|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Octenisept
17.5.2010 19:02:17   
Anoniman
[/link]UPUTA O LIJEKU
Molimo pažljivo pročitati.

OCTENISEPT® INN: Octenidinum, phenoxyethanolumSastav: 100 ml vodene otopine sadrži
  • Djelatne tvari: oktenidin dihidroklorid 0.1 g, fenoksietanol 2.0 g.
  • Pomoćne tvari: kokamidopropilenbetain 1.00 g, N-acilirani aminopropildimetilamonij-acetat 30%-tna otopina 80.30 g, natrij klorid 0.05 g, natrij-D-glukonat 0.40 g, glicerol (85%) 0.50 g, natrij-hidroksid 95.99 g, pročišćena voda.
Farmaceutski oblik: otopina.

Doza:
  • 50 ml otopine u plastičnoj bočici s pumpicom raspršivača;
  • 250 ml otopine u plastičnoj boci s plastičnim zatvaračem;
  • 1000 ml otopine  u plastičnoj boci s plastičnim zatvaračem.

Farmakoterapijska grupa: Pripravci s učinkom na kožu; antiseptici i dezinficijensi - kvaterni amonijevi spojevi (Oktenidin, kombinacije).
Nositelj odobrenja: Oktal Pharma d.o.o., Utinjska 40, 10020 Zagreb, Hrvatska.
Proizvođač: Schülke&MayrGmbH, Robert Koch Straβe 2, 22840 Nordestedt, Njemačka. Način i mjesto izdavanja: Bez recepta, samo u ljekarnama.

Terapijske indikacije:
  • Za višekratno, vremenski ograničeno antiseptičko djelovanje na sluznicama i rubnim dijelovima kože; prije dijagnostičkih i kirurških zahvata: u području vagine, vulve, glansa penisa i prije kateterizacije mokraćnog mjehura; u usnoj šupljini.
  • Za ograničeno i podržavajuće liječenje gljivičnih bolesti i kao pomoćno sredstvo kod antiseptičke obrade rana. U analno-genitalnom području prije dijagnostičko-kirurških zahvata.
Kontraindikacije: Octenisept® se ne smije upotrijebiti za ispiranje trbušne šupljine (npr. intraoperativno), mokraćnog mjehura i srednjeg uha, niti u slučaju preosjetljivosti na sastojke lijeka.

Mjere opreza pri uporabi: Ne smije se progutati u većim količinama ili slučajnim injiciranjem doći u doticaj s krvotokom. Interakcije s drugim  lijekovima i drugi oblici interakcija: Ne smije se primijeniti istovremeno na istim područjima na kojima su upotrijebljeni jodni antiseptici, jer se može razviti razlika u boji kože (od smeđe do ružičaste).

Posebna upozorenja:
  • Octenisept® se primjenjuje u originalnoj opremi i ne smije se miješati s drugim preparatima; kod primjene na sluznicama treba obratiti pažnju na temeljito vlaženje područja; mora se ostaviti da djeluje propisano vrijeme, jer se prijevremenim sušenjem skraćuje vrijeme djelovanja; zavoji i incizione folije mogu se staviti tek nakon što se Octenisept® temeljito osuši; primjena Octenisept® ne utječe negativno na zacjeljivanje rana; tijekom trudnoće i perioda dojenja, prije uporabe Octenisept® otopine potrebno je potražiti savjet liječnika.
Doziranje i način davanja:
- Ako nije drugačije propisano, Octenisept® se primjenjuje na sluznicama i okolnoj koži natapanjem ili raspršivanjem (jedno raspršivanje = 0.17 ml).
- Na područjima podložnim vlaženju, Octenisept® se nanosi s najmanje dva mokra tupfera. Potrebno je obratiti pažnju na potpuno vlaženje obrađivanog područja. Raspršivanje je preporučljivo na teže dostupnim mjestima. U svim slučajevima vrijeme djelovanja prije medicinskog postupka traje 1 do 2 minute.
- Ispiranje usne šupljine moguće je pod ograničenim uvjetima, kada se obrađuje cijela usna šupljina. U takvim slučajevima primjenjuje se 20 ml Octenisept® otopine tijekom 20 sekundi.
- Za popratno liječenje gljivičnih infekcija Octenisept® se raspršuje na inficiranu kožu ujutro i navečer.
- Za postizanje odgovarajuće antimikrobne djelotvornosti moraju se točno slijediti navedene upute. Octenisept® je namijenjen za vremenski ograničenu primjenu u trajanju od približno 14 dana.

Predoziranje: Nije primjenjivo.

Nuspojave:
  • osjećaj peckanja i crvenilo kože (češće kod kateterizacije ili primjene u genitalnom području);
  • kontaktna alergija (dermatitis) na sastojke lijeka;
  • tijekom ispiranja usne šupljine u ustima prolazno ostaje gorak okus;
  • u slučaju kontakta s očima potrebno ih je odmah isprati obilnom količinom vode;
  • primjenom tijekom tetoviranja mogu se pojaviti crvenilo, peckanje i mjehurići.
O svakoj nuspojavi obavijestiti liječnika ili ljekarnika.

