|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 10:05:15   
Anck Su Nmaun
Jeste malo problem jer nemozes osloniti ruku kad si u sedecem polozaju ali probas torbu ili nesto ili neki maleni jastucic stavis u torbu!
Ja moju bebu vec od druge nedelje dojim sedeci ali naravno podmetnem jastucice uvek, imam ih u raznim velicinama pa mogu i jedan spakovati za poneti user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 12:08:38   
Modessty
Prošle godine sretnem prijateljicu sa društvom u kafiću. Kafić u najprometnije m delu grada, tj, kafe do kafea. Sa tom prijateljicom sedi ženska sa bebom u naručju i doji je bez ikakvih problema i stida. Skoro se ništa nije ni videlo. Ja tad bila trudna i gledam je i pitam se kako može?! Pomislila sam kako ja neću nikadamoći da dojim dete na javnom mestu.
!. maja ove godine bili smo u tvrdjavi u šetnji sa drugarima. Danilo se unervozio. Ne plače nego se dernja ko da ga neko dere tu nasred parka. Slobodnih klupa nigde ni za lek. On neće ni čaj ni vodu. Ja lepo ugledam da je hladovina ispred Sinagoge (sada je to galerija), sednem na kamen, naslonim se na stub i lepo podojim dete. user posted image On miran i srećan, a ja i mm zadovoljni što ćemo popiti kafu sa prijateljima user posted image user posted image user posted image A trčanje kući nije dolazilo u obzir! Pa on poludeo i za ta dva minuta što smo tražili mesto!
Onda sam se setila žene iz kafića i shvatila - za moje dete me nije blam da bilo šta uradim!!!!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:12:04   
Markovicka
Ne volim to, uvek moze da se spakuje flasica sa mlekom, a i uostalom valjda nahranis dete pre nego sto podjes negde.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:19:03   
LillyT
Ne znam sta bih rekla na ovu temu jer nisam ni za ni protiv. Ja bih radije mlekce u flasicu, pa u torbicu. Nisu problem samo sise u javnosti, nego neki mir koji volim da imamo tokom sisanja. Gledam ja i TV, pricam sa nekim tokom hranjenja, ali ja volim da bebica lezi jer se tako najbolje nasisa. Naravno, ponekada i sedim, ali volim da je komotno i meni i njoj. Uostalom, kako se to zimi resava, ne bih bas izbacivala svoja pluca na ladnocu....hm, naucicu dete na flasu od najranijih dana user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:21:31   
nala
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Ne volim to, uvek moze da se spakuje flasica sa mlekom, a i uostalom valjda nahranis dete pre nego sto podjes negde.

Zavisi gde podjes i na koliko. Ne znam da li ti dojis dete i da li mislis na svoje mleko u flasici ili ne. Moje dete nisam nicim dohranjivala, a nije mi padalo na pamet da se izmlazam pred polazak. I onako moja princeza nije ni vodu htela da pije iz flasice. Sva su deca razlicita, a i iskustva i misljenja mamica.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:22:51   
nala
IZVORNA PORUKA: LillyT

....hm, naucicu dete na flasu od najranijih dana user posted image


Sta ako je odbija kao moje dete?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:22:51   
Nena81
IZVORNA PORUKA: nala

Sada ima vec 5,5 godina od tada ali se secam svakog mesta na kome sam dete dojila. Bio je to javni prevoz, Skadarlija, Tas, Pionirski park, Knez Mihajlova, butici, prodavnice obuce, centar Sava, restorani, kafici, cak i moj fakultet, a da, i ispred fakulteta mm kad sam isla njemu da prijavljujem ispit. Princeza je imala 48 dana kad sam izlazila na poslednji ispit. I sta cu, podojim dete, dam je mm i mojoj sestri, a ja na pismeni ispit. Izdrzala je nekako ta dva sata. Nisam bas da svi gledaju u moje grudi, stavim ja pelenicu preko, ali svi vide sta radim. Neki su se zgrazavali, a neki odobravali. Bas me briga, bitno da mi je dete uvek bilo namireno. user posted image user posted image user posted image


E nala covece pa ti celi BG overila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ako ako i treba svaka cast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:24:55   
nala
IZVORNA PORUKA: Nena81


E nala covece pa ti celi BG overila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ako ako i treba svaka cast user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Pa da sam cekala da se najede, pa naspava, ne bih beli dan videla. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:28:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: nala

IZVORNA PORUKA: LillyT

....hm, naucicu dete na flasu od najranijih dana user posted image


Sta ako je odbija kao moje dete?


