|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 17:05:07   
Mala Elena
E to me zanima, jel mi treba racun da sam kod njih kupila?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 17:07:08   
branki*
u dz rade besplatno proveru dioptrije kod ocnog,a u privatnim,mislim da je besplatno samo ako kod njih kupis naocare.
inace i meni trebaju jedne,imam sociva ,ali moram uzeti i naocare...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 17:07:35   
vonavoj
Kod mene ti rade proveru i moras da uzmes kod njih naocare. Ne racuna se sto si ranije uzimala..mada ja godinama idem u istu radnjuuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 20:40:55   
anita
Kod nas u skoro svim radnjama vrse besplatan pregled. Ne moras da kupis naocare kod njih mozes da doneses neke pa da ti samo ugrade nova stakla.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 20:52:17   
Mala Elena
U svakom gradu druga prica user posted image
Jedino da odem do njih da pitam za cenu jer bih kupila do nove godine a ne odmah.
A u dz cu proveriti dioptriju ...hvala vam devojke!
A Branki koliko kostaju sociva ? Imaju li ta dioptrijska u boji?

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 21:02:13   
branki*
zavisi od proizvodjaca...ja uzimam 3 para u pakovanju i traju mi nesto vise od godinu dana,cena je oko 3500 din,otprilike.imaju i u boji,jedan par je cini mi se 2000 i traju krace dosta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dioptrijske naočari
28.9.2014 23:12:34   
Mala Elena
Ja sam moja stakla i ram platila 10000 din okruglo ali bordo ram , tako da cu ga verovatno nekada u zivotu zameniti crnim.
U svakom slucaju se vise isplate nego sociva , ali nekada su vizuelno bolja sociva . Ja povremeno nosim, za racunarom ili kada citam, na poslu ...jer imaju antirefleks stakla.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 9:50:38   
dijana1*
U pola 11 imam idem na pregled. Osecam da mi se vid pogorsao posle porodjaja. Samo da nije mnogo. Trebala bih laserski skinuti dioptriju i resiti se problema.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 9:55:24   
Buba Mira
E, žene koje nosite sočiva a u NS ste, ja našla optiku gde su sočiva sa dioptrijom 5,5evra komad, mesečna. Ja nosim i sočiva i cvikere, naizmenično, bila sam skeptična zbog cene ali su super sočiva za te pare. Ja sam -1,75 inače.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 9:58:43   
Trcosava
Joj žene, ja sam ovde radila proveru dioptrije. Bez proširivanja zenica i nađoše mi da imam cilindre. URadila sam u Bg-u stakla i uzela ram, ali ja i dalje na TV ne vidim titlove, tj malo su mi mutni. A dioptrija nije velika, na oba oka je valjda +/- 0,5

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 10:04:21   
dijana1*
Trco kod mene je cilindar. U principu najbolje bi bilo da skinem laserom dioptriju pa da ugradim sociva. Videcu sada sta se desava pa cu se posavetovati sa dr. Ali ako se odlucim da to radim radila bih pre u BG nego u BL.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 10:05:07   
Rosita
Joj, evo moje bolne teme. Naocare sam pocela da nosim na 4oj godini faksa, nakon jednog razvaljujuceg ispita i stalnih glavobolja i ispostavi se da je to. Proveravala, nije se nesto puno menjala situacija, do trudnoce sam imala naocare minus jedan i minus 0.75. U trudnoci ja smislim da me naocare smaraju i da mi to nista ne odgovara, sto mozda i nije bilo netacno. Odem kod drzavnog dr, kad ono neki plus odjednom, nista joj ne bude jasno i kaze da dodjem za x dana, posle sam nesto morala u bolnicu i sve se to oduzilo i do dana danasnjeg nista nisam uradila po tom pitanju, definitivno ne vidim kao mm udaljene predmete, ali nista sada sto bih ja toliko primedcivala, valjda sam se navikla, u svakom sl. valjalo bi da proverim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 10:18:28   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Trco kod mene je cilindar. U principu najbolje bi bilo da skinem laserom dioptriju pa da ugradim sociva. Videcu sada sta se desava pa cu se posavetovati sa dr. Ali ako se odlucim da to radim radila bih pre u BG nego u BL.

