|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 13:22:22   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Malo sam trazila ali ne nadjoh slicnu temu. Ukoliko vec postoji, molim moderatore da je linkuju.

Planiram vencanje, ne malo a ne ni veliko...znaci, oko 100 do 150 gostiju...pa sam malo radoznala....

Da li ja neko vec imao takvo vencanje i pratece dogadjaje?
Kakva su iskustva?
Koliko okvirno moze da kosta? i slicna pitanja....

Mislim da moze biti zanimljiva tema za one koji vole tako "srednja" po velicini vencanja :))


IZVORNA PORUKA: snješka

Na mom ih je bilo 500 , i ne želim ni da se sjećam.
Blago tebi, ja bih možda još smanjila broj gostiju.

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Draga daj malo detaljnije plizz! I ja bih imala 500 ali se mm ne slaze, i ovih 150 ce jedva da "proguta" :)))



IZVORNA PORUKA: Tash

Mi smo imali oko 150 zvanica, došlo ih je nešto manje, oko 130, ako se dobro sećam.
Šta te zanima?


IZVORNA PORUKA: snješka

Ne znam šta te konkretno interesuje? Nas je izašlo oko 14000 KM, to je oko 7000 eura. Bilo je skoro sve po običaju, osim toga da mladini ne treba da dolaze, ali sam ja insistirala da dođu, jer mi je to baš glupo. Tada je obavljeno i prijateljstvo. Takođe, nije bilo koverti nego poljevačina, sa sve čajom koji mašala. Ma cirkus pravi, ja ludila. Evo se i sad iznervirah. Mene kao doveli djever i djeveruša. Vjenčali se prvo uopštini pa u crkvi.
Eto, ne znam šta bih ti napisala, daj konkretno pitanje.

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Pa recimo, koliko je kostao rucak po osobi (znam da se cene danas razlikuju ali ipak nesto okvirno) ?
Iznajmljivanje vencanice ili kupovina, cene?
Da li ste bile trudne na vencanju? Kako to trudnica podnosi?
Da li ste dobijale vise novca ili poklona?
Muzika?
Dnevna versus nocna svadba?
Da li ste pozivale cele porodice iz familije? (od dvoje koje bih pozvala oni imaju po dva sina i dve snaje pa jos 4 unucadi i to ispadne mnogooo).... Kako tu napraviti kompromis da se ne naljute?
I sta vam jos padne na pamet, slobodno pisite! :)))


IZVORNA PORUKA: Tash

Sve cene imam zapisane u rokovniku, ali ne mogu sada da lupam da tražim, pa ću ti ovih dana to nakucati. Sad možda malo po sećanju, pa ću se ispraviti tačno kad izvadim tefter.

Pa recimo, koliko je kostao rucak po osobi (znam da se cene danas razlikuju ali ipak nesto okvirno) ?  Mislim oko 16-17eur.
Iznajmljivanje vencanice ili kupovina, cene? Iznajmljivanje, oko 150eur sve zajedno (sa bundicom, i onom tanjom "jaknicom")
Da li ste bile trudne na vencanju? Kako to trudnica podnosi? Da, punih 5 meseci. Nit brige, nit pameti. Pila sam vermut celu noć, skakala po stolovima, mm-ova baba me skidala, kaže, ispašće mi beba. Činjenica, nakon svadbe sam bila otvorena 2 prsta.
Da li ste dobijale vise novca ili poklona? Novca. Ljudi su pitali, a mi smo govorili da bolje novac. Dobili smo nekoliko poklona, i sve ih koristim, ispadoše veooooma korisni! Smatram da nije sramota na poznivnicu u dno ubaciti crtež poklona precrtano, a kovertu sa novcem štiklirano.
Muzika? Prvo su bili tamburaši, njih smo platili valjda oko 150eur, a onda stigoše klavijature i pevaljka i pevač , njih smo platili nešto puuuuuuuuuuno, tipa 500eur.
Dnevna versus nocna svadba? Ako si trudna, ne počinji rano ujutru. Naime, nama je u Crkvi bilo u 16h, a kod matičara u 17h, valjda, ako se dobro sećam. A meni je dan počeo sa frizerom u 9h, i jedva sam na vreme bila gotova.
Da li ste pozivale cele porodice iz familije? (od dvoje koje bih pozvala oni imaju po dva sina i dve snaje pa jos 4 unucadi i to ispadne mnogooo).... Kako tu napraviti kompromis da se ne naljute? Dogovor je bio da seče po generaciji. Naime, nisu pozvane babe i dede, ali jesu njihva deca (sa decom).
I sta vam jos padne na pamet, slobodno pisite! :)))   Zaboravila si cveće.

Sve zajedno nas je izašlo oko 7000eur, ali ništa nismo plaćali unapred, sve je bilo dogovoreno da ćemo platiti nakon svadbe, a pre samo mali deo. Tako da smo svadbu otplatili od novca koji smo dobili za svadbu.



IZVORNA PORUKA: snješka

Kod nas nije bilo to ručak po osobi, već se peklo ne znam ni ja koliko jagnjadi i prasadi, sarma, pite, salate, meze,.... i to stalno stoji na stolu, uz dopunjavanje i mijenjanje naravno. Moja vjenčanica je bila 300 Km ili 150 eura, iznajmljena. Bila sam trudna, 4. mjesec i bilo mi je super. Super sam podnijela. Više smo dobili novca, a svo zlato koje sam dobila zamijenila sam za jedan prsten, koji je koštao oko 170 eura. Znači da to zlato nije vrijedilo mnogo više. To mi je drago, jer ja ne volim poklone tog tipa, jer imam specifičan ukus, volim najjednostavnije stvari. Pozivali smo cijele porodice, ali nisu svi dolazili već oni najmlađi. Pri tom ne mislim na klince, već na one nekih naših godina, ali je bio i slučajeva da su došli svi.
Možete izabrati da zovete samo one koji su mladi, jer je tad zabava. KOd nas us oni stari uglavnom sjedili.
Muzika je bila naša prepoznatljiva "rke koke" . Platili ih oko 700 eura. Svadba trajala od nekih 12 sati popodne do 3 ujutro. Zadnji otišli moj brat i njegovi drugovi.


IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: Tash

Sve zajedno nas je izašlo oko 7000eur, ali ništa nismo plaćali unapred, sve je bilo dogovoreno da ćemo platiti nakon svadbe, a pre samo mali deo. Tako da smo svadbu otplatili od novca koji smo dobili za svadbu.




Isto.


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: snješka

Svadba trajala od nekih 12 sati popodne do 3 ujutro. Zadnji otišli moj brat i njegovi drugovi.



Ja ne znam ko je zadnji otišao jer sam ja otišla pre njih.


IZVORNA PORUKA: Tash

E, da, ova tema će garant biti zaključana ujutru kad se moderatori probude.  A i ja odoh u krpe, treba sutra otvoriti oči u 6.30. 

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Hvala devojke, mislim da ce biti jos zanimljivih iskustava!

Ne vidim razlog sto bi bila zakljucana, osim ako postoji vec takva, sto bih i ja violela da vidim! Ljubac!


IZVORNA PORUKA: Tash

Ima sigurno slična.
Mislim da je Shishica otvarala temu o malom venčanju, ovo i nije tako malo. Ma ne znam ni zašto filozofiram. U svakom slučaju, prepisaću ti cene ovih dana, bilo je to 2006.


IZVORNA PORUKA: crazymama

ja sam se udala pre dve i po godine, nisam bila trudna, a svadba je bila u prelepom hotelu u sred Beograda, oko 150 gostiju, cena po gostu je bila 28eur, sto je tada bilo malo jaca cena, ali za hotel sa 4 zvezdice pristojno.
imali smo da biramo 3 razlicita menija, a mogli smo i da kombinujemo iz svakog ponesto, pa da sami napravimo svoj meni. nisu dozvoljavali da se donosi svoje pecenje, ali pecenje nismo ni hteli, jer je bio maj mesec i vrucina... imali smo hladno predjelo, toplo predjelo, corbicu, rostilj i salatu... na kraju tortu, naravno.
vencanicu sam iznajmila u salonu na banovom brdu, za 350eur, uz nju sam iznajmila i swarovski komplet ogrlicu i mindjuse za 50eur.
prvo smo se vencali u crkvi u nasem kraju, a posle je dosla maticarka u hotel u dogovoreno vreme da nas venca. to se ranije dogovara i placa se, ali ne mogu da se set_im tacno koliko... znam da smo morali da joj platimo taksi :) da dodje.
vise smo dobili para nego poklona, jer smo svima koji su nas otvoreno pitali sta zelimo, govorili da zelimo pare, koliko je ko u mogucnosti da odvoji.
svadba nas je kostala oko 6000eur (od toga je 1000eur bila samo muzika), a dobili smo para 5500. obzirom da su nam roditelji platili svadbu, te dobijene pare smo kasnije ulozili u stan. ima dosta parova koji svadbu plate dobijenim parama od gostiju... ili bar deo pokriju od tih para.
nije bilo nikakvih obicaja, jer nismo pristalice toga.
tu noc smo od hotela imali gratis apartman da prespavamo posle svadbe :) i dorucak!
ja sam bila prezadovoljna svojom svadbom!

p.s.
savetujem te da ne bacas pare na dekoraciju stolova, ja sam imala na svakom stolu po staklenu kuglu do pola punu vodom na cijoj povrsini su plivali beli cvetici i po jedna sveca... one silne perlice, kristale, bombone i slicno ne vredi da stavljas, jer cim se iznese predjelo, to se sve unisti i niko ne obraca paznju na te detalje...

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Videla sam i ja tu temu o malom vencanju, procitala sam je celu ali tamo je broj gostiju bio od 11-30. I to jeste malo vencanje. 150 gostiju nije malo vencanje. Zato sam mislila da je ok napraviti temu, da razmenimo iskustva! :))

Tash, slobodno okreni malo taj rokovnik, pa nam napisi...taman ces i ti malo da se podsetish lepih uspomena

Snjeska, mogu samo misliti kako je bilo! Ja se mislim da pozovem samo mlade, stari ionako "ubiju" atmosferu.... ne znam....

Crazymama, bas lepo vencanje, ovako kako si opisala... Ja zivim u provinciji pa se nadam da ce biti malo jeftinije.... :)))


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Uskoro će 3 godine od moje svadbe. Pošto smo iz različitih gradova organizovali smo sve 2 puta, prvo ručak bez venčanja kod mojih ( fantastično se proveli, bila žurka do zore, muzika komentarisala kako nisu bili na svadbi na kojoji stariji ljudi đuskaju  Oko 150 gostiju, 99% doneli novac, lepo ljudi razmišljali - pa kako će oni da odnesu poklone u Niš? ), nakon 2 nedelje u Nišu, isto oko 150 gostiju, bilo fenomenalno.
Znači 2x plaćali muziku ukupnoi 1200 eura, a kad se sve sabere i tamo i ovamo koštalo oko 7000eura s tim što sam namerno birala restorane koje ne bi morala da dekorišem, sale su bile prelepe.
Cvetni aranžmani samo za mladenački sto, torte 2x opet, svaka oko 15000  (al Užička bila mnooogo bolja! )

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Hej Ivanka, koji restorani u Nisu???   

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Hej Ivanka, koji restorani u Nisu???   


