|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 20:34:59   
Anoniman
Dobro misliš, ali nemoj da se na to slonš previše. Jeste dobar znak da je pritisak bez lekova pod kontrolom ali je sad bitno da se to prati da bi na tome i ostalo. Ključ uspeha je da misliš pozitivno i da te neko prati i redovno kontroliše.

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Preeklampsija
7.7.2012 22:33:48   
MicinaMama
hvala draga!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 17:07:33   
Maja31
I ja sam imala preeklampsiju u prosloj trudnoci, jako visok pritisak, proteini, otoci i porodjena sam prevremenim carskim rezom. I evo posle dve ipo godine ocekujemo bebu. Ulazim u deveti mesec i za sada je pritisak ok. Pijem od pocetka trudnoce aspirin, od 24 nedelje 2x1 metildopu i od 32 nedelje 2x1 bensedin od 2mg, merim pritisak 4 puta dnevno i uredu je.... Najvise sam pomogla sama sebi, ishranom i mirovanjem, pripremam polako stvari i uopste nerazmisljam o pritisku.... Svim user posted image koje imaju problema sa preeklampsijom ili visokim pritiskom zelim sve najbolje....

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 21:07:02   
MicinaMama
ja cu se na ovoj temi jos javiti,samo da mi utvrde sta i kako.Da li potoji jedan test koji potvrdjuje preeklampsiju?Ono npr uradis nalaz urina ili krvi i da je otkriju,otkriju ti da li imas ili nemas?Ili samo zbrajaju simptome,proteini,pritisak,ovo-ono...

Nadam se da ima neko ko zna..

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 21:12:41   
Anoniman
Nema testa, zbroje se rezultati simptoma i pojedinačnih testova.

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 21:14:37   
MicinaMama
ihhhh....ja bih naj radije kada bi bio samo jedan test...Dok oni to meni "otkriju" i saberu ja mogu i da otegnem papkeuser posted image (pu,pu,daleko bilo)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 21:42:57   
Maja31
Slazem se sa Gae. Provera proteina i redovno merenje pritiska (4x dnevno) su najvazniji, i po tome odredjuju terapiju. Ja i sada nosim svaki put prikupljen esbah, i nalaz mi bude gotov taj dan.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 21:50:57   
MicinaMama
Ja u urinu (malo urina u casici) imam 0.3g...a kazu da te trakice ili ne primete proteine ili maximalno pokazuju od 0.1-0.3g.
E sada da li imam i vise ko zna.A pritisak nemam,mada ja ga skidam na prirodan nacin i takav ostaje....da li je moguce da mi se pritisak drzi normalno zbog anemije?

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:12:45   
Maja31
Stvarno nebih znala da ti odgovorim.... mislim da je preeklampsija prvenstveno povezana sa pritiskom... Zelim ti sve najbolje...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:15:52   
Anoniman
0.34 se uzima kao granina vrednost za esbah ali koliko znam to je prosečna vrednost po jedinici mere tako da nema veze sa količinom uzorka, kašica ili balon koncentracija je ista. Tako

(odgovor članu Maja31)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:16:24   
MicinaMama
Ma pisala sam ja da sam imala ja visok pritisak do pre mesec ali eto ta prirodna cuda mi pomazu....neznam sta da mislim....ili cuja biti jedan izrod...citala sam malo pre da zene koje obicno uz preeklampsiju nemaju hipertenziju mogu u 48h posle poroda da naglo dobiju...
Uh ja sve zivo iscitala na netu...bolje bi mi bilo da se malo opustim.....

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:19:34   
MicinaMama
Gae znam da je granicna vrednost,kazu da test trakice valjda ne mogu vise da pokazu od toga.Do duse sigurno ce me poslati na taj 24h urin pa je bolje da tada razgovaram sa vama...da bas vidim sta i kako..Tj vi imate sigurno pametnije i bolje savete vec da ja razbijam glavu koja nema pojma i da se sekiram citajuci sve na netu.U glavnom javicu se ovde
Hvala vam od sveg user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:19:44   
Anoniman
Ne čitaj ništa, samo nađi put do dr i mozak isključi, čitanje o preeklampsiji samo može da ti digne pritisak.user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:21:16   
MicinaMama
Gae to sto kazes je stvarno istina...cini mi se da sve sto vise citam sve mi je gore i goreuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Preeklampsija
8.7.2012 22:26:18   
Anoniman
Ja nisam ništa čitala, moja psihoterapija se sastojala u tome da se bavim samo lepim stvarima, čitala sam knjige, gledala filmove i serije a na netu tragala za kolicima, nameštajem i slično. Ti imaš Micu psihoterapeuta pa ti drugo i ne treba, samo se mani čitanja gluposti i mozak na otavu. Pozitivan stav i pozitivne misli i samo napred.

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 7:57:36   
milicicak
Imam pitanje za devojke koje su kontrolisale kolicinu proteina u 24h urinu: Do koje granice su tolerisali pre nego sto su vam zvanicno dali dijagnozu preeklampsije ili visokog pritiska?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 9:06:06   
lesli
Mili jesu li ti stigli rezultati? Sta ti kaze dr?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 10:52:56   
milicicak
Lesli, stigli su rezultati. Imam 220mg/l proteina, sto je znacajno iznad referentne vrednosti za opstu populaciju. Za trudnice se koliko vidim tolerise do 300 mg/l. Dr je blago zabrinuta u utorak idem u Front.
Ja sam juce popila metildopu, tri puta sam se zamalo onesvestila, bas mi je lose bilo, pritisak mi je bio 100/59...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 12:20:20   
lesli
Bas ti je metildopa spustila pritisak. Mozda da ti samo koriguju dozu?
A za ove vrednosti nemam pojma. Deluje mi da je ohrabrujuce sto je u okviru referentnih vrednosti za trudnice, ali valjda ce ti se javiti neko sa iskustvom...

Drzi nam se. Jos malo pa kraj user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 12:57:43   
IvanaSK RR
Mili, pijes metildopu redovno ili po potrebi?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 14:11:44   
milicicak
Ivana, rekli su mi da pijem redovno sto je meni stvarno suludo, bas mi je lose od njega. A po merenjima kod kuce nikakve potrebe nema da ga pijem, pritisak mi ne prelazi 125/85 a merim 3-4 puta dnevno

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 16:09:07   
vonavoj
Mili,to je ono o cemu sam pricala..da moj dr ne daje lekove napamet,ako i kod kuce nije visok pritisak...
Jel otices,noge,ruke?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 16:25:10   
IvanaSK RR
Mili, ja sad pricam iz nekog mog ugla,ali ne bih pila lek ukoliko nema potrebe. Naročito sto redovno meris i vidis i sama koliki je.. Ne znam sta da ti kažem user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 16:55:55   
vonavoj
I.ja ne bi pila lek...izbaci slano i redovno meri,ako je sa bebom sve ok,protoci..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Preeklampsija
21.7.2018 17:06:36   
Rosita
Ne znam mili. Meni je radjen od 7.meseca na 10 dana taj test u prvoj t. Uvek bi bio ok. Drzim fige da je sve ok. Lek mozda po pola?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here