|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
2.6.2009 22:46:09   
2002m
IZVORNA PORUKA: 2002m

Tema je super, bas sam danas saopstila mm da cu ove nedelja da idem da kupim lcd.Koju marku mi preporucujete?
I koje su cene?


(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
2.6.2009 22:48:06   
mister NO
IZVORNA PORUKA: 2002m

Tema je super, bas sam danas saopstila mm da cu ove nedelja da idem da kupim lcd.Koju marku mi preporucujete?

uu je... bas je mocan feeling kada mozes da si priustis lcd!danas mi nije dan..tako dauser posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
2.6.2009 22:48:10   
sneza24
Veruj mi da neznam.Mi smo kupovali inventar neke firme(da tako kazem) pa je tu bilo i 5 lcd televizora.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
2.6.2009 22:50:41   
2002m
Zastouser posted image ?

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
2.6.2009 22:52:09   
mister NO
otidji na tatin forum...pogledaj temu sto sam postavio...i bice ti jasno

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 30
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 12:33:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
16.8.2010 10:34:49   
Vika
jeste da je tema "bajata" ali ce mozda interesovati nekoga!

Plazma ima nesto kvalitetniju sliku ali kao svaka novija tehnologija nije usavrsena tako da je osetljivija i kratkotrajnija.

Sto se tice signala, taj D3 koji emitiju u Beogradu nije pravi HD koji ce ko zna kada stici kod nas.

Ali ako ste filmofil, nema veceg zadovoljstva od full HD TV-a i filma na BLU RAY disku-novi format koji potiskuje DVD, kao sto je video kaseta VHS zastarela. i naravno odgovarajuceg ozvucenja!

 

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
16.8.2010 11:47:50   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: 2002m

Tema je super, bas sam danas saopstila mm da cu ove nedelja da idem da kupim lcd.Koju marku mi preporucujete?
I koje su cene?





ja sam svoj platila oko 750 eura 107 cm a vjerujem da su manji i jeftiniji.


Mi smo uzeli samsung negde pre nove godine i cena je bila oko 400e 80cm ekran, lcd.
Zadovljni smo i nije full hd, ali to je vrlo mala razlika za nase uslove gledanja user posted image

< Poruku je uredio ksenija81 -- 16.8.2010 11:49:31 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
16.8.2010 13:54:09   
lanajelena
mi smo pojeli user posted image  za lcd...mislim on je super ali smo ga papreno platili,uzeli na rate da ne dajemo odjednom 40000 pa smo ga na kraju platili 70000 mali prcvoljak,sad se preselili i treba nam veci

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
16.8.2010 22:18:43   
jance
mi smo uzeli plazmu LG 107cm i bas smo zadovoljni. Ja se oko toga nisam bas puno interesovala jer je to mm kupio meni za iznenadjenje, al sam posle nasla nekoliko oprecnih informacija sto se plazmi tice, jedni kazu da su jako osetljive, najvise ekran, dok drugi kazu da to uopste nije tacno i da su jako odolne pa se i savetuju u kuce i stanove gde se planiraju ili vec ima dece jer trpe udarce do neznam koje jacine. Mogu takodje da kazem da smo ga sada kad je bila poplava i vozili u Petrovac i nazad, i to je podneo da nije ni stucnuo.

opet su dva bracna para, prijatelji uzeli prosle godine Samsung LCD u Tempu na nekom popustu i evo oboje su ostali beaz njih pre koji mesec, jer su se otprilike u isto vreme spontano pokvarili, nisu mogli u servisu da ih poprave, mogli su ili da doplate za bolji, ili da traze pare nazad.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
24.3.2011 20:09:02   
isidora88
da li znate kakva je marka vox?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
24.3.2011 20:10:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: isidora88

planiram da kupim lcd tv,koja marka vam se pokazala kao najbolja,koliko inca je ok za kucnu upotrebu?
gledala sam vox 32'' za 35000,to mi je super cena,ima garanciju 2 godine ali ne znam da li je ok tv?
na sta treba da obratim paznju kad kupujem?
vasa iskustva,cene...

