|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:54:30   
Anoniman
Da , ispada da je u julu ... MM rekli da je to sad , ne znam zašto .Zovem telefonom ali se trenutno niko ne javlja za info . I žene , kako to ide , ja veze nemam ? Konkurišem u julu da bi Nina krajem godine mogla da krene u vrić , ako je prime ? A ako je ja ostavim kod kuće još malo , šta onda , je l' plaćam da joj čuvaju mesto ?

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:54:37   
caca81
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Bebidzon, ja mislim da je cena drzavnog bebi servisa za 10 sati oko 32000 din. Za 4 sata je, cini mi se, oko 16000. Posto ne znam koja je puna cena vrtica, ne mogu da uporedim, ali mi se cini da je vrtic manje. U suprotnom bi svi placali drzavnu dadilju umesto sto bi decu do 3. godine slali u jaslice.


Puna cena vrtića je oko 13000 din, s tim što roditelji plaćaju 65% od te cene, a ostalo grad, tako da je najviša cena oko 8600din.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:55:49   
Jele

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da , ispada da je u julu ... MM rekli da je to sad , ne znam zašto .Zovem telefonom ali se trenutno niko ne javlja za info . I žene , kako to ide , ja veze nemam ? Konkurišem u julu da bi Nina krajem godine mogla da krene u vrić , ako je prime ? A ako je ja ostavim kod kuće još malo , šta onda , je l' plaćam da joj čuvaju mesto ?


Koliko znam, čuvanja mesta nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 12:56:14   
bebablue

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da , ispada da je u julu ... MM rekli da je to sad , ne znam zašto .Zovem telefonom ali se trenutno niko ne javlja za info . I žene , kako to ide , ja veze nemam ? Konkurišem u julu da bi Nina krajem godine mogla da krene u vrić , ako je prime ? A ako je ja ostavim kod kuće još malo , šta onda , je l' plaćam da joj čuvaju mesto ?


Bubi meni ljudi oko mene kazu u aprilu, a to je prosle godine valjda nesto vanredno bilo tako? Ne znam ni ja...cekam da objave konkurs za upis.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:00:18   
Didy
Kod nas je konkurs u maju, a liste u junu, julu, ne sećam se tačno, ali što pre prijaviš dete (odeš i kažeš: "Dobar dan, volela bih da prijavim dete za jaslice."), tu dobijaš bodove na čekanje (svaki mesec je jedan bod), a onda u maju kad je konkurs odneseš svu dokumentaciju. Mi smo imali 4 boda na čekanje, što i nije malo ako pogledaš da 5 poena nosi to što je jedan roditelj zaposlen, a 10 što su oba. E, sad, ne znam da li je isti princip i u Novom Sadu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:03:50   
bokicans
Ja koliko znam ,u NS za dete moze da se konkurise tek kada napuni 1 godinu ,kada je konkurs oni izbace  listu ,sa datumima i godinom rodjenja tj do kojeg godista mogu deca da konkurišu!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:06:09   
Anoniman
Evo , sve sam saznala .

Upis je od 4. do 20. aprila , s tim što oni izdaju obrazce već od 24.marta . Ja mogu konkurisati sada u aprilu , ali Nina neće ući u razmatranje jer nema još godinu dana . Svakako , mogu ipak podneti dokumentaciju , jer ta dokumentacija onda stoji i čeka kod njih da beba napuni godinu , i odmah ulazi u proces po navršenoj godini dana .

E sad , za veći broja bodova , koje su fore ? Moj suprug traži posao , i da li treba da bude zaposlen u momentu predaje papira , ili u tom momentu kada beba puni godinu dana ?

