|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:43:09   
jelenadunja
Cisto sam razmisljala da probam,da vidim reakciju,jer su mene moji rano poceli da uce,pa zato
IZVORNA PORUKA: Olga RR

JD , deca pre dve godine nisu " zrela " za nosu ali ako ti mislis da treba pocni da je stavljas



_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:45:16   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Gde ima u Beogradu da se kupi ovo (prenosna noša):
user posted image


Alexx, evo ti link i moj post od pre skoro godinu dana:
KLIK

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Luka već treću nedelju koristi nošu i ne piški u gaćice user posted image  (osim baš ponekad, retko user posted image )
medjutim, navikao je na nošu toliko da kad smo napolju neće ni u wc (javni ili kad smo u gostima), neće da piški ni u prirodi, hoće samo nošu. Ok, kontam da je to faza i njegov način adaptacije i odlučim da bar neko vreme nosim nošu, jer bolje i to nego da se vratimo na pelenu. Sa druge strane, idemo na more, dug je put do tamo, putujemo noću
našla sam savršeno rešenje koje pokriva sve situacije koje su mi sad potrebne, plus imam adapter za šolju user posted image
malopre sam kupila u Chicco i košta oko 2300 din (unutra su 3 kesice). Mogu da se dokupe kesice, pakovanje od 10 komada je oko 400din.

user posted image


user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:48:27   
Olga75

IZVORNA PORUKA: jelenadunja

Cisto sam razmisljala da probam,da vidim reakciju,jer su mene moji rano poceli da uce,pa zato
IZVORNA PORUKA: Olga RR

JD , deca pre dve godine nisu " zrela " za nosu ali ako ti mislis da treba pocni da je stavljas



ja sam zvercicu proslo leto , bila je godinu i po pokusala da istreniram za nosu ali i dalje nosi pelene jer nisam htela a iskreno ni znala kako da je isforsiram .
Skidanje pelena sam ostavila za ovo leto.
Moja drugarica ima troje dece i nijedno nije skinulo pelene pre tri godina ali ona nije ni pokusavala nego su oni sami trazili , trenutno mi je to ideja vodilja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:49:22   
*Alexx*
Jeste, Jecko, pitala u AKsi, u Chiccu i nemaju (u Chiccu su me gledali kao da sam im tražila tortu od čokolade). Zato pitam da li znate gde ima da se kupi user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:51:47   
Jeca*
Ja sam vidjala i Lili parfimerijama. Hm....vidjala sam i po hipermarketima, gotovo da mogu da se kladim da sam videla u Veru ili sl

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:52:11   
jelenadunja
Okej,hvala na savetu,necu je forsirati user posted image
IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: jelenadunja

Cisto sam razmisljala da probam,da vidim reakciju,jer su mene moji rano poceli da uce,pa zato
IZVORNA PORUKA: Olga RR

JD , deca pre dve godine nisu " zrela " za nosu ali ako ti mislis da treba pocni da je stavljas



ja sam zvercicu proslo leto , bila je godinu i po pokusala da istreniram za nosu ali i dalje nosi pelene jer nisam htela a iskreno ni znala kako da je isforsiram .
Skidanje pelena sam ostavila za ovo leto.
Moja drugarica ima troje dece i nijedno nije skinulo pelene pre tri godina ali ona nije ni pokusavala nego su oni sami trazili , trenutno mi je to ideja vodilja



_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:56:34   
Jeca*
ALi...pricasmo vise puta o tome i ja mislim da je to jedini nacin. Kupis gomilu belih gaca na pijaci. Skines pelene i kazes nema vise. Stavis nošu u dnevnu sobu i svaki put kad vidis da se detetu ide u wc trcis sa nošom, pa ako stignes super, ako ne vices nema vezeeee, sledeci put trazi mami. Objasnjavas, pricas, dok ti jezik ne otpadne user posted image  tretiras nošu ko totem i nagradis dete kad trazi. Treba puno strpljenja, najcesce i najvaznije je biti istrajan. To malo pelene malo ne, je jako pogresno, jer sve dok dete misli da ima izbora naravno da ce ici linijom manjeg otpora. Meni je sin krenuo da koristi nošu kada je imao godinu i 10 meseci, i to upravo ovako kako sam napisala. Period adaptacije je trajao, pa bogami i mesec dana, ali isplatilo se.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:59:35   
anajid
Jecouser posted image user posted image user posted image ,apsolutno se slazem.Moj Andrija to za sad nista ne razume,ali idem na to da se ipak koji put susretne sa nosom,da se posle ne plasi.Kad god piski,mi aplaudiramo,vodim ga sa sobom da vidi gde prosipam sadrzaj i usput sve objasnjavamuser posted image .Doce vreme i za konkretnije poduhvate.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:59:51   
Olga75
Marija je glupava , njoj uopste nije smetalo sto je mokra i nisam mogla da je pustim u zabaviste bez pelene posle leta

