|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.5.2012 13:52:48   
Nova mamica
Ima li koja mama da ceka bebaca nekada polovinom juna ? Meni je tada termincic... i moram vam reci da jedva cekam da taj dan dodje i sto pre prodje...user posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.5.2012 13:56:12   
anajid

IZVORNA PORUKA: jelena038

je l pedijatar onaj sto pri otpustu dodje da ti iscita s onog papira sta si rodila? meni je taj dosao i rekao ovako: aha, e pa ovako, jelena, rodili ste musko termisnko dijete, rodjeno s ovolko, dugacko onolko.. prilikom rodjenja djetetu slomljeno lijevo rame.. ja se prenerazila. tek su mi psle objasnili da se to desava, da nije strasno, al ovaj kreten me je zivu istraumirao i nije se uopste potrudio da mi to objasni. nemam pojma koji je, ne znam nijednog.



Jeste bas taj.Inace i mom sinu je napukla kljucna kost prilikom porodjaja.Na prvoj kontroli pedijatar mi rekao "Sta je ovo svi slomljeni dolaze sa Paprikovca"user posted image user posted image

Mislim uzas.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.5.2012 13:58:21   
anajid
Bas bi se mogle popisati kad je kome termin,pa da znamo,mozda se i sretnemo u bolnici na porodjaju.user posted image

Ima nas bas puno,ppravi bejbi bum u BLuser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.5.2012 14:06:17   
jelena038

IZVORNA PORUKA: anajid


IZVORNA PORUKA: jelena038

je l pedijatar onaj sto pri otpustu dodje da ti iscita s onog papira sta si rodila? meni je taj dosao i rekao ovako: aha, e pa ovako, jelena, rodili ste musko termisnko dijete, rodjeno s ovolko, dugacko onolko.. prilikom rodjenja djetetu slomljeno lijevo rame.. ja se prenerazila. tek su mi psle objasnili da se to desava, da nije strasno, al ovaj kreten me je zivu istraumirao i nije se uopste potrudio da mi to objasni. nemam pojma koji je, ne znam nijednog.



Jeste bas taj.Inace i mom sinu je napukla kljucna kost prilikom porodjaja.Na prvoj kontroli pedijatar mi rekao "Sta je ovo svi slomljeni dolaze sa Paprikovca"user posted image user posted image

Mislim uzas.

user posted image user posted image user posted image vala bas.. user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.5.2012 22:23:25   
bubamara2011
Jaoooo, čitam šta ste pisale i da se već nisam prodila, dobila bih traume od poroda, doktora i sestara.user posted image Istina je da su pojedini neljubazni, ali nije toliko strašno. Ja sam se porodila na carski, jesam doživjela traumu, jer su me pustili da se patim satima, iako se nisam otvarala ni pored dripa i probušenog vodenjaka, dok se plodova voda nije pokvarila i dok moji nisu platili dr da me operiše. Ipak, kad je taj dio bio gotov, dalje je bilo lako. Ležala sam na trećem spratu, sestre su bile dobre, neće niko da te mazi, normalno, ali tu su ako ti nešto treba. Što se sestara za bebe tiče, svaka ima neku svoju tehniku dojenja i oko toga sam se baš napatila, sve dok mi jedna starija sestra, kojoj na žalost ne znam ime, nije objasnila kako se to radi. Što se pedijatra tiče, sad je tamo neka doktorica, koja mi je na otpustu sve fino objasnila. Mene je nerviralo što za svih 7 dana koliko sam ležala, nijednom nisam vidjela pedijatra, ali onda mi je neka od sestara rekla da je tako bolje, jer dolaze da razgovaraju s tobom samo ako nešto nije u redu s bebom. I šta još?... Nemojte da nosite nepotrebne stvari u porodilište, tj. ono što vam ne treba neposredno poslije poroda. Uvijek neko može da vam donese ono što vam bude trebalo. Ja sam nosila punu putnu torbu (tri spavaćice, bademantil, hrpu uložaka, pelene, knjige, kozmetiku, veš, tolet papir, keks, sok...) i pokajala se zbog toga. U rađaoni nikako nisam mogla do mobilnog, jer su ga strapali negdje s tom putnom torbom, a stvarno mi je trebao. Moj savjet je da držite telefon uz sebe, jer trebate odmah da javite svojima ako nešto nije u redu da traže doktora. Ipak, dok sam ja pokušavala da se porodim, dvije žene su se porodile bez problema, pošto je sve išlo kako treba.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.5.2012 3:29:13   
komplikovana
Super ako je sada doktorica pedijatar, ja sam se porodila prije 2 ipo mjeseca i bio je doktor.Nije bio normalan, bebe je ostavljao duze zbog gluposti, samo je govorio ako hocete kuci idite kod onog pedijatra na cetvrti on ce vas pustiti bez problema, sve otpusta. Posto sam gore vodila trudnocu posljednja 3 mjeseca na svasta sam nailazila od ekstra ljubaznog do nadrndanog osoblja. U zadnje vrijeme sto se tice porodjaja cujem vise pozitivnih iskustava, nego negativnih.
Imala sam fin i lak porodjaj i svim trudnicama zelim isto.user posted image