Lion 3 na Matejevačkom putu, donja sala, sva rozLe

IZVORNA PORUKA: crazymama

ne znam odakle si, ali ako si blizu panceva, tamo na buvljaku mozes da nadjes cvetice, korpu, platna, svece, masne i svasta nesto za sitne pare... ja sam se bila zaletela za cvetice u bgd koji su kostali 60din po komadu, a kasnije sam ih videla u pancevu za 9 dinara po komadu!?

sto se frizure tice, nisam ljubitelj pundji i sarmica, tako da sam se samo isfenirala na ravno (kod frizerke, naravno), duzina kose mi je bila do ispod brade i stavila sam rajf sa cvetom od belog perja... diskretno, a jako efektno :)

isto nisam ljubitelj izlivanja noktiju, vestackih trepavica, tako da nista od toga nisam imala ;)
nemoj nista da stavis na sebe sto ce da te sputava, na svadbi treba da budes slobodna i vesela :) i razigrana... ja sam inace vise od pola svadbe provela bosa :)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

E da, venčanicu sam iznajmila, 250 eura, pozajmila maminu belu bundicu, a pošto sam tada imala kratku kosu samo me frizerka isfenirala i stavila neke šnalice...
Plus šminka, malo noktići da bude sve u tonu

IZVORNA PORUKA: crazymama

ja sam imala roze lak sa sljokicama, namerno nisam htela nikakav french, to je dosadno :)

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Devojke, super ste! Koliko divnih ideja ovde ima, da se bude razlicit, zanimljiv, drugaciji! Mislicu na vas tog dana! 

IZVORNA PORUKA: crazymama

u beogradu se uglavnom svaka sala zakupljuje na 8 sati... znaci to sto platis odnosi se na 8 sati trajanja od trenutka kad udjete u salu...
u nekim salama moze da se doplati koji sat duze, mi nismo mogli, jer je u pitanju bio hotel pun gostiju, tako da je nasa svadba trajala od 13h do 21h... meni je bilo i vise nego dovoljno, bila sam MRTVA na kraju :))))

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Mi smo imali, cini mi se, oko 150 gostiju i meni ne da je to bilo previse nego bas bas previse.
Snjeska, ja se tebi divim!
Rucak u restoranu po gostu je ispao oko28e po osobi (mada je klopa stvarno bila vrh, narucito sarmice sa zeljem)
Vencanicu sam iznajmila za 250e ( sad mi je krivo sto sam nosila onako kabastu, bolje da sam uzela neku jednostavniju, bilo bi mi udobnije).
Bila sam u 5. mesecu trudnoce i stvarno sam se namucila
Muzika je bila show! Pevac i pevacica koja je toliko falsirala, ma uzas! Da nisam bila tolko dobro raspolozena i vristala od smeha, mislim da bi plakala. Ali zezanje je bilo ovako.
Ne secam se kolko smo muziku platili, mada je sigurno bilo jeftino, to se secam
Tortu svadbenu nam je pravila tetka mm koju mnogo volimo a inace je majstor za torte, pa smo i tu ustedeli.
Pozivnice smo narucili sa nasijm saljivim tekstom i platili 73 din. po kom.
Bidermajer je kupila kuma (koja je i trazila posle da joj ga vratim, tako da ne bude na gubitku)
Sminnkala me je jedna stvarno super devojka (profesionalni sminker) i dosla je kod mene, platila sam je 50 e sa probom nekoliko dana ranije.
Za frizuru sam bas jeftino prosla oko 2.000 din, pravila ju je lokalna frizerka, koja mi je i uradila manikir i namazala nokte (450 din.).
Sve u svemu, mnogo bi bolje sada organizovala svoje vencanje, jer sam tada bila bas uzasno histericna i u namjanju ruku psihoticna (svom mm sam bar 50 puta otkazivala svadbu )
Al kad je dosao taj dan, za divno cudo, niko me nije iznervirao i lepo sam se provela, ali sam bila najsrecnija kada smo odputovali na honeymoon

IZVORNA PORUKA: jelena038

ja sam imala dve svadbe po jedno trista gostiju  nismo nikako mogli da dovedemo, ni ispalimo svih njegovih 300 u srbiju, niti mojih 300 u bosnu, pa smo napravili jednu svadbu kao prosidbu kod mene, sa njegovim najbližima i mojim svima, i svadbu i vencanje kod njega, sa mojim najblizima i njegovom svom ekipom i familijom. tako da ti u organizacionom pogledu bas i ne mogu pomoci. ali kao gost sam bila i na malim i na velikim svadbama i ono sto mi se na manjim svadbama nikad nije svidjalo je neka obavezna ustogljenost, ne znam sto je to tako, ali dok se atmosfera oslobodi da umres, svi nesto u grcu, ne znam, ja sam se vise puta bas smorila i osecala kao da sam na nekom predsednickom prijemu, a ne na veselju. pa ti savetujem jedno dva organizatora atmosfere, posto se iskreno nadam da svadbu pravis da bi se provela, a ne da bi ostavila neki elitisticki utisak. eto, to je najiskrenije sto umem, nadam se da mi neces zameriti


IZVORNA PORUKA: marijajo

Mi smo imali oko 200 gostiju na svadbi,pravili smo u hotelu.Placali smo oko 17 eura po osobi.Muziku smo angazovali kada i hotel,inace to su nam dobri prijatelji(cena 700 eura,varijanta sa narucivanjem.Vencanica (250 eura,kod nas je obicaj da svekrva placa),cipele(oko 8000 din,frizura i sminka(100 eura) ne racunam manikir i pedikir.Tortu je moja mama narucila,takav je obicaj (150 eura).Nisam htela da bacam pare na ukrasavanje sale sa onim nadstoljnacima,jer je 1.5 euro po stolici.Po meni je to bacanje para,jer su stolice u hotelu nove.Platili smo samo cvetne aranzmane za stolove i buket kola(200eura).Kuma je kupila bidermajer.E,jedino smo se zeznuli sto smo uzeli onu eksploziju balona(50 eura),a posle minut nije ostao nijedan balon.Cvetice i narukvice za kicenje smo kupili mm za njegove svatove,ja za svoje.Nismo hteli da devojke koje kite to placaju(ukupno 100 cvetica i 100 narukvica).
P.S.Sami smo platili svadbu od novca koii smo dobili i ,sto bi rekao nas narod, jos nam je preteklo

IZVORNA PORUKA: marijajo

Book umalo da zaboravim(350 eura).Posle njega sam bila kao da me pregazio voz od silnog smeskanja i poziranja 
A da ne spominjem to kako me ubilo ono cmakanje sa svima
Jos sam bila trudna,4-ti mesec.


