|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 18:59:18   
wivern
retko ko ide kod dr dok ne zagusti ili dok ne zaboli.tako da gomila mladih pojma nema o polno prenosivim bolestima,o trudnoci,o kondomima,cak je i tabu maltene kod nas kupovati kondome,a da ne pricam o kontraceptivnim pilulama,to je apstraktni pojam kod veceg dela .

Slazem se, ovo si dobro rekla.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 19:10:46   
Trcosava
Ovo je stara vest. Baš juče je bila vest da je poprilično smanjen broj abortusa. NArvno i dalje kao prednjače žene koje su u braku.

Nigde u toj statistici ne piše koliko je tih abortusa iz zdravstvenih razloga.

E sad tu se lome stavovi. Moj stav je da ne bi rodila dete koje je bolesno - dakle ono što možemo medicinom da otkrijemo. Moj prvi abortus 2004 godine kada sam pila lekove, rečeno mi da imam 50/50 posto šanse da bude ok. Da lekovi koje sam pila utiču direktno na DNK. Tad je bila relativno rana trudnoća i moglo je kiretažom.
Druga, prošle godine kada je na nuhalni nabor bio ogroman. Nije bio klasična kiretaža, već 'porođaj'.
Na stranu što je bio nuhalni ogroman, već tu postoji šansa od greške na srcu.

Ko će meni da zabrani da sebe poštedim tuge i bola koji je recimo preživela moja sestra. Ni zakon ni religija tu nemaju šta da traže.


Tako da, ta slika je poprilično iskrivljena jer nigde ne piše statistika bortusa iz zdravstvenih razloga. A gde su trudnoće koje su nastale silovanjem? Ko će ženi da zabrani da abortira u tom slučaju???

Kontracepcija? Pa ljudi, pored lekara kod nas, treba se žaliti i na zdravstveni sistem. Džaba njima i seksualno obrazovanje kad kod nas SVE plaćaš. Ovde su te stvari NA RECEPT!
Alo bre pa oni narodu uzimaju pare za izradu novih, elektronskih zdravstvenih knjižica! BANDA!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 19:26:55   
Cakana84
Slažem se sa Wiv, branki i Elenom.
Da li ćete decu da planirate i rađate sa 20, 25, 30 ili 35... je apsolutno nebitno, bitno je da zasnivate zdravu porodicu koja je osnov svega.
Granice se jesu pomerile, ali su se pomerile i mnoge druge stvari, posao, zdravstvena zaštita, perspektiva na godinu dana, kamoli duže.
Klinci, a i oni odrasli su jako neodgovorni, tu je balkanski mentalitet i polusvest u punoj snazi, pa eto nas vrhu negativne liste.
Šta je sa žrtvama silovanja? Zar te žene/ devojke moraju da rode?
Vrlo je licemerno od strane države da zagovara ukidanje abortusa dok prethodno smanjuje svu moguću pomoć trudnicama i deci, o nasilju u porodici da ne pričam. Sve rade preko reda. Prvo šminkaju pa leče.

Tek sada vidim Trćin, post, pišemo u isto vreme. Potpuno se slažem.

< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 13.9.2014 19:29:02 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 19:28:37   
big mum
Prošla sam dva abortusa iz zdravstvenih razloga i naravno ne osuđujem koje to moraju da urade.O silovanju neću ni da govorim.

Pričam o abortusima kod kojih su trudnoća i zd.stanje majke uredni.Pa zaboga miloga za barem kondomi nisu skupi.Ako se mogu kupovati cigarete može se i odvojiti za spiralu ili pilule(šta kome odgovara)

Kod nas u RS se med. opravdani abortusi se ne plaćaju a namjerni su 150km(75 EUR)Pa jeli nije bolje kupiti spiralu,kondom i sl nego plaćati troduplo više i ići tamo da te strugaju

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 19:37:06   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: big mum



Pričam o abortusima kod kojih su trudnoća i zd.stanje majke uredni.Pa zaboga miloga za barem kondomi nisu skupi.Ako se mogu kupovati cigarete može se i odvojiti za spiralu ili pilule(šta kome odgovara)

Kod nas u RS se med. opravdani abortusi se ne plaćaju a namjerni su 150km(75 EUR)Pa jeli nije bolje kupiti spiralu,kondom i sl nego plaćati troduplo više i ići tamo da te strugaju


IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR


Vrlo je licemerno od strane države da zagovara ukidanje abortusa dok prethodno smanjuje svu moguću pomoć trudnicama i deci, o nasilju u porodici da ne pričam. Sve rade preko reda. Prvo šminkaju pa leče.



