|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonoščad
10.5.2014 11:24:30   
leki m
Da vidim mogu li da dignem temu :) trudnoca mi je od pocetka bila rizicna,posto imam pregradu na materici,bilo je svasta i krvarenja i mucnina ,mrsavljenja..svega,..na 4d ultra zvuku doktor mi kaze ako izdrzim do 35te nedelje bice super i strogo mirovanje pod terapijom odredjenom naravno... kontrakcije lazne mi krecu oko 31e nedelje,zahvaljujuci doktoru koji mi je u frontu vodio trudnocu,ostajem u bolnici na litrima i litrima tokolize..taman se smire kontrakcije,oni mi iskljuce tokolizu ,kontrakcije se vrate,..neko drugi bi me posle par terapija pustio ,kad krene porodjaj krenuo je,medjutim moj doktor me je provlacio koliko god je moglo a to je bilo 4 nedelje..porodjaj krece u 34oj nedelji,cr..rodio se mali decak 2500 tezak 46 dugacak 7/8 ocena,smesten u inkubator na 50 posto kiseonika..doktor me uverava kako cemo za 7 dana izaci ,ja naravno ne verujem,krece agonija stres i sve ostalo..medjutim ta bica mala toliko su jaka da nismo ni svesni,njega posle dan i po iznose iz inkubatora sa kiseonikom stavljaju ga u obican cisto zbog adaptacije i treci dan po rodjenju moj junak je u krevetcu,nikakvih ostecenja na mozgu nije imao,mozdana leva komora malo je bila uvecana al to je bilo i u trudnoci i sa mesec dana njegovih na ultra zvuku komore se izjednacile..iz bolnice izasli 8mi dan..sa tri meseca stize vrsnjake u visini i kilazi 6kg i 60cm dugacak...e sad na pogled niko nikad ne bi rekao da je nedonosce,savsreno zdravo dete koje se samo smeje place kad je gladan i kad mu se spava,od drugog meseca spava celu noc,pogledom prati predmmete,ljude i do sad mu nista nisu racunali korigovano,dva puta smo isli u tirsevu kod fizijatra radimo samo vezbe za stopala i to je to,medjutim on ce za 6 dana 4ri meseca da napuni i kad ga odizem od pdloge jos mu malo glavica zaostaje i ako mu dok ga nosim ne drzim glavu,sake su nekad poluotvorene nekad zatvorene,ali palac nije u saci,stavlja ruke u usta,drzi zvecku kratko nekad prinese ustim i baci al drzi ako mu ja stavim u ruku,i ne odize glavu od podloge ali odize i ruke i noge u isto vreme,pravi balans,na stomaku kad je odize glavu ali na sakicama i par puta se prevrnuo,svi mi pricaju da je jos mali da sacekam jos malo ali ja ne bih da cekam...da li ima neko mozda slicna iskutsva,rekla mi je drugarica koja se isto ranije porodila da ako nije imao ostecenja na mozgu bice sve u redu ali ja brinem

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Nedonoščad
10.5.2014 17:13:07   
Olga75
Leki m , dobrodosla user posted image
ni M nisu korigovali taj mesec i jeste malo kasnila ali vrsnjake je vrlo brzo sustigla motoricki
bitno je sto nema ostecenja na mozgu a ako nisi sigurna da li se uredno razvija najbolje je da odete u razvojno savetovaliste


