|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 16:40:35   
liliana
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moja malena kad ustane puuna joj je pelena, pa neznam bas da ne piske dok spavaju user posted image

Isto i mojoj bebi. Prvi put čujem da ne piške noču. Pa, kak onda može biti puna pelena, a vrlo često je i upiškena "do za vrat"?!?


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 16:53:23   
goda
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moja malena kad ustane puuna joj je pelena, pa neznam bas da ne piske dok spavaju user posted image

Sve u svemu blago vama..mi se nose jos uvek bojimouser posted image user posted image user posted image uopste neznam sta da radim??

I ja sam tako mislila ali bar kod nas nije tako. Dok spava nekada se desi da jednostavno progleda i podigne se da bi za  sekundi opet legla i ono lenjo gleda nit je budna nit spava,tada se upišala 100 % i tada jednostavnonastavi da spava. To je kodmene provereno tako je je vec izvesno vreme samo posle 12 h uveče pa do jutra u opampersu a ostalo je sve u gacicama i stramplama pa odmah vidim kad se upiša,bolje reći vidimkad piša.
Moraš da joj daš da se igra sa nošom ubacuj joj predmete da se igra i kada se malo oslobodi nosi je u kupatilo kada ti ideš i nek ona sedi na svojoj noši dok si tina šolji. Danas smo se mučili ovako,nikako da se upiškia odnesem je u kupatilo i sjednem ja na šolju,odmah se upiškila. U krajnjem slučaju kupi drugu nošu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 16:53:54   
*Alexx*
Ja sam odlucila da batalim ovu nosu koju imamo, da mu kupim neku svemirsku, pa ce valjda hteti da sedi na njoj bar 5 min user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 16:54:35   
minavb
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moja malena kad ustane puuna joj je pelena, pa neznam bas da ne piske dok spavaju user posted image

Sve u svemu blago vama..mi se nose jos uvek bojimouser posted image user posted image user posted image uopste neznam sta da radim??

I Vanji je puna pelena ujutru a kad probam da ga stavim na nosu, ustaje istog trenutka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 16:56:37   
*Alexx*
Iskreno, ja ga ne bih ni stavljala na nosu sve dok sam ne ume da kaze kad je kakio. Medjutim, on jos ne prica, a svi mi kazu da je bolje ako mu skinem pelenu do vrtica jer, navodno, vaspitacice vise "vole" decu kojoj ne moraju da menjaju pelenu (debilno, znam, ali eto, prenosim sta pricaju).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 16:58:25   
Verus
mi ovo radimo svako jutro, pa od kada je napunila nekih 10 meseci, posto i dalje kaki 2-3 nekad i 4 puta na dan, tesko mi je da je nahvatam popodne...u jaslicama hoce da ih stavljaju i uce kad i roditelji pocnu, ali cekam da predje u stariju grupu od juna (1-2 godine uzrast), pa cu da im odnesem jednu nosu tamo pa nek je i oni stavljaju.  Sad polako otopljava, pa cu poceti da joj stavljam samo pamucne pelene kad je kuci, uz "trening" na nosu, kazu, kad dete oseti da je mokro brze nauci, videcemo.
IZVORNA PORUKA: bebablue

Mi smo kupili nosu, i ja cu S da stavljam da sedi na njoj i da se igra, mada juce je kakila u nosu, jer sam primetila da ujutru kada se probudi, cim joj promenim cistu pelenu i stavim je da sedi dok se ja sredim, ona kaki, tako da cu ujutru da je stavljam da kaki u nosu, pa polako, ima vremena.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 17:02:12   
liliana
ima li neko iskustva sa  tzv. "muzičkim nošama"?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 17:03:42   
Verus
Ne...ovde su sve bila dosta velike, nakicene sa kojekavim zivotinjama, a ja sam htela malu, najobicniju, pa mi je svekrva donela obicnu rozu nosu, made in serbiauser posted image   i tu koristi. Na spratu imamo onu vecu, u oblicu zabe i na njoj se nekad popiski, mada je uglavnom snesemo dole, upalimo joj Doru the Explorer i ona dok pogleda to 15 minuta kaki u nosuuser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 17:08:24   
liliana
Ja i ne znam da li imaju muzičke za ove  malce?user posted image
Još nismo počeli da koristimo nošu, ali sad planiram po malo da je stavim nekaa sedi