(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.5.2012 7:29:35   
jelena038
ali bubamaro, to sve sto si napisala je vrlo strasno! i opet, potplatiti doktora da uradi svoj posao.. pa je tek onda "sve u redu"? ja stvarno ne znam sta je tu u redu, ne vidis lekara da ti kaze kako je tvoja beba, sestre koje treba najbitnije da ti pokazu te samo zbunjuju, pri tom si razrezanog stomaka i umires od bolova.. mnogo mi malo cenimo sebe, da vam ja kazem. da se ovo sve desi nekom muskarcu, on bi vrlo brzo ulatio nekog tamo. ali, mi smo slabiji pol zato je ovakvo ponasanje na ginekologijama sirom balkana normalna stvar..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu komplikovana)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
19.5.2012 9:50:26   
bubamara2011
Sad mi sve to i ne izgleda toliko strašno. Za potplaćivanje dr-a, mislim da smo sami krivi, jer smo ih naučili na to. Što se tiče "razrezanog stomaka i umires od bolova" ne znam je li moj prag boli visok, ali sam izbjegavala da primam injekcije protiv bolova, a kad sam izašla iz bolnice, osjećala sam se toliko dobro, da mi se činilo da sve mogu da radim, pa su svi galamili na mene, jer uopšte nisam ležala.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.5.2012 0:29:51   
leteca mama
Pozdrav svim mamama a i onima koje to tek trebaju postati....buduci da sam novi korisnik zelim da podijelim sa vama svoja iskustva. Mama sam dvoje djece a uskoro i treceguser posted image  poslije prvog poroda lezala sam na trecem spratu i nisam bila bas odusevljena pedijatrom koji nema nimalo lijep pristup porodiljama. Sestre sa odjela za nas porodilje su pretezno bile grube i neljubazne .Cast izuzetcima jer mi je u lijepom sjecanju ostala sestra Ljubica. Sestre za bebe su vecinom ocekivale da vec dodjete pune znanja i iskustva tako da se nisu pretjerano trudile da vam objasne dojenje ,da vam odgovore na pitanja koja nas novopecene majke muceuser posted image  tako da vam jedino preostaje literatura,internet,savjeti rodbine i prijatelja i puno strpljenja.Sa drugim djetetom sam lezala  na 4 spratu,i moja iskustva su puno boljauser posted image  ali tad sam vec bila i ja naoruzana znanjem i iskustvom. Doktorica pedijatar je svako jutro dolazila u vizitu,objasni vam sve u vezi bebe ,kratke ali sazete informacije,sestre u viziti gledaju dojke da i doktorica bude upucena da li imate problema sa dojenjem. Prvo moje ustajanje poslije poroda bilo je malo teze(beba 4500 kg) ali mi je pomogla jedna divna mlada sestra Darjana i imala je toliko strpljenja za svako moje pitanje. Oko dojenja nije bilo problema a najvise su mi pomogle sestre Vesna mislim da se preziva Jotic,sestra Lana i Nena.Nadam se da cu i ovaj put otici na 4 sprat. Ipak drage mame svacije iskustvo je drugacije i a najbitnije je da imate zdravu bebu kraj sebe a sve ostalo je prolazno.Budite vesele i nasmijaneuser posted image

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.5.2012 17:52:21   
mila_
prvo da vas sve pozdravim
interesuje me da li neko od vas slucajno zna, da li dr ivic ginekolog radi negdje privatno ili samo na paprikovcu

(odgovor članu leteca mama)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.5.2012 16:04:10   
anajid
Mila ja ne znam,nadam se da ce se javiti neko!