A pazi sad ovo. Moja mama je IMALA cilindre. Meni je rečeno da cilindri ne mogu da se koriguju, te kao i da su vrlo verovatno nasledni???
Gde je sad Taša da nam kaže šta je tačno user posted image

Uglavnom, mama više nema cilindre, a ja naočare nosim samo kad sam pred kompjuterom, za Tv ne jer mi ništa nije bolje, čak mi se čini i da je mutnije. Ne znam kolika je tebi diopptrija?
Btw ja sam imala pre +0,5 i to sam dobila nakon virusnog konjuktivitisa i jedno 2 nedelje konstatnog crtanja tehničkih radova u srednjoj. U 4 godini srednje. Tad sam išla i na neke vežbe prošiivanja vidokruga. Užas kakve sam tad imala glavobolje.
Naočare sam prestala da nosim jer su mi uzeli neke da nisam mogla da trepćem. Trebale su mi neke sa papučicama, a uzeli su mi bez i ako sam ih nosila pravilno - nisam moglada trepćem (predugačke trepaviceuser posted image )

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 10:30:02   
emicaa
ja imam na oba oka dioptriju -0,5 ali ne nosim naocare cesto koliko bi trebalo jer mi ih T stalno skida,a bas mi fale,ako gledam u nesto malo duze imam neki pritisak u ocima i krece glavobolja.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dioptrijske naočari
17.10.2014 10:34:14   
ivaMark
Evo i mene user posted image

Pre dva dana sam bila na pregledu i promenila okvir, (stari je J sredila i nije mu bilo pomoci)
Dr je i meni skinuo cilindar, inace nosim naocare 14godina sa cilindrom. Kaze covek da je bio mali cilindar i da nema potrebe da ga imam. Inace, dioptrija mi je -0.5 (svih 14godina)
Iskreno, nemam pojma ni kakva je uloga tog cilindra user posted image

Dijana, koja je tvoja dioptrija?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dioptrijske naočari
21.10.2014 11:34:32   
dijana1*
Od kada znam za sebe imam problema sa vidom. Nasledila od ocauser posted image
Kod mene je i plus i minus plus cilindar. Ma uzas.
Nikada mi niko nije pogodio odgovarajuce naocare ili sociva. Uvek sam bolje videla bez pomagala da tako kazem. U poslednjih par godina sam bila kod dosta doktora i misljenja su podeljena sto se tice operacije. Te moze te ne moze.... niko nista konkretno da kaze. Uvek dodjite za tri meseca i na tome se zavrsilo
U petak sam bila na pregledu u BL gde mi je dr rekao da operacija ne moze i ne dolazi u obzir a u istoj toj klinici pre tri godine su rekli da mozeuser posted image
Predlozio mi je naocare ali tu se pojavio problem moj mozak jednostavno to ne prihvata. Ne mogu da hodam sa njima, saplicem se. Covek se zbunio i nije znao sta da mi kaze. Samo sam rekla molim vas nemojte mi reci da dodjem za tri meseca kao svi ostali. Na kraju mi je dao naocare ali sa minimalnom dioptrijom pa da se olako navimavam.
Onda sam odlucila da dodjem za BG i da me ovde pregleda dr. Gakovic. Cula sam da je extra doktor.
I on je potvrdio da je veliki rizik da se radi operacija ali u mom slucaju su bolja sociva nego naocri posto na desno oko slabije vidim na levo.
A operacijamoze posle moje 40-te, 50-tegodine kada ocni misici oslabe , posto su moji ocni misici dosta napregnuti i izvlace maksimum vid .
Eto to je ukratko. Sta da se radi tako je kako je. Vidim svet na svoj neki iskrivljen nacin i tu nema pomoci.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dioptrijske naočari
21.10.2014 15:00:17   
Peace*
A pazi sad ovo. Moja mama je IMALA cilindre. Meni je rečeno da cilindri ne mogu da se koriguju, te kao i da su vrlo verovatno nasledni???
Gde je sad Taša da nam kaže šta je tačno


