|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
21.1.2011 4:14:24   
Verus
i nisam ti napisala da uopste nije plakala, nijednom.  uvek pitam mm (jer je on ostavlja a ja kupim), pa kako reaguje? sta radi? jel place? On uvek kaze da ne...ja budala sumnjam, i onda sam je jutros odvela i stvarno nista.  Gleda u mene, i vidim da konta da idem, i napravila je neku facu, ali nista drugo.

Jedino kad sam je pokupila, kaze mi zena da je dosta plakala tokom dana, ali se ucuti cim je ona uzme u ruke...nadam se da ne pocinje tu igru gde hoce da bude na rukama non stop, jer mi to ne radimo.  Uvek je mazimo i drzimo, ali ako se spusti dole ili stavi u setalicu, ne place...videcemo sta ce i tu bitiuser posted image   Sve su to faze koje valjda moramo proci zajedno sa njima...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.2.2011 22:55:46   
SUPER MAMA
Uvodi se softverski program za upis dece u vrtiće
Sekretarijat za dečju zaštitu će od maja, kada se objavljuje godišnji konkurs za upis dece u vrtiće, početi sa korišćenjem posebnog softverskog programa. Ovaj program omogućiće precizne informacije o broju podnetih zahteva i upisane dece u predškolske ustanove.

Prema rečima gradske sekretarke za dečju zaštitu Ljiljane Jovčić, druga faza korišćenja ovog programa podrazumeva i izradu svojevrsnih “socijalnih karti” za svu decu u vrtićima, koja će sadržati podatke o detetu, a i preko njih će se pratiti i analizirati socijalne prilike u porodici deteta i praviti razvojni planovi.
- Do sada se niko nije sistematično bavio socijalnom kartom deteta i njegove porodice i ovo je zajednička inicijativa našeg sekretarijata i socijalnih radnika predšolskih ustanova grada Beograda - rekla je Jovčić, dodajući da će zaposleni u vrtićima proći obuku na tom programu.

U izradu tog programa, osim Sekretarijata za dečju zaštitu i predškolskih ustanova, uključen je i Gradski zavod za informatiku i statistiku.
- Zavod će u prvoj fazi omogućiti beogradskim predškolskim ustanovama korišćenje programa za upis dece na majskom konkursu, što će pomoći upisnim komisijama da brže obrade zahteve i lakše naprave rang-liste - istakao je Dragan Medić, pomoćnik direktora Zavoda.

U 16 predškolskih ustanova u Beogradu, trenutno se nalazi oko 59.000 mališana, a grad regresira boravak svakog od njih od 35 do 89 odsto, a tokom prošle godine u vrtićima je besplatno boravilo 248 socijalno ugrožene dece.

Izvor: BLIC, A. Vušović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Upis u jaslice-vrtić
6.2.2011 18:00:03   
Anoniman
Čisto informativno - zna li neko cene privatnih jaslica -vrtića u NS ?

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Upis u jaslice-vrtić
6.2.2011 18:09:01   
Anoniman
120 evra pa naviše, najskuplje su neke na Kamenjaru, oko 300 evra.
Je l' ti bitna i lokacija?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Upis u jaslice-vrtić
6.2.2011 18:14:15   
Anoniman
Pa šta znam , ti znaš u kojem sam ja kraju grada , evo sad pričam sa mamom kako to ide sa jaslicama , kad treba upisati dete , te liste čekanja i bla bla - ja ne znam ništa o tome (jeste rano o tome pričati jer Nina ima tek 2 meseca , ali nije na odmet) . Dođosmo i do pitanja šta ako ne upadne u državni , pa zato pitam za cene privatnog ... Nisam znala da su baš i do 300evra ... Za taj na Kamenjaru sam čula i ja , videh im sajt , baš je napucano ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Upis u jaslice-vrtić
6.2.2011 18:29:49   
Anoniman
Poslala sam ti pp

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Upis u jaslice-vrtić
6.2.2011 20:24:30   
Maya21
Bubi imas u komsiluku nasem CAROBNI SVET,ali oni primaju decu tek kad prohodaju, za jaslice je mislim 200e

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 10:49:18   
aster
Mi smo išli da se raspitamo oko upisa u jaslice i rečeno nam je da se sad prikupljaju dokumentacije za decu koja će do kraja marta napuniti godinu dana i da ona mogu od 1 aprila da krenu u jaslice. Deca koja su rođena posle 1 aprila mogu da krenu tek od 1 septembra. Dakle, ako vaše dete napuni  godinu dana u aprilu, maju, junu, julu ili avgustu, ono ne može u jaslice pre septembra!! Super!! Mi u aprilu imamo prvi rođendan i šta ću ja do jeseni?? Dadilja, privatni vrtić, bolovanje... Stvarno nemam reči za našu organizaciju. Jel ima mama sa sličnim problemom? Jel da tražim vezu za upis? Mada ne znam ni da li je imam. 

