|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 9:38:08   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja sam apsolutno za baka-deka servis. Nijedan vrtić, niti bilo koja dadilja ne može moje dete čuvati onako kako ga moja mama čuva (ja sam jako kritična). Mama je odgajala nas troje, i da ne bude da se hvalim, ali mislim da je od nas napravile dobre ljude, pa što ona ne bi vaspitavala i moje dete. Kod Lane vidim samo lepe stvari, uči je da priča, igraju se po ceo dan, peva joj, čitaju knjige, crtaju, non stop joj je posvećena, svakog sekunda, i sve svoje obaveze ostavlja po strani. Dosta me sluša, ali neke stvari ipak radi po svome, a preko toga mogu da predjem jer nije ništa strašno.
I tako će biti najverovatnije do njene treće godine, a onda može i medju drugu decu user posted image

ja se apsolutno slazem i do trece godine ne treba da idu u vrtic. Ionako nisu socijalni i sami se igraju sa svojim igrackama i jos uvek ne znaju da se igraju u grupi, a nakon trece treba da se sto vise druze sa decom. Plus do trece im usadjujes svoje stavove i do tad su oni svrseni mali ljudi a nakon toga samo treba da pazis i korigujes ako nesto lose pokupe u vrticu. Sa tri godine oni vec znaju sta je dobro a sta lose pre toga NIKAKO. Medjutim ja ccu verovatno biti prinudjena da dam Dunju u jasliceuser posted image , ali mi je uteha sto u jaslicama bas radi moja strina koja je divna zena pa se nadam da ce iskreno malo vise paznje obratiti na moju cerku. Nije fer prema drugoj deci znam ali eto, drago mi je sto neko moj ipak radi tamo. Plus imam insajdera da tacno cujem sta je bilo i sta je radila i kako se ponasa

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 14:07:47   
vikiveki
Ja sam za jasliceuser posted image možda sam pristrasna jer sam 10 god radila u jaslicama, ali deca se znatno bolje prilagode na vrtić dok su manja

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 14:21:37   
MTS064
Ja sam za vrtic-jasile i nikako drugacije. Da babe treba da gaje decu, onda bi ih i radjale.

Majka je majka, dokle god moze treba da bude uz dete, ali kad ne moze onda su tu vrtici.
Losa strana vrtica su ceste prehlade, ali i to se nekako izgura i pregura.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 14:26:11   
vikiveki
U svakom slučaju ne volim baka i deka servis.Možda je dadilja bolje rešenje

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 14:27:31   
MTS064
Sad tek vidim, mozda smo omasile temu?user posted image Jel ima neka tema vrtic ili baka servis ili tako nesto?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 15:10:19   
Misha i Ljisha
zavisi kakve dadilje. Ako ce dete da mi cuva moja drugarica koja je po profesiji psiholog a koja radi kao dadilja onda biram dadilju jer ce ona da radi intenzivno sa mojim detetom, na razvoju svega a babe i dede ih razmaze pa se ne retko desi da kod babe moze da se pravi dar mar pa kad dodju kuci isto pokusavaju. U svakom slucaju ima dadilja koje su blaga katastrofa.Nikad ne bih uzela dadilju bez preporuke a i uglavnom bi to bila dadilja koju poznajem. Ne znam ipak nepoznatom ostaviti svoje dete mi je rizicno. A jaslice necu da komentarisem nisu samo virusi negativna stvar u jaslicama

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 15:27:26   
MTS064
Koja je jos negativna stvar u jaslicama?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 15:31:14   
vikiveki
M i Lj u pravu si za dadilje,naravno da ne bih ostavila dete nekom nepoznatomuser posted image Volela bih i ja da imam neku dadilju koja je dipl psiholog ili pedagoguser posted image Pošto nemam onda neuzimam ni dadilje,mada mi koleginica sa posla to savetuje ali ja ne želim da decu ostavljam bilo kome zato se i mučim i vodim svugde svo troje dece,jer nemam nikoga da ih čuva

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Dadilja & baka-deka servis
5.11.2013 15:34:12   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: MTS064

Koja je jos negativna stvar u jaslicama?


eto recimo moj bratanac je poceo da psuje (kod mene u familiji niko ne psuje i to od nas nije cuo sigurno), mene je udario, ugrizao (i sve to nakon okrsaja sa jednom devojcicom koja maltretira celu grupu i vaspitacice su zvale njene roditelje i psihologa i td ali nema pomaka a oni sve kopiraju pa tako i neko lose ponasanje),gledanje crtaca do u nedogled da mu je moj brat zabranio da gleda Nodija (posto se "navukao" na Nodija u vrticu) i td. Ima negativnih strana kolko hoces

