|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 22:15:55   
popkica bebic
Ja licno, kao neko ko veruje u Boga, nemam pravo da osudjujem druge, ali moje misljenje u vezi sa temom jeste da je abortus greh. Beba od momenta kad se zacne postaje ziva dusa... Moja beba nema jos uvek godinu dana, a da li zbog hormona ili previse obaveza ili teske trudnoce, trenutno se plasim nove trudnoce pa se cuvamo, iako bih rodila dete ukoliko ipak dodje do trudnoce.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 22:36:52   
Dani.kv
Mene uopste ne cudi ta statistika. Mislim da nije samo roditi, treba od njih napraviti ljude. Ja i muz smo matori pa kad bi se trece nakacilo ne znam sta bi uradila

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
14.9.2014 23:37:29   
Misha i Ljisha
Ja cu samo da kazem da statistika govori sve a ne kaze nista.


(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
15.9.2014 1:01:40   
Klarita
Ljiso, jes' vala user posted image
Ovo je stari statisticki podatak, uzet verovatno na slucajnom uzorku, uz ne znam ni ja koju verovatnocu i da ne duzim sad, nisam skoro polagala statistiku, ali ne verujem statistickim podacima.

Misljenja sam da svaka zena ima prava da odluci da li ce roditi ili nece i nista i niko je u tome ne treba sprecavati. Vrlo sam liberalna i konzervativna u isto vreme, ali sto se tice abortusa, sve se slazem sa Wiv.

Isto sinoc na TV u vestima snimak kako muz (neki poznati bejzbol igrac cini mi se, meni svakako nepoznat) bije zenu. Cela Amerika se digla na noge, cak i Bela kuca i silne organizacije. Tepana zena ga branila posle od "napada". Ma, sta bre mene briga ko se bije, i sta sad ako mene mm bije, neko ce da pribelezi kamerom i prijavi me socijalnom, ne razumem, mozda sam ja sado-mazo tip pa volim da me bije. (Odmah da se ogradim- ako se neko bije pred decom i maltretira decu, to je vec drugo)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
15.9.2014 7:18:29   
serpica
Kazu da se godisnje obavi 100000 abortusa u Srbiji,ceo jedan manji gradic nestane.user posted image kad bi se toliko dece radjalo...... a opet drzava nista konkretno ne preduzima u vezi toga. Hoce da zabrane abortus,a onda ce kao pre 100 godina zene da idu kod kojekakvih baba da to urade tajno.I cemu to sve vodi?user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
15.9.2014 8:02:11   
Trcosava
Pošto se digla velika halabuka, evo podataka o kojim ja govorim. KLIK

Kaže da je abortusa sve manje oko 3880

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
15.9.2014 8:09:14   
serpica
Trco,onda mozda preteruju da bi time ukazali na nesto,ne znam,mada i dalje mislim da nemaju pravi broj,jer zene vise idu po privatnim klinikama da to urade,a cula sam i da privatne klinike ne daju podatke o tome,kao i o bilo kojoj drugoj intervenciji. kako god,ja sam protiv toga,ali sam za da se nesto preduzme po tom pitanju..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
15.9.2014 8:38:45   
Trcosava
Šerpice, ne kažem ni ja da je to tačan broj, ali je daleko od 100.000 koji se navodi u prvom postu. Žene ne znam da li su videle, ali ta evidencija iz prvog posta nije od ove godine. Naravno, ni u ovoj reportaži ne piše broj poačaja iz zdravstvenih razloga. Pa i BO se vodi kao pobačaj, odnosno abortus. Dakle... Nema prave slike.
Ova brojka iz vesti postavljene malopre je od prošle godine.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
30.4.2018 18:08:19   
mama Jo
I nedavno sam ovo citala, i cak mislim da su u pitanju maloletnicki aborrusi ☹

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
30.4.2018 21:27:41   
Anck Su Nmaun
Ne mamamjo najcvise je udatih zena koje vec imaju decu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
30.4.2018 23:19:16   
mama Jo
Na zalost, isto znam bas dosta slucajeva takvih. Volela bih bas da se uradi jedna anonimna anketa, da cujemo razloge...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 0:55:03   
Anck Su Nmaun
Razloge...pa mislim da je to klasika. Vec imaju dovoljno dece

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 8:32:49   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ne mamamjo najcvise je udatih zena koje vec imaju decu.

Da i ja znam za ovaj podatak... a statistika se ne vodi po privatnim klinikama... niko ne zna tacan broj

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:01:39   
vocicana
U svakom slucaju jedno ogledlo zdravstvene nekulture i nerposvecenosti, nerazgovaranja sa tinejdzerima i pre teenage doba, neznanje i slucajnost. Strasno u svakom slucaju.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:10:48   
Anck Su Nmaun
Kad nam je abortus vid kontracepcije

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:12:29   
vocicana
Na zalost cesto trajne kontracepcije.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:14:37   
Anck Su Nmaun
Na zalost
Ja licno znam zenu koja jma 3 dece i 7 abortusa posle user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:16:29   
vocicana
Moja bivsa komsinica je imala ukupno 18, a jedno je dete rodila, nikada joj se nije dalo da odrzi drugu trudnocu. Strasno, a sastrugala je matericu, jako mlada je posle usla u menopauzu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:18:14   
Anck Su Nmaun
A jaoo a ja mislila ova preterala user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:22:20   
vocicana
Pa ja sam je 1000 put kritikovla zbog toga . Nije smela kontracepciju da pije zbog migrena, nije mnogo stvari smela, pila je i neku psihijatrijsku terapiju dugo, posle pogibije rodjenog sestrica i tako nikakva se okretala u krug i nista pametn. A ima divnu cerku.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:24:23   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

U svakom slucaju jedno ogledlo zdravstvene nekulture i nerposvecenosti, nerazgovaranja sa tinejdzerima i pre teenage doba, neznanje i slucajnost. Strasno u svakom slucaju.

Mislim da i stepen obrazovanja i inteligencije igra ulogu ovde... 18 komada, strasno!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:26:26   
vocicana
Katastrofa!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 16:36:45   
Anck Su Nmaun
Malo mi je to stvarno preterano . Svima moze da se desi ali 18 puta user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Srbija među prvima u Evropi po broju abor...
1.5.2018 17:05:28   
mama Jo
A joj, toliko abortusa? U soku sam zaista!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here