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 11:02:25   
bojana86
Ja sam iz Banja Luke,i kod nas su liste cekanja po godine dana za drzavni vrtic koji kosta oko 80e,al mjesto dobiti je lutrija....ja sam svog bebana upisala u privatni koji mi je blizu kuce i bude od 12h do 17h i to kosta oko 75e,a do 12h ga cuva muz kada je druga,a kada smo oboje prva dodje moja mama....al je za mene vrtic zakon,ima skuhano,dva obroka,spava i nikada nije plakao odmah se uklopio i bas uziva sa djecom!!!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 18:42:10   
LillyT
IZVORNA PORUKA: aster

Deca koja su rođena posle 1 aprila mogu da krenu tek od 1 septembra. Dakle, ako vaše dete napuni  godinu dana u aprilu, maju, junu, julu ili avgustu, ono ne može u jaslice pre septembra!! 
Jel ima mama sa sličnim problemom? Jel da tražim vezu za upis? Mada ne znam ni da li je imam. 


Gde si se raspitivala za jaslice?
Lara 3.aprila puni godinu dana, tako da mi upadamo u tu nesrećnu grupu user posted image
Ići će mm da se raspita ovih dana, pa ću ti javiti šta su njemu rekli.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 18:49:48   
Jeca*
Moj Luka je rodjen 01.08.2008.
u vrtic je krenuo 31.08.2009. a prijavila sam ga za isti kad je imao mesec i po dana i vec tad je bio 13i na listi cekanja za svoju grupu, ali su valjda neka deca odustala u roku od godinu dana ili sta vec

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 19:24:22   
New Mom
Nama su rekli da se prijavimo za jaslice kad napuni 11 meseci. A da kreće od septembra bez obzira kad će sada napuniti godinu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 19:56:04   
Nensi*
Izgleda da nije isto u svim jaslicama/vrticima...
Mi smo pre mesec dana bili u nasem da se raspitamo kako ide to za mesto i koliko ranije trebamo da ga prijavimo,i rekla mi je da dodjem krajem aprila,upis je 15 maja,1 juna i 1 septembra,pa u koju grupu upadne,i rekla mi je da 99% dece bude primljeno i da ne mora nista ranije da se predaje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 21:03:23   
aster
LillyT, mi smo išli u vrtić Vrabac, na Bežanijskoj Kosi je. Nensi, a gde ste vi išli? Nama je rečeno da će konkurs biti u maju, liste izlaze u junu, pa idu žalbe, a grupa kreće 1 septembra. To kao važi za celu PU 11 april. Ogradila se doduše, pa je rekla da je možda moguće da se dete negde upiše i ranije. Naravno ne zna gde. Hm  

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2011 21:08:53   
Nensi*
Mi smo na Ceraku...
A LillyT je B.kosa daleko,ona je na Karaburmi...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Upis u jaslice-vrtić
16.2.2011 8:19:06   
Jeca*
ja koliko znam zvanican upis i jeste u maju, ali formiraju se liste cekanja mnogo mnogo ranije. Ja svim svojim drugaricama koje imaju dete koje ce u vrtic predlazem da cim se rodi lepo popune onaj formular i odnesu, verujte mi, ne skodi, naprotiv!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Upis u jaslice-vrtić
16.2.2011 10:00:17   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja koliko znam zvanican upis i jeste u maju, ali formiraju se liste cekanja mnogo mnogo ranije. Ja svim svojim drugaricama koje imaju dete koje ce u vrtic predlazem da cim se rodi lepo popune onaj formular i odnesu, verujte mi, ne skodi, naprotiv!