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mi imamo jednu plazmu i jedan LCD. Plazma tv je neuporedivo bolji... Slika, ton, ne mogu da se uporede...
Ne znam, razmisli user posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jeste slika je bolja na plasma TV.  LCD je bolji jedino sto duze traje, ekran je manje osetljiv, i ako nesto "stoji" na ekranu, ne pregori celije ekrana na LCD, dok na plazmi da.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

isidora, mislim da velicina zavisi od velicine prostorije u kojoj ce biti TV> Mislim daje 32" ok.   Mrzim kad ljudi u malu sobu nabiju ogroman TV, i onda sedim i nerviram se hocu li ocoraviti ili dobiti kancer od radijacijeuser posted image

IZVORNA PORUKA: isidora88

pa nije bas velika soba,otprilike udaljenost od ugaone do tv bi bila oko 2 m .
uzela bi lcd jer je trajnini,ne bih da se cimam oko plazme i tog dopunjavanja ili tako neceg user posted image

IZVORNA PORUKA: MERYEN


IZVORNA PORUKA: Verus RR

isidora, mislim da velicina zavisi od velicine prostorije u kojoj ce biti TV> Mislim daje 32" ok.   Mrzim kad ljudi u malu sobu nabiju ogroman TV, i onda sedim i nerviram se hocu li ocoraviti ili dobiti kancer od radijacijeuser posted image


Slazem se sa tobom,nasa dnevna soba je normalne velicine(standard) i 32" je ok,marka je LG,kad smo je uzeli koliko se secam vecina je pa cak i ja komentarisala da je velik,a izdrazao je razne udarce gadjanja polivinja grebanja sa Jovanove strane i dalje se to desava a mm nikako da okaci na ziduser posted image ,nema covek vremenauser posted image ,izgleda da voli da se nerviram,kaze nemoze da nadje nosac kakav on hoce kao da je to toliko bitno,bitno je da se okaci dok je u zivotu ipak to nije stvar koja se kupuje svaki dan!user posted image

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

32 je sasvim dovoljno za dnevnu sobu do 25-30 kvadrata. Moji roditelji su ubacili LCD 94, i stvarno je preveliki user posted image
Nove generacije plazma televizora su napravljene da traju duze, isto kao i LCD.

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Sa prosecnim gledanjem dnevno, plazma moze da traje dovoljno sati: da otprilike dodje 10 godina.  Sto je sigurno dosta!

IZVORNA PORUKA: isidora88

ima li neko lcd marke Vox?

IZVORNA PORUKA: zoća

e ovako.Kada smo kupovali tv imali smo istu dilemu.Dokazano da je plazma mnogo bolja što se tiče rezolucije,kvaliteta slike i mnogo još stvari jedino loše je što je jako teška.Inače plazma može i da se popravi dok LCD ne.Mi imamo Samsung 42 inča plazma i prezadovoljni smo i zbog dijagonale zato što nije izdužena slika

IZVORNA PORUKA: isidora88

koliko ste je platili ako nije tajna?

IZVORNA PORUKA: zoća

oko 72 hiljade ali je kupljena pre skoro dve godine cena je sigurno pala


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
24.3.2011 20:12:08   
isidora88
molim moderatore da prekopiraju postove iz teme lcd tv,ja ne znam user posted image user posted image

bravo lu,citas mi misli user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
24.3.2011 20:16:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: isidora88

molim moderatore da prekopiraju postove iz teme lcd tv,ja ne znam user posted image user posted image

bravo lu,citas mi misli user posted image user posted image

Ih, pa ti okom ja skokomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
24.3.2011 20:21:29   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

Super je LCD ne  skuplja prašinu uopšte.

Daaaaaaaaaaauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
24.3.2011 20:23:47   
isidora88
i ja mislim da cu uzeti lcd,jedino ne znam koje marke user posted image
kontam voz se probija na trziste a samsung,lg i ostali su odavno poznati pa mozda i zbog toga imaju malo vecu cenu u odnosu na vox koji je relativno nov,ne znam,nisam pametna,strah me da nije sr...e voxuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 9:06:09   
isidora88
necu uzimati vox
razmisljam izmedju samsunga i toshibe,koja marka je bolja sto se tice lcd tv-a?
koje karakteristike treba da gledam da ima?
videla sam vox ima los odziv i neki kontrast,tako nesto mu 100000:1 dok je kod ostalih oko 3000:1 i tome sl.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 11:40:34   
Ana RR
Ja imam LG, odličan je, mada i dalje žalim što ipak nismo kupili Sony. Ali u principu, sve je to slično. Samsung ne kupujem iz principa, imam loše iskustvo sa svim njihovim uređajima koje sam kupila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 14:44:44   
mati
Isidora  mi imamo Vox LCD, i  dr TV nam je Vox i oba su nam super... Ali mi imamo IPTV tako da je slika uvek dobra... Ovaj Lcd smo uzeli pre mesec dana.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 15:03:50   
bojana86
Plazma vs LCD

PREDNOSTI plazma preko LCD su:

1. Veći ekran veličine raspoloživost.
2. Bolji omjer kontrasta i sposobnost za pružanje dublje crne tonove.
3. Bolje točnost boje i zasićenost.
4. Bolje gibanje praćenje (malo ili nimalo gibanje zaostajanje u brze scene).

