|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 8:26:20   
Anoniman
Zoćo, ni ja nisam razmišljala o noši. Mislila sam da je još mali, i da još nije spreman za to. Iskreno, mislila sam da pustim dete da prvo prohoda. Medjutim, gledam dete svako jutro posle doručka kako se napinje i crveni u faci - kaki, pa rekoh da pokušam i uspelo je.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 8:27:21   
mama76
anice to je tako na pocetku piske cesto i pomalo,poslije ce se to regulisati,i moja djevojcica je tako,a jeli to zbog flasice ili ne to ne znam,uglavnom i ona je koristi.


(odgovor članu AnicaM)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 8:45:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: AnicaM

ona pije bas puno vode, pije iz solje, pa mi uvek imamo spremnu flasicu da ona moze da uzme sama! neznam koliko dete njeng uzrasta mora da pije u toku dana, ona moze i litar da popje!


I moj sin je pio toliko vode u tom uzrastu, nije joj to puno, ali da ne pije na flašicu sigurno bi pila manje (ne sugerišem ti da ukineš flašicu, nije ni tema, niti bih to radila,nego samo konstatujem). Pokušaj samo da pije odjednom koliko joj je potrebno, mislim da će ti tako biti lakše da je navikneš na redovno mokrenje u nošu. Ni to ne mora biti pravilo, ali ja mislim da je takouser posted image

(odgovor članu AnicaM)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 9:03:49   
Didy
Anice, i kod nas je bio isti slučaj u tom uzrastu. Ja mu skinem pelenu, a on piška na svakih 15-30 minuta po malo i uopšte ne reaguje, kao da se nije ni upiškio. A nalivao se vodom iz flašice, po mom mišljenju, više nego što mu je trebalo, jer je uvek ispijao flašicu do kraja (nebitno da li je mala, velika, poluprazna...). Onda sam mu skroz ukinula flašicu i počeo je da pije iz čaše ili eventualno na slamku i sve je bilo u redu. Pio je mnogo manje, ali opet dovoljno po mom mišljenju i nije tako često piškao, počeo je da reaguje kad se upiški i da mu smeta, a piškio je recimo svakih sat, sat i po nakon ukidanja flašice.
Ja ti isto ništa ne sugerišem, samo ti prenosim naše iskustvo. Posle mi je bilo žao što mu nisam i ranije ukinula flašicu...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 11:33:33   
AnicaM
IZVORNA PORUKA: zoća

Anice da li noću pije vode,odnosno da li je žedna

da pije i nocu

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 11:35:55   
zoća
porazgovaraj sa pedijatrom o tome kaži i da noću pije čisto da joj prekontroliše glikemiju za svaki slučaj
IZVORNA PORUKA: AnicaM

IZVORNA PORUKA: zoća

Anice da li noću pije vode,odnosno da li je žedna

da pije i nocu



(odgovor članu AnicaM)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 11:39:42   
AnicaM
devojke hvala vam puno na odgovorima, ja sam tek sad uspela da procitam!!! pokusacu da ukinem njoj flasicu, i onako je vremja da predjem na solju!!!user posted image  

(odgovor članu AnicaM)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
22.3.2011 11:44:19   
AnicaM
IZVORNA PORUKA: zoća

porazgovaraj sa pedijatrom o tome kaži i da noću pije čisto da joj prekontroliše glikemiju za svaki slučaj
IZVORNA PORUKA: AnicaM

IZVORNA PORUKA: zoća

Anice da li noću pije vode,odnosno da li je žedna


da pije i nocu




hvala Zoca, razmisljala sam o tome, mozda cu da uradim privatno,


< Poruku je uredio AnicaM -- 22.3.2011 11:46:12 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 12:27:11   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: snek

Zoćo, ni ja nisam razmišljala o noši. Mislila sam da je još mali, i da još nije spreman za to. Iskreno, mislila sam da pustim dete da prvo prohoda. Medjutim, gledam dete svako jutro posle doručka kako se napinje i crveni u faci - kaki, pa rekoh da pokušam i uspelo je.