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Dadilja & baka-deka servis
6.11.2013 23:42:33   
MTS064
To sto si ti sve navela su faze koje dodju i prodju, ne retko nemaju veze sa vrticem.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 1:16:26   
Žapkić
Ja sam uvek za Baka - servis. Moje dete niko ne može bolje čuvati od moje mame. Nekad mislim da je bolje pazi čak i od mene same. I nikada mom detetu ne može biti bolje sa nekom nepoznatom ženom, niti u obdaništu, nego što joj je kad je baka čuva.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 11:37:06   
MTS064
Ne radi se samo o cuvanju i pazenju.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 13:28:29   
Žapkić
OK- razumem da se ne radi samo o čuvanju. Ali, ne verujem da bi iko drugi više i bolje radio sa mojim detetom od moje mame.
Moje dete od svoje 3. god ( a uskoro će napuniti 4) zna azbuku, američku abecedu, govori engleski , broji do 100 i da ne nabrajam... i sve je to naučila sa mnom i sa mojom mamom. Ne verujem da bi neko drugi toliko i tako radio sa njom...
Ovo je samo moje mišljenje... svako ima pravo na svoje...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 13:40:21   
Snelle
Lili, slažemo se, citirala me gore Ljiša (hvala Ljišo što me podseti šta rekoh user posted image ) ali isto tako smatram da u jednom trenutku treba da se socijalizuju, odvoje, što svakako ne mogu samo u interakciji sa bakom. Svet je surov i okrutan, pa i mnoga deca, sutra ljudi, a mi njih, pa i bake štitimo i čuvamo pod staklenim zvonom pa sutra izrastaju u nesnalažljive, hipersenzitivne ljude koji ne znaju da se izbore za svoje JA. U vrtiću će to itekako da nauče, tamo nema mame i tate, samo vaspitačice koje su nepristrasne, barem bi tako trebalo da bude. Tako da, moj glas za vrtić od treće godine. Mi krećemo uskoro pa ću opet dati ovde svoje mišljenje, tada iz druge perspektive user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 14:49:49   
MTS064
Zapkic, samo diskutujemo, a to ne znaci da ne postujem tvoje misljenje.

Da ti je dete islo u vrtic, znalo bi sigurno sve to isto, jer te vrtic ne sprecava da radis sa detetom. Samo bi jos uz to znanje steceno kuci dobilo neka nova stecena u vrticu, na neki drugi nacin i u nekim drugim uslovima.

Snelle, srecno sa vrticem. Moje iskustvo i okolina govori da najgori period da dete krene u vrtic je upravo sa tri godine, da je tad bas teska adaptacija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 15:10:52   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: MTS064

Koja je jos negativna stvar u jaslicama?


eto recimo moj bratanac je poceo da psuje (kod mene u familiji niko ne psuje i to od nas nije cuo sigurno), mene je udario, ugrizao (i sve to nakon okrsaja sa jednom devojcicom koja maltretira celu grupu i vaspitacice su zvale njene roditelje i psihologa i td ali nema pomaka a oni sve kopiraju pa tako i neko lose ponasanje),gledanje crtaca do u nedogled da mu je moj brat zabranio da gleda Nodija (posto se "navukao" na Nodija u vrticu) i td. Ima negativnih strana kolko hoces


Izvini ali ovo nemogu a da ne prokomentarisem! Ovo je negativna strana, pa misliiim...

Na psovanje ce naici pre ili kasnije, a ne samo u vrticu. Znaci, ako ne sad onda ce sa 5 poceti da psuje... nemozemo dete izolovati od sveta da ne bi culo neku psovku user posted image
Moja je cula , ali vec sad zna da je to ruzno i da ne sme da se psuje, i nikad ne psuje.

Druga stvar, gledanje crtaca? I to je nesto stra deca vole, a ne nesto sto je ruzno i sto treba izbegavati. Neverujem da satima gledaju crtace u vrticu, to je mozda 15 tak min i to je to.

Po meni su virusi naj gora stvar. Ali kad deca razviju imunitet i to se manje desava, znam jer moja T ide vec trecu godinu u vrtic , prva je bila najgora sad je sve ok. Razboljeva se cesto isto kao i svi mi ostali.

I neko je pisao , sta ce im vrtic, oni se ne druze pre 3 god , igraju se sami user posted image
I to je glupost. Jer T ima naj bolju drugaricu jos od 2 god, i bas se vole. Sad ima 3,5 i ima vec 2-3 naj bolje drugarice i redovno se posucujemo i druzimo. Tako da.... ura za vrtice!user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 7.11.2013 15:14:44 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 15:23:18   
minnica
Meni je potpuno bezveze da razmatram šta je bolje, jer ni moja mama, a ni svekrva ne mogu da čuvaju decu jer rade. Uskoče ponekad kad se razbole, pa ne mogu u vrtić. Ćerka treću godinu već ide u vrtić i nisam primetila da imma neke negativne pojave zbog toga. Naučila je da se socijalizuje, da jede sama, da se skine i obuče i svašta nešto. Peva, broji, razlikuje boje, recituje, crta. Sve to radi u vrtiću.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 16:17:14   
Snelle

IZVORNA PORUKA: MTS064

Snelle, srecno sa vrticem. Moje iskustvo i okolina govori da najgori period da dete krene u vrtic je upravo sa tri godine, da je tad bas teska adaptacija.