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
26.4.2011 17:20:12   
goda
Pa mozda ste me pograšno razumele,ja sam u glavnom pričala za dan. Kada spava sigurno se neće upiškiti bar moje detea čim otvori oči upišala se odmah 3 sekunde nakon buđenja.
Pošto se noću takođe budi,bar 5 puta do jutra nek se upiški svaki drugi put bice puna pelena.
Ni ja ovo nisam znala,ali kada sam saznala i počela da pratim verujte nakon svakog sna (nije važno da li je jutro,dan noć),čim počne da se budi ja je stavim na nošu i upiški se,to mi znatno olakšava postupak.
Možda nije pravilo za svu decu a ako uspeteda upratite videcete koliko ce vam biti jednostavnije i lakše.
Važno je istog momenta brzo staviti na nošu pre nego se razbudi.Poželjno je da je dete spavalo u gaćama jer dok se vi ispetljate sa pampersom ona ce se upiškiti. Ako se razbudi ne uradite dovoljno brzo,takođe ce se upiškiti pre nego uspete je staviti na nošu. Ako plače,neka plakaće nekoliko puta posle neće.pređe u naviku da neposredno nakon buđenja sedi na noši (kod mene obično ispred balkonskih vrata i lupka rukicama u staklo još pospana).
Pokušajte možda uspe. Srećno i meni i vama.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.5.2011 9:34:43   
meyo
vjerujte mi dokle god dijete samo nije spremno da se odrekne pelena i
ovlada tj. bude imalo mogucnost kontrolisanja nagona dzaba sve a to se prema svim pravilima ne moze desiti prije 18 mjeseci... ja sam pokusavala sve i svasta sa godinu piskenje ujutro popodne kakanje u tutu al sve je to "hvatanje" a ne njegova svjesna zelja da trazi tutu ili solju i sad nakon sto ima dvije i po godine muku mucim da ga naviknem da kaki .. piski na solju ali da kaki nece trpi stiska se danima i onda kad mu stavim pelenicu preko noci u nju kaki? to mi ej sad trenutno najveci problem jer ga je jednom prilikom zabolelo dok je kakio i od tad nema sanse
a to za vrtic imamo masu djece kaoja su odviknuta od pelena pa su vaspitacice na muku jer se popiske i ukake u gacice pa im onda teze znam da su kod nas u grupi pojedinim roditeljima trazili da im stavljaju pelene...
na kraju sve je to individualno djevojcice su u principu zrelije i brze prihvataju to od djecaka moja mala rodica je od dvije godine skinula pelene i kako su joj taj dan skinuli i reki nema vise nikad se nije popiskila nit ukakila u gace niti u kevet .. srecna mama :) al sta da se radi
ako neko ima savjet kako da ga privolim da kaki na solju bila bih do neba zahvalna jer kod nas nema govora o tuti .. ona ne smije bit ni u vidokrugu a kamo li da sjedne na nju

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.5.2011 9:43:39   
Lu
Meyo, ja sam jedna od mama koja je pustila dijete da se samo odvikneuser posted image
Nije koristio tutu, samo na šolju, uglavnom gledajući nas, mamu i tatu.
E sad tvoje dijete je imalo malo tvrđu stolicu i to ga je zaboljelo pa se plašiuser posted image
Ja sam recimo pričala priču o putovanju kake, kako bućne u vodu pa on onda pusti vodu, koja nosi kaku u veliki kanal u kome se skupljaju sve bakterije i one sa naših rukica kad operemo i tako voda odnese sve daleko od nasuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.5.2011 9:45:30   
Olga75
mislim da se deca uplase kad ustanu sa nose i vide kaku u njoj , kazu da je to kod devojcica povezano sa strahom od odvajanja user posted image
mislim da je leto pravo vreme za privikavanje na nosu i skidanje pelena