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:01:58   
Jeca*
Da, Luka se pre toga sretao sa nošom u vrtiću. Znači znao je čemu služi i povremeno smo je i mi koristili, ali dogovor mog muza i mene je bio 1. juna kraj pelenama i to smo tako izgurali, jer smo osetili da je Luka spreman. A za vrtic vazi isto. Gomila gacica u rancu i dogovor sa vaspitacama.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:05:03   
*Alexx*
Ja bih volela da to završimo do septembra, ali ako ne ide - ne ide. Zašto stresirati sebe i dete? Andrej ni ne ume da kaže kad se ukakio, ne smeta mu ukakana pelena, neće da presvlači pelene... mislim da bih u ovom trenutku samo napravila problem u kući. Kupujem nošu kako bi je jedno mesec-dva gledao, igrao se sa njom, prihvatio je, pa tamo na leto - ako ide, ide. Ovu koju ima - ne voli. Valjda pamti kako sam ga stavljala obučenog da sedi, a nije hteo. Zato će sam da je bira.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:10:17   
Olga75
mi imamo nosu - patkici i adapter kornjacu i pustamo vodu u wc i pricamo : ti si velika cura i treba da pipi u nosu ali odgovor je : syura user posted image
ali postoji napredak , kada je bez pelene i upiski se vice :mama moko , svuci
ili kada je na nosi i piski gleda sta se desava a to letos nije radila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:16:32   
JMPM
Pisah vec ovde da se S plasi od nose.Imamo dve i nije hteo ni jednu.Jutros je hteo da sedi na njoj malo ali obucen.I sve je govorio kaki,kaki user posted image .To je za nas pomak,jer nije nikako hteo da sedne.On se skloni iza dvoseda ili ogradice kada kaki i kaze da je tata kakio user posted image .No dobro,nadam se da cemo ovo leto da se otarasimo pelena,pa od septembra bez istih u vrtic user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:19:39   
anajid

IZVORNA PORUKA: JMPM

Pisah vec ovde da se S plasi od nose.Imamo dve i nije hteo ni jednu.Jutros je hteo da sedi na njoj malo ali obucen.I sve je govorio kaki,kaki user posted image .To je za nas pomak,jer nije nikako hteo da sedne.On se skloni iza dvoseda ili ogradice kada kaki i kaze da je tata kakio user posted image .No dobro,nadam se da cemo ovo leto da se otarasimo pelena,pa od septembra bez istih u vrtic user posted image


Joj user posted image user posted image user posted image
Jadan tata,stalno ukakan!user posted image

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:22:06   
JMPM
Tata je uvek kriv za sve,rasklopljen auto,lopta u saksiji,u fontani,prosuta voda na pod,pobacane igracke...zagoren rucak,pa i ukakane pelene user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:31:16   
bojana86
Moj sin ima 18mj. i ide na tutu kada god ustane i pretezno tada i piski,a rijedje kaki..Poceo je sa nekih 10 mj. da sjedi na tuti poslije ustajanja i nikada se nije bunio,sjedi on i po pola sata,al jos nije toliko zreo da trazi,al nadam se kada dodje ljeto da cemo uspjeti!!! svim mamama sretno s odvikavanjemuser posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:32:50   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Jeca*

