|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hlamidija
5.4.2010 16:05:47   
cipiripi
a ako je to elementarno telo vezano za infekciju jel pisu pored toga neke ref vrednosti ili ne?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Hlamidija
5.4.2010 16:11:34   
Sanjica26 RR
Cipi nista ne pise.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Hlamidija
5.4.2010 16:12:52   
cipiripi
onda ja mislim da sam u pravu user posted image user posted image
jel si videla onaj clanak...procitaj...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Hlamidija
5.4.2010 16:21:47   
Sanjica26 RR
Evo citamuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Hlamidija
5.4.2010 23:51:23   
serendipity
Sanjice, zaista ne znam kako da ti pomognem.
Svaki put kada sma dobijala rezultate, bilo je negativno... nista vise...
Cula sam da postoje slucajevi (cak i upoznala jedanuser posted image ) da zena dodje u kontakt sa hlamidijom, ali se ne zarazi... mozda je to jedan od tih sluajeva.. mozda se tako manifestuje...
U svakom slucaju, koliko sam upoznata postoji pouzdanija metoda od briseva.... mislim da se zove PCR... i ti rezultati su nepogresivi... mozda ce ti doktorica to predloziti.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Hlamidija
5.4.2010 23:57:20   
Sanjica26 RR
Nista mi nisu objasnili u laboratoriji,a jos sam i slala SMS na 21dan,ali oni su mi rekli"u takvom slucaju moraju mi reci tamo gde sam radila".Kakav li je to moj slucaj?Negativan rezultat,a 1regularno telo.Zbunjena sam

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Hlamidija
5.4.2010 23:58:54   
cipiripi
sutra je prvi radni dan pa idi u lab... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Hlamidija
6.4.2010 0:01:49   
Sanjica26 RR
Obavezno idem.Moraju da mi otklone ovu misteriju

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Hlamidija
6.4.2010 18:16:05   
diamond
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Devojke,sta znaci kad na testu na hlamidiju koji je negativan pise (1 elementarno telo)


dobar ti je rezultat draga, ja sam imala 4 elementarna tela kada sam radila hlamidiju pred operaciju ciste, normalno je ja mislim do 10

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Hlamidija
6.4.2010 18:19:53   
Sanjica26 RR
Hvala Diamond.Bas me je cudilo,jer pise negativan,a 1 elementarno telo.Sta uopte znace elementarna tela?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Hlamidija
6.4.2010 18:27:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Hvala Diamond.Bas me je cudilo,jer pise negativan,a 1 elementarno telo.Sta uopte znace elementarna tela?


IZVORNA PORUKA: kaliopi


"Elementarna tela predstavljaju jedan od razvojnih oblika bakterije, zpravo to je infektivna forma ove bakterije i metabolicki je inaktivna, a kad udje u celiju nastaje metabolicki aktivna forma - retikularno telesce, koje se posle intenzivno razmnozava."


paz* sad ovo .. nešto ti je ušlo ali malo user posted image   tako da ne treba da brineš.... i najbolje da pitaš dr,draga ...

A šta znači blokirajući sistem ? user posted image user posted image user posted image user posted image
Stoji pored rezultata i ima svoju vrednost jednako tj. veće od 50% ? user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Hlamidija
6.4.2010 18:39:05   
Sanjica26 RR
Kaliopi,ali ne pise neka vrednost pored rezultata.Sutra cu do laboratorije,da mi objasne

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Hlamidija
7.4.2010 12:54:04   
Sanjica26 RR
Smejem se sama sebi.user posted image Bila sam do laboratorije da mi otklone sumnju za ona elementarna tela. Sestra nije znala sta da mi kaze. Ipak to treba da vidim sa svojom dr. Nastavila sam put smorena sto nemam odgovor. Kad sam krenula kuci sa mm, sretnem tu sestru u gradu. Sinula mi je ideja da udjem opet u laboratoriju i da pitam nekog drugog. Naravno strepela sam da ne udje ona sestra. user posted image
Druga sestra mi je objasnila da to nije nista. Dobro je sto je samo 1 elementarno telo u pitanju. Tako da ne trebam da brinem. Sad mi je malo lakse.user posted image