Ne znam zasto si shvatila ovo kao kritiku, ja sam samo iznela svoje misljenje jer moja beba hoce da sisa i na flasicu. Neka doji ko zeli, ja sigurno necu nikoga kritikovati, samo sam pitala kako se to resava po hladnoci? Npr. stiglo nam je sada leto, 16 stepeni, kako dojiti u javnosti?!?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:32:03   
nala
Nisam dozivela kao kritiku. Nije valjda tako zvucalo? user posted image Nego, prosto sam pitala sta ako... jer ja nisam imala izbora. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:33:16   
LillyT
Oki, mana foruma da se ne kontamo uvek user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:42:35   
micketta
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja bih radije mlekce u flasicu, pa u torbicu.


al'', kako, bre, lillyt, kad je napolju npr. 30 i kusur stepeni?? mene bude strah da se to mleko ne pokvari. ja joj zato nosam formulu. sunem prah u flasicu a vodu u termos pa muckam kad zagusti.

< Poruku je uredio micketta -- 25.6.2010 13:43:01 >


_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:54:25   
LillyT
Termos torba. U krajnjem slucaju, uci cu u auto i to je to. Mirnije mi je u kolima, nego napolju. A kako kada je 15-16 stepeni? To niko da mi odgovori.

Ne koristim dohranu i nemam pojma kako funkcionise, znam da mleko ne treba da stoji van frizidera. Zato i kazem, termos torba


< Poruku je uredio LillyT -- 25.6.2010 13:55:40 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 13:57:15   
micketta
gde ima da se kupi ta termos torba?
je l' bolje to ili frizider torba pa da sednem u kafic i trazim solju vrele vode?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dojenje na javnom mestu
25.6.2010 14:32:42   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: nala

IZVORNA PORUKA: Markovicka

Ne volim to, uvek moze da se spakuje flasica sa mlekom, a i uostalom valjda nahranis dete pre nego sto podjes negde.

Zavisi gde podjes i na koliko. Ne znam da li ti dojis dete i da li mislis na svoje mleko u flasici ili ne. Moje dete nisam nicim dohranjivala, a nije mi padalo na pamet da se izmlazam pred polazak. I onako moja princeza nije ni vodu htela da pije iz flasice. Sva su deca razlicita, a i iskustva i misljenja mamica.

Naravno deca su razlicita i iskustva, ja rekoh ne volim to da radim, ali nikog ne kritikujem. Ja isto dojim ali se i izmlazam zbog kasica sa mojim mlekom tako da uvek u frizideru imam flasicu ili dve. Za mene je to, kao sto neko rece gore intiman cin i volim da sam opustena i na svom terenuuser posted image

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dojenje na javnom mestu
27.10.2010 19:13:53   
Verus
E dojila sam IKEI prosli vikenduser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 15:42:30   
choopa choops
Mi dojimo u javnosti i nemam nikakav problem sto se toga tice. Prekrijem ga pelenom i sve pet. Jedino ne dojim bas ispred muskih prijatelja, tate, svekra i sl. Ali da zatreba, ja bih i to. Neki dan sam ponjela flasicu izdojenog...i nekako me bilo strah da mu to dam, pa sam je na kraju prosula user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 16:41:06   
minnica
Ja sam pre neki dan dojila u frizerskom salonu. Išla sam na farbanje, šišanje i feniranje, pa je potrajalo, a bebica ogladnela. Mene nije bilo sramota, a ljudi tamo su bili user posted image .

