|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 23:40:46   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: pari

Znači u tim situacijama najbolje odmah otići kod dr, u sred noći?




Neka me isprave mame koje su imale iskustvo sa laringitisom,posebno dunja,ali mislim da nema potrebe ici nocu kod dr. Prvo taj kasalje grozno zvuci,glasne zice su oblozene...mnogo gore zvuci nego sto davi,i uglavnom je nocu izrazen i u kuci. Treba dete izvesti na vazduh.Koliko je meni poznato,detetu se odmah daje aerius,da se bas nadutost glasnih zica smanji,i inhalacije pomazu,najbolje sa pulmikortom,qli i sa fizioloskim ne mogu da skode,ako nemas pulmikort. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 0:04:07   
Sanjica26 RR
Pulmicort je za laringitis. Mi nismo nocu isli. Davali smo joj pulmicort, jer je imala dosta puta. Znali smo šta treba. 
Ali ako roditelji nemaju iskustvo sa laringitisom, treba odvesti dete kod dr posebno ako teško diše.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 0:24:23   
Milena18
Ja moram još jednom da se ogradim da me Pari ne bi pogrešno shvatila. Dakle, sve što sam pisala gore se odnosi na situacije u kojima dete primetno otežano diše usled bronhitisa i opstrukcija. Sa laringitisom nemam nikakvog iskustva. Eto, na primer, nisam znala ni da to može da bude razlog za hospitalizaciju. 




(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 7:34:09   
pari
Ja mislim da je ova dr preterala sa predlogom za hospitalizaciju, mislim da je htela da se ogradi od svega...

T je jako teško disala, imala sam utisak da uopšte ne može da dođe do vazduha. Nije uopšte toliko kašljala koliko je teško disala. Mučila se baš. Pitaću baš nekoliko doktora ovde šta misle da treba u tim situacijama uraditi iako verujem da su sve situacije različite.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 8:18:10   
dddaca
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Pulmicort je za laringitis. Mi nismo nocu isli. Davali smo joj pulmicort, jer je imala dosta puta. Znali smo šta treba. 
Ali ako roditelji nemaju iskustvo sa laringitisom, treba odvesti dete kod dr posebno ako teško diše.



Bas tako. Pulmicort lekari daju kad je laringitis u pitanju. Nekoj deci pomaze i obican fizioloski i pantenol. Nama je cesto pomagao i berodual kod kaslja, ali pitanje je da li je to bio laringitis ili neki drugi kasalj. Vremenom vidis sta joj pomaze. Mi je nismo nocu vodile kod lekara, ali ako nisi sigurna, ili otezano dise, mislim da je bolje otici.
Sta kaze ta prijateljica dr?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 8:50:25   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: pari

Ja mislim da je ova dr preterala sa predlogom za hospitalizaciju, mislim da je htela da se ogradi od svega...

T je jako teško disala, imala sam utisak da uopšte ne može da dođe do vazduha. Nije uopšte toliko kašljala koliko je teško disala. Mučila se baš. Pitaću baš nekoliko doktora ovde šta misle da treba u tim situacijama uraditi iako verujem da su sve situacije različite.



Da, da, takav je laringitis. A kasalj je kao pseci lavež. Evo ježim se od toga. Ja sam npr Sofi ubacivala u kupatilo. Prethodno sam pustila vrelu vodu, da udiše tu paru, pa onda napolje na hladan vazduh. To je dobro za laringitis. Svakako inhalaciju smo odmah ubacili. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 9:02:23   
pari
Da, mi smo isto to probali ali nismo uspeli toliko da zagrejemo kupatilo...a i verujem da je to lakše odraditi zimi...

Ja sam se jako uplašila gušenja da budem iskrena...to me uspaničilo skroz

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
6.8.2021 9:18:35   
Sanjica26 RR
pari, ako te neko razumea to sam ja. Naravno, da si se uspanicila posebno sto se prvi put susrecete sa time. Važno da je sad bolje 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 2:36:12   
Milena18
Mame, treba mi mišljenje vas koje imate iskustva sa laringitisom.
Dr nam je prepisala inhalacije berodualom i fiziološkim. Prvo je htela da nam da pulmikort, pa se onda iz nekog razloga predomislila. A znam da se laringitis ne leči berodualom, njega je M ranije često koristila kad je imala bronhitise i opstrukcije. Slušala mu je pluća i rekla da su čista. Uz to je on i pozitivan na kovid, pa ne možemo kod našeg dr, nego bismo morali da ga vodimo u kovid ambulantu. Pitanje je - mislite li da treba da ga vodim kod još nekog lekara? Nekako se plašim da ovo nije adekvatna terapija. Njemu je sad bolje od terapije koju je dobio u dispanzeru, ali se plašim da se ne pogorša stanje, a nije pokriven odgovarajućom terapijom. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 8:50:50   
IvanaSK RR
Milena, kad imate kontrolu? Ako vidis da mu nije bolje od te terapije ti ga vodi opet. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 9:35:48   
Ivanka 75
Milena, suv ili produktivan kasalj?


