|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranice na grliću materice
2.5.2017 1:17:17   
bojana92
Ako je neko imao slicno iskustvo pisite.Prvi put sam se porodila 2013 god,posle 6 meseci sam imala spontani pobacaj,a drugo dete rodjeno 2015 god.Posle rodjenja prvog deteta,posle par kontroli dr mi je rekao da imam ranicu na grlicu materice,isla sam na kolposkopiju i sve je bilo ok.Pre par meseci na kontroli dr ugi dokotr mi je isto rekao za ranicu,uradio kolposkopijui sve ok.Sad treba da idem da radim tumor markere ca 125,ima li to neke veze sa ranicom?Jako se bojim.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Ranice na grliću materice
2.5.2017 12:21:56   
vocicana
DRaga Bojana, svaka ranica na grlicu materice mora biti pracena. Tumorski marker CA125 je marker koji se radi iz krvi, ranica izgleda kako izgleda i doktor zeli da proveri da li treba agresivnije pristupiti lecenju u smislu konizacije ( spaljivanja) grlica , tjsame ranice. Tumorski marker ce imati i referentne vrednosti u opisu sa desne strane, sama ces videti da li je rezultat dobar ili ne, naravno da ne treba da je povisen. UKoliko bude povisen, uradice se ciljana biopsija ne bi li se odredio tip ranice i na kraju odluka za kakav si vid lecenja. Obicno su hormonskog porekla, obicno par meseci kontracepcije to sredi, ali ces najbolje sa svojim gin videti sta ti je najbolje ciniti.
Srecno

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Ranice na grliću materice
2.5.2017 19:17:50   
choopa choops
Ja isto imam ranicu vec godinama ( i strah da se nece pretvoriti u "nešto" s obzirom da je moja mama vadila sve dolje). Nisam znala da bi mogla i iz krvi da provjerim stanje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Ranice na grliću materice
2.5.2017 19:30:56   
IvanaSK RR
Meni je "nestala", ali se vidi trag. Tako mi je, bar, rečeno na poslednjem pregledu. A ni jedan ginekolog nije davao previse znacaja toj ranici pa se ja nisam mnogo ni opterecivala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Ranice na grliću materice
3.5.2017 17:53:51   
vocicana
Ranice koje postoje narocito u postporodjajnom periodu su ranice koje su opet se ponavljam najcesce hormonskog porekla. Regulisu se hormonskom terapijom i redovnim kontrolama, ali svakak ranica je nesto sto ne treba olako shvatati.
Ljubim vas

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Ranice na grliću materice
3.5.2017 21:02:40   
choopa choops
Ma moja je tu ima sto godina...Uskoro ću na kontrolu pa cemo da vidimo u kakvom je stanju.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Ranice na grliću materice
4.5.2017 14:26:10   
vocicana
Tako je Choopo nego sta. Javi kakva je situacija.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Ranice na grliću materice
27.5.2017 20:46:02   
17 joka
Drage moje treba mi pomoc

moja kuma je imala ranicu i juce je isla na to spaljivanje

dobila je neki lek da koristi zove se ISOPRINOSINE pa nas zanima ima li ko neko iskustvo sa ovim lekom i kakav je to lek?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Ranice na grliću materice
28.3.2018 0:47:22   
kristinaaaa
cao svima....

imam ranicu na grlicu jos od 2006 god...redovno radim analize i do sada nikad nije bilo problema, papa i brisevi su uvek bili uredni. oktobra je trebalo da odradim biopsiju cisto da budem mirna, medjutim ostala sam trudna i nista od toga :( briseve sam radila, kao i uvek sve je u najboljem redu, da li je neko mozda imao slicna iskustva....

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Ranice na grliću materice
28.3.2018 22:56:01   
vocicana
To ces pratiti u toku trudnoce koliko se bude moglo. Cim se porodis resavaj to. Moze da se desi da hormcici rese to, moze da se desi, da se odradi neka sitna intervencija nakon porodjaja.
Ginekolog ce te najbolje posavetovati.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu kristinaaaa)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Ranice na grliću materice
22.8.2019 10:48:50   
Duškić

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

DRaga Bojana, svaka ranica na grlicu materice mora biti pracena. Tumorski marker CA125 je marker koji se radi iz krvi, ranica izgleda kako izgleda i doktor zeli da proveri da li treba agresivnije pristupiti lecenju u smislu konizacije ( spaljivanja) grlica , tjsame ranice. Tumorski marker ce imati i referentne vrednosti u opisu sa desne strane, sama ces videti da li je rezultat dobar ili ne, naravno da ne treba da je povisen. UKoliko bude povisen, uradice se ciljana biopsija ne bi li se odredio tip ranice i na kraju odluka za kakav si vid lecenja. Obicno su hormonskog porekla, obicno par meseci kontracepcije to sredi, ali ces najbolje sa svojim gin videti sta ti je najbolje ciniti.
Srecno




Hvala Voci na ovom odg. bas mi znaci. Sestra ima ranicu pa pratim.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Ranice na grliću materice
22.8.2019 11:05:23   
MimaKos
Imam i ja ranicu koju vec godinama pratim , ali sada stvarno imam poverenje u svog ginekologa i verujem da sam u dobrim rukama


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Ranice na grliću materice
23.8.2019 22:30:24   
Duškić
Ma njoj nesto nije ok, ovih dana ide na ispitivanja , mozda i na intervenciju. Krvari puno.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Ranice na grliću materice
24.8.2019 9:25:25   
Tiziana
Ja sam imala ranicu, imam i hpv virus i kada mi je prvi put papa bio III, imala sam kiretazu grlica, uzet mi je uzorak za histopatoloski nalaz. nalaz je sva sreca bio ok, ali moj dr je misljenja da svaka ta promena treba da se ukloni.

