|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 10:15:17   
*Alexx*
Koja je dokumentacija potrebna za upis u jaslice (pretpostavljam da je ista i za stariju grupu)? Da li se u svako obdanište podnosi poseban primerak te dokumentacije ili se podnosi na neko centralno mesto, pa ti izraziš želje za ustanovom (kao kad upisuješ fakultet, pa možeš da navedeš smerove koje bi upisala)?
Da li dokumentacija može da se podnese tokom cele godine?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 11:21:36   
Jeca*
Ko ti kriv što nisi izvukla tefterče kad smo bile na kafici user posted image user posted image

elem, odeš u vrtić koji želiš i tražiš formular za upis. Oni ti daju isti i videćeš da tamo ima da napišeš željeni vrtić pod 1 2 i 3. Redosledom koji tebi odgovara. Tipa, ako nema mesta u prvom pokušaće da te ubace u drugi....
Upisni rok je mislim do 1. maja ili tako nešto, svakako idi što pre, znam da je nešto u vezi maja.
U formularu će ti sve pisati, ne mogu da se setim da li treba još nešto, mislim da treba tipa kopija izvoda iz matične knjige rodjenih ili tako nesto jos. U svakom slučaju, mi smo to predavali u vrtiću! A oni su prosledjivali dalje gde treba.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 11:23:36   
Jeca*
Evo LINKA za tebe

Konkurs za upis u vrtiće počinje u maju

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 11:25:09   
Jeca*
Упис у вртић
Ако је упис детета извршен на званичном конкурсу, који се дешава крајем маја, а по позитивној одлуци комисије, дете остварује право поласка у јасле/вртић од 1.септембра текуће године.

Ако се упис детета дешава након званичног уписа, полазак у вртић следи врло брзо( у тој недељи) наравно по обављеном лекарском прегледу уз прилагање потврде и по уплаћеној аконтацији.

Потребна документација коју родитељи прилажу при упису детета
При упису детета у обданиште родитељ испуњава упитник (који даје основне податке васпитачу о детету), такође потписује уговор на нивоу установе, прилаже лекарску потврду о здравственом стању детета, као и потврду о измиреној аконтацији добијеној у рачуноводству установе где је регулисао начин и износ плаћања.

Које лекарске прегледе је потребно обавити пре поласка детета у вртић / јасле ?
Лекарски преглед пре поласка детета у колектив подразумева комплетан систематски преглед, обављен од стране ординирајућег педијатра. Веома је битно том приликом урадити комплетне лабораторијске анализе (крв, урин, столица), као и брис грла, носа,како би се отклонила свака сумња о евентуалном постојању неке инфекције. Само потпуно здраво дете може приступити колективу,а то доказује потврда педијатра коју родитељ даје медицинској сестри у вртићу, при пријему детета.


ovo ti je kad dete kreće u vrtić, kad ste već prošli konkurs.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 15.4.2010 11:26:09 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 12:46:52   
Anoniman
Samo da dopišem da se u NS svi formulari uzimaju i predju na istom mestu (mogu se i skinuti sa neta). Detalji ovde: KLIK

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 14:57:46   
marince1
Mi sutra idemo da se prijavimo za jaslice.
Guzva je katastrofa,ko nema vezu ima da se naceka!user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 15:03:20   
*Alexx*
U ponedeljak idem u neki vrtić da vidim šta i kako. Pa ću vam javiti user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2010 15:09:05   
marince1
Aleks kod nas ti treba
-izvod iz maticne knjige rodjenih za dete
-prosek plate za tebe i tm za 6,7 8 mesec prosle godine user posted image
-potvrda od dr da je dete zdravo (tu su me slali da vadi krv i da uzmu neki bris
-lk roditelja koji prijavljuje dete

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Upis u jaslice-vrtić
16.4.2010 11:45:58   
Rivana
Da li neko zna mozda kakav je vrtic-jaslice Peca i deca u Brace Jerkovicu? Ja videla na netu slike izgleda super ali nista vise ne znamuser posted image pa ako neko zna nek napise ili mi posalje PP user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Upis u jaslice-vrtić
16.4.2010 15:45:50   
*Alexx*
Kakav je vrtić u koje ide vaše dete KLIK

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 14:54:56   
SUPER MAMA
Ja sam danas bila u Vrtic gde zelim upisati Moniku i sad po novome, sve papire se skupljaju i onda se nose u Predskolskoj ustanovu na primer mi pripadamo PU Sima Milosevica- Zemun, gde se predaju papire i tamo dobite zahtev za upis deteta u vrtic popunite na lice mesta i na taj nacin konkuriset_e.Inace sada komisija bira ko ce dete da ide u vrtic a ne ko ranije.

Tako da sad da prikupimo papire kao sto su:

- Fotokopija izvoda iz maticnje knjige rodzenih za dete
- Potvrda o zaposljenju od 1.7. - 31.12 2009(ovo za mm)
- a za mene treba potvrda od Nacionalne sluzbe za zaposljavanje da sam nezapolena.