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Nedonoščad
10.5.2014 22:36:13   
leki m
hvala :) imamo 29og maja opet zakazano u tirsevoj,ako do tad bar nesto ne ispravi a oni tamo i dalje budu pricali kako je sve u redu i ako ja vidim da malcice kasni,otici cu u razvojno savetovaliste,mada danas na svadbi sam upoznala mamu cija beba ima 4.meseca i 12 dana,rodjeno u terminu, i kad se odize na stomaku,rukice su u pesnicama,pa sam se bar zbog jedne te stvari smirila ,mozda za neke stvari ja zurim i preterujem s tim sto se ta beba okrece sa ledja na stomak a moj sincic ne jos..izdrzacu nekako ove 3 nedelje pa cu videti na dalje,tacno je da verujem da ce do prve godine sve stici,zato sto zaista,da ne daj boze psihicki nije kako treba videlo bi se ,a on je beba ko i terminski rodjena deca,tri puta smo cisto kontrole radi radili uz cns/a i rekli su nam da vise nema potrebe i to me smiruje da je ne daj boze nesto videlo bi se tad... ali bih volela,ko i svaka mama da to stize na vreme ako treba i uz pomoc vezbi ..ipak mi je ovo prva bebica i ne bih da nesto mojom greskom zakasnimo...i jako verujem u mog malog heroja...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Nedonoščad
11.5.2014 11:38:29   
Olga75
Leki m , iskreno , kad slusamo ostale mame sigurne smo da imaju supermene a ne bebe
e sad , stimulacija nedonoscadi je bitna , vezbanje takodje
ali otvaranje pesnica , pruzanje rucice , okretanje je individualno
i ja bih te posavetovala , to stavljanje zvecke u ruku ne treba da se forsira dok ne otvori saku , znaci mazenje po nadlaktici da ali davati nesto u ruku ne
bar ne dok se ne posavetujete sa nekim strucnim
ma bice sve ok sigurna sam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Nedonoščad
11.5.2014 21:21:56   
leki m
to da ne smem da forsiram sam saznala od drugarice,jer meni nije imao ko da kaze...mada nije bas da sam mu gurala zvecku nego kad otvori sakicu tad stavim zvecku u ruku i on je uzme, jako stegne drzi neko kratko vreme i baci... jao ja se nadam sve da ce to odjednom doci sve na svoje,kao sto sam se za milion stvari koje nije radio brinula,pa samo jedno jutro on to uradi,tako se nadam i za ove stvari i ako od fizijatra necu izaci dok ga detaljno ne pregleda.... hvala ti puno na odgovorima,drago mi je i sto si mi rekla i za svoj slucaj i da je sve posle bilo u redu

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 4:04:21   
dijana1*
Leki i ja sam majka prevremeno rodjene bebe. Mozes da se vratis par stranica unazad i videces sta smo pisale. Sve smo imale ista pitanja, sve smo se brinule kao i ti, sve smo bile u strahu i iscekivanju.To je normalno! Bitno je da je beba sada dobro, da radite vezbice a hoce li se okrenuto sa 4 ili 5 meseci veruj mi da to sada nije bitno. Ja sada imam bebu od 5 meseci i bas citam sta tvoja be a koja je rodjena ranije radi. Po meni to je skroz ok. I Kosta cesto drzi skupljene sakice ali ih otvara i hvata igracke. Kada je na stomaku sakice mu cesto budu skupljene. Slazem se sa Olgom nemoj da ga forsiras i moj savet samo se naoruzaj strpljenjem. Dace Bog da sve bude dobro. To su nasi veliki heroji. I da moj sin puni 4 godine i hvala Bogu prav i zdrav decakuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 9:28:47   
leki m
dijana,procitala sam tvoju pricu i sva se najezila bas ste se napatili al jos mi je dodatno ulilo sigurnost da ce sve biti u redu kad si napisala da je sad sve ok i da je zdrav decak... doduse ja verujem da ce i sa mojim sinom biti sve u redu nema razloga da ne bude,samo sto sam se nekako uvek nadala da nece kasniti motoricki jer je mnogo lepo napredovao,sad mozda odjednom sve on krene da radi,mene najvise brine da fizijatar nije nesto prevideo jer nikakve vezbe nisam za njega dobila samo za stopala,jer kaze da je sve u redu ,to me brine najvise,zato kao sto sam i napisala ako ga sad 29og ne pregleda detaljnije ,vodicu ga negde privatno ili u razvojno savetovaliste,naravno ako do tad on ne ispravi neke stvari,jos me je i strah sto sam procitala da oni od 3 meseca pamte semu motorike pa se bojim ako nesto ne radi pravilno da posle ne bude teze da ispravimo vezbama,...drago mi je da si ti sve prebrodila i ja jedva to cekam,a ne ovako ni ne uzivam potpuno u mojoj sreci sa njim nego ga samo zagledam kao vanzemaljca