NEDOSTACI na plazma vs LCD uključuju:

1. Plazma TV-i su više osjetljiv na burn-in od statičnih slika. Međutim, taj problem je uvelike smanjen u posljednjih nekoliko godina kao rezultat osnivanja "pixel orbiti" i srodne tehnologije.

2. Plazma televizori generiraju više topline nego LCD, zbog potrebe da se svjetlost fosforom za stvaranje slike.

3. Ne obavlja, kao i na većim visinama.

4. Potencijalno kraći prikaz životnog vijeka - to je nekad bila slučaj. Ranije je plazma imao 30.000 sati, odnosno 8 sati gledanja dnevno za 9 godina, što je manje nego LCD. Međutim, ekran životni vijek sada je poboljšana i 60.000 sat vijek posjetitelja danas su zajednički, s nekim postavlja ocijenjeno kao visok kao 100.000 sati, zahvaljujući tehnologiji poboljšanja.

LCD televizor prednosti nad plazmom uključuju:

1. Nema burn-in od statičnih slika.

2. Cooler prikazivati ​​temperaturu.

3. Nema visinskim koristiti pitanja.

4. Povećana svjetlinu slike na plazma, što čini LCD televizori bolje za gledanje u vedro lit sobe.

5. Upaljač težina (kada se uspoređuju iste veličine zaslona) nego plazma kolege.

6. Duži prikaz život se faktor, ali sada LCD i plazma postavlja oboje imaju najmanje 60.000 sat ili više životni vijek.

NEDOSTACI LCD vs Plazma televizori uključuju:

1. Niži omjer kontrasta, a ne kao dobar renderiranje duboke crne nijanse, iako povećanje ugradnja LED pozadinsko osvjetljenje je suzio ovu prazninu.

2. Nije tako dobar na praćenje kretanja (brzo pokretne objekte može pokazivati ​​lag artefakata) - međutim, to je poboljšanje s nedavnom provedbom 120Hz osvježavanja ekrana i 240Hz obrada u veći-end LCD seta.

3. Ne kao čest u velikim veličinama zaslona iznad 42-inča kao i plazma. Međutim, broj je brzo raste, s 46 i 47-inčni zaslon veličina postaje sve češće, a neki LCD setovi imaju zaslon veličine kao velika kao 65-inča također su dostupne javnosti.

4. Iako LCD televizori ne pate od burn-in osjetljivosti, moguće je da pojedini pikseli na LCD televizori može izgoriti, uzrokujući mala, vidljiva, crne ili bijele točke da se pojavi na zaslonu. Individualni piksela ne može popraviti, cijeli ekran bi trebao biti zamijenjen u tom trenutku, ako se pojedini piksel izgaranje postaje neugodno za vas.

5. LCD televizori su obično skuplji od ekvivalentne veličine plazma televizori (iako to se mijenja).



Ovo sam direktno prevela sa nekog sajta pa izvinite na padezima i ostalim ne formalnostima......
ja licno imam LCD,i zadovoljna sam skro ce mu 2 godine... a po ovome sto sam procitala sve je to tu negdje!!! pozzzzzzzz

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 15:07:55   
*Alexx*
Ja sam LCD-om prezadovoljna. S obzirom na to kakav kvalitet slike mi imamo (pa čak i ove digitalne), mislim da nam nije potrebna plazma. A i plazma je neuporedivo skuplja, tako da je izbor definitivno bio LCD. Imamo Samsung.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 15:33:55   
jance
ja imam LG plazmu, evo vec vise od godinu dana..da ima taj burn in ponekad, ali osim toga drugih problema sa njim nisam imala. Takodje sam za Samsung cula jako lose stvari, dva bracna para, nasi prijatelji su otprilike u isto vreme kupili Samsungove LCDe i ni jedan vise ne radi. mom ujku se pokvario Samsungov LCD posle 3 meseca koriscenja! sada im Grunding i zadovoljan je kaze. mi imamo Samsungov kucni bioskop i od pred 2 meseca vise ne cita DVD! Tako da ne verujem toj marki vise nikako.
dever ima Sony braviu..dobar je, al me ono sto pokazuje koji je kanal kad prebacis, jako nervira jer ti sakrije celu trecinu ekrana prvih 30sec... on ima LCDa i vec ga je ostetio...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 15:35:43   
Anoniman
Mi imamo LG plazma Tv 42" i ja sam prezadovoljna . Kažu da plazme manje zrače user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 15:35:51   
*Alexx*
Ćuti, moj Samsung radi već par godina, daleko bilo, pupupupupu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: LCD ili plazma, šta odabrati?
25.3.2011 15:36:47   
bojana86
Kod mene je LCD Samsung i ja zadovoljna,Bogu hvala...... skoro ce mu 2 godine!!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here