Ovo su samo pri papiri sa kojima konkurisemo, a na primer kao smo primljeni onda se vade i druge za koje cemo biti blagovremeno obavesteni.Naravno ako nas prime.Sanse su male u vrtic gde zelimo mi primaju samo 28 dece, mada imamo jos jedan na spisku u rezervi.

Pozelite nam srecu!!!!user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 10.5.2010 14:55:50 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 15:42:09   
*Alexx*
Drage moje, ja moram da vam pokažem sliku koju sam uslikala u vrtiću u koji hoćemo da konkurišemo - obratite pažnju na godine:
user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 15:48:40   
SUPER MAMA
Alexx bas si orginalnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A obavestenje je krs mislim za 2009 godinu.user posted image user posted image user posted image user posted image
Dobro ja sam zatekla bolju sliku sve istampano i zalepljeno.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 15:48:51   
Anoniman
zašto je potreban prosijek plate da se dijete upiše u vrtić ili jaslice? Mislim to stvarno ne kontam... hajde da navedu kategorije neke pa da doneseš neku potvrdu da bi dobio povlastice, ali zar zaista od svakoga traže prosijek plate????


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 15:50:24   
SUPER MAMA
Jetse vucko traze prosek plate, za da obracunajukolko da ti naplate mesecno za vrtic.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 15:57:15   
Anoniman
svašta ... kod nas ne traže ništa, osim nekih kategorija koje su u startu navedene , a pod koje ja ne potpadam tako da mene kači puno plaćanje 70 eura + 10 eura za engleski i ples

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 15:59:54   
jelena038
U Banjaluci je cena ista za sve, oko 90 evra, s tim što postoje neki popusti za posebne kategorije, valjda, mislim na samohrane majke i to, mene niko za platu nije pitao, niti je ikoga briga da li radimo, ili ne. A gužva je takva da je praxa da čim rodiš dete podneseš zahtev i onda te pozovu taman kad dete stasa za vrtić. Jedino što su vrtići centralizovani i sve je jednostavnije, a uprava svih vrtića je na jednom mestu. I mi nemamo to obavezno predškolsko koje je najgluplja stvar u Srbiji, na svu gužvu, još su i to izmislili! Kod nas je umesto toga uveden ceo jedan razred, pre prvog, obavezan, naravno, i opet je u vrtićima haos.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:37:29   
Leki 77
Koliko ja znam, u zavisnosti od visine primanja se formira cena boravka deteta u vrticu. Dakle, ne placaju isto oni koji zaradjuju 20.000 i 200.000din mesecno, sto je potpuno u redu. Na stranu sto su privatni preduzetnici u Bg-u sebe prijavljivali na minimalac pa placali beneficiranu cenu. To ce valjda neko regulisati vec. Ne placa se isto ni kada imate jedno, dvoje ili vise dece i meni je sve to ok.

E sad, vidim da SUPER MAMA nije zaposlena, a dete konkurise u vrtic? Mojoj kumi su rekli da oba roditelja moraju biti zaposlena tako da mali ide u privatni vrtic. To vise ne vazi???

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:45:31   
Anoniman
Alex, ja ne razumem taj natpis? Šta nije ok sa njim? 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:46:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77


E sad, vidim da SUPER MAMA nije zaposlena, a dete konkurise u vrtic? Mojoj kumi su rekli da oba roditelja moraju biti zaposlena tako da mali ide u privatni vrtic. To vise ne vazi???


U NS važi.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:50:49   
viking
Upis za 2009. traje do juna 2010. :)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Alex, ja ne razumem taj natpis? Šta nije ok sa njim? 


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:50:51   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Alex, ja ne razumem taj natpis? Šta nije ok sa njim? 


godine Tasha!

Ima li vas cija su deca isla u jaslice od pocetka?

Koliko je to tesko/bezbedno/prikladno za bebu?

Plase me da ce se stalno razboljevati,da je previse mali...user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:53:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Upis za 2009. traje do juna 2010. :)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Alex, ja ne razumem taj natpis? Šta nije ok sa njim? 



Ja nisam tako shvatila... već "Konkurs za prijem dece u jaslice za 2009. godište biće..." Što mi ima smisla. user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 16:55:47   
Leki 77
Ja mislim da je natpis ok i da to znaci da se u maju 2010. upisuju deca rodjena 2009. Upis ne vazi za decu rodjenu 2010. Tako ja shvatam, ali konfuzno je napisano.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:04:05   
Anoniman
Pa da, tako sam i ja shvatila, ali deca rođena u januaru 2009 sada već imaju i-ha-ha preko godinu dana, i mislim da su se na konkurs trebali javiti prošlog maja, a krenuti ovog januara, kad napune godinu. 

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here