Pa ja sam bas zbog toga i otisla ranije,i zena mi rece da nema potrebe user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Upis u jaslice-vrtić
20.2.2011 11:43:40   
milia
Ja nisam u BG-u pa nije bilo problema oko upisa. Nije bilo problema ni oko privikavanja. Moja mala je krenula u septembru sa 16 meseci. Sve bi bilo lepo da se nije razboljevala na svakih 3-5 dana kad ide u vrtic! I onda lekovi, zapusen nos, dve nedelje kuci pa opet tri dana i bum! I tako do decembra. Mozda je ona oset_ljiva... Mada, vodili smo je i na planine i medju decu i nigde se nije razboljevala osim u vrticu. Tamo dovode bolesnu decu, a trijazna sestra ih ne vraca kuci. A i da zove roditelje, ovi ne bi ni dosli, na poslu su i nemaju gde s detetom. A nema socijalne sluzbe koja bi to sankcionisala i tako je vrtic divan za druzenje ali nesrecan za zdravlje. Jos me je pedijatrica izgrdila sto upisujem dete pre 3. godine jer mu respiratorni sistem nije spreman za ceste infekcije.... I onda sam je 1 februara ispisla. I tako...

< Poruku je uredio milia -- 20.2.2011 11:44:36 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 93
   Upis u jaslice-vrtić
1.3.2011 1:12:58   
Bebidzon
Meni istice porodiljsko u maju, tako da nemam kome dete da ostavim na cuvanje, a opet mi je rano sa 11 mesecu u jaslice user posted image
Da li je neko od Vas upoznat ili ima iskustva sa drzavnim beby servisom, gde da se raspitamuser posted image kazu da ne kosta vise od pune cene vrtica, a vaspitacica ti lepo dodje kuci dal na 4 ili 8 sati, moze i da skuva detetu, da je razlicita cena. Da su to vaspitacice na "Lager"...

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.3.2011 10:05:49   
*Alexx*
Bebidzon, ja mislim da je cena drzavnog bebi servisa za 10 sati oko 32000 din. Za 4 sata je, cini mi se, oko 16000. Posto ne znam koja je puna cena vrtica, ne mogu da uporedim, ali mi se cini da je vrtic manje. U suprotnom bi svi placali drzavnu dadilju umesto sto bi decu do 3. godine slali u jaslice.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Bebidzon)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.3.2011 10:15:32   
Modessty
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja koliko znam zvanican upis i jeste u maju, ali formiraju se liste cekanja mnogo mnogo ranije. Ja svim svojim drugaricama koje imaju dete koje ce u vrtic predlazem da cim se rodi lepo popune onaj formular i odnesu, verujte mi, ne skodi, naprotiv!


Pa ja sam bas zbog toga i otisla ranije,i zena mi rece da nema potrebe user posted image


U Nišu je baš ko što Jeca piše. Čim prijaviš dete odmah ga prijaviš za vrtić. Mi smo Danila prijavili u februaru, čisto da bi bio na listi čekanja. I tada su nam rekli pre juna meseca ništa! MAda mi i onako ne planiramo da ga dajemo pre nego što napuni 2 - 3 godine. Samo da mi je majka zdrava da može da ga čuva! user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 9:51:11   
*Alexx*
SPISAK PU ZA BEOGRAD
Na OVOM linku su predškolske ustanove (centri, po opštinama). Odatle možete videti spisak vrtića user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:46:49   
Anoniman
Mame , moja Nina ima sad 3 , 5 meseca , kad ja treba da jurim sa upisom tj rezervacijom vrtića (ili kako se to već zove) user posted image Mom mužu kolege rekle da je upis za kraj ove godine sad bio i da smo zakasnili user posted image . Ja treba da počnem 26.oktobra da radim , mada imam i GO .

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:49:49   
Rivana

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Mame , moja Nina ima sad 3 , 5 meseca , kad ja treba da jurim sa upisom tj rezervacijom vrtića (ili kako se to već zove) user posted image Mom mužu kolege rekle da je upis za kraj ove godine sad bio i da smo zakasnili user posted image . Ja treba da počnem 26.oktobra da radim , mada imam i GO .


Pa zar upis nije u maju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:49:55   
Jele
Vidi bubo ovo, ispada da se to radi u julu user posted image

http://www.predskolska.rs/index.php/2009-03-19-21-56-37/36-2009-03-19-21-37-15/239-konkurs-2010-2011

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here