u tom periodu je lako...tako sam i ja uspevala... upecam ga kad krene i on nastavi u nosu...al kad se posle zainate...sad sa godinu i po...nece ni za milu majku...user posted image

mi bas imamo problem sa tim, on cak i kaze kad kaki... ali da sedi na nosi nece... ne znam u cemu je stos...cekam da samo malo otopli pa kad bude imao manje garderobe na sebi bice lakse, nadam se....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 12:33:10   
JMPM
Andrea i mi smo tog uzrasta (18 meseci napunio pre 4 dana) i nece nosu nikako ni da vidi.Zna da kaze kaki,ali ne u pravo vreme,tako da ne mogu da ga uhvatim user posted image
U planu mi je cim otopli da mu oblacim gacice i da uci na wc solju ako nece nosu.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 12:59:05   
bebablue
Mi smo kupili nosu, i ja cu S da stavljam da sedi na njoj i da se igra, mada juce je kakila u nosu, jer sam primetila da ujutru kada se probudi, cim joj promenim cistu pelenu i stavim je da sedi dok se ja sredim, ona kaki, tako da cu ujutru da je stavljam da kaki u nosu, pa polako, ima vremena.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 13:36:15   
AndreaK
Tesi me samo sto bas mnogi imaju problem sa tim...ko god da mene pita za njega obicno je u istoj situaciji...a u pitanju su cak i starija deca, pa se nadam da je to samo faza...

taman sad kad je vreme da mu se skinu pelene dolazi leto, pa ce u gacicama biti lakse...a razmisljala sam i ja o wc solji..on ionako voli da se oseca kao "veliki" decko user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 13:40:25   
Anoniman
Mi jedino ujutro nepogresivo piskimo u nosu, a kad kaki, napravi onaj zvuk ustima kao da prdi i nasmeje se tako da smo uvek obavesteni da je posao obavljen user posted image , samo jos kad bi to uradio minut ranije pa da sednemo na nosu!

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:03:51   
Modessty
Ja pokusavam da navikavam polako dete na nosu ali nesto zeza u poslednje vreme. Nece da sedne na nosu. Vice "nona, mama nona" tek kad je vec ukakio papmpers user posted image Pokusavam da mu objasnim da treba da me obavesti i donese nosu PRE nego se ukaki ali dzabe! user posted image Tesim se ide leto pa ce valjda nauciti.
Uostalom sva su deca kad tad naucila da kake i piske u nosu pa ce valjda i moje user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:10:32   
Daca88
E,ja mog više nesedam na nošu otkad je posle kakanja ustao sa noše i stavio nošu na glavu,sve sa khm u nošiuser posted image user posted image ,a tako je lepo kakio u nošuuser posted image pokušaću ponovo za mesec dana

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:13:04   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Daca88

E,ja mog više nesedam na nošu otkad je posle kakanja ustao sa noše i stavio nošu na glavu,sve sa khm u nošiuser posted image user posted image ,a tako je lepo kakio u nošuuser posted image pokušaću ponovo za mesec dana


ijaooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:13:52   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: Daca88

E,ja mog više nesedam na nošu otkad je posle kakanja ustao sa noše i stavio nošu na glavu,sve sa khm u nošiuser posted image user posted image ,a tako je lepo kakio u nošuuser posted image pokušaću ponovo za mesec dana


ijaooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:15:31   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja pokusavam da navikavam polako dete na nosu ali nesto zeza u poslednje vreme. Nece da sedne na nosu. Vice "nona, mama nona" tek kad je vec ukakio papmpers [sm=smiley36.gif] Pokusavam da mu objasnim da treba da me obavesti i donese nosu PRE nego se ukaki ali dzabe! user posted image Tesim se ide leto pa ce valjda nauciti.
Uostalom sva su deca kad tad naucila da kake i piske u nosu pa ce valjda i moje user posted image