O ovome ja govorim. Dakle prvo mi obezbedi pilule i spiralu na recept, pa onda pričaj o abortusima. Ovde nije reč polnoprenosivim bolestima, već o abortusu.
Ne znam koliko košta spirala u Bg, znam da je postavljanje iste zadnja cena bila oko 120 € (ako ne i više, info od moje najbolje drugarice koja je razmišljala o tome i u braku je). Pilule su koliko?
Cigare su stvar izbora. Ima i žena koje ne puše. Dakle ovde se osipa paljba na žene koje su u braku i abortiraju. Jer taj broj je najveći.
Skoro je neko napisao na nekoj temi kako je žena rešila da rodi, pa da dete u dom. To je bolje? DA se smuca po domovima, da ne zna ni oca ni majku? Pa pre ću nju da osudim, nego onu koja će abortirati.

A da je država obezbedila besplatno tablete ili spirale, ta možda ne bi bila trudna pa ne bi davala dete u dom.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 19:46:43   
big mum
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR




O ovome ja govorim. Dakle prvo mi obezbedi pilule i spiralu na recept, pa onda pričaj o abortusima. Ovde nije reč polnoprenosivim bolestima, već o abortusu.
Ne znam koliko košta spirala u Bg, znam da je postavljanje iste zadnja cena bila oko 120 € (ako ne i više, info od moje najbolje drugarice koja je razmišljala o tome i u braku je). Pilule su koliko?
Cigare su stvar izbora. Ima i žena koje ne puše. Dakle ovde se osipa paljba na žene koje su u braku i abortiraju. Jer taj broj je najveći.
Skoro je neko napisao na nekoj temi kako je žena rešila da rodi, pa da dete u dom. To je bolje? DA se smuca po domovima, da ne zna ni oca ni majku? Pa pre ću nju da osudim, nego onu koja će abortirati.

A da je država obezbedila besplatno tablete ili spirale, ta možda ne bi bila trudna pa ne bi davala dete u dom.





Ja sam malo bolju bakrenu spiralu kupila za 17.5 eur a stavljanje iste sam platila 10eur.I to sam platila jer sam je stavila nakon djetetove 1.god a dotad sam bila obavezni vid zaštitei da sam je stavila unutar 1.god od poroda ne bih platila stavljanje,
Mislim da svako može sebi da priušti 17.5 eur za 5 god koliko je trajanje spirale) ili 6 -8 eur/mj za pilule.

< Poruku je uredio big mum -- 13.9.2014 19:50:48 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 19:50:24   
Trcosava
Zašto bi išta plaćali ako već placamo zdravstveno? Neću bakrenu, hoću mirenu.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 20:00:52   
big mum
Bakrena spirala je sasvim ok i za ove dvije godine kolikoje nosim nisam imala nikakve nus pojave.
Mirena je spirala na bazi hormona i ne preporučuje se baš svim ženama.Postoje određene med indikacije kod koje se preporučuje stavljanje iste.
Znači imaš opciju da staviš običnu bakrenu za 17 eur(koja je jednako dobra) ili baš ako insistiraš i imaš novaca stavi Mirenu.
a ona koja iz med.razloga mora da stavi baš Mirenu ona će je nažalost morati kupiti.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 20:01:41   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Skoro je neko napisao na nekoj temi kako je žena rešila da rodi, pa da dete u dom. To je bolje? DA se smuca po domovima, da ne zna ni oca ni majku? Pa pre ću nju da osudim, nego onu koja će abortirati.

A da je država obezbedila besplatno tablete ili spirale, ta možda ne bi bila trudna pa ne bi davala dete u dom.


Ove žene što rađaju kao zečevi i ostavljaju decu, nemilosrdno ih prepuštajući ulici, su najveći zlotvori posle onih koje je opisivala big mum, koje dođu na abortus po ko zna koji put kao da vade zub. Ima njih dosta koje samo znaju da se user posted image , ne bi li koga nahvatale na dete, pa kada ne uspeju utrape ga u dom. Njima ni te besplatne tablete i spirale ne bi ništa značile jer im mozak ne prihvata informacije.

Tu se opet vraćamo na državu i socijalnu politiku koja je nula. Od problema se okreće glava ka paradi i estradi.



< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 13.9.2014 22:03:34 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 20:03:30   
big mum
.

< Poruku je uredio big mum -- 13.9.2014 20:04:09 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 20:03:38   
Trcosava
Bm nije poenta u meni, već u državi. S kojim pravom priča o abortusima, a uzima pare za sve iako se plaća zdravstveno. To je poenta mog posta.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 22:33:26   
Misha i Ljisha
Sto se tice znanja o kontracepciji od kad su uveli u skole da deci drze predavanja o tome deca nekako kao da sve manje znaju. Evo ja kao prosvetni radnik mogu reci da klinci ne znaju ni gde su busni. Majke mi. Jedna mala osmi razred se vec juser posted image a ne zna sta je tampon. EEEEEEeeeeee covece????? Meni je to nezamislivo. Moja najbolja prijateljica psiholog je drzala neke radionice klincima izmedju 6tog i 8mog razreda i na kraju je njen tim odlucio da posveti jednu radionicu HIGIJENI. Znaci tek o kontracepciji sto nemaju pojma kad ne znaju o higijeni osnovne stvari. Kao da smo u 15tom veku.

Gomila devojaka ne zna da u slucaju ako pukne kondom mogu da kupe pilulu za dan posle, gomila devojaka nema pojma da mogu ostati trudne i tokom menstruaciije, gomila devojaka nema pojma o menstrualnom ciklusu (a sad to uce u 7. razredu upravo iz razloga sto deca ranije ulaze u intimne odnose), ma oni NISTA NE ZNAJU.

E sad. Sto se tice zena koje abortiraju a udate su. Eto moja zla sestra je abortirala a vec je imala jedno dete i ja mogu reci da je taj abortus jedini pametni potez u njenom zivotu jer bi jos jedno dete bilo unesreceno, moja mama je abortirala nakon sto je rodila mog brata jer nije zelela vise dece, pa je opet ostala trudna i onda je ipak mene rodila na nagovaranje clanova porodice. Imam i jednu poznanicu koja je dva puta abortirala u braku jer je videla da brak ide nizbrdo i nije zelela da unesreci neko dete. Ima tu raznih razloga.

Sto se tice zdravstvenih razloga, sasvim je naravno opravdano i tu nema pitanja niti osudjivanja.

U svakom slucaju zena je ta koja treba sebe da pazi jer niko je paziti nece

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
13.9.2014 22:54:06   
Mala Elena
BM, ja ne opravdavam postupke, ali mladi nisu uopste informisani sto je najstrasnije .A ako se desi da zatrudni , mislis li da ce prihvatiti da sa 17_18 god sedi kuci sa detetom? Zato se i desavaju abortusi...user posted image
Suze su mi krenule na oci kad sam pocela citati tvoj post...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 8:13:46   
mali_mis
2006 sam imala spontani, i morala sam na kiretazu u Betaniju. Dok sam cekala da dodjem na red, naslusala sam se svega i svacega. Ali najgore mi je bilo sto je nekim zenama abortus vid kontracepcije. Jedva sam cekala da dodjem na red, da mi roknu anesteziju, i da ih ne slusam vise.
Abortus stvar izbora. Ne odobravam ga kao vid kontracepcije. Odobravam ga kad postoje zdravstveni problemi, silovanja... A za ono kad se omakne izmedju prvog i drugog deteta, nije moja stvar da se mesam.
Sto se tice sexulnog obrazovanja kod neobavestenih maloletnika, to se valjda uci prvo kuci, od mame i tate.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 9:50:56   
wivern

IZVORNA PORUKA: mali_mis
Sto se tice sexulnog obrazovanja kod neobavestenih maloletnika, to se valjda uci prvo kuci, od mame i tate.

