavanju...user posted image
Bice bolje, al miom me je bas namucio....

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu čupa čups)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
20.8.2012 13:33:45   
Jole84
Jole user posted image odmaraj mila,bem mu sunce baš...user posted image
Javni se kako si user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.8.2012 11:15:45   
čupa čups
Ukoliko je savjet dr da miruješ bolje poslušaj bukvalno. Ja sam drugu trudnocu preležala 8 mjeseci. Nije bilo nimalo lako ali sam dobila nagradu na kraju. Kad sam ponekad sjedila i hranila ćerkicu kojoj je tad bilo 2 godine, doktorica bi to odmah primijetila na kontroli i podvlačila mi da je potrebno potpuno LEŽANJEEE. Tako da sam je bas slusala.
Pozdrav i srećnoo

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
21.8.2012 11:34:55   
jole82
Hvala vam devojke...ovu trudnocu sam cekala vise od 2 godine..i naravno da cu sve da uradim samo da sve bude u redu sa user posted image .....

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu čupa čups)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.8.2012 12:45:08   
čupa čups
Držim ti fige. Samo budi disciplinovana i sve će biti ok.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
6.10.2012 15:50:35   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Vesna 1984

Molim Vas da mi kažete kakva su vaša iskustva o miomima u trudnoći...
Način liječenja i održavanja odnosno čuvanja trudnoće...



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 12:17:00   
pipi_coco
Cao narode ja sam ovdje nova
Upravo sam nabasala na ovu temu i dobra je ali nazalost vidim da nije bas aktivna user posted image
Ja imam miom promjera cca 40mm i pratim ga redovno svakih 6 mjeseci.
Zanima me da li je neko od vas imao problema sa zacecem zbog mioma???
4 mjeseca ganjam trudnocu ali nista, iako mi je dr dala zeleno svjetlo odnosno rekla da obzirom na njegov položaj mogu slobodno da se upustim baby making user posted image
Bila bi jako zahvalna kad bi mi neko odgovorio na pitanje
pooozzzz svima

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 12:29:43   
jole82
pipi_coco dobro dosla, pre svega...
Evo ja sam ti primer...imala miom i pre trudnoce i evo za koji dan ulazim u 7. mesec..
Moj miom se nalazi na prelazu iz grlica u istmicni deo materice, na zadnjem zidu levo...delom je subserozni, a delom intramuralni...Imas na netu da nadjes klasifikaciju mioma, pa ce ti biti jasnije koji je koji..
Uglavnom on po svojoj poziciji i velicini od 30mm nije predstavljao veliku opasnost za zacece...ali..posto je blizu grlica...ako bude rastao i sirio se (to niko ne zna na koju ce stranu, ako ce uopste rasti), moze da mi predstavlja veliki problem, jer glic ako se zatvori od zaceca nema nista...to mi je par dr reklo...
Miom nije rastao tokom godinu dana, koliko sam znala za njega...i zatrudnela sam...
E sad druga je prica sto je moj miom u trudnoci zbog hormona narastao do 85mm..do pocetka 6 meseca..i sto sam imala bolove...ali to je toliko individualno, da se ne mozes porediti ni sa mnom, ni sa kim drugim..Sada se smanjio, na poslednoj kontroli je bio 50mm :)
Ako ti je dr rekla da pozicijom ne ugrozava zacece, onda se opusti i samo muckajte...Nije 4 meseca strasno...
Nama je trebalo 2 godine, a svi nalazi su bili ok..i miom nista nije smetao...samo izgleda luda glava...zato se opusti i nek je sa srecom.

< Poruku je uredio jole82 -- 24.10.2012 12:31:35 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 12:37:18   
Verolina
Jole, zasto ti ne bi isla na carski rez i tako da ti i miom odmah uklone. To su radili mojoj komsinici, koja je blizance rodila sa dva velika mioma. Uradili joj CR i istovremeno operisali miome.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 12:41:47   
jole82
Verka tek treba za jedno mesec dana da se vidim sa docom koji ce da me poradja...moja dr ce mu preneti celu pricu, posto mi je dva puta ona i operisala ascus na grlicu, ja imam svu dokumentaciju i slike mioma sa uz, pa ce i on da me pogleda i nek odluci...
Doca kod kojeg vodim trudnocu i ta dr kod koje sam i pre trudnoce isla privatno, ne smatraju da trebaa da ga operisem, posebno sto je evo hB poceo da se smanjuje...oni em saradjuju sa tim dr sto ce me poradjati i on je i sam strucnjak i iz oblasti hirurgije...tako da tek cu saznati na cemu sam..ako bude trebalo, ja nemam nista protiv...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: MIOMI I TRUDNOĆA
24.10.2012 12:52:26   
Verolina
Jole, uz tebe samuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here