Ovo sam ja cula od mama da se bas ucestalo desava, da obaveste tek kad obave radnjuuser posted image , ali opet, na dobrom je putu, ipak obavesti, samo nema dobar tajming jos uvek.user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:17:23   
Modessty
user posted image Ma provalim ga ja da kaki. al mi zao da ga kad vec krene ja onda svlacim i stavljam na nosu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:18:47   
bebablue
Hehehe, meni uvek zao kad vidim da stenju i da im se okice zastakle.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 14:57:08   
zoća
moje dete kada vidi tatu zacakli očima znači odmah na nošuuser posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.4.2011 16:14:17   
Diabla
David po sat vremena sjedi na tuti izjutra i NISTA! Kada je imao 9 mjeseci pocela sam da ga stavljam na tutu. Svaki put bi ili kakio ili piskio. I ja slusala moju "pametnu" sveki, da je jos mali da ima vremena. Ne znam koji mi djavo bi da je poslusam, jer je ionako ne fermam posto su njene teorije hmmm??? I sad vec mjesec dana muku mucim, ali neka mii je utjeha da bas sjedi. Mi imamo onu Chicco tutu u obliku mede, pa svaki put kad krenem da ga stavim, lijepo mu objasnim "Idemo da sedimo na leeepog mede, i medo ima oko pa nos, bla bla" i tako jedino sjedne, jer je medo drag i lep. I cim ga maknem sa tute, on napuni pelenuuser posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 8:56:11   
goda
Mi upravo počinjemo sa odvikavanjem. Anastasija ima 11 meseci i 10 dana. Pedijatar je rekao da je devojcice veoma lako nauciti na nosu. Kaže da deca ne pišaju dok spavaju a da se upiške cim otvore oči. Zato je potrebno dete čim počne da se budi odmah stavitina nošu i popiškiće se. Juče sam to pokušala i nakon 10 min sedenja na noši popiškila se.
Moja sreća je bila neizmerna.user posted image user posted image U svakom slučaju,već neko vreme joj oblačim gaćice i primetila sam da je uvk suva kada spava a čim se probudi neposredno nakon toga se upiški.
E sada,dok je budna to je malo teže uhvatiti,pokušavala sam bezuspešno ali to me ne obeshrabruje da nastavim i dalje.
Jednom se pokakila u nošu,jer obično počne da stenje i napreže se pa sam ugrabial da je stavim,iako joj je normalna stolica nije tvrda.
Kada ja idem u wc ja je ponesemi nju stavim na nošu a ja sednem na šolju i poričan joj. I tako sam uspela još jednom da se popiški u nošu (ili sam samo imala sreće).
U svakom slučaju jako sam rešena da je ovog leta odviknem od pelena. Tako da kada piški ja vičem ppššššššššš  da ona skapira da uvek kada piški ja vičem pššššššššš,a kada kaki stenjem kao što ona radi.
Obično me znatiželjno posmatra u takvim situacijama i zna da radim isto što i ona a ipak mi je jasno i da je suviše mala da bi razumela.
U svakom slučaju jako mi znači to što je bar pola dana u gaćicama a ne u pampersu. Počinje da se buni kada joj stavljam pampers,skapiralo dete da je bolje bez pampersa.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 13:38:47   
Anck Su Nmaun
Moja malena kad ustane puuna joj je pelena, pa neznam bas da ne piske dok spavaju user posted image

Sve u svemu blago vama..mi se nose jos uvek bojimouser posted image user posted image user posted image uopste neznam sta da radim??

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.4.2011 13:40:18 >

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 13:45:20   
lesica
Meni L ustane i krene da puzi kad je stavim na nosu-samo tad puziuser posted image a onda se okrene i hoce da je stavi na glavu user posted image Izgleda da cemo jos da cekamo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here