IZVORNA PORUKA: n i n a

Zavisi u kom mestu živiš 

Pre dve i po godine, u Subotici svadba za 120 zvanica-Velika većnica, sala, meni, venčanica, odelo za mladoženju, bidermajer i aranžmani za salu, pokloni za kumove, fotograf, kamerman, muzika, pozivnice... Ne sećam se tačne cifre, ali tu do 4000 Eura nas je izašlo.


IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Uh super devojke, bas lepo! 
Sad kontam nesto, ne mozes bez 3000-4000 eur nista da napravis... ali ako i dobijes malo para, pa odplatish, onda je sve ok... cula sam mnogo prica da su ljudi bili na pozitivnoj nuli, sto nije ni to lose....

Slazem se da male svadbe ponekad izgledaju ushtogljeno...ja sam oduvek mastala o velikoj svadbi, sa svim obicajima,  sa svim rodjacima i prijateljima jer bas imam veliku familiju i sa vecinom sam u super odnosima (a tek kad bih pozvala i ove sto nismo bas super super, udarila bih u 500 gostiju hahahha!) .... ali decko to ne voli pa onda pravimo neki kompromis... generalno ne voli svadbe, ne voli da se eksponira, nije takav tip dok jaaa.... uh majko, kao da sam rodjena na pozornici, mogu da se slika do besvesti Poludece od mene!

Mislim da cu uzeti od svake od vas po neku ideju!


IZVORNA PORUKA: jelena038

bas je mogao da se zrtvuje.. kad je to bio njihov dan? 

IZVORNA PORUKA: n i n a

Hehe, u našem slučaju JA sam bila ta koja NIJE htela svadbu  Ali sve za ljubav mog muža 

IZVORNA PORUKA: marijajo

Mi nismo hteli svadbu,ali smo pravili zbog roditelja 
Iako je bila mala svadba,bilo je bas veselo,jer su bili uglavnom mladi.Ja mislim da je nas kostala ono 4000 eura,slagacu te.


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Dok cekam ...napisi u kom delu Srbije  pravis svadbu (ne vidim odakle si)...kad sam ja pravila svadbu 2006 u Nisu je bilo po osobi 13,5 eura a u NS je bilo oko 22eura,razlike su ogromne

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Hahahaa da da.... e pa ja sam skroz tip koji voli veselje, svadbe, obicaje, jos kao male isla sam svuda redom, na svadbama sam naucila da igram, oduvek smo se deterivali za te dogadjaje kao za ne znam gde...i uvek bili full najlepsi 

Ja sam na jugu Srbije, blizu Nisa, i znam d aje ovde obicno jeftinije...


IZVORNA PORUKA: jelena038

ja cesto idem u nis, tako da cemo se verovatno i upoznati 
i ja sam luda za svadbama. najbolji ortak mi se zeni ovog meseca u bgd, i zbog novina sam morala da otkazem, bas sam zbog toga.


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ok da znam koje cene da ti pisem,jer su moji svatovi isli iz NS u Nis na svadbu (nas je malo vise iskostalo nego obicno jer smo svim gostima iz NS placali smestaj u hotelu gde je bila svadba)...znaci po osobi je bilo 13,5 eura(Zeleni Vir) bilo je i za 12 ali nije bio nikakav meni,vencanica oko 150,muzika 600 mada su im sad cene i do 1500eura,torta oko 100 eura cini mi se ,sve u svemu izaslo nas je oko 8000eura za 130 osoba...fotograf (ocajan) mi smo placali vecu cenu slika da bi nasim gostima bila niza cena pa su nas slike iskostale bas dosta + smo imali fotografa x2 sve ali ne mogu da se setim cifre

IZVORNA PORUKA: soni

Ja neiskusna po pitanju braka, tj tek me pripreme cekaju za koji mesec..ali bila sam na mnogim svadbama i manjim i vecim i uvek sam se na tim od 100-150 gostiju najbolje provela... mirnija atmosfera, ali veselo, mladenci po malo mogu svima da se posvete i tu mozes da izaberes da pozoves bas one koji su ti najblizi i da zaobidzes strine i ujne 10. koleno

pre par dana mi se najbolji drug zenio , imao je oko 130 gostiju i izasla ga je svadba oko 4000-5000 e u sapcu... mislim da je to najmanje sto mozes da izdvojis

ja cu imati samo 15 tak gostiju ... volela bih da pravim nesto vece, ali kada moji najblizi nisu samnom ovde sada i 15 je previse



_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Nevenka)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 14:08:32   
Ana RR
Mi smo se venčali 2007. godine ali ajde da pokušam da se set__im..

IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Pa recimo, koliko je kostao rucak po osobi (znam da se cene danas razlikuju ali ipak nesto okvirno) ?
Po osobi je koštalo 25e, restoran Lipov lad u BG. Bilo je oko 140 gostiju.

Iznajmljivanje vencanice ili kupovina, cene?
Iznajmila sam, cena 250e (posle mi je bilo žao što nisam dodala još 150 i kupila je, eto za uspomenu).

Da li ste bile trudne na vencanju? Kako to trudnica podnosi?
Nisam bila trudna.
Da li ste dobijale vise novca ili poklona?
Dobili smo više novca, uglavnom su nas pitali šta više želimo, novac ili poklon, naravno novac nam je više odgovarao.