Boze na sta je covek spremanuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Hlamidija
7.4.2010 13:08:19   
cipiripi
a i dalje neznamo sta to znaci user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Hlamidija
7.4.2010 13:52:58   
Sanjica26 RR
pa, ni ja i dalje ne znam sta to znaci. ali mi je lakse kad mi je rekla da je sve uredu i da ne brinem. Objasnila mi je kao kad urinu imam 2-3 vise leukocita. Sta god joj to znacilo. Istrpecu do srede, kad idem kod ginekologa.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 7.4.2010 13:53:33 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Hlamidija
7.4.2010 13:53:56   
cipiripi
normalni su leukociti u u urinu...pogotovo tako malo kao kod tebe user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Hlamidija
7.4.2010 13:55:28   
Sanjica26 RR
Onda ne treba da brinem. user posted image . Samo se nadam da mi nece dati neku terapiju

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Hlamidija
11.5.2010 23:41:46   
cipiripi
INFEKCIJE IZAZVANE HLAMIDIJAMA

Hlamidije su male gramnegativne bakterije, po veličini bliže virusima, intracelularni paraziti, kultivišu se na embrionalnim tkivima, pa su ranije svrstavane u velike viruse. Imaju obe nukleinske kiseline i razmnožavaju se deobom, što ih svrstava u bakterije. Izazivaju konjuktivalnu, genitalnu, intestinalnu i respiratornu infekciju kod sisara i ptica. Genitalne infekcije dovode do abortusa i neplodnosti. Seksualno prenosive bolesti i perinatalne infekcije izaziva Chlamidia trachomatis. Najčešće seksualno prenosive bolesti izazvane hlamidijama  su: uretritis, epidimitis, mukopurulenti cervicitis, salpingiti, endometritis, bartolonitis. Ove infekcije su često asimptomatske, posebno kod žena, gde mogu perzistirati mesecima bez simptoma. Ako se ove infekcije ne leče izazivaju imunski odgovor organizma što za posledicu ima ozbiljne promene na jajovodima, a to može biti uzrok neplodnosti. Infekcija hlamidijom u trudnoći može biti uzrok abortusa. Ukoliko je trudnica inficirana hlamidijom novorođenčad vrlo često obole od inkluzionog konjuktivitisa, ređe mogu dobiti pneumoniju.

Infekcija novorođenčadi nastaje perinatalno (u toku porođaja).
Dijagnoza se zasniva na dokazivanju hlamidije direktnim mikroskopskim pregledom uzorka sa mesta infekcije, izolovanjem uzročnika u kulturi, detekcijom antigena hlamidije i antitela u serumu ili sekretu sa mesta infekcije. Najpouzdaniji je direktni imunofluoroscentni test  (DIF –Slide) - na pločici se fiksira sekret presvuče monoklonskim antitelima specifičnim na antigen hlamidija konjugovani sa floresceinom. Antigeni hlamidija se mogu dokazivati u sekretima imunosorbentnim ELISA testom, a nukleinske kiseline hlamidija se mogu dokazati PCR metodom. Postoje i serološki testovi za dokazivanje specifičnih antitela klasa IgA, IgM i IgG. Najefikasnije lečenje je Doksiciklinom 2 puta po 100 mg, 7-14 dana, trudnice Eritromycin 4 puta 500 mgr 10-14 dana. Može se dati i Azitromicin 1,0 gr jednokratno svima (i trudnicama) ili Ofloksacilin 2 puta 300 mg 7 dana. Novorođenčad i odojčad treba lečiti Eritromicinom 50 mg/kg TT dnevno u 4 doze. Kod seksualnih partnera treba uraditi testove za dokazivanje infekcije ali sprovesti terapiju i kad su testovi negativni.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Hlamidija
12.5.2010 11:30:28   
skorpija76
svaka cast draga na trudu! potrebno je pisati i pisati jer su ljudi toliko neinformisaniuser posted image . kad sam citala pocetke ovog foruma nije mi bilo dobro...svasta si ljudi daju za pravo, osudjivati i omalovazavati druge a sve to iz pukog neznanja. pozz

