|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:38:51   
Klarita
Pa, sta? jel' jestiv?
Jeste sigurno...e, pa sad i rastresit i ovakav i onakav...
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja ću sad da kažem a vi me kamenujte : meni u životu pirinač nije ispao lep i rastresit. Uvek bude kaša, kao pilav i sutlijaš user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:39:53   
Anoniman
Klarita, ali ja želim rastresit user posted image

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:43:11   
Klarita
Epa, cuti i klikci tamouser posted image nece te kamenujemo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:43:36   
indy_25
Bubo stavi vodu da prokljuca i u njoj sta zelis vegeta, ulje itd. kad prokljuca ubaci rizu i promijesaj i ostavi da se kuha na skroz laganoj vatri zavisi koja je riza nekad za 10 min neka za 20 min gotova. Kad vrijeme prodje uzmi viljusku pa je polako sa strana prodrmaj prodji kroz nju da se izmjesa fino pa opet poklopi nek ostane 5 minuta ali ne na vatri nego onako u serpi. Otvori opet viljuskom je malo rastresi i to je to.

Jos ovo sm zabotravila prije nego pravis pirinac operi dobro pa ostavi malo u vodi da ti stoji nekih 5 minuta. Moja mjera je jedna casa rize npr i jedna i po casa vode.

< Poruku je uredio indy_25 -- 24.5.2011 23:46:42 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:43:48   
Verus
Buba miro: stavis duplo vode od mere pirinca npr: ako stavis 1 solju pirinca na to sipas 2 solje vode, i kuvas dok sve ne ispari.  Isprobas par puta na kojoj temp vode da bude. I onda ostavis jos malo poklopljeno.  Jbg najlakse ja uzeti onaj kuvach na paru za pirinac, ali ni ovako nije lose. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:44:19   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Klarita

Mlakom peglom, ali preko novine...a, ne bese li tebi karameliZovana pegla?
IZVORNA PORUKA: choopa choops

L je ugazila negdje u zvaku i kad je ulazila u auto, razmazala po sicu user posted image malo sam ocistila rukom, ali moram i ja sa peglom da probam, citala sam da se tako dobro skida user posted image



Jes' jos malo user posted image Taj cijeli dan sam pustala (sircetnu)paru, smrdi i dalje, ali radi posao user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:44:42   
indy_25

IZVORNA PORUKA: ribizla

Kako skinuti zvaku sa tkanine ?



Staviti odjecu u zamrzivac i vrlo lako se skine user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:50:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Buba miro: stavis duplo vode od mere pirinca npr: ako stavis 1 solju pirinca na to sipas 2 solje vode, i kuvas dok sve ne ispari.  Isprobas par puta na kojoj temp vode da bude. I onda ostavis jos malo poklopljeno.  Jbg najlakse ja uzeti onaj kuvach na paru za pirinac, ali ni ovako nije lose. 


Pa ja ovako pravila i uvek ispadne kašast user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:52:46   
choopa choops
Ja bome stavim ofrlje vode i pirinca, ali tu bude dosta vise vode. Isto kao Iva stavljam ulje i so kao i za pastu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:53:54   
indy_25
Probaj manje vode da stavis i skroz na laganoj vatrici da se kuha. Ja ne stavljam toliko vode nikako. I tacno voda ispari na toliko minuta koliko i pise d treba. Cini mi se da pise na svakom pakovanju omjer vode i omjer rize i vrijeme kuhanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
24.5.2011 23:59:05   
indy_25
Klik Riza Evo ti Bbubo valjda ti pomogne nesto user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
25.5.2011 0:02:38   
madre
opaaa, indy, sad se pravis vazna sa urednim linkovimauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
25.5.2011 0:07:02   
indy_25