(odgovor članu mila_)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.5.2012 21:38:31   
NadaR
Mila , pitala sam zene iz Banjaluke na fb , kazu da dr Ivic vise ne radi privatno, samo na Paprikovcu. user posted image
Uglavnom ga sve hvale da je divan . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.5.2012 21:42:38   
malenac76
cao cure user posted image  meni je termin oko 15-20 augusta ... ko ima iskustva kako to ide kod nas..jel pocetkom 9. mjeseca salju na paprikovac da se i gore odabere ginekolog? sada idem kod dr Zeljke Vulin na polikliniku
koga preporucujete na Paprikovcu? user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.5.2012 21:49:56   
NadaR
Ja stvarno slabo poznajem gore doktore . Trudnocu mi je vodila dr Radetic u Laktasima.
Koliko sam cula , zene hvale tog dr Ivica, dr Savica ..

Javice se vec neko sa potpunijim informacijama user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 7:20:07   
purplish
Malenac, i ja sam prvu trudnocu vodila privatno i niko me nije slao gore na Paprikovac, nego sam samoinicijativno u 32-34 sedmici otisla gore na pregled. Mene je poradjao dr Jovanic i ok je user posted image . Cula sam jos neke pozitivne komentare za neke mlade dr, ali sam im sada zaboravila imena. Raspitacu se, pa cu napisati njihova imena i ovdje. Sigurna sam da ce ti neko nabrojati jos neke doktore s kojima su imali pozitivna iskustva  Ne znam, po pricama nekih poznanica, meni se nije svidjeo dr Lazic.  Ne kazem da je los dr, ali buduci da nisam cula neke lijepe price o njemu radije ne bih isla kod njega ako ne moram...da se ne uvrijedi neka forumasica kojoj je on vodio trudnocu, samo moje misljenje naravno user posted image .

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 9:56:47   
mlada_mama
ja sam za dr Savica, to je valjda nacelnik gore, cula da je uradio strasnu stvar...
valjda je vodio trudnocu gore i djevojci u 7mj prvi put izmjerio pritisak na pregledu, i bio joj visok, i dao joj je neke lijekove za snizavanje pritiska, medjutim ona 15tak dana nije osjetila bebicu, i na kraju odu do BG-a, gdje je ustanovljeno da bebi srce ne kuca vec 20tak dana, i oni je tamo pitali je li pila ljekove ikakve, i receno joj da je od toga...msm...ja nzm ali nije ni sve sto ti doktor prepise sigurno...
Malenac, i ja vodim trudnocu kod Vulinke, i super je, bas sad odo 31-og, nego, reci mi, kad ona radi uzv III, ja radila kad sam I put dosla, zatim u 12-oj onaj za double, i sad kontam ocel oko 20-te opet user posted image ja nestrpljiva...

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 10:15:26   
mama76
malenac,ja ni jednu trudnocu nisam vodila na paprikovcu,vec na poliklinici,ionako te poradja dezurni dr u radjaoni,znam da su gore velike guzve moja kuma je prvu trudnocu vodila gore,sad opet trudna i dr joj rekao da mora ici nekom drugom jer on ima previse pacijenata.Moja preporuka za gore je dr.Rodic,zena koja me je igrom slucaja porodila dvaputa,meni je bila odlicna.Sto se tice same ginekologije vide su tu neke promjene u odnosu na vrijeme kad sam se poradjala prvi put.Meni je dojenje bilo veci problem nego porod,jer ako ne nadjete nekog da vam pomogne,objasni ohrabri dovodi vas do traumei neuspjelog dojenja.To vam kaze ona kojoj su prvu bebu samo tutnuli u ruke i rekle doji.Takve ragade sam imala da mi je jedna bradavica skroz unistena i na nju vise nikad nije izlazilo mlijeko,samo kap po kap.Zato vas nove mame savjetujem da se i psihicki i fizicki pripremite za dojenje i najbolje ako imate nekog da vam to pokaze,gore od njih je mala korist