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 16:47:09   
Verus
Nema potrebe da se bojis.  Izmuzeno mleko moze da stoji na sobnoj temperaturi do 3 sata.  Ima previse antitela u sebi i antibiotskog dejstva da bi se lako pokvarilo.  Ja cesto muzem i onda ako odemo negde dam joj.  Npr. juce sam muzla u 17h jer joj je bilo vreme da sisa, a ona odspavala puno duze (a ja nisam htela da cekam jer sam pre toga muzla u podne, bilo je previse sati bez praznjenja).  Pa je to onda popila oko 19:30.  Nikada se nista nije desilo.

O da, ni ja ne bih dojila pred muskima (naravno gola), ali dojila sam u istoj sobi sa svekrom, pokrivena naravno.  Pitala sam ga pre toga da li mu to smeta.  Tu su bili on, moja mama, mm i moja drugarica.
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Mi dojimo u javnosti i nemam nikakav problem sto se toga tice. Prekrijem ga pelenom i sve pet. Jedino ne dojim bas ispred muskih prijatelja, tate, svekra i sl. Ali da zatreba, ja bih i to. Neki dan sam ponjela flasicu izdojenog...i nekako me bilo strah da mu to dam, pa sam je na kraju prosula user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 16:52:28   
bebablue
meni bi takodje odgovaralo da dojim u javnosti, jer bih tada mogla duze da budem odsutna od kuce, ali problem je u tome sto mislim da bez obzira sto sisamo vec 3.5 meseca, ja bi se nesto sludila, smotala i ne bi znala kako da se namestim, kako da prekrijem  gruduser posted image na kojoj sisa, a druga stvar je sto razmisljam gde da je podojim kad krenem u grad npr, jedino u kolima (kada smo kolima), ali kada nismo kolima, gde po ovom vremenu?


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 16:55:38   
Verus
Ja u kolima,a tu se ne pokrijem bas me briga, mislim ne vidi se bas nesto puno kada je beba vec na sisi...Da, zeznuto je po ovom vremenu...jedino negde u kaficu, u cosku...poneses neku najvecu krpu koju imas ili cebence tanko i super.

A sto se tice straha o smotanosti, ne brini, naci ce bebac sto mu trebauser posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 29.10.2010 16:56:04 >

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 17:39:22   
Anoniman
Ah... to u kolima... sve je cool kada na semaforu ne stane autobus pored, i onda ona sva masa kroz prozor gleda direkt u vas. user posted image user posted image user posted image
Ja sam pre koji dan dojila u gradskoj kafani na Spensu. Nisam baš u bašti gde sam sedela sa sveki, nego sam pitala kelnericu gde je najbolje da sednem, kaže, iza u restoran. Prošlo je milion ljudi pored mene, ali sam ja to toliko zgodno izvela, ništa se nije videlo, pouzdano znam jer sam sedela naspram ogledala.
Dojila bih i na klupi u centru ali je ziiima. Uvek se može ući u neki manje posećen kafić u gradu, i sesti u ćošak... tako da se ne opterećujem, i ne prekrivam se pelenom.
Ako će neko da vidi moje grudi pored toga što mu je u mozgu info da beba sisa - neka gleda. Da bog da mu to bile najbolje sise koje će u životu videti, a uopšte nisu reprezntativan primerak više...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 17:45:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja u kolima,a tu se ne pokrijem bas me briga, mislim ne vidi se bas nesto puno kada je beba vec na sisi...

Ne u vožnji valjda?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 17:46:35   
Anoniman
Lu, znaš da Verus nije neozbiljna! 100% sam uverena da ne u vožnji. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dojenje na javnom mestu
29.10.2010 17:54:21   
Verus
user posted image  al ste me nasmejale.  Vidis kako me Tashke poznaje, samo na parkingu.  Doduse, sednem na zadnje sediste, a stakla su malo zatamnjena, tako da nije bas da su mi grudi na displejuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here