|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.9.2012 11:30:09   
Anoniman
Mi smo danas bili na razgovoru da pitamo kako i šta i da znamo na čemu smo. Pedagog iz komisije se baš potrudila i ubacila nas u najbliže nam jaslice, Diznilend!!!

(odgovor članu jeca_81)
  Direktna veza do poruke: 926
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.9.2012 12:24:26   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.9.2012 12:55:56   
Modessty
Čestitam Gae!!!user posted image
I želim vam da sve prodje što bezbolnije user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.9.2012 17:13:54   
Guardian

IZVORNA PORUKA: vonavoj

user posted image user posted image
a zaova mi kaze,"jadna,tako mala mora u jaslice"...user posted image a kome da je ostavim!?!


Joj, tako i meni kažu, a stvarno nema ko da je čuva srce naše malo. Ja ću umreti, srce će mi stati kad je odvedem u vrtić. Možda vam smešno zvuči, ali tako je. Nisam mlada mama, a bebu smo čekali 10 godina skoro, tako da ćete me razumeti. Ne znam kako ću.

Vonavoj, javljaj nam kako prolaze prvi dani i neka je sa srećom.user posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.9.2012 17:19:54   
vonavoj
isla 2 dana,plakala,pokupila virus,ozdravila,pa mene zarazila..i dusu ispustamuser posted image
pisala sam u temi!

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.9.2012 17:25:06   
Guardian
Joj user posted image Gde si pisala, na ovoj temi? Izvini, sva sam sluđena, nisam videla.

Šta ćeš sad?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Upis u jaslice-vrtić
21.9.2012 9:48:08   
srna001
Pošto se kod nas pravila menjaju kako vetar dune a moje starije dete je izašlo iz vrtića pre dve godine moram da vas priupitam za par informacija.Hoću da prijavim ćerku za jaslice ali za sledeći septembar i kapiram da treba to što pre da učinim jer zvanična "lista čekanja" je ukinuta ali sudeći po komentaru tete iz centrale negde u vazduhu je zadržana ta parola"Ko pre devojci, njemu devojka".Znam šta treba kada se dete upisuje u vrtić/jasle ali ne znam šta mi treba kada prvi put idem.Koliko sam shvatila tamo ću dobiti formular koji popunjavam sa listom želja ali da li treba da ponesem još nešto?

< Poruku je uredio srna001 -- 21.9.2012 9:49:35 >

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Upis u jaslice-vrtić
21.9.2012 12:27:54   
vonavoj
srna,kod nas je upis samo u maju,tada se predaje dokumentacija!
guardian,pisala sam u temi idemo u vrtic..sva sreca da jos ne radim,tako da smo kuci,teramo virus..i nadam se da cemo od ponedeljka da se vratimo i naviknemo,mora,mukica mojauser posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Upis u jaslice-vrtić
24.9.2012 21:52:22   
lepotica66
Prelistala sam temu ali nisam pronasla informaciju koja mi treba za drugaricu: ona ima blizance od godinu dana i planira da ih upise u vrtic jer mora da se vrati na posao. Sa ocem dece nije u braku i ne zive zajedno. On joj pomaze finansijski koliko moze (ima jos dece) ali i oko dece (izvodi ih u parkic,pricuva kada ona ima neke obaveze). Cule smo da prilikom upisa u vrtic ima prednost ako je zaposlena samohrana majka. Ali nismo pronasli definiciju "samohrane majke". Da li neko zna nesto o tome ili moze da me uputi gde da se informisemo? Inace zivi u Beogradu (ako to ima nekog znacaja).

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.9.2012 8:53:18   
cani
Kod nas na opstini NBG imas na sajtu predskolske ustanove telefon komisije za upis i njima se obracas za sve nedoumice.Jos je bolje ako se ode licno do Uprave pa ih ispitas sve sto te zanima  i predocis situaciju.Kapiram da je tako ili bar slicno i na ostalim opstinama u BG-u.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.9.2012 10:21:15   
sanji
Upravo ona je definicija samohrane majke! Samohranim se vode sve majke koje žive same sa decom, postojao otac ili ne, znači razvedeni roditelji, gde deca nisu priznata od strane jednog roditelja ili slučajevi gde je jedan roditelj odsutan duže vreme iz bilo kog razloga ( rad u inostranstvu, odsluženje vojnog roka ili zatvorske kazne ...)!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.9.2012 14:08:31   
lepotica66
Hvala na pomoci!
Pogledacu sajt PU (ne znam kako mi to nije palo na pamet???).
Ona u praksi jeste samohrana majka - zivi sama sa decom,sa njihovim ocem nije bila u braku ali on je priznao decu, ne daje joj neki fixni iznos mesecno ali pomaze joj kada god moze. U dobrim su odnosima i ona nikada nije htela da se obrati sudu (ili centru za soc.rad) da trazi alimentaciju (mislim da imaju slicne prihode ali on ima jos dece).
Verovatno je prilikom upisa u vrtic potrebno priloziti neku dokumentaciju kojom se dokazuje sve ovo,inace bi svaka od nas (koja nije udata) mogla da kaze da je samohrana majka.
Ukoliko neko ima iskustva molila bih da podeli ovde sa nama.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2012 12:32:56   
bea83
Da li necije dete ide u vrtić "Dečiji gaj" na Ceraku i kakvi su vam utisci?
Mi krećemo 15.tog januarauser posted image

Da li neko zna šta treba da sadrži potvrda poslodavca o plati koja se prilaže uz regresiranje?