Muzika?
Bend od 3 člana, jedna momak koji je svirao na klavijaturi, drugi momak je svirao gitaru i pevao i devojka koja je pevala (fantastičan glas), svirali su uglavnom zabavnjake, provukli su se i narodnjaci ali smo im rekli da ako neko traži one klasične svadbarske pesme kažu da to ne znaju da sviraju. Naš propust je što nismo imali vremena da sednemo sa njima i napravimo repertoar pesama koje će svirati i da nema naručivanja. Srećom, super su svirali tako da nije to ni bio problem. I da, cena je bila 100e po članu.

Dnevna versus nocna svadba?
Za moj ukus - noćna, tj. početak kasno popodne pa dok traje. Problem je to uklopiti sa crkvom i opštinom, mi smo zakazali što smo kasnije mogli, crkva u 15h a matičarka je došla u 17h, što je meni bilo prilično rano ali nismo imali izbora.

Da li ste pozivale cele porodice iz familije? (od dvoje koje bih pozvala oni imaju po dva sina i dve snaje pa jos 4 unucadi i to ispadne mnogooo).... Kako tu napraviti kompromis da se ne naljute?
Ja nemam puno rodbine tako da nisam imala taj problem, mojih ljudi na svadbi je bilo 40ak (rodbina+prijatelji+društvo) a mm je pozivanje rodbine prepustio svojim roditeljima i naglasio da ne mogu svi biti pozvani zbog ograničenog broja a pošto imaju ogromnu familiju to je bio poduhvat godine


I sta vam jos padne na pamet, slobodno pisite! :)))

Fotograf nas je koštao 200e ali zato što ga poznajem inače mu je cena veća. Fotografije nisam plaćala, to je bilo gratis.
Frizura i šminka 100e.
Nokti 200din
Burme...hm.. čini mi se 300e.
Pozivnice i cvetovi se ne sećam koliko su koštali, bidermajer je kupila kuma, dekoracija za auto i sto nešto oko 50e (cveće, sveće, neki ukrasi).
Torta mislim da je koštala između 12 i 15 hiljada, nisam sigurna.

I ne mogu više ničega da se set__im





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 14:29:32   
jance
da i ja pokusam da odgovorim.. mi smo se vencali 10. maja 2008 godine i imali smo skoro tacno 120gostiju, vise nije stalo u salu... potrosili smo skoro 4500eura na sve zajedno...


Pa recimo, koliko je kostao rucak po osobi (znam da se cene danas razlikuju ali ipak nesto okvirno) ? 15eura al to je bio popust jer je vlasnik bio poznanik... tu je bilo uracunato i docekivanje gostiju pre nego sto se islo na vencanje...
Iznajmljivanje vencanice ili kupovina, cene? iznajmljena, 240eura, i nije mi u nijednom trenutku bilo zao sto sam to tako uradila, mada sam mogla da prodjem jeftinije da sam htela..
Da li ste bile trudne na vencanju? Kako to trudnica podnosi? nisam bila trudna...
Da li ste dobijale vise novca ili poklona? preko Neobee hostinga nam je drug napravio sajt na kome smo postavili slike svega sto nam treba i napisali sajt na pozivnice pa su ljudi javljali sta ce da nam uzmu.. jedini duplirani poklon koji sam dobila je bila mikrotalasna.. ostali koji nisu mogli na net ili nisu hteli tako su dali novac.. jedina stvar jeste bila sto smo stvarno dobili sve sto smo trebali ali malo para, do kraja smo ostali i sa nekoliko dugova...
Muzika? tamburasi koje je svekar platio, i cover band mog kuma koji je bio za dz...
Dnevna versus nocna svadba? ovo je bilo pola-pola, jer se islo po mene u Petrovac, pa su se nasli tamo negde oko 2 posle podne, pojeli meze, krenuli, imali smo crkveno vencanje u Petrovcu a opstinsko u NS, i posle svi zajedno isli na veceru
Da li ste pozivale cele porodice iz familije? (od dvoje koje bih pozvala oni imaju po dva sina i dve snaje pa jos 4 unucadi i to ispadne mnogooo).... Kako tu napraviti kompromis da se ne naljute? naljutili se neki jesu kako god, al smo vise gledali da zovemo decu, jer ako su deca pozvana i roditelji su manje-vise srecni...
I sta vam jos padne na pamet, slobodno pisite! :))) jaako dobar dogovor sa fotografom i kamermanom obavezno, sve do tancina! to je uspomena za ceo zivot i svako se naravno nadje pozvan da komentarise...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 14:36:50   
Lilla
MM i ja smo zivjeli zajedno prije braka i kad sam ostala trudna odlucili smo da se vjencamo ali da to uradimo bez ikakvog slavlja. Nekako mi bilo glupo da poslije 2 godine zivota zajedno pravimo svadbu, jos ja bila u 6. mjesecu. 

Kumovi i mi otisli u opstinu, obavili sta smo imali, poslije otisli na veceru sa njima i bilo nam super.



_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 17:53:19   
GRGA
Kada smo se mi vencali vec smo ziveli zajedno......ja sam rekla muzu da bih najvis evolela da se vencamo pre dece .............Jednog dana mm mi je rekao imama iznanadjenje za tebe............Hoces da ti kazem sada ili kada taj dan dodje.....
user posted image Tada sam pomislila super kupice mi masinu za parnje sudova,,,,,,,,,user posted image ..Ja mu kazem pa kazi mi sada .on kaze hajde das e vencamo,i bukvalno smo se sledece nedelje vencali..

user posted image Ja sam htela haljinu pa makar imali dva gosta i dobila sma je ,,tj sila sam po mojoj zelji u bez boji malo ispod kolena i 20cm iznad zelje...TAda sam tako htela...