Ja nikada nisam krvarila. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Ranice na grliću materice
24.8.2019 9:35:53   
Duškić
Videce u ponedeljak sta i kako. Bas puno krvari.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 9:56:25   
flamingos
Drage mame,ranicu sam imala i ja,ali je više nemam,pa evo i vama saveta kako da je se rešite(barem je meni to pomoglo)-pet večeri uzastopno tampon natopite kantarionovim uljem,prenoćite sa tim,ujutru izvadite i videćete-neće je više biti.Nadam se da će i vama pomoći.Srećno.


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 10:00:55   
kamičak
Ovde je rec o ranama na grlicu materice, koje ginekolog mora da prati!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 10:18:24   
flamingos
I pratio je,pa kada sam uradila ovako i otišla na kontrolu nje više nije bilo


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 10:20:49   
kamičak
Flamingos, izvini, kako mislis da "stignes" do grlica pa jos i da ga natopis kantarionom :)

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 11:04:12   
Mirko Svirko
Ja sam imala dve ranice. Kantarion i ostalo mi nije pomoglo. Svaka zena je drugacija. Ali meni niie pomoglo. Jedna ranica je krvarila, druga nije. Ta koja je krvarila bila je pozitivna na jod test, druga negativna. Pratili su 4 godine od kad sam se porodila pa sve do februara meseca ove godine. 
Imala sam i neke druge simptome.Bila je potrebna obdukcija grlica. Uradila sam i to. Sreca nalaz je bio ok, papa test je bio II grupa. Onda je ginekolog predlozio spaljivanje ranice stim da bi ostala u bolnici. Medjutim nisam imala kome da ostavim dete, jer moj muz radi po ceo dan. Baba servis ne radi. Moji u inostranstvu. Odlucila sam da uradim privatno i to ne spaljivanje nego smrzavanje ranice tecnim azotom. I odmah sam bila pustena kuci. Prvih 24h sam lezala posle je sve ok samo mesec dana nista tesko nisam smela da dizem. Sada sam ok. Brisevi u redu. Muci me s vremena na vreme neki sekret. Ali dobila sam da pijem ecomer i koristila jod vaginalete. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 11:08:06   
Mirko Svirko
Sve u svemu, misljenje ginekologa je da smo mi zene pod stresom. Stres jede imunitet. Imunitet padne i onda su u crvenoj zoni ona oset_ljiva mesta. Svako ima neku drugu boljku. Ne vazi samo za grlic. Ali eto jacanje imuniteta i manje stresa ( ukoliko je to moguce)..Radila sam i test na hlamidiju,miko i ureo plazmu i kandidu.Eserihiju tada nisam imala.Bulkvalno smo sve proverili. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 11:45:54   
flamingos
Kamičak,prenosim svoje iskustvo,sad zna se kako se stavlja tampon,a kantarion radi svoje.Nadam se da će nekome pomoći.Na stranu ozbiljniji problemi,to već iziskuje praćenje i stručnu pomoć.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 12:02:28   
Maslacak15
Rak grlica materica je posledia HPV infekcije. Ne moze se dobiti rak ako ste HPV negativni. Inace je merodavan samo Papa test. Ako je pap grupa II onda nema govora o bilo kakvom tumoru. Rak jajnika i materice su malo veci problem, njih je teze dijagnostikovati na vreme ali su i relativno retki narocito kod mladjih zena.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Ranice na grliću materice
13.10.2019 12:17:03   
Mirko Svirko
Tako su i meni rekli humani papiloma virus je odgovoran. I zena moze imati i da nema tegobe i simptome. Kada padne imunitet onda se aktivira. Ali papa test je najpouzdaniji. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Ranice na grliću materice
3.6.2020 11:58:10   
zlatokosa33
Danas sam isla na gin pregled i imam mozaik oko godinu dana. Nalaz kolposkopije mi je isti kao i na prethodnom pregledu (oeu polje mozaika jod negativan, ostalo pozitivno) samo sto na ovom sad pise ZT tip i SCJ dostupna pregledu i doktorka hoce da mi radi HPV tipizaciju.

Zasto mi to nije radila prosli put posto je mozaik i tad bio jod negativan?Nisam se set_ila doktorku da pitam jer sam cula to HPV uspanicila sam se, i inace kad cujem tako neke stvari izgubim se skroz. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here