E mislim da ovo i jeste problem. Sve vise mama i tata u Srbiji pravi decu jer to tako treba boze moj. Ko ce da te gleda u starosti?!?! Ako je to svrha pravljenja dece cela moja borba sa sterilitetom je bespotrebna. Problem je sto se deca ne edukuju od samog pocetka, ne postoji kucno vaspitanje a ocekujemo da deca u skolama nauce sve o sexy. Pri tom pola tih majki i oceva ne idu kod ginekologa i urologa godinama jer nemaju svest da to nije sramota vec normalna stvar. Masa zena ode na ginekoloski pregled prvi put kad ostanu trudne, i posle toga ko zna kada.
Ja sam prosle godine imala kiretazu iz zdravstvenih razloga, pre 5 godina spontani, borim se sa sterilitetom vec 6 godina, ostvaricu se kao majka u 39-oj godini i pored svega toga ne mogu nikoga ko odluci da abortira da osudjujem. Jer nemam prava, a to sto sam ja imala visegodisnje traume pokusavajuci da ostanem trudna nije pravo na osudjivanje vec moja trauma zbog koje ne treba da prebacujem drugima za njihove postupke.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 10:04:40   
branki*
ima i abortusa zbog tih maloletnih trudnoca,ali dosta ima i udatih zena koje vec imaju po 1 ili dvoje dece i ne zele vise.kao kontracepciju koriste metodu prekinutog snosaja ili muzevi uopste ne paze na to i desi se.znam par takvih zena,druzimo se.a,koliko ih tek ima....mada,verovatno da ni od starta nisu upucene u problematiku i osvescene,tako da zato se i sad u 30 ili 40 ponasaju tako.mislim,idu na to-pazim,koja je verovatnoca da mi se desi..ali,desi se.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 10:54:53   
doktorkakristal
sve mi se cini da bi najbolje resenje bilo da su pilule besplatne ili bar jeftinije,eto imam prijateljicu koja je alergicna na prezervative,dobro postoje i oni drugi ali njen muz je protiv toga ,smetaju mu,pilule su joj skupe,stvarno tesko zive i za nju je mnogo da odvoji 1000 din da njih,spirala takodje kosta,svakog meseca se stresira sta ce biti,zele jos dece ali ne sad vec kad im se finansijska situacija sredi,ona ne radi on radi za 18 000,strasno,muka mi je od ove zemlje user posted image
secam se jedne na ginekologiji koja je radila prekid trudnoce po ko zna koji put ima vec dvoje dece i slusala kako joj dr drzi predavanje da nece vise da je vidi niti da radi kiretazu,ona kaze kako joj se redovno desava da zaboravi pilulu,muz debil nece da stavi kondom,ma vidi se ta je neka totalno ne prosvecena ,zive u nekoj cuki i eto svako malo ona dolazi,strasno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 11:00:18   
emicaa
Po meni je abortus ubistvo,to je beba,ljudski život ali na žalost dosta njih na to ne gleda tako.znam jedno koja abortirala jer šta će selo reći što je vanbračno zatrudnila,trebala je na to mislit prije širenja nogu.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 12:16:55   
big mum

IZVORNA PORUKA: branki RR

ima i abortusa zbog tih maloletnih trudnoca,ali dosta ima i udatih zena koje vec imaju po 1 ili dvoje dece i ne zele vise.kao kontracepciju koriste metodu prekinutog snosaja ili muzevi uopste ne paze na to i desi se.znam par takvih zena,druzimo se.a,koliko ih tek ima....mada,verovatno da ni od starta nisu upucene u problematiku i osvescene,tako da zato se i sad u 30 ili 40 ponasaju tako.mislim,idu na to-pazim,koja je verovatnoca da mi se desi..ali,desi se.


One ne znaju a muževe nije briga i onda kad se desi neželjena trudnoća-Ajoj šta ćemo saduser posted image Žena ode na abortus i nesjeti se da pita doktora šta da radi da joj se to više ne dešava i onda se to dešava i po nekoliko puta.E na takve likove se ježimuser posted image


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

sve mi se cini da bi najbolje resenje bilo da su pilule besplatne ili bar jeftinije,eto imam prijateljicu koja je alergicna na prezervative,dobro postoje i oni drugi ali njen muz je protiv toga ,smetaju mu,pilule su joj skupe,stvarno tesko zive i za nju je mnogo da odvoji 1000 din da njih,spirala takodje kosta,svakog meseca se stresira sta ce biti,zele jos dece ali ne sad vec kad im se finansijska situacija sredi,ona ne radi on radi za 18 000,strasno,muka mi je od ove zemlje user posted image



Njemu smetaju prezervativi,skupe su im pilule a za spiralu nemogu da skupe pa se stresavaju.Ja se nebi stresavala već bi svaki mjesec odvajala po malo pa bi za 6 mj skupila za tu spiralu i mirna Bosna.
A ako zatrudni nabrzinu će skupiti 3x više i platiti abortus jer trenutno ne mogu da sebi priušte djete.
Ovakvih primjera sam se nagledala iz moje bliže porodice.Nemaju,nemaju a ona 2 x na abortus i 3x htjela ali je zakasnila pa htjela da ga radi u 13 ned-dok nisu htjeli i onda je rodila 3.djete.I na kraju je stavila spiralu.Onda se može jel[sm=smiley13.gif
To su odrasli ljudi nisu djeca.