Rok valjanosti: Rok valjanosti označen je na pakiranju. U primjeni, nakon prvog otvaranja lijek vrijedi 3 godine, a unutar navedenog roka valjanosti.

Posebni uvjeti čuvanja: Čuvati na temperaturi do 25° C, izvan dohvata i vidokruga djece.

Datum revizije upute: svibanj 2006. g.

Broj i datum rješenja: Octenisept® 50 ml: UP/I-530-09/05-01/640 od 09. kolovoza 2006.; Octenisept® 250 ml: UP/I-530-09/05-01/641; Octenisept® 1000 ml: UP/I-530-09/05-01/642.
[link=http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/image/262/]
         [link=http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/image/263/][/link]
Izvor: oktal-pharma.hr
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:04:01   
Anoniman
Ja sam ga koristila kao sredstvo za dezinfekciju bradavica kada sam dobila ragade. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:04:48   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:12:24   
cipiripi
Azurna Tasha user posted image
Koristim ga i odlican je user posted image
Prvi put sam ga koristila nakon laproskopije tj celioskopije i fantasticno se pokazao!
Sad ga koristim posle operacije slepog creva i evo slike..15 dana nakon operacije..pa procenite jel valja ili ne user posted image
Malo pecka kad se prska to ano-genitalnoj regiji ali nije strasno..brzo prodje..user posted image

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:14:46   
pepeljuga
da li se on koristi i za ranu od cr, cini mi se da sam procitala da neko jeste koristio (ko o cemu ja o carskom rezu user posted image )

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:16:09   
Anoniman
Ne znam, ja ga nisam koristila. Koristila sam Enbecin. 

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:16:19   
cipiripi
DA! user posted image
Toplo ga preporucuju user posted image
I takodje ga preporucuju posle spaljivanja kondiloma (spoljasnjih) .


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Octenisept
17.5.2010 19:21:22   
Anoniman
Mi Oktanisept koristimo u klinici , i JEDINO Oktanisept . On nam je čak i "obavezno dezinfekciono sredstvo" , po nekim našim smernicama , uz alkohol . Naši lekari su jako zadovoljni njime , i preporučuju ga za sve rane i saniranje istih, i za kožu i za sluzokožu . U ginekologiji i posle, recimo , epiziotomije je odličan, tako bar kažu .

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Octenisept
8.7.2010 1:12:08   
Mishica 77
Ja ga obavezno imam u kući!
I na poslu koristimo... za svašta.... različite rane, opekotine.... najviše za venske ulkuse na podkolenicama. Zakon je!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Octenisept
22.8.2010 14:03:11   
MASHKA
sada sam došla iz apoteke, tražila Bivacin, njega više nema pa su mi dali Octenisept kao adekvatnu zamenu!
znači može i posle epiziotomije i posle carskog?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Octenisept
22.8.2010 16:46:53   
bebablue
IZVORNA PORUKA: MASHKA

sada sam došla iz apoteke, tražila Bivacin, njega više nema pa su mi dali Octenisept kao adekvatnu zamenu!
znači može i posle epiziotomije i posle carskog?


Moze i odlican je!


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Octenisept
22.8.2010 16:58:29   
Daca88
Super je octanisept
mi u kući ga koristimo za sve i svašta
urasli nokti na nogama,posekotine,ranice,ujedi insekta,epiziotomija

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Octenisept
22.8.2010 17:58:27   
choopa choops
Ja sam isto kupila zamjenu za Byvacin sprej, a zove se Vioplex T. Kaze apotekarka da je to isto.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Octenisept
22.8.2010 19:14:12   
snješka
A ja kao zamjenu za Bivacin dobila Enebecin.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Octenisept
6.9.2015 18:14:32   
Animsaj9
Bivacin i Enbecin vise isušuju ranu, a Octanisept je vise dezinfekcioni rastvor ali je takodje dobar kod svih vrsta rana

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Octenisept
6.9.2015 18:48:01   
jess021
Bivacin i Enbecin se vise ne proizvode, koliko ja znam.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Octenisept
6.9.2015 18:58:54   
Maraj
Ja Bivacin kupujem u jednoj apoteci koja drzi uvozne lekove. Ovaj bivacin (u spreju) proizvidi se u Makedoniji

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Octenisept
6.9.2015 22:55:41   
wivern
Proizvode se i dalje ali ih kod nas ima "nezvanično".
Meni je bivacin zakon.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Octenisept
6.9.2015 23:01:49   
dijana1*
Kod nas ima da se kupi, cak sam ga koristila za pupak bebe.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Octenisept
7.9.2015 9:27:24   
jess021
Super sto ga ima, izvinjavam se, nisam znala.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Octenisept
7.9.2015 12:06:33   
Animsaj9
Mogu da se nadju u bolje snabdevenim apotekama

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here