|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 23:52:00   
Pretty78
odoh lalati......laku noc

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
25.7.2010 23:52:06   
Verus
Vidim jauser posted image
IZVORNA PORUKA: Pretty78

smirile ste me...bas sam se bila ufrkisala...........kreten i ne razmisljam da je Martina pila od 3 meseca samo AD i nije bila debela.... on je bucko i to i ja mislim da je od mog mleka...i da je jako malo to AD sto mu dajem...ma neka je ziv i zdrav ljubi ga majka...

Verus ovo je sad neka napredna generacija Wunderkind beba user posted image user posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 102
   [Obrisana poruka]
21.12.2010 15:50:08   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
23.12.2010 11:13:40   
jovicaa
danas je bila patronozna sestra, ovo nam je bila zadnja poseta. ja sam primetila da bebi vise kaka nije zlatno zuta, vec svetlo zuta zelena. danas idemo i na kontrolu. patronozna kaze da je ta kaka normalna, a ja sam jako zabrinuta cini mi se da slabije napreduje  i kazu da zelenkasto nije dobrouser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
23.12.2010 11:52:57   
Olga75
Jovice  ,zelenkasta kaka moze da bude ako je dugo stajala u crevima ili u peleni a zelena kaka bez sadrzaja znaci da je beba gladna i da beba i place , nervozna je i uopste ne napreduje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
23.12.2010 20:14:19   
Verus
samo ti pusti da sisa jednu dojku bar 15 minuta i onda drugu-tako ce dobiti dosta onog "zadnjeg" mleka, koje je veoma masno, 10%-i sve ce onda biti ok, prati tezinu i nemoj da brines.
IZVORNA PORUKA: jovicaa

danas je bila patronozna sestra, ovo nam je bila zadnja poseta. ja sam primetila da bebi vise kaka nije zlatno zuta, vec svetlo zuta zelena. danas idemo i na kontrolu. patronozna kaze da je ta kaka normalna, a ja sam jako zabrinuta cini mi se da slabije napreduje  i kazu da zelenkasto nije dobrouser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.12.2010 21:21:08   
vukosava
Rece mi juce drugarica inace patronazna sestra - 15 minuta jednu sisu, pa da presvucem pelene da se razbudi, pa 15 minuta drugu sisu.
Moja mala ima 12 dana. Molim vas savetujte kako sta treba... Jedva sam je odvojila od formule sto su joj davali u porodilistu nakon mog carskog... I beba je bila 4490 g i 56.5 cm pa su rekli zato sto je velika moraju da pojacaju hranu da joj ne opadne secer.
Sad je pre par dana jela maltene na svaki sat... Jel tako nekoj od vas bilo?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.12.2010 21:25:01   
isidora88
vukosava i ja imam isti problem user posted image
nocas je sisao na svakih sat vremena a nekad nece da sisa i po 4,5 sati user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
24.12.2010 23:00:50   
Iwana87
u svim mojim sadasnjim "mukama" meni je drago sto sam osmehom ove vase citam.Nemojte da se ljutite,jednostavno znam da sve prolazi .
Ja sam plakala,citala, i nema resenja..Lepo rece verus,pratite bebu,kako kaki prvo,kako napreduje,pipajte fontanelu,ako je sve to ok onda nije gladna.
Vukosava,ako zaspi dok sisa mozda ne pojede dovoljno pa zato brzo trazi jos.Drugo razvija se ,raste i treba joj veca kolicina mleka.Trece ako ima grceve beba tako trazi utehu,a nije gladna.Cetvrto mozda samo hoce da bude kod majke jer tu oseca sigurnost.
Znam da je sve zbunjujuce sa novim bicem u kuci ali probajte da se opustite,ima ovde mnogo iskusnih mama koje ce vam deliti savete za sve sto vas muci

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 1:03:57   
bucika_bg
Drage moje, ja sam u totalnom haosu user posted image
Mama mi je otisla pre 3 nedelje i od tada ludim. Kada je ona bila tu,mogla sam nju da pitam, a sada...user posted image
Sve imam utisak da je moj mali gladan posle podoja i da ja nemam dovoljno mleka. A na sve to je juce kakio zeleno.user posted image
Pre jedno 2 nedelje je poceo da gricka ruku-sisa, a ja sam pomislila vidi naucio nesto novo, ili svrbe polako zubici, ili...palo mi je napamet da je mozda malo gladan,ali...Mleko je islo super, samo kada on mora da povuce malo,nekad mu ej dosadno ili je lenj,pa trazi drugu siku,ili....
Pitanje? Kako ja da saznam da li ja imam mozda ,malo mleka? Ili mozda mu nije dovoljno?
Da napomenem da je mali 3m i 10 dana.
Do sada je super napredovao,  doktor je na poslednjem pregledu pre mesec dana rekao da je super,i....
Izvinite ako je odgovora na vec ova pitanja bilo,ali ja u panici vise ne znam sta da radim.


_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 12:03:14   
jovicaa
bucika kako zelena kaka, kao spanac onako tamno?