Slažem se da bi cijena trebala biti malo niža i da je država zakazala,ali netrebaju ljudi.

Izvinite što sam ovako rigorozna po ovom pitanju ali stvarno ne mogu da opravdavam ove postupke jer postoji opcija da do nje ni ne dođe.



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 15:19:44   
serpica
Ja ne znam sta da kazem na ovu temu. user posted image Ja bih isla na abortus samo i ako samo postoji medicinski razlog za to,pa makar 6 puta ostala trudna i rizikovala zivot,nikad ne bih abortirala. To zna mm i mi ne koristimo zastitu,smatram da je dete dar od Boga,i da kao takav dar dolazi u pravo vreme i onda kad treba. To sto mnogi ljudi nazalost ne zele taj dar i ne cene njegovu vrednost to je druga prica. Zao mi je parova koji ne mogu da imaju dece,zao mi je zene koje su prisiljene na abortus.
Primera radi,kad sam imala spontani pobacaj pitali su me u KC da li je zeljena trudnoca,rekla sam da jeste,imala sam i uput za stacionarno lecenje,nisam platila kiretazu ni injekciju rogama. Devojka koja je bila pre mene sve je platila iako je drzavna ustanova. Ne znam sta da kazem,koliko se abortusa urade u privatnim klinikama,mislim da statistika nikad nece imati pravu cifru.
Btw u mom komsiluku zivi zena koja je 3 puta abortirala za godinu dana.user posted image Dok sam cekala da mi dr ustanovi trudnocu dve zene su cekale na abortus,jedna od njih ima 36 god i nije radjala,pitam se....zasto?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 16:06:52   
Mala Elena
Ja smatram da seksualno obrazovanje prvo treba da krene iz kuce , majka tu treba da ima veliku ulogu, da jednostavno otvoreno pristupi tome , baci karte na sto-tap tap tap-to su prednosti sexa , ovo su moguce posledice , ovo su sredstva zastite pa izvoli sta mislis sta je najbolje. Ima majki koje znaju da zvocaju dva sata a da u dva sata nista ne kazu . Ne prihvata dete nesto tek tako.
Drugo, drzava je isto neodgovorna.
Trece , abortus ne podrzavam ako je zena u braku, to mi je skroz nepromisljeno .I ta zena sto je pomenu Branki , ne znam sta bih rekla a da ne bude bezobrazno. Ja bih nju zasila .

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 16:35:32   
doktorkakristal
BIG MUM ne bi ona isla na abortus rodila bi sigurno,nego sam je navela kao primer,shvatam sta si htela reci i slazem se sa tobom,ja sam nakon carskog na prvoj kontroli pitala mog dr za spiralu on mi kaze da za sada ne posto je bio carski do tad pilule,ali ja sam pusac pa koristimo kondom,mozda se nekad desilo bez njega ali izbegavam necu da razmisljam,posto ce uskoro godina od carskog videcu opet za Mirena spiralu.

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 21:41:26   
isidora88
ja uopste ne mogu da shvatim zene koje ne razmisljaju o zastiti, ako vec ne zelis dete, onda se zna, kondom, tablete, spirala.
ove sto ne koriste nista od toga, nego prekinut snosaj su mi jako neodgovorne i uzasavam se takvih ljudi.
ok mi je ta metoda u fazonu ako se desi, super, rodicu, ali ako idu na onu foru valjda nece, to mi je strasno neodgovornouser posted image
mm i ja ne koristimo zastitu osim rikverc metode, ali to smao zato sto znam da bih rodila u slucaju trudnoce.
dok sam bila devojka koristila sam tablete i kondom i znala sam da sam zasticena, a u sexualne odnose sam se upustila tek kad sam prethodno iscitala i raspitala se za metode kontracepcije, o tome kako se moze zatrudneti...
mnogi ljudi olako shvataju vaznost kontracepcije, svi su u fazonu nece mene to da zadesi, pa posle bude kuku,lele

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 22:01:19   
New Mom
Takva edukacija pokusava da zazivi KLIK i ja se nadam da hoce.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 22:06:47   
Torbica
Pretuzno user posted image , samo na naslov teme user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here