........................Naravno imali smo 13 gostiju,,na 13 decembar:)))Ali na kraju neki nisu bili pa nas je bilo 11:))U restoranu smo narucili sta je ko hteo..........krkalo se ,,pilo se kupinovo vino............izuli smo se od para.....Ali je bilo super....user posted image

Tortu smo narucili i kada se samo setim:))hahahhah torta mi je bila roze sa belim ,,a gore plavo cvece..........znaci da puknes.................ali tada mi je to bilo super..........


Svadbu u crkvi planiramo kada dobijemo dete pa 1 rodjendan,krstenje i svadbu da spojimo.............Ipak dugo ne mozemo dobiti dete,,,,,,,,,,,,,,,i kada ga dobijemo zasluzuje da se slavi!

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 22:50:16   
Anoniman
15. juna 2008. u SKC-u je Mike Patton imao koncert. Ja pokušala da kupim karte pa nema, i da ne dužim, to popodne treba da se nađem sa tipom da mu dam keš a on meni dve karte viška koje ima. Sve se odigralo u sekundi, tip mi prišao i umesto "Zdravo" lepo me mrtav ladan zagrlio i poljubio, odmakao se na čas rekao "To je to" i nastavio da me ljubi. Malo što sam bila u šoku više što sam osetila fatalnu privlačnost, ja se nisam bunila ni opirala... Onda otišli na kafu, pa na koncert pa na piće...
Mesec dana kasnije smo živeli zajedno a u septembru smo, bez neke pompe i zvanične prosidbe odlučili da bi bilo da se venčamo na godišnjicu našeg bizarnog susreta. Kako je 15. jun 2009. pao u ponedeljak, venčali smo se 14. juna, na venčanje smo otišli taksijem mi i kumovi zajedno, posle opštine i crkve bio je porodični ručak za 30ak članova porodice. Sve je organizovano za 10ak dana.
Frizuru mi je pravila moja frizerka kod koje idem poslednjih 100 godina, šminkala sam se sama, venčanicu mi je šila svekrva, cipele sam kupila u Šlicu kao i rukavise koje su rađene po porudžbini, a ukras za glavu sam sklepala od rajfa iz dečije radnje, dve minđuše sa ljubičastim perima sa kutije ispred TC Ušće i laka za nokte kupljenog na dan svadbe (tako mi i treba kad sam se u subotu uveče setila da mi ipak treba nešto ljubičasto na glavi)... I sve je izgledalo ovako:

user posted image

Inače taj dan sam počela viskijem za doručak, pa pelinkovac sa kumovima pre venčanja, pa opet viski u restoranu pre ručka, pa belo vino za ručak i kad smo došlli kući nastavila sa pivom... Nit sam kad više popila nit sam više mešala i opet ništa, ko da nisam ni pila...


(odgovor članu GRGA)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
10.10.2011 22:55:11   
Anoniman
Kakva priča! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
11.10.2011 1:25:09   
Anoniman
Hvala Tash, i tu nije kraj... Taj datum je očito fatalan za nas, jer smo 14. juna 2011, na našu drugu godišnjicu braka postali roditelji jedne malo prevremeno rođene devojčice zbog koje smo oboje pošašavili načisto...user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
3.11.2011 8:27:47   
Anoniman
Pogledajte ih kako su moćni: Ples oca i ćerke
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
12.11.2011 13:26:50   
AndjelaS
Nasa svadbica je bila u Zira centru i svima bih preporucila tamo da prave. mi smo imali 150 gostiju. dekoracija sale je bila kao iz bajke, propratni efekti i svetiljke raznih boja ostavile su snazan utisak na sve goste. kada smo plesali prvi ples sa plafona su padali baloncici kao one sto deca prave od deterdzenta, fenomenalno stvarno user posted image   ima mesta za igru, hrana odlicna, a sto se cene tice jer znam da je to svima bitno user posted image  imaju tri paketa a mi smo uzeli od 40e.
ja sam od onih zena koje zive za dan svadbei  taj dan smo moj muz i ja sebi ugadjali u svemu jer ipak to je samo nas dan i treba da ga se secamo do ikraja zivota i prepircavamo unuxima user posted image user posted image user posted image

idite vidite - svidece vam se user posted image


e da, mladenci dobijaju sobu za nocenje na dan svadbe i veceru za godisnjicu braka, tako da ne morate da lupate glavu gde cete slaviti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
12.11.2011 13:59:11   
NadaR

IZVORNA PORUKA: n i n a

Pogledajte ih kako su moćni: Ples oca i ćerke
user posted image



Wooow user posted image

Gae,divna prica user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
19.11.2011 12:01:03   
nenja22
bilo mnogo lepo, nije sto je moje user posted image

u kafanici na zvezdari, kao nismo hteli veliko, ono se nakupilo oko 150 dusa, ali uglavnom nase drustvo, a od rodbine i porodicnih prijatelja stvarno nekako najosnovnije...
pa posle nastavak samo za drustvo, malo sire nego u kafani, zurka na brodu na savi...

ali opis "obicaja" koje je na fotke sa venčanja pisao (sad malo komplikacija, ali dobro) moj drug koji živi u americi, svom najboljem drugu, amerikancu (Mike) a čija je devojka jedna od mojih najboljih drugarica iz detinjstva (any Rutgers graduates present) i koja je na venčanju i bila...i na koje su njegovi (drugarovi/dechkovi, sve u svemu amerikanci) roditelji imali komentar "nismo znali da svadbe u srbiji podrazumevaju tako mnogo neobičnih običaja"user posted image je ono sto obozavam da prepricavam/citiram, pa evo ih i ovde (taman i sa malo fotki user posted image )

"This pamphlet is meant to help Mike learn some Serbian wedding-related folklore, so he knows what may await him someday. Let's see:

Every Serbian wedding must have an unfinished building in the background, where the newly weds will live in (Picture #1)user posted image

Author's comment: Is that an unfinished bar in the background? (Picture #2)user posted image

Everyone sings turbo-folk in a later phase of the celebratory proceedings, including any Rutgers graduates present (Picture #3)user posted image

Every Serbian wedding takes place next to a soccer field (Picture #4)user posted image
Why?
First, soccer is the only remaining national pride of Serbs.
Second, people can exercise after eating tons of meat.
Finally, you can't possibly get hurt on a grass field.
Or can you?
This leads us to the main topic of...