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 12:05:39   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: isidora88

vukosava i ja imam isti problem user posted image
nocas je sisao na svakih sat vremena a nekad nece da sisa i po 4,5 sati user posted image

isidora isti slucaj. a cim nekad nece da sisa po 4, 5 sati, znaci da je sit, inace bi bio nervozan. mi smo bili na kotroli i super napredujemo, ne brini,samo prati kaku. a i vidi se kada bebac pocne da se deblja. mm i ja smo se juce frapirali, kao u jeee gle kolka beba odjednomuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 13:32:57   
Olga75
ako misliite da beba ne siki dovoljno , probajte posle podoja da date obicnu vodu ako je gladna pocokace otprilike koliko joj nedostaje da napuni zeludac. Ne adaptirano mleko tek posle testa sa vodom tj. za sledeci podoj ponudite prvo svoje izmuzeno mleko (do konacnog regulisanja laktacije trebalo bi se izmlazati posle svakog podoja bez obzira sto vam se mozda cini da tu vise nema mleka tako ce se stimulisati mlecne zlezda da luce vecu kolicinu ) pa tek onda adaptirano mleko.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 14:52:51   
bucika_bg
POkusacu da se izmuzem sa pumpom danas,pa cu videtil. Hvala na savetima.
A sto se tice kake,bila je tamno zelena. Evo i juce i danas je super kakio.



_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 14:56:02   
Olga75
kaka kod gladne bebe je bez sadrzaja , znaci vidis na peleni zelenu fleku sa zabokrecinom ili sa mali razbacanog "spanaca" , ako kaka ima sadrzaj i gromuljice nesvarenog mleka znaci da je dovoljno sikiano
Bucika , prvo probaj da se izmlazas rukama , znaci sednes pored bebe koja spava, i tek kada krene mleko u mlazu tek onda pumpom user posted image


< Poruku je uredio olga75 -- 27.12.2010 14:57:53 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 15:12:43   
bucika_bg
Probam cim se probudi pa javljam.
A kaka je imala "sadrzaj", bilo je grumuljica mleka,samo sto je bila tamno zelena.
Hvalauser posted image



_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 15:15:28   
Olga75
Mozda je kaka duze stajala u crevima ili peleni ili si ti ruckala nesto sto je stolicu ofarbalo u zeleno . Najbolji pokazatelj kolicine mleka je u stvari napredovanje dojene bebe user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 15:27:59   
bucika_bg
I to znam,ali vagu nemam da ga izmerim, a sledeca kontrola za mesec dana. Cak sam razmisljala da odem i do pedijatra danas,ali toliko smo zavejani,da ne smemo na ulicu user posted image Videcu jos danas, pa cu sutra onda. Inace je on veseo,i spava normalno,i kaki normalno (sem te jedne zelene), placka jedino kada je gladan i onda mu ja dam siku. Ma, mozda samo brinem,ali provericu sve danas, pa ako mi i dalje izgleda cudno,sutra pravac pedijatar.

_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 15:41:01   
Olga75
Bucika, verovatno brines preterano user posted image probaj sa vodom pa ces videti.Javi svakako sta kaze dr user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 17:03:48   
choopa choops
Bucika nemoj da brines. Najvjerovatnije nije niste. Samo jedna zelena kaka nije mjerilo user posted image Isto tako nemoj da te brine ni koliko izdojis. Ja ni u najludjim snovima ne mogu da izdojim vise od 60 ml iz jedne user posted image A M napreduje sasvim lijepo user posted image

Prati situaciju, pa javljaj. I da (posto vidim da su nam bebe tu negdje) i M je poceo da stavlja ruke u usta ima nekoliko, tako da mislim da im je to vise nekakav fazon u tim 'godinama' user posted image , nego da su gladni.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 18:25:42   
bucika_bg
I ja mislim da previse brinem, i sve nesto mislim ako lepo spava,i smeje se i guguce,i kaki lepo onda valjda nema mesta za brigu user posted image No,ne bih ja bila JA, da i dalje ne cackam po forumu i ne procitam da ako jedes previse slatko mleko ume da "izostane"? A ja ovih dana bas jedem slatko user posted image Uf, videcu. Dosta sada o tome, idem da beki dam "mitamine"user posted image pa da ga hranim. Lepo sam jela, popila vode,...pa cemo videti user posted image Hvala zene na pomociuser posted image

_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 18:32:59   
Anoniman
Od slatkog nadolazi mleko.

(odgovor članu bucika_bg)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
27.12.2010 19:53:47   
bucika_bg
IZVORNA PORUKA: Tash

Od slatkog nadolazi mleko.


Pa onda bih ja trebala BASH da ga imam user posted image
Luda,luda,luda skrozuser posted image


_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
22.4.2011 23:00:06   
eni26
danas osecam da su mi dojke "ispuhane" user posted image ne znam sta je u pitanju,beba jede al sad ne znam ima li dovoljnouser posted image

< Poruku je uredio eni26 -- 22.4.2011 23:07:20 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako znati da li beba dobija dovoljno mleka?
22.4.2011 23:13:12   
New Mom
eni, najverovatnije ti se samo ustaljuje laktacija, bez brige. Dojke proizvode koliko joj treba.
Najbolje merilo je (a piše negde nazad sigurno): da ima bar 6-7 mokrih pelena u toku dana (bitno je koliko piški, a ne kaki), da li je raspoložena, da li dobija na težini,...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here