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.5.2011 9:54:07   
Anck Su Nmaun
Moramo da se pohvalimo da se vise ne plasimo nose user posted image user posted image user posted image sad se igra sa njom, u pocetku je samo vrtela onaj krugic to ima napred, a sad po malo i sedne na nju, al ne dugo....al polako, vazno da smo savladali stah od nose user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.5.2011 12:06:20   
anajid
Ja Andriju stavim ujutro obavezno,pustim mu "Medo brundo",on gleda i sedi.Skoro svaki put piski,a nekad i ne.Jos nije kakio.Inace je ziv jako i nema mira da sedi,nije da se boji.Neka se pomalo navikava.Ja mu pokazem da vidi kako je piskio,a on uvek kaze "kaka".Primetila sam da je poceo da se sakriva kad kaki,pa mislim da mozda i zato nece da kaki u nosu.Ali i ne forsiram nista.Ne oznajem jos nikog od 18 god. da nosi pelene.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.5.2011 9:22:21   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Prvi put smo pikili i kakali u nosi jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej mama je jaako srecna 


Inace kaki svaki dan u isto vreme, jutros cim je ustala stavio je tajo na nosu i sve smo lepo obaviliiii   user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.5.2011 9:26:07   
red sonia
ja stavim sofiju u proseku 3 puta na dan na nosu...ujutru cim ustane,popodne posle spavanja i predvece pre kupanja...u vecini slucajeva piski,a vec jedno2 meseca iskljucivo kaki u nosu...upalim TV,dam joj neku igracku u ruku i ona sedi mirno,kad pocne da se buni,onda je skinem sa nose...
p.s. imamo onu najobicniju nosu


anck,bravo za taricuuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio red sonia -- 3.5.2011 9:29:47 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.5.2011 13:54:08   
Shishica
Mi imamo dve nose iste..jednu od jedne i drugu od druge babe..iste samo dr. boje i jedna je kod mojih.. ali ona se na tome zulji... ne znam da li da kupim ima neka kao fotelja sa poklopcem kao na solji, ali nekako mali otvor... a ima i drugih..da vidim neku sa sirim tim obodom... ovako nece ni minut da sedi..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 10:09:40   
Shishica
E evo najpametniji tekst koji sam procitala o ovoj temi:

KLIK

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 10:41:42   
*Alexx*
Gde ima u Beogradu da se kupi ovo (prenosna noša):
user posted image

< Poruku je uredio *Alexx* -- 6.5.2011 10:42:01 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:31:15   
Shishica
Nisam nikad to videla... bas dobro..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:32:54   
jelenadunja
Ja sam htela da pocnem sa nosom,ali mi mm i sveki kazu da je jos rano? user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:36:22   
Olga75
JD , deca pre dve godine nisu " zrela " za nosu ali ako ti mislis da treba pocni da je stavljas

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:40:12   
lanajelena
Moje dete vristi na nosi,deca su spremna za nosu onog momenta kad znaju da pokazu ili kazu da im se piski /kaki

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.5.2011 11:42:56   
anajid

IZVORNA PORUKA: red sonia

ja stavim sofiju u proseku 3 puta na dan na nosu...ujutru cim ustane,popodne posle spavanja i predvece pre kupanja...u vecini slucajeva piski,a vec jedno2 meseca iskljucivo kaki u nosu...upalim TV,dam joj neku igracku u ruku i ona sedi mirno,kad pocne da se buni,onda je skinem sa nose...
p.s. imamo onu najobicniju nosu


anck,bravo za taricuuser posted image user posted image user posted image


Budi srecna sto hoce da sedi tako mirno.Andrija se ne smiruje,nema pojma da se zabavi tako sa nekom igrackom,jedina caka je ta sto ga stavim ispred lap topa,pustim Medo Brundo,e tad hoce da sedi i po sat vremena i obavezno piski(izuzecemo da meni glava bude kao televizor od te pesme).Elem,ja imam taj problem sto nisam uvek tu,mislim radim u smenama,pa ga onda ne mogu stavljati uvek u isto vreme.Polako,bitno da se ne boji i ne bezi od nose.

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here