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:07:57   
Anoniman
I da , ima li u NS tih bodova na čekanj o kojima Didi piše , zna li neko?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:09:36   
Jele
Evo čisto informativno, isidora je pitala na drugoj temi...

izvor Blic

NOVINA KOJA NIJE NAIŠLA NA INTERESOVANJE
Roditelji ne žele da daju bebe u jaslice


Ana Milojković | 06. 07. 2010. - 00:02h | Foto: J. Vučetić | Komentara: 20
Iako roditelji imaju mogućnost da upišu u vrtić bebe mlađe od godinu dana, na poslednjem konkursu za upis nije stigao nijedan takav zahtev. Pedijatri smatraju da je to potpuno očekivano, jer su u pitanju premale bebe za kolektiv dok se mame i tate snalaze kako znaju i umeju samo da to izbegnu.


Od septembra će oko 30 vrtića biti spremno za boravak dece mlađe
od godinu dana
Zakon o predškolskom obrazovanju i vaspitanju, koji je usvojen krajem marta, predviđa da u jaslice idu i bebe mlađe od godinu dana. Nakon detaljne analize, Sekretarijat za dečju zaštitu je utvrdio da će to biti izvodljivo od septembra u oko 30 vrtića. Postojeće kuhinje biće adaptirane i opremljene za pripremu hrane ovako male dece, a svi novi vrtići ubuduće će obavezno imati takozvane “mlečne” kuhinje. Takođe, u sobama za šest do osam beba, koliko ih je predviđeno po grupi, biće postavljene tople, antialergijske podne obloge, ogradice na krevetićima i prostor za vežbe za razvoj psihomotorike i govora.

- Poštujući Zakon, roditeljima moramo da damo mogućnost da upišu dete već sa šest meseci, a na njima je da odluče da li će je iskorisititi. Na ovom konkursu nije bilo interesenata, što ne znači da ih neće biti - kaže Ljiljana Jovčić, sekretarka za dečju zaštitu i dodaje da će, s obzirom da nema “navale”, upisati i bebe koje nisu prioriteti, ukoliko dobiju najmanje šest zahteva.
Sa druge strane, pedijatri nisu iznenađeni što nema zahteva za upis šestomesečnih beba. Oni sami, kako kažu, nikada ne bi savetovali roditeljima da tako rano daju dete u vrtić.

- Nije pametno odvajati bebe u tom uzrastu od majke, jer su još fiziološki vezani za nju, ne idu na nošu i nezreli su za kolektiv u svakom pogledu. Mnoge bebe doje u tom periodu, a tada se i uvodi adaptirano mleko i nemlečna hrana, na koju treba pratiti reakcije i eventualnu pojavu alergije. Uostalom, porodiljsko bolovanje ne traje slučajno godinu dana. Ako mene pitate, i jednogodišnje dete je premalo za vrtić. Idealno je da krene tek sa tri godine - smatra dr Ruža Bajić, pedijatar u DZ „Savski venac”. Njene kolege dodaju da se do treće godine razvija imunitet deteta i da je tek tada psihički, fizički i emotivno spremno za kolektiv. Međutim, tempo života tera roditelje da decu pre treće godine upisuju u vrtiće. Ali čak i oni se ne usuđuju da daju dete već sa šest meseci, koliko god im je u interesu da što pre počnu da doprinose kućnom budžetu.

- To je osetljiv period za bebe. Tada im se uvode kašice, daju male porcije i prati kako reaguje na koju namirnicu. Ne znam da li bi bilo gde pazili na dete kao što to majka radi. Ipak, sve zavisi od toga da li majka ima tu mogućnost da duže ne radi i da joj “uskaču” u pomoć bake i tetke, kao što je slučaj sa mnom - ističe Dragana Golubović, mama sedmomesečnog dečaka, koji u vrtić neće krenuti još najmanje dva meseca, a možda i ne pre prvog rođendana.