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 9:44:55   
Olga75
Leki , nemoj ga zagledati , on je tvoja savrsena beba
a to "kasnjenje "postoji i kod terminskih beba
jedino sto smo mi opterecene da li je sve u redu i to je mislim normalno , sav taj stres oko prevremenog porodjaja , beba u inkubatoru , hormoni , strah , briga ...
uzivaj u njemu jer vise nece biti tako mali
Ja sam radila vezbe sa zvercicom zbog tortikolisa i abdukcije kukova , niko nije mogao da gleda , derali su se na mene da je mucim , pokojni svekar je izlazio napolje da ne gleda "kako joj zavrcem vratom
i sve prodje
eno je sad u vrticu , pocela je da uci sloba , broji , peva u horu
ma sve dodje na svoje
ali na kontrole sam isla obavezno i svaki cas zivkala pedijatricu da pitam i da kukam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 11:02:45   
leki m
ja neke majke kad pitam kad je tvoja beba ,ne znam,uhvatila igracku,ili podigla glavu od podloge i sl,sve me gledaju bledo kao jer moguce da ti to pratis ,sto sam opterecena i sl...trudim se da sto vise iskuliram samo je ocigledno jace od mene :) njemu su na uz kukova posle mesec dana rekli da mu skinemo povoj,toliko su mu dobro srasli bili,medjutim ja sam mu nosila do 3eg meseca,bio mi je nekako cvrsci :) drage moje zao mi je ako sam vas udavila al ne znam ko bi me bolje razumeo :*

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 11:34:06   
Ana RR
Draga leki m, na Ringeraji imamo odličnu temu u kojoj se možete posavetovati sa fizioterapeutom, klik OVDE za temu.

Pitajte bukvalno sve što vas zanima, Snežana je izuzetan stručnjak u svom poslu i dobićete odgovor na svako pitanje.

Lep pozdrav,
Ana

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 12:06:32   
leki m
hvala puno na upucivanje na ovaj sajt :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 15:33:06   
dijana1*
Zao mi je sto cu ovo reci ali nazalost niko i ne moze da razume ko nije prosao. Mene su toliko osudjivali da to nije bilo normalno
Cak su me neki i izbegavali. Isto sam zapitkivala, plasila se, zagledala ...
Jedna drugarica me je toliko bockala i provocirala zasto sam ja "opterecena" svojom bebom da sam joj u besu rekla e treba da rodis bebu u 32-oj nedelji pa ces videti. Nazalost rodila je u 32-oj ( da napomenem da nije ila trudna kada sam to izjavila) ali hvala Bogu beba je sada dobro. Znam da je ruzno sto sam to rekla i kajem se ali bes u tom momentu me je pojeouser posted image jbt ispalo je kao da sam je ureklauser posted image
Samo se trudi da budes sto vise opustena i da uzivas u svojoj bebiciuser posted image
Pridruzi nam se i na ostalim temamauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 16:20:50   
leki m
i ja u besu svasta kazem ljudima,pa mi posle bude zao,jer znam da ne mogu da me razumeju,mada imam drugaricu koja se isto ranije porodila,medjutim ona se uopste nije opterecivala bukvalno su joj rekli cim je sa mozgom,srcem i tim bitnim organima sve u redu,bice i beba u redu a motoricki ako kasni,stici ce drugu decu do godinu,najduze do 3 godine...i zaista je tako bilo nije se opterecivala mala i ako je kasnila nije se primecivalo prohodala pred prvi rodjendan i posle sve najnormalnije