ALi...pricasmo vise puta o tome i ja mislim da je to jedini nacin. Kupis gomilu belih gaca na pijaci. Skines pelene i kazes nema vise. Stavis nošu u dnevnu sobu i svaki put kad vidis da se detetu ide u wc trcis sa nošom, pa ako stignes super, ako ne vices nema vezeeee, sledeci put trazi mami. Objasnjavas, pricas, dok ti jezik ne otpadne user posted image  tretiras nošu ko totem i nagradis dete kad trazi. Treba puno strpljenja, najcesce i najvaznije je biti istrajan. To malo pelene malo ne, je jako pogresno, jer sve dok dete misli da ima izbora naravno da ce ici linijom manjeg otpora. Meni je sin krenuo da koristi nošu kada je imao godinu i 10 meseci, i to upravo ovako kako sam napisala. Period adaptacije je trajao, pa bogami i mesec dana, ali isplatilo se.


Joj Jeco.. a sva bi mi kuca bila popiskena i pokakana user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:41:05   
Jeca*
Pa to se podrazumeva i ocekuje. Mi smo podigli tepihe a one koje nismo mogli smo na kraju svega odneli na ciscenje. I onda je noša dobila pocasno mesto u toaletu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 12:45:55   
Shishica
Auu proces user posted image mada i jeste dobar...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 13:55:47   
LillyT
Mora li to tako? Mame (odnosno bake) bi još i trčale i brisale, a dadilje.. ne znam baš da će neka dadilja mesec dana (pa i više) da pomaže u odvikavanju deteta od pelena. Jedino da uzmem godišnji, ali ne bacaju mi se dani za to. Dajte neki lakši način.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 13:59:08   
Jeca*
mi smo tad povukli Luku iz vrtica (iz nekih drugih razloga) i devojka koja ga je cuvala je sve to radila i bila je super i radovala se kao i mi svaki put kad uspe. Nista bez nase Dacice user posted image  pa mora tako...nemas izbora. JEdino da cekas da poraste i kaze mama ja ne mogu vise pelene user posted image  salim se. Mada...mnogi roditelji koriste dok su na moru pa 10 dana bez pelene nije zanemarljivo

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 14:00:25   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Nista bez nase Dacice user posted image  


user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 14:01:49   
Anoniman
Pa mi se vežbamo na nošu... Svako jutro ja ga stavim na nošu, ako nešto uradi, onda svi tapšemo i vičemo "bravo, veliki dečko!!!" user posted image user posted image user posted image Pa i Miša tapše i raduje se i pokazuje prstićem šta je uradio, a kad ništa ne uradi, a ustane i gleda u nošu kažemo "nema, ništa nisi uradio", a on uzme pa vrti glavicom kao ne-ne, nema user posted image Redovno ga vraćam u pelenu posle noše, a desilo se da mi najavi da mu se kaki tako što me za ruku odvede u WC po nošu user posted image Ako ne skonta na vreme, onda dođe do mene i ustima oponaša zvuk kao da prdi tj. da mi kaže "Ukakao sam se mamice" user posted image E kad će skroz izaći iz pelene videćemo

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 14:10:20   
pepeljuga
I mi moramo poceti ozbiljnije da se bavimo ovom temom. Kupili smo mirisljavu nosu user posted image a i dobili smo jednu sa igrackom i onim ruckama (ta je bas slatka) i za tu drugu je bio vise zainteresovan da malo sedi.
I ja sam cula za tu foru za odvikavanje na moru, valjda je lakse posto su na moru svi ionako razgaceni user posted image
Iskreno, grozno mi je kad vidim veliko dete sa pelenama. Mala od moje sestre od strica ima 24 meseca, devojcica prava, a pelene i duda, bas mi je to bzvz user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 14:13:15   
Jeca*
Iskreno, ja se ježim dude i inače, ali to mi kao i prihvatljivo dok dete deluje bebeće, kad je već onako veliko, sa dudom, pa izvadi dudu da nešto kaže, ja se naježim (ali to je moj stav, ne ubijte me user posted image ). Što se tiče pelena, tu sam malo liberalnija, ali isto mi nije lepo kad vidim jako veliko dete sa pelenom...iskreno, ne mogu da zamislim da Luka sad ima pelenu, meni je to i mucenje deteta user posted image  ali opet, razumem da nisu sva deca ista i da teze prihvataju promene

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here