„Bebi servisi“ kao alternativa
Majke koje moraju ranije da se vrate na posao, nemaju pomoć rodbine na raspolaganju, a pri tom im novac nije problem, i dalje se radije opredeljuju za usluge državnog “Bebi servisa” na Starom gradu i Novom Beogradu. Proverena osoba u kući korisnika brine o samo jednom detetu, pa može maksimalno da mu se posveti, njihovo je objašnjenje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:10:52   
Jele
Bubo, ja mislim da i visina primanja nosi neke bodove...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:19:27   
bebablue
Bubo mislim da ako je muz nezaposlen, tj. jedno od roditelja da dete nece primiti u jaslice, isto kao i da radi na crno, jer nema dokaz o zaposlenosti pa se podrazumeva da jedan roditelj moze da cuva dete...

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:20:42   
Anck Su Nmaun
Znaci sto vecu platu imaju roditelji , vece su sanse da ce upasi sto pre?

Ja ne znam sta da radim do 20- aprila ce Tara jos nece voditi na Ns adresu, kako onda da je upisem user posted image user posted image user posted image user posted image Kako to ide onda??



(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:23:40   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Znaci sto vecu platu imaju roditelji , vece su sanse da ce upasi sto pre?

Ja ne znam sta da radim do 20- aprila ce Tara jos nece voditi na Ns adresu, kako onda da je upisem user posted image user posted image user posted image user posted image Kako to ide onda??




mozda tu gde je prijavljena konkurises za taj vrtic, pa posle trazis premesta?

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:23:45   
Anoniman
Ne , Anuk . Obrnuto . Što manja primanja - veća šansa da se dete upiše .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:39:47   
Didy
Kod nas se deca mogu prijaviti i pre navršene godine, čisto da ih imaju u evidenciji. Znam sigurno jer je moja drugarica prijavila dete kad je imalo 9 meseci i zvali su je neposredno pre njegovog 1. rođendana (u martu) jer im se otvorilo jedno slobodno mesto (ispišu se deca, odustanu, presele se...). Ona je, naravno, prihvatila. Da je čekala da napuni godinu dana, dobili bi tek u septembru, znači morala bi da traži nekog da joj čuva dete pola godine.
Od pre 2 godine se ovde ne gleda na visinu primanja. Kad se predaju papiri, ne treba izveštaj o visini primanja, već samo potvrda da si zaposlen negde za stalno. Znači visina primanja se ne bodujue, niti utiče na konačnu cenu vrtića, svi su jednaki, što je po meni mnogo bolje. Npr. svi plaćaju 4600 dinara trenutno u Stefanovoj grupici svakog meseca.
Ako jedan od roditelja ne radi, bićete na dnu liste, što znači da su vam vrlo, vrlo male šanse da dobijete vrtić. Potvrda se donosi u vreme otvaranja konkursa, ali ukoliko se roditelj zaposli do juna, jula kad izlazi lista, naknadno se donese potvrda i dete dobija veći broj bodva tad.
Naš slučaj: honorarno sam zaposlena, znači nemam potvrdu o stalnom zaposlenju, već sam priložila potvrdu sa biroa, suprug je stalno zaposlen. Stefan je bio pri dnu liste. Išla sam u kancelariju da ih pitam kakva je procedura za nas koji smo honorarno zaposleni, radimo od kuće i uopšte ne dolazi u obzir varijanta da nam neko čuva dete kod kuće, jer mi je kuća praktično kancelarija. Rekoše mi da ima mnogo takvih slučajeva i da donesem bilo kakvu potvrdu, tj. da mi neki privatnik da potvrdu da sam kod njega stalno zaposlena. Oni to ne proveravaju i to prolazi. Napomena: "To je javna tajna, niste čuli od nas", tako mi tad rekoše. Napisala sam molbu krajem avgusta i priložila potvrdu da sam se u međuvremenu zaposlila (šatro). Zvali su nas krajem septembra jer su neka deca odustala i u oktobru je Stefan krenuo u jaslice.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:40:14   
Anck Su Nmaun
bebablue ona je jos mala  nsiam ni mislila da je sad dam , nego da je stavim na cekanje do 2 godine, pa nema svrhe da je upisujem jer za mesec dana  i po se selimo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:44:45   
Anoniman
Kada sam upisivala Luku pre 2 godine, osnvoni preduslov je da su oba roditelja zaposlena. Na to se dobija osnovnih 60 bodova (ili 40 user posted image ). Sem toga dete mora biti redovno vakcinisano.
Dodatni bodovi se dobijaju ako ste podstanari ili ako ste razvedeni. Zatim ako imate vi ili dete neki invaliditet.
Mislim da sam o tome pisala u temi Radosno detinjstvo.
Tada visina primanja nije igrala apsolutno nikakvu ulogu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:45:43   
isidora88
ja bi trebalo da pocnem da radim na jesen,ne znam sta da radim,da li da vidim za jaslice ili da moj tata cuva mateju mada ni on nije uvek slobodan pa mi je tp problem a opet ne mogu ni da zamislim kako ce mu biti medju nepoznatima u jaslicamauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:46:45   
bebablue
Anck, mislis ono cuvanje mesta? Ako nece ici, mozda je dugo da je upises kada napuni godinu dana, a da cekas 2 godine da bi krenula, mislim da ce je automatski ispisati.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:48:01   
Didy