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Hlamidija
17.5.2010 18:19:24   
Cvetana
Moze pitanje za upucene ? Da li je tacno da se hlamidija, ureo i miko plazma mogu preneti samo i iskljucivo seksualnim putem ? Ja sam pitala troje lekara i oni su bili bas iskljucivi u tome da je prenosenje moguce samo polnim putem i da nema sanse da se prenese na neki drugi nacin jer su nestabilne i brzo umiru na vazduhu.
Ja do sada nisam imala nista od ovoga, ali znam ljude koji jesu. Neki znaju da su ih dobili polnim putem i od koga, ali neki su bas bili iznenadjeni. Bas ne znam sta da mislim  ?!user posted image

(odgovor članu skorpija76)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Hlamidija
17.5.2010 18:23:54   
cipiripi
gledaj sad ovaj paradoks...
ja sam imala hlamidiju, mm ureo...2 godine sexa bez zastite...i bez varanja user posted image
znaci..kako to da ja nemam isto sto i on i kako to da on nema ono sto imam ja?

verovatno smo to pokupili od nekih bivsih partnera..

meni je moja dr i jos par njih reklo da se hlamidija moze preneti i preko wc solje ali da opstaje samo pola sata na njoj...

kazu da se prenosi i oralnim sexom...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Hlamidija
17.5.2010 18:26:36   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: cipiripi

gledaj sad ovaj paradoks...
ja sam imala hlamidiju, mm ureo...2 godine sexa bez zastite...i bez varanja user posted image


kod nas obrnuto, on hlamidiju ja ureo on na moje neg i ja na njegovo!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Hlamidija
17.5.2010 18:29:50   
cipiripi
o tome pricam user posted image user posted image user posted image
to je meni najcudnije...
ali verovatno postoji neki odbrambeni sistem..na nesto si imuna na nesto ne..
ko ce ga znati...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Hlamidija
17.5.2010 19:33:23   
Cvetana
Pa to pitam, nije mi bas najjasnije a procitala sam i ovu temu od pocetka i videh da su jednu clanicu napali da je bila promiskuitetna bla bla bla i dobila hlamidiju i svasta.
Ja zaista poznajem ljude koji su imali hlamidiju i nisu je ni od koga dobili jer nisu imali sex odnose duuuuugo, a i testiraju se 1 godisnje. Meni je jeddna od dr rekla znas li ti koliko sam ja brakova spasila kad kazem da se to prenosi preko peskira, wc solje itd. Lekari su bas decidni u tome da je iskljucivo polna bolest.
Ja ove briseve radim nekoliko godina unazad, u drzavnim bolnicama i to se uvek placa i lupe mi neki pecat na kojem pise "na zahtev pacijenta". Prosle godine sam platila 1.800 din, ove godine sam smuvala, pa nista nisam platila. user posted image
Ne znam zbog cega ne salju ljude i na ove testove jer mnogi nemaju pojma da su zarazeni ?! Pa i ako se placa, verujem da bi vecina platila i to uradila, ali ne znaju ni za mogucnost. U Bg se radi samo u bolnicama, DZ ne rade, mada  mi je dr rekao da moze da mi uzme uzorak, pa da ga nosim privatno da urade, ali mora brzo, u roku od pola sata, jer je nestabilan.
E, sad ja sam fala bogu ok, ali drgi treba da ide ovih dana da odradi test, mamda dr kaze da nema potrebe ?! Ko zna kake on zivotinje ima user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Hlamidija
17.5.2010 19:42:40   
cipiripi
nek uradi i on....
nikad se nezna..bolje da budete sigurni..
najveca je greska kad se zena podvrgne ispitivanju...otkirije joj se na primer hlamidija...i dr da njoj terapiju na osnovu njenog antibiograma, a kaze i njenom muzu da pije istu tu terapiju..
meni je to nebulozno...
nijedan dr ti nemoze garantovati da cete oboje biti oset_ljivi na iste lekove..samo ih on pije bez veze..
globalno meni nije jasno zasto se muskarci stede... kao "jadni oni, gura im se stapic" user posted image user posted image PA STA!!!

Koliko je ruku proslo kroz nasu gospodjicu to niko ne pita user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 17.5.2010 19:43:40 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here