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Nedonoščad
12.5.2014 16:28:47   
Olga75
Leki , ima tvoja drugarica pravo , opterecivanje nije dobro
a kasnjenje ce se savladati
bitno je da nema mozdanih ostecenja , srcanih mana ili tako necega
ma za manje od godinu dana ces nam ostavljati post kako bebac hoda user posted image
i pridruzi nam se i na drugim temama user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Nedonoščad
10.7.2014 13:48:13   
leki m
samo da javim,od mog poslednjeg javljanja do sad ,moj bebac se promenio 100% o kasnjenju vise ne razmisljam jer kao da je preko noci poceo da radi sve sto me je brinulo...od hvatanja igracaka ,do prevrtanja, lencarenja na stomaku sa podignutom glavom i opruzenim sakama,ma sve sve je poceo da radi...sticajem okolnosti danas smo bili u sokobanjskoj kod danijele vukicevic za koga kazu da je jedna od nasih najboljih fizijatra i apsolutno me je uverila da je s bebom sve u redu,kad sam je pitala za sedenje,posto se moj sin ne odize iz lezeceg u polusedeci ,a sad ima skoro 6 meseci samo me je pogledala i rekla da samo u srbiji bebe moraju da sednu sa 6 i hodaju sa 9,da ce uraditi sve sam kad mu dodje vreme i da mi je jedina vezba za njega da mu budem zanimljiva i nista vise...takodje je rekla da se vidi po detetu kada nesto nije u redu patoloski ,to nikom ne moze da promakne,ako ponavljaju neke tikove i ako su nezainteresovani za okolinu.. tako da drage majke nedonoscadi samo budite uz svoje dete ljubite ga,grlite ,podsticite i mora biti sve u redu,ja mislim da od rodjenja njegovog tek sad zaista uzivam s njim bez bilo kakve brige... pozdrav za sve user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Nedonoščad
10.7.2014 13:56:56   
Olga75
ma bravo user posted image
sad uzivajte u novim stvarima
i kao sto rekoh pridruzi nam se i na ostalim temama user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 9:33:34   
Modessty
Da se tetka malo pohvali! Naša Noa izašla u novom kalendaru za 2015.godinu organizacije BabyFist - svetska organizacija za prevremeno rodjene bebe
Ko želi može da vidi ovaj divan kalendar i pročita zaista inspirativne priče malih heroja iz celog sveta! 2015 BabyFirst Calendar

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 9:44:38   
Trcosava
Jbt ne verujem! Ušla sam na kalendar i od svih beba ja kliknem na Nou! Ako je to ona sa belom kapicom i prstom u ustima!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 9:52:21   
vonavoj
user posted image user posted image tetka,i treba da budes ponosna!
Mnogo je slatka!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 9:54:31   
mali_mis
Mod ona je predivna user posted image
user posted image za Nou

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 9:56:00   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Jbt ne verujem! Ušla sam na kalendar i od svih beba ja kliknem na Nou! Ako je to ona sa belom kapicom i prstom u ustima!


da to je NOa user posted image

hvala cure! Rođena je na moj dan - 9. februara! user posted image Ali sam tužna jer je još nisam videla uživo user posted image Bila trudna, pa Nikola mali... Nadam se da ću je u decembru konačno videti! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 10:02:34   
wivern
Mod divno, kakav mali-veliki borac user posted image user posted image user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 10:12:56   
Anoniman
Modddd divna jeuser posted image user posted image user posted image

Gde zivi, pa je jos uvek nisi videla?

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 11:28:30   
choopa choops
Divni svi, a ona je slatkica prava! user posted image Čestitam malom borcu user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Nedonoščad
4.11.2014 13:57:12   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Modddd divna jeuser posted image user posted image user posted image

Gde zivi, pa je jos uvek nisi videla?


U Bg. Kao da smo u drugoj državi! user posted image
Niti oni mogu da putuju sa njom, niti ja da odem

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here