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2012 13:11:00   
Olga75
Lepotice 66 , najbolje je da se raspitate u PU i u centru za socijalni rad , mislim alimentacija je nesto sasvim drugo a upis u vrtic opet nesto trece
to je verovatno u domenu porodicnog prava ( a mozda i nije , nisam pravnik ) ali njima su verovatno licne karte na razlicite adrese a to ima veze opet sa nekim cetvrtim stvarima tako da je najbolje pitati nekoga ko se time bavi
bas sam ga sad ispametovala user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.1.2013 16:40:44   
besna mama
Moje dete ide u Mali Princ u Preradovicevoj. Znam da mi je samohrana majka rekla da su joj trazili potvrdu da je tuzila oca da joj placa alimentaciju za dete!?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.1.2013 21:34:58   
peca
Lepotice,treba ti potvrda iz suda da ti je prepustio decu.

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu besna mama)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.1.2013 21:38:44   
Sanchy
Ako majka radi a otac ne, predpostavljam da dete i u tom slucaju nema pravo na vrticuser posted image ..i ako je to slucaj koliko kosta privatni vrtic ako neko zna?

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.1.2013 22:59:22   
peca
Ako ima mesta prime i tu decu. Znam slucajeva. Ja znam jedan dobar vrtic cena je 170evra. Ne znam koje su varijacije u cenama.

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.1.2013 17:34:40   
ishler
Moja devojcica ima 18m,predali smo u vrtic na vreme papire ali posto se muz vodi kao da ne radi,necemo ga dobiti.
Posto pocinjem da radim moram upisati dete u privatni iako je to velika stavka....user posted image
Treba mi preporuka nekog dobrog vrtica na Banovom brdu tj cukarici....ako imate iskustva sa nekim pisite preporuku...user posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.1.2013 17:37:48   
branki*
ishler,draga,duugo te nisam srela ovdeuser posted image ne znam odgovor na tvoje pitanje,samo da te pozdravimuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.1.2013 13:54:18   
Shishica
Aj da vas pitam sta biste vi radile..

Kada se budem porodila aprila, devojcica ce nam napuniti 3. godine. Trebala bi da krene u vrtic septembra. Zanam zasto je sve dobro da ide, ali razmisljam i o tome kako ce stalno biti bolesna pa beba od nje bolesna. Drugo, mnogo je to para mesecno i jos ako racunam da ce vise biti kuci zbog bolesti..

Ne znam sta da radim.. ako je ne stavim u vrtic gledala bi na sve druge nacine da joj obezbedim socijalizaciju sa decom.. igraliste, igraonice i slicno.. (koliko to u ZR-u moze da se obezbedi..), a ima i jedna varijanta kao mastaonice na oko 4. sata dnevno..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.1.2013 13:59:16   
Olga75
ja bih je upisala u vrtic , mislim koliko ces vremena imati da je vodis po igralistima i drugim mestim gde ima dece koja imaju viruse kao i ona u vrticu
ne znam
a sto se cene tice , kad doneses "opravdanje " od dr cena za ishranu se umanjuje za onoliko dana koliko nije bila u vrticu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.1.2013 14:01:51   
jovicaa
shishice za nju je bolje da ide u vrtic, pa makar se i razboljevala. a beba ce ti vec biti veca septembra, tako da nece biti tako jako slaba, a i verovatno ces dojiti ako sve bude ok.
mislim da ce i tebi biti lakse ako ona bude isla u vrtic imaces vremena i za sebe i za bebu.
eto mi nismo imali srece pa smo zavrsili u bolnici, ali ti virusi su toliko jaki sada i tako ih puno ima, da neces moci da ih zastitis od njih, jedino da se ne vidjate ni sa kim celu zimu i jesen, sto nije dobro ni za koga...
sva deca mojih prijatelja su pozakacinajala zesce viruse, a ne idu u vrtic...
tako da mislim da je nemoguce(nazalost) zastiti se od virusa..
a i super ti je sto ce beba taada vec imati 5,6 meseci, nece biti jako mala.
mada s druge strane, vidis kako smo mi prosli, samo maksim je jako mali. ja necu aleksa davati u vrtic jos jedno mesec dana, a posle hocu verovatno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.1.2013 14:13:15   
bojanica7
shishice, i ja ti savetujem da ide. pogotovu sto ce sad napuniti tri, sa tri i po ce krenuti - idealno! em ce njoj biti tamo sjajno, em ce tebi biti lakse s bebom, a posle ces imati vise elana da se igras s njom kad se vrati iz vrtica... sta znam. i nemoj u startu da mislis da ce stalno biti bolesna. gala je od septembra dvaput isla kod dr. i to vise zbog potvrde kasnije za vrtic nego sto sam imala potrebu da je vodim. dakle, za cetrii meseca je bila dva puta po pet dana odsutna i nekoliko puta po dan-dva, al to je vise bilo zbog baba i deda nego zbog slina. jeste, cesce su bolesni nego kad ne idu, ali kad je vreme virusa, sto kaze jovica, svakako ce ga zakaciti i u igraonici, igralistu...

videcu sta cu ja u martu tih prvih nedelja. mozda je ne bih vodila bas kad je beba mala, vise zbog boginja i tako nekih stvari nego obicnog virusa.. ali vec april-maj, obavezno.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.1.2013 14:28:51   
Shishica
E pa hvala vam.. znace mi glasovi razuma. Znaci kad se beba rodi trka oko papira za sve..

Ustvari, kada se skupljaju papiri za upis i predaju? Je li to svuda isto ili zavisi od grada do grada?

Jovice aj ti si iz ZR-a pa kad te ne bude mrzelo napisi sve tacno kako treba i gde..


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here