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 12:20:07   
jelena038
Ja sam ih sve gore isprobala. i mogu vam reci da strucnost i ljubaznost nikad ne idu zajedno.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 12:37:50   
mj85
I ja trudnocu vodim privatno, u zdravstvenoj ustanovi Jelena kod dr Biljane Gojkovic i stvarno sam prezadovoljna, ali sam takodje u nedoumici sta kada se priblizi termin, dali se trebam javiti na paprikovac kod nekog ginekologa, koliko ranije i kod koga. Inace ovo mi je prva trudnoca, a na paprikovcu ne poznajem nikog.

_____________________________

milkica85

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 17:47:35   
anajid
Ja sam prvu trudnocu vodila u domu zdravlja.U devetom mjesecu sam dobila upustnicu za Paprikovac i kada mi je u sred noci pukao vodenjak,otisla u bolnicu,porodila me dezurna doktorica i to je to.

Mislim da nema potrebe ici gore prije porodjaja zato sto ce te i onako poroditi dezurni doktor,tako da njima ne znaci nista sto ce se neko pojaviti ranije.Ne vode nikakve evidencije o trudnicama.Ja sam neki dan bila privatno kod dr.Lazica,koji inace radi i u bolnici i on mi je rekao da je na Paprikovcu luda kuca od guzve,tako da smo fakticki primorani voditi trudnocu privatno,u domu zdravlja ili na Poliklinici.Bzvz.

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 18:00:58   
jelena038
hhahaha, pa da, moras da mu das pare il da nadjes vezu da te primi, lol
joooooooooooooooj, zivote..
nisam ja prmorana, meni ako bude stalo da mi neko od njih gore vodi trudnocu, ima lepo kamperski da se spremim i da cekam kolko treba, jedan dan mesecno nije problem, a i taman mi je u protivvrednosti onih 70-100 KM koje bih zaradila taj dan, pa dala privatno..
al mislim da bi imalo nekog smeka ici kod sibincicke ako vto uspe, pa mozda nastavim i kod nje, cisto jer je ucestvovala u celoj prici, pa mi je to nekako super. mislim, to ja onako hipoteticki, nije da se nesto nadam user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 18:06:25   
anajid
Jelena 038 ne znam ni koga bih gore izabrala,iskreno receno.Meni trudnocu vodi dr.Radetic ovde u domu zdravlja.Kod Lazica sam isla iz drugih razloga.

Tako da mi je sasvim svejedno vise,samo neka sve bude u redu.Ne daj boze da krene po zlu,e onda je problem.
Na prvom porodjeju sam super prosla,a nisam imala nikakvu vezu,niti sam kome prebijenu paru dala.Tako da,ima tu malo i srece.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 19:06:41   
jelena038
ma, prosla sam i ja super, u smislu da sam se lepo i brzo prirodno porodila, nakon sto sam precamila tamo sama na onom stolu celu noc, uplasena, dehidrirala, presavjena od bolova. al taj moj lep i brz porodjaj zahvaljujem samo bebi koja je bila okrenuta kako treba i mojoj snazi da ga izguram. da nije bilo tako, stvarno ne znam kako bih prosla. sve ostalo osim tog MOG LICNOG super porodjaja je bila nocna mora, krvav carsaf tri dana, beba sa mnom u krevetu sva tri dana, niko da pomogne oko dojenja i gladno dete celu poslednju noc koje je prevristalo u mojim rukama, pisala sam o tome, da se ne ponavljam. al da, sama sam kriva, nisam ih potplatila.. to su mi govorili njihovi pogledi, veruj mi.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 20:14:35   
anajid
Ma znam,sve sam to prezivela....
Nego kada radis betu?user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.5.2012 21:14:13   
jelena038
najverovatnije u petak, ako ne pouser posted image zdim ranije user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here