E baš ti hvala što me uteši user posted image Šalu na stranu, poznajem svoje dete najbolje ko što svaki roditelj poznaje svoje dete. Veruj mi da bi za nju bila užasna trauma da je krenula ranije. Znam zašto to kažem.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 16:27:41   
Olga75
evo tema ZASTO BAS VRTIC
a i tema JASLICE ILI NE
nemojte vise ot postove

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Dadilja & baka-deka servis
7.11.2013 16:28:23   
Žapkić
Snele, tek sad videh tvoj pređapšnji post; potpuno se slažem...
Što se socijalizacije tiče, jeste da je lakše deci koja idu u vrtić, ali T. iako je ide u isti, non-stop je među decom, što u parku, što u dvorištu, tako da ne smatram da mnogo gubi po tom pitanju...
Neko gore napisa da bi isto naučila u vrtiću što zna i sad... Verujte, čisto sumnjam... bar ovde kod mene vaspitačice ne uče decu niti slova, niti brojeve, o engleskom i na govorim... tek poneka pesmica i to je to... Možda je u drugim gradovima drugačija situacija, ne znam...

U svakom slučju, mislim da smo i temu malo omašile-da nije tema baka/deka ili vrtić, već, baka/deka ili dadilja? UPS...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.10.2014 9:53:22   
cetvrtko
vidim da niko nije pisao neko vreme na ovu temu ali eto da se ja malo javim i kazem nesto kao neko ko je radio nekoliko godinica kao dadilja raaaaznoj deci :)) e ovako iako sam ja bila jedna od njih nekako bih radje dete poslala u vrtic iz samo jednog razloga . to mozda nije toliko ucestalo ali eto ja sam uglavnom to primjecivala . deca koju sam cuvala se vremenom pocnu vezati za dadilju jer im ona dodje nekako kao glavni junak njihovog odrastanja i desavalo se tj vidjala sam kako su poceli ponekad da odbijaju drustvo (na primer "ajdmo do parka " , "ja bi da igramo domine " ) i takve stvari se sve cesce i cesce pocnu desavati. takve stvari se ne desavaju u vticu jer nije vaspitacica usresredjena samo na jedno dete . mada dadilja ima puno svojih prednosti . ucenje kroz igru je glavna zanimacija deci i obozavaju takvu vrstu zabave (naravno samo treba da pronadjete pristup ) ali ne i roditeljima . dobijala sam raaaazne vrste kritika na racun svega toga . i ako mi te kritike ni malo nisu bile jasne kao ni stavovi tih roditelja ali sta da se radi morala sam da slusam ...... takodje mislim da je baka -deka servis nesto najdivnije i najlepse za dete pogotovu dok su bas mali jer niko ne moze da im zameni taj osjecaj i ljubav koju mogu da im proze baka i deka . meni je jako zao sto ja to nisam imala i sto se jako bojim da mozda necu moci to da priustim svom detetu tako cesto ali to je vec stvar mojih licnih problema i problema moje okoline . opet ponavljam nazalost . :(

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.11.2014 14:30:16   
Biserce
Za 15dana se vracam na posao, moja majka napusta svoj posao i cuvace nam decu. V je vec navikao na nju, odlazio je na spavanje kod mojih dok sam bila u bolnici, porodilistu, zimus su ga vodili par puta na dan-dva, obozava ujake, ugadjaju mu, maze, paze, ne bi ni dolazio kuci. D je dosta vezan za mene, baba ga je cuvala par puta i jedva je uspevala da ga smiri kad pocne da place, nadam se da ce uspeti nekako da izadje na kraj sa njim. Znacu da su u toplom, sigurnom, da su siti, naspavani, suvi...pa od proleca videcemo da V krene u vrtic.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Dadilja & baka-deka servis
25.2.2015 22:58:52   
mila83
Vise sam za varijantu vrtica, zbog socijalizacije,samopouzdanja i jacanja imuniteta,plus sto je deci lakse da u grupi nauce i usvoje nove stvari. Baka i deka servis povremeno,kada su bolesni ili nema druge opcije....a ne znam za dadilju,ja se ne bij usudila ostaviti nekom nepoznatom, pa makar i sa silnim preporukama , da mi cuva decu...
znaci pre baka deka servis ,ako sam u mogucnosti, nego dadilja.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Dadilja & baka-deka servis
11.3.2015 6:19:03   
Plavusa34
definitivno baka ako ima mogucnosti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Dadilja & baka-deka servis
11.3.2015 10:46:19   
degu
nama je baka servis vec zauzet deverovom decom, tako da nam jedino dadilja preostaje. Za vrtic mi je em rano,em se ne uklapa u nase radno vreme,ne pomaze nam preterano. Bas me hvata panika sto cu morati da je ostavljam nekome i bas sam tuzna zbog toga user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here