|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dioptrijske naočari
12.10.2015 23:29:38   
Ivanka 75
Mame koje noe naocare, treba mi info savet user posted image
Na poslu me svi danas pitaju sto nosim naocare kad je plus 0.5. Kao, treba da ih nosis samo kad radis.

Lepo kazem da mi dr rekla da su ove prve celodnevne, za 6 meseci da dodjem na kontrolu i ako se poveca dioptrija (jer sa ovima dobro citam jos uvek) dace mi samo za rad.

Dal sam ja pogresno razumela dr ili sta?
Koleginica me pita dai "propadam" kad idem?
Meni je ceo dan super, takvo olaksanje u glavi, ne skiljim vise, odmorih se.
Sad gledam film sa naocarima, super citam. Skinem ih, slova se slivaju i mute.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dioptrijske naočari
13.10.2015 8:38:11   
emicaa
Ivanka kod mene je ista dioptrija samo u minusu,kad sam jednom otišla na kontrolu bio ndki oldtajmer od doktora i kaže da mi trebaju u plusu i da ih nosim svaki dan.To je bilo strašno,jedva sam hodala,okrenem glavu čini se da kompletna slika proleti,nikako mi nisu godile(vjerovatno zato jer mi je dao pogrešnu dioptriju).Sveki nosi plus stalno,neka slabija dioptrija,sa njima odmara oči a za čiranje uzme sa većom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dioptrijske naočari
13.10.2015 9:26:29   
branki*
Ivanka,nosi naocare svakodnevno.pogotovo sto ti prija i ne boli te glava.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dioptrijske naočari
13.10.2015 10:30:35   
Ivanka 75
Hvala drage moje user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dioptrijske naočari
13.10.2015 10:40:51   
Azra_
Ja moje nosim samo za rad. Naravno, antirefleksna stakla zbog računara. Doduše, meni su tako rekli da nosim od samog početka. Naravno, uz kontrole zbog promene dioptrije. Da odgledam film bez cvikera nema šanse, a ako sednem za računar bez njih i na pola sata posle me oči baš bole.

Ako ti je dr tako rekla, tako i nosi, šta sad... Nismo svi isti. Inače, ja imam super očnog lekara (privatno) , idem tamo od kad sam došla u Niš.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dioptrijske naočari
13.10.2015 12:17:27   
Ivanka 75
Ja po ceo dan nesto citam, spremam casove, po ceo dan bi samo skidala i stavljala naocare user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dioptrijske naočari
23.11.2016 12:16:13   
dijana1*
Vec par dana trazim okvir i nikako da nadjem. Problem je sto sam plava, svetla i okrugla u licu i manja glava. Sta god da probam mm cokce i kaze ne. Svideo mu se samo jedan okvir kako mi stoji ali on je crne boje sto se meni nesvidja. Il sam ja komlikovana ili je izbor katastrofa.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dioptrijske naočari
23.11.2016 12:21:39   
vocicana
Di, imas po Instagramu i Fb ponudu finih okvira za cvike. Ja sam uzasno komplikovana isto za to, po 200 okvira probam, moja dr ja mislim da odlepi kada cuje da dolazim po novi okvir. Trenutno imam mackaste braon cvike, mm je vec stigao da mi kaze da su demodeuser posted image , a ja ih obozavam. Jedino da ti kazem, srecno, potpuno te razumem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dioptrijske naočari
23.11.2016 12:46:54   
dijana1*
Voci ne mogu preko fcb, ja to moram probati.
Jedan decko u radnji mi je rekao mislim da ste komplikovani, morate dovesti pojacanje. Pa vama se nista nesvidjauser posted image
Ali stvarno je takouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dioptrijske naočari
23.11.2016 19:03:48   
vocicana
E nasmeja me slatko, znas sta ti si mislila da ces umisliti i misljenjem odabrati ali misljenja sam da je tvoje misljenje da ti ni jedne ne stoje dobro.user posted image Naci ces neke sigurno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dioptrijske naočari
23.11.2016 22:41:45   
dijana1*
Hahaha al si ga zakomplikovalauser posted image
Izabrala sam replay, sutra idem da platim i da porucim stakla. Nego stakla su bas skupa user posted image ima 3 varijante, prva 60 eura, druga 90 eura i treca 110 eura. A ja za 6 meseci idem.na kontrolu i uzimam nova stakla. Ova najjeftinija ne mogu jer ce ispasti ruzno i debelo. Videcu sutra sta ce me posavetovati. Ali okvir 140 eura i plus stakla uopste nije malo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dioptrijske naočari
24.11.2016 9:08:55   
Trcosava
Jao okviri... Znate koji ja problem imam? Skoro 90% naočara ne mogu da nosim ako imam maskaru na trepavicama. Dakle, moraju da imaju papučice i to je pitanje da li mogu da trepćem. Osim ako ih ne nosim na pola nosa kao babeuser posted image A za okvir te razumem. A i boju.


Moje eno stoje na polici, skupljaju prašinu.