IZVORNA PORUKA: madre

opaaa, indy, sad se pravis vazna sa urednim linkovimauser posted image


lalalalala ja naucila user posted image user posted image user posted image napokon user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
25.5.2011 9:45:54   
Lu
Ja uvijek stavljam omjer vode i riže 1:3, ne stavljam ulje nikako ni u pastuuser posted image
Skaši se jedino ako stoji, riža se uvijek kuha da se još topla može iznijeti na stol.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
25.5.2011 9:59:37   
Olga75
ja prvo proprzim pirinac na malo ulja i tek onda ga zalijem vodom i kuvam , inace se napravi u kasu user posted image
i jos da kazem da je Ana stavila link za rastresit pirinac user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
25.5.2011 10:04:01   
Lu
A Olga to je drugo,i ja više pravim tako dinstani, na luku i ostalom povrćuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
25.5.2011 10:06:08   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR
i jos da kazem da je Ana stavila link za rastresit pirinac user posted image



Olga, niko mene ne sluša user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
28.5.2011 8:07:40   
vukosava
IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Buba miro: stavis duplo vode od mere pirinca npr: ako stavis 1 solju pirinca na to sipas 2 solje vode, i kuvas dok sve ne ispari.  Isprobas par puta na kojoj temp vode da bude. I onda ostavis jos malo poklopljeno.  Jbg najlakse ja uzeti onaj kuvach na paru za pirinac, ali ni ovako nije lose. 


Pa ja ovako pravila i uvek ispadne kašast user posted image



meni ne ispada kasast a znam da mojoj sestri ispada. ja imam malo drugaciji savet - kuvaj krace tek da omeksa malo i onda procedi jer je ta voda ona mlecna, dodaj vode pa opet iscedi. fora je da operes pirinac nakon kuvanja od te slatkaste mlecne vode

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
28.5.2011 19:24:42   
jance
opet ja u akciji...

mlada vojvodjanka hranu zlostavljala user posted image

kako przite girice ili papaline iliti kako se vec zovu te sitne ribice a da se ne raspadnu potpuno?

uvaljala sam ih u brasno i przila u dubokom ulju, al sam mozda ih stavila previse (ulja je naravno bilo vise) i opet su se totalno raspale, ni jedna cela nije ostala...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
18.7.2011 12:49:41   
Anoniman
Nikada nemojte da sipate sirće direktno iz flaše u jelo. Sipajte prvo u kašičicu, ili u čep, pa dodajte oprezno koliko treba, iz flaše jako lako izleti previše, dovoljno je da se ruka zatrese ili da recimo dete drekne dok sipate, i ode ručak u propastuser posted image
Griz knedle za supu napravite 15 minuta pre nego što ćete ih ubaciti u supu, i to malo ređe, jer griz nabubri i zgusne se. Lako je dodati jošuser posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
18.7.2011 12:52:00   
Lu
O hvataču boja...user posted image
Kad mi je nakon cijelonoćnog stajanja majice u ovom čudu (tako piše na uputstvu), uspjelo da nestane neželjene boje, zašto se ona vratila čim sam majicu isprala u čistoj vodiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
18.7.2011 12:55:18   
Anoniman
Zato što nisi koristila hvatač čiste vode user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
18.7.2011 12:55:55   
viking
Lu, šta ti je to? Kakav je to hvatač u kome majica stoji? Mi koristimo one u obliku papira, ali nisam sigurna da mislimo na isto...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
18.7.2011 12:59:17   
Lu
Pa isto kao te maramice Viking, samo što ovo može i za ručno pranje jer se radilo o jednoj majici (istrese se neki prah u vodu i smrdi smrdi Dr Bekham nešto tako ), gdje ću da uključim mašinu za jednu majicuuser posted image
Kažem vam sve spalo a kad sam isprala ono se ponovo sve vratilo, koji sam ja idiot da se meni to desi, savršenoj domaćiciuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
18.7.2011 13:00:47   
Anoniman
Savrsena domacice, jel normalno da para sisti iz expres lonca iako je temperatura ringle podesena na 1, tj. na minimum. Uvek mi je frka da ne explodira user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here