The best man.
He is everything at a wedding:

First, a punching bag for drunken guests (very popular game among Serbian men, even apart from weddings) (Picture #5)user posted image

Gay? Very popular among Serbian men, at weddings only, though (Picture #6)
Unless the men are called...***user posted image

Finally, the best man is sacrificed by:
(a) being sterilized (Picture #7) user posted image
(b) having his spine broken (Picture #8)user posted image
by the bride's nephew.

If the bride does not have a nephew, any kid at the wedding can do (the heavier, the better).

This custom is meant to show the groom the consequences of him ever trying to cheat on his new wife.


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
19.11.2011 17:19:39   
vukosava
Aaa user posted image Strava komentari. Super ti je frizura i ceo stajling user posted image
Isto i za gea_gr user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 19.11.2011 17:27:48 >

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
19.11.2011 18:03:03   
vukosava
Koliko je kostao rucak po osobi (znam da se cene danas razlikuju ali ipak nesto okvirno) ?
- Kostalo je sve ukupno 250 evra (i burme, i odeca i klopa), restoran Balkan Ekspres u Novom Sadu. Bilo nas je ukupno petoro - moja najmladja sestra, moj najbolji drug (moje kumche), najbolja drugarica (kuma), mladozenjin najbolji drug i moj kolega iz kancelarije (kum).
Iznajmljivanje vencanice ili kupovina, cene?
- Kupila na Futuskoj pijaci bez sunknju, majicu i sako – ukupna cena 1500 din.
Da li ste bile trudne na vencanju? Kako to trudnica podnosi?
- Nisam bila trudna.
Da li ste dobijale vise novca ili poklona?
- Dobili smo od kuma 250 evra koliko nas je sve kostalo, a od kume bidermajer. Tako da nas vencanje nista nije kostalo.
Muzika?
- Nesto su pustali u restoranu, nismo je ni primecivali.
Dnevna versus nocna svadba?
- Sve je trajalo do 14 h do 18 h. Od 8 h do 12 h sam nekim Tajlandjanima drzala nastavu, toliko je to bilo bitno da mi nisu dali slobodan dan kad sam trazila, a nisam htela da kazem zasto.
Da li ste pozivale cele porodice iz familije?
- Od familije mi je samo bila najmladja sestra.
I sta vam jos padne na pamet, slobodno pisite! :)))
- Fotograf mi je bila najmladja sestra. Frizuru i sminku sam sredila sama. Nokte isto sama. Burme su bile oko 100 evra. Pozivnice nismo slali negó SMS poruke. Bidermajer je kupila kuma, kum nas je vozio u nedekorisanom autu. Tortu – kupili smo Tiramissu na onom restoranu brodu preko puta Petrovaradinske tvrdjave. Sutradan smo napravili zurku na kojoj je bilo 40 bliskih prijatelja, svima sam rekla bez poklona molim. To me kostalo pica, ali ne secam se tacno koliko smo potrosili.

Evo tog momenta:
user posted image
Klopa:
user posted image
Kumche i sestra:
user posted image
Mladenacka torta
user posted image
Kumce, mlada I mladozenja
user posted image
Mladozenja sa kumovima
user posted image
Mladina vencanica (iz mladozenjine perspektive) (koriscena jos mnogo puta nakon vencanja u razlicitim kombinacijama)
user posted image


< Poruku je uredio vukosava -- 19.11.2011 18:06:42 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
4.12.2011 19:33:56   
Anoniman
Mi smo zbog emisije trebali da znamo tacan broj gostiju. Rekli smo 140, ali postavili su za 150 gostiju i par mesta slobodna su bila. Sa popustom je bilo 14e po stolici. Jelovnik extra,pice neograniceno... Brojka gostiju je idealna. Nit'' guzve nit'' malo! Culi smo od konobara da je bila najveselija a i najcivilizovanija svadba. Prvo smo se vencali u crkvi, pa opstina i pravac u banju u restoran. Dobili nocenje, apartman luxuzan, karte za NG, ma superiska! Zbog emisije je ispalo malo preko 3000e a ispalo bi malo vise da smo mi sami pravili. Dobili vise para, od poklona sve sto je potrebno i nista duplirano. Sve u svemu super sto se tog dela tice!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 4.12.2011 19:37:55 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 17:11:45   
NadaR

IZVORNA PORUKA: bygynon

Devojke zanima me kako ste odlucili da dekorisete svoju svadbu?



IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam to poverila profesionalcima. Uopste se nisam mesala, samo sam rekla da bude jednostavno, nezno i lepo, i bila sam prezadovoljna.
Ni tortu nisam birala ja, prepustila sam poslasticarki iz Fransa i bile je diiivna. Kao da su se dogovorili, sve je bilo zeleno belo, a na stolovima su bile okrugle vaze u kojima su plivali roze gerberi i svece, a oko vaza su bili venci od belih ruza. U mom albumu imate slike.





IZVORNA PORUKA: Sanchy

Splav restoran gde smo pravili svadbu je u okviru cene davao i dekoraciju,navlake za stolice,cvetnu dekoraciju kao i deset kg torte mladenacke tako da sam ja samo u okviru toga izabrala navlake i boju masne,izabrala cvetne dekoracije mladenacki aranzman i za svaki sto aranzman kao i vrstu i izgled torte...





IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mi smo pravili svadbu za 30 ljudi, zapravo više porodični ručak. Pošto nisam ljubitelj svadbi, preskočili smo i dekoraciju. Na venčanje i u restoran smo išli taksijem bez kolona i dekorisanih automobila, gosti su ostali uskraćeni za cvetiće, mladenačkog stola nije ni bilo, pa ni aranžmana na njemu. Jedino na čemu sam insistirala je da budu crveno-beli karirani stiljnjaci, oni pravi kafanski user posted image . Ali pošto je svadbeni ručak bio u bašti rektorata Beogradskog univerziteta u sred juna među onim divnim zelenilom, svaka druga dekoracija bi bila suvišna!





IZVORNA PORUKA: BlackBetty

mm i ja obozavamo suncokret, tako da smo njega uzeli za "znak" svadbe. u "basti" sam kupila male cvetice suncokreta i zita, kupila presovanu podlogu (zelenu) i sve to uvezala sa imitacijom suve trave (ima da se kupi bunt od 5m dugacka nit) to je bilo za goste, kumove i nas a izaslo me je nesto sitno. recimo, ako je kupovni cvetic bio 25 dinara po komadu, ja sam moje dobila po 7 dinara.
iste suncokrete sam koristila sebi u kosi, a kupili smo i vestacke suncokrete raznih velicina za moj buket kao i za pozadinsku dekoraciju kod maticarskog stola (maticarka je dosla u restoran).
cvece na svadbi na stolovima je bilo kupljeno razno ono iz baste sto raste, od baba madjarice sa telepa, za 20 stolova sve ukupno 500 dinara, i umesto u vaze stavljano u bokale i flase, tako da je svaki sto imao drugaciju dekoraciju. po stolovima su jos bile i teglice od kasica za bebe na koje je bila nalepljena odstampano polje suncokreta sa nebom i imenom mm i mojim, pa posto je nalepnica providna, kad smo stavili svecice unutra bilo je izuzetno! svaki sto je jos imao nadstolnjak od jute pa preko je bio prosut suncokret, da gosti grickaju.
imali smo i baklje sa suncokretima, ali posto je padala taaaakva kisa uvece, nismo ih palili jer smo sve preselili pod strehu, odnosno unutra.
inace, sve to je proslo tako jer nismo imali standard proslavu nego zurku, gde su ljudi imali svedski sto i jeo je ko je i sta je hteo (male cevape, male kobasicice, neko koktel pecivo, krastavcici - ma sve na zalogaj). matorci su bili u restoranu sa druge strane dunavca i imali su standard veceru, sa sve sedenjem. i nama je bilo lepse!!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 17:47:11   
Sanchy
user posted image Cvetici za muske i zenske...imam jos nekih slika sto se tih detalja tice ali me sad mrzi da trazim..user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:04:10   
minavb
Mi smo odvojeno pravili vencanje i rucak za familiju u Fransu, a zurka za drustvo je bila 7 dana kasnije na Easy-ju. Ja sam bila protiv svega toga, ali posto je mm hteo svadbu, sve sam prepustila njemu i profesionalcima. Ja sam se bavila haljinom i pozivnicama. Ispalo je super, ali bih sada sve drugacije. U stvari, ne bih ni pravila svadbu. Inace, crazy mom mi je tada resila problem sa frizerkom i frizurom user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:04:55   
Sanchy
user posted image torta...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:09:43   
Sanchy
Mi smo se prvo vencali u opstini ,samo kumovi i mi ,otisli na rucak na Godo a uvece u Skadarliju i bilo nam je superrrrr...posle tri godine smo resili da se vencamo i u crkvi pa da onda ugostimo i svu rodbinu i prijatelje a toliko smo odlagali tu svadbu samo zato sto licno uopste ne volim svadbe,pogotovu toliko ljudi,pozdravljanje,cestitanje,slikanje...uff ali ajde izdrzali smo user posted image i bilo je ok u sustini..user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:37:10   
vukosava
E zene svaka vam cast kad za sve to imate toliko energije, zivaca a boga mi i para... Ja licno mislim da su svadbe dobar biznis i da se svima koji se ukljuce u to dobro omaste brci. Ja vise volim zurke u privatnoj atmosferi sa muzikom koju sama biram i ljudima koje poznajem licno.

Kao malu su me vukli na zilion svadbi i valjda mi je to stvorilo odbojnost da tako provodim vikende. Zao mi je sto nemam samo slike sa svake od njih. Tata mi je bio drustven, dobrostojeci covek, nema gde nismo isli...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:45:26   
minavb
Pa dobro, svako pravi kako voli. Ja sam htela samo taj rucak za familiju, ali mm je insistirao da ima svadbu, toliko je cekao da se ozeni pa je prosto morao da napravi zur. Na zurci je bilo oko 120 ljudi, a trajala je od 21h do 4h. Ja sam se super provela.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:50:25   
vukosava
Pa da. I vidim sve vise se amerikanizuju, slicni fazoni. Samo jos da uvedu haljine za deveruse. Cenim bice skoro. Ja sam cak razmisljala kako bi bilo strava da imas firmu tipa kljuc u ruke - das pare i odes na svoju svadbu. Bez glavobolje, frke i svadja oko glupavih manje vaznih stvari. Ili to vec postoji? Garant ima u BG, ali sumnjam po manjim gradovima...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 18:54:00   
LillyT
Ja bih venčanje na moru, ali to će biti ostvarivo samo ako promenim đuvegiju tako da od toga nema ništa, nego mi ostaje samo neka od BG reka. Mislim da ćemo napraviti ručak za najužu familiju (na nekom splavu npr.), a posle toga bih volela žurku pored vode. Kanda će ipak moje venčanje da malo pričeka...

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
2.5.2012 20:03:56   
minavb
Vuko, takve firme postoje user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here