Dijo, to da li su debela ili ne ne znam. Ne znam ni koju dioptriju imaš. I sve naravno zavisi za šta ti trebaju.
Ako su neka koja moraš non stop da nosiš, onda jbg uzmeš i antiscratch i fotogray i antireflex. Jedino što sve to dodatno košta, ali onda barem ne moraš bacaš par i na naočare za sunce.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dioptrijske naočari
24.11.2016 11:50:53   
dijana1*
Trco sada mi je dr. odredio +1.5 i +3 cilindra. Zbog cilindra je deblje staklo. Sto ga vise tanje to je skuplje. U mom slucaju da bi to licilona nesto kosta 110 eura. Ali nije mi broblem da ta stakla nosim duze nego cu ih nositi 6 meseci i onda nova dioptrija i tako bar 3 godine. Zato mi je suludo da bacam pare. Idem posle pa cu videti sa njima da nadjem neku zlatnu sredinu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dioptrijske naočari
24.11.2016 22:47:45   
IvanaSK RR
Dijana, jesi uzela?
I ja sam plava i bleda i imam malu glavuuser posted image i sve mi užasno stoje. Ni sa jednim okvirom nisam bila zadovoljna. Sa prethodnim mi se dešavalo isto kao Trci, kad stavim maskaru.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dioptrijske naočari
24.11.2016 22:52:04   
dijana1*
Ivana uzela okvir a stakla stizu za 10 -tak dana. Uzela sam ipak srednju varijantu 90 eura i dibila sam 10% popusta posto sam kupila okvir. Ionako menjam stakla za 6 meseci. Ufff samo da ispadne ok. Zamolila sam ih da maksimalno istanje stakla.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dioptrijske naočari
25.11.2016 9:24:40   
vocicana
Dusa moja! Jeste strasno, ali ako ti sve to bude smaranje, uzmi sociva na kraju, isfituj se i nema problema. Ako ih tolerises.
Ja bi mozda zamenila okvir, ali imam jedan koji skuplja prasinu, nezno roze, plastika, pa cu staviti ovu dioptriju i da uvek imam jedne kod sebe.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dioptrijske naočari
1.1.2017 23:44:24   
adelle
dobra ideja, tako sam i ja napravila user posted image

_____________________________

Obećanja su poput bebe koja plače u pozorištu – o njima se odmah treba pobrinuti.


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dioptrijske naočari
2.7.2017 9:38:40   
Anck Su Nmaun
Nema neka tema vezana za sam vid pa pisem ovde ...
U poslednje dve nedelje mi se jako muti na desno oko. Mislila sam da je nesto drugo u pitanju , neka infekcija nesto. Pogotovo sto ujutru bolje vidim a predvece jako lose. Evo od jutros sve mutno! na desno oko.
Meni sve to nemoguce deluje da mi se za tako kratko vreme pogorsalo...
A uput kod ocnog mogu dobiti tek za par meseci user posted image
A privatrnici ima da me oderu...bez 10 000 nista sto mi je jako puno user posted image

Mislim svakako cu otici, ali eto da li neko ima iskustva slicna?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dioptrijske naočari
2.7.2017 10:24:56   
IvanaSK RR
Anck, toliko mnogo kosta privatno kod vas?
Mozda imas cilindar pa kad se oci umore tako reaguju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dioptrijske naočari
2.7.2017 11:54:08   
Mariya
Anck, meni se dešavalo slično, prošle godine, samo sam primetila da su mi kapci na desnom oku natekli, bole na dodir ili čak i kad trepćem, i vid mi je mutan na to oko. I dok se nakanem da odem kod lekara, to prođe, za dan ili 2. Tako da ništa nisam radila u vezi toga.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dioptrijske naočari
2.7.2017 21:55:14   
Anck Su Nmaun
Pa ne znam zena rece obican pregled 2 000 pa za jedan cilindar pa za drugi..pa ovo ono..odustala sam!
Mada sad je sve cesce i cesce danas citav dan coram, nista ne vidim jasno user posted image

Posveticu se tome kad se vratim s mora.

Al mi nije jasno kako se vid od jednom za 10 tak dana user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dioptrijske naočari
2.7.2017 23:13:23   
emicaa
Jao ja bih pod hitno trebala ocnom.Danas sam pola sata sredjivala neke slike i narednih sat sam bila poluslijepa.Sve mi bilo zamagljeno i glava me zabolila.Problem je sto nemam vremena

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dioptrijske naočari
3.7.2017 9:35:24   
IvanaSK RR
Anck, moze za desetak dana, naravno :)
Ja radim preglede u Diopti, ako se uzimaju naocare kod njih pregled se ne placa.
Ako ne prodje rešavaj to cim se vratis sa mora.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Dioptrijske naočari
13.8.2017 10:32:25   
branki*
ja konacno uzimam naocare,bice gotove u utorak,bas sam srecna.inace,godinama nosim sociva,i sad ih nosim,ali mi trebaju i naocare,a nikako da odvojim i za njih.sad bio neki popust,pa SAM uzelauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Dioptrijske naočari
13.8.2017 15:28:49   
Anck Su Nmaun
Treci put idem.kod dr. I nemaju termin za pregled...mozda i uspem do Nove godine da odem da me pregledaju...il oslepim do tad user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here