IZVORNA PORUKA: Tash

Kada sam upisivala Luku pre 2 godine, osnvoni preduslov je da su oba roditelja zaposlena. Na to se dobija osnovnih 60 bodova (ili 40 user posted image ). Sem toga dete mora biti redovno vakcinisano.
Dodatni bodovi se dobijaju ako ste podstanari ili ako ste razvedeni. Zatim ako imate vi ili dete neki invaliditet.
Mislim da sam o tome pisala u temi Radosno detinjstvo.
Tada visina primanja nije igrala apsolutno nikakvu ulogu.



Nam niko ovo nije napomenuo, a podstanari smo. Možda to ovde ne igra ulogu, otkud znam.
Niti je iko tražio potvrdu o redovnoj vakcinaciji, samo potvrdu od lekara da dete sme u kolektiv. Pedijatar je samo uzeo papir i potpisao, ništa nije pitao, ništa nije proveravao.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:48:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

opet ne mogu ni da zamislim kako ce mu biti medju nepoznatima u jaslicamauser posted image


Kao i svima drugima. user posted image Brzo se naviknu. I svašta nešto nauče.
Drastična je razlika između dece koja idu u jaslice i koja ne idu. Ja ih mrzim jer su deca večito bolesna, ali užasno zavidim mamama čija deca idu, jer su mnoge stvare naučili mnogo brže nego moj Luka.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:48:34   
*Alexx*
Isidora - moj savet: podnesi zahtev za jaslice. Lako ga nećeš dati u jaslice ako nađeš drugu varijantu. Imamo gomilu primera gde su se deca u jaslicama baš lepo adaptirala user posted image
Mi smo uzeli zahtev, da ga popunimo i predamo, pa u maju konkurs.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:48:45   
Podrum Š.
Bubo, bodovanje ide u stilu: koje je po redu dete, da li su roditelji zaposleni, podstanarstvo, broj članova u porodici... to sve daje bodove

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:50:36   
Anoniman
Didi , boduje se podstanarstvooooo ! Čak se u NS i smanjuje cena vrtića , znam to jer sam ja išla da dam izjavu , tj da budem svedok koleginici da je podstanar , i to joj je omogućilo vrtić i još sa nekim popustom .

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.3.2011 13:50:49   
Anck Su Nmaun
Ne, ako je ne upisem sad, kad bude trebala da krene nece  biti mesta 100% znam jer su mi svi rekli , Odmah upisuj dete, inace cete se nacekati.

Ovako je upisem sa  1 god ( falice joj koji dan do god)  a krene za godinu dana, kad napuni 2,2 i po, tako nekako dodje. To bi mi bilo idealno.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 17.3.2011 13:51:07 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here