Nedavno saznadoh da deca ne nasleđuju dioptrije, cilindre, astigmatizme i sl od majki, već samo od očeva.
Elem, moj tata nema veliku diopt, samo cilidar i astigm ga zezaju.
Ja kad sve saberem (dipt, cil, ast) imam po 7 na oba oka, kratkovida, opet nemam pojma jel to minus ili plus. user posted image

I onomad, davno kad sam se raspitivala, rekli su mi da sa svim tim što imam ne vredi da operišem, jer bih svakako i dalje morala nositi naočare, samo bi mi malo smanjiti dioptriju. user posted image Pa onda neka fala.

Da li cilindri nesteju? Nemam pojma.

Ja inače obožavam naočare. Kad sam bila mlađa, nosila sam sočiva. Sada sam biram ramove koje bih volela... user posted image
Trenutno tragam za teget-crvenim mačkastim. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dioptrijske naočari
21.10.2014 19:00:41   
wivern
Ja sam kratkovida i imam na oba oka -3.25, a krenula sam sa naocarima od petog razreda osnovne skole i to sa dioptrijom -2.00. Menjam naizmenicno sociva i naocare. Sto kaze Tash vise volim naocare ali su mi sociva mnogo prakticnija kad je lepo vreme i kad pada kisa.
Koliko se ja secam plus je nasledan a minus nije tj ne ovaj u granicama skolskog do -5 a za cilindre ne znam nista.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dioptrijske naočari
21.10.2014 23:36:07   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Peace*
Nedavno saznadoh da deca ne nasleđuju dioptrije, cilindre, astigmatizme i sl od majki, već samo od očeva.


Ja sam od oca nasledilauser posted image

Ovih dana cu odvesti Vuka na pregled. Sigurna sam da dobro vidi ali da mi savest bude mirna.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dioptrijske naočari
30.1.2015 14:18:10   
Rosita
Konačno otišla na pregled, minus otišao u plus :/ Elem, uzela nove, slatke, bele - roze, baš za mene! user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dioptrijske naočari
30.1.2015 14:36:18   
lanajelena
Rosita prvi put cujem da tako nesto moze da se desi user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dioptrijske naočari
30.1.2015 15:17:13   
wivern
I ja, prvi put cujem user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dioptrijske naočari
30.1.2015 16:24:49   
bubulence
Rosita jesi li sigurna? da proveris jos negde? koliko znam minus ne moze da prelazi u plus, niti moze da se smanji dioptrija, osim ako se ide na neku intervenciju... znaci minus ili ostaje isti ili se pogorsava... tako je meni objasnjeno jer sam u minusu mnogo godina, prvo je dioptrija bila -0,5 a sada je -1,75 i receno mi je tako kako sam napisala. i u dz i kod privatnika.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dioptrijske naočari
30.1.2015 17:55:34   
Rosita
Pre trudnoce bilo - 0.75 , - 1. U trudnoci nisam nosila, prijalo mi bez, kao ni posle. Tek sad kad samo puno za kompjuterom i kad radim konacno resih da odem. Moj nalaz je : D : sph + 0.75, cyl -0.75, ax 10° L: +075, cyl -0.75, ax 180°. Lepo vidim. Ne treba konstantno, napolju da nosim vec kad radim. Valjda sam jako mlada pa seta dioptrijauser posted image , trudnoca, apstinencija... ne znam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dioptrijske naočari
30.1.2015 19:51:23   
Rosita
Bacili ste me u nedoumicu, al ja mnogo bolje vidim sa novim naocarima. Ne znam kako? Dr nije bila u fazonu da je to nemoguce, ali me je vise puta pitala koliko imam godina :/? A i u trudnoci sa sirenim zenicama u dz poceo je da se pojavljuje plus! Dr tad rekla da dodjem da ponovimo, al ja nisam otisla, stosta prece bilo. Tako da mi u svetlu toga ne deluje nemoguce. Nemam pojma :/

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here