Iskreno, ja mislim da mu berodual nece skoditi. Probaj jednom dvaput, ako ima sekreta u plucima on ce ga razbiti. 


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 9:38:01   
Milena18
Ivančice, njemu je bilo bolje odmah posle injekcije. Evo sada je kao da ništa nije bilo. Ali bih ipak volela da znam koju terapiju da mu dam ako se to ponovi, da ne idemo noću kod lekara. Pitaću našeg pedijatra, imamo zakazano savetovalište za deset_ak dana. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 9:42:04   
Ivanka 75
Aha, nisam znala da je bila i inekcija. A nema i malo bronhitisa mozda? Pa je zato dr dala berodual. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 9:50:29   
Milena18
Pluću su mu čista, Ivanka, zato me i buni ta terapija. Mislim i ja da mu Berodual neće škoditi, ali ne znam hoće li mu pomoći... Nikakvo iskustvo nemam sa ovim, M nikad nije imala laringitis. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 10:13:17   
dddaca
Moja je uvek bolje reagovala na Berodual nego na Pulmicort, tako da cesto ukljucim odmah Berodual. Ali posto je bebica jos uvek mala, ja ipak ne bih nista na svoju ruku. Mozda da pozoves Halo bebu ili hitnu da se posavetujes.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 10:19:07   
Milena18
Slažem se, Daco, ni ja ne bih na svoju ruku davala, a posebno da menjam terapiju koju je lekar prepisao. Ali mi je čudno jer znam da za to obično daju Pulmikort, a i ona sama je to prvo htela, pa promenila mišljenje. Nadam se da smo sada ok, evo spava, lepo diše, ne kašlje. A za sledeći put, ako ga bude, ćemo pitati našeg lekara. 

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 18:59:53   
dunja RR
Milena meni oboje imaju često laringitis, doduše Sava više i nema, već ga e čini mi se i prerastao, a i nije imao kao beba, već negde od 3. godine, dok je M imala od rođenja već nekoliko puta.

Veruj mi svaki put je bila drugačija kombinacija zavisno od toga koji dr bude, ali najčešće se kreće prvo sa Pulmikortom, i to prvo jedan ceo, posle pola. Za Pulmikort kažu da je dobar za start ako je ozbiljniji laringitis, on je jači čini mi se od beroduala, kad je dete u najgoroj početnoj fazi, da smiri šok, a posle ide pola, a nekad i kombinacija sa berodualom, koji dilatira krvne sudove pluća, disajnih puteva.

Pošto laringtis uglavnom kreće noću, mi imamo uvek spreman pulmikort, za ne daj Bože, mada imamo preko puta zgrade i apoteku kojaradi celu noć. Damo pulmikort da se smiri početna faza, pa ujutru kod dr., to nam je sistem.



IZVORNA PORUKA: Milena18

Mame, treba mi mišljenje vas koje imate iskustva sa laringitisom.
Dr nam je prepisala inhalacije berodualom i fiziološkim. Prvo je htela da nam da pulmikort, pa se onda iz nekog razloga predomislila. A znam da se laringitis ne leči berodualom, njega je M ranije često koristila kad je imala bronhitise i opstrukcije. Slušala mu je pluća i rekla da su čista. Uz to je on i pozitivan na kovid, pa ne možemo kod našeg dr, nego bismo morali da ga vodimo u kovid ambulantu. Pitanje je - mislite li da treba da ga vodim kod još nekog lekara? Nekako se plašim da ovo nije adekvatna terapija. Njemu je sad bolje od terapije koju je dobio u dispanzeru, ali se plašim da se ne pogorša stanje, a nije pokriven odgovarajućom terapijom. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2022 19:04:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 21:36:56   
Sanjica26 RR
Mi smo za laringitis dobijali pulmicort. Berodual nikad nismo za laringitis. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 21:58:27   
Ivanka 75
Mozda je dr mislila da berodualom sacuva pluca od slivanja sekreta, mala je beba. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 22:26:00   
Milena18
Ivanka, ne znam ima li Berodual ikakvo preventivno dejstvo, mislim da se on ipak daje u akutnoj fazi bronhitisa. Bar je M tako koristila, možda i grešim. 
U svakom slučaju, mališa je bolje, malo mu se nosić čuje dok spava, ali tokom čitavog dana se zakašljao 5-6 puta možda i nije zvučalo onako kao sinoć. 
Svakako ću pitati našeg dr šta da kupimo za prvu pomoć, ako nam se opet desi. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
20.3.2022 23:01:58   
Ivanka 75
Konsultuj se sa nos nekim ipak. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
21.3.2022 6:18:13   
IvanaSK RR
Milena, mozes da kupus fitobalm i mazes mu ledja i grudi, a i ispod nosica da stavis. Ispiraj fizioloskim nosic. A ako vidis da ima slajma mozes i Fluimucil da mu dajes. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 372
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here