|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerija
12.9.2014 8:03:26   
Anck Su Nmaun
Ranije je imala cesce ispade da ne kazem svoje histerije, pa je jedno vreme smanjila sad se opet nesto pomamila. Neke faze il sta je vec ,...user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Histerija
12.9.2014 8:06:24   
Misha i Ljisha
meni je rekla vaspitacica da D ne place nikad ali se ljuti. E sad tamo naravno nije ona u prvom planu niti treba da bude ali kazem meni je to bilo cudno kad eto ti nje juce u dreku najstrasniju oko sitnice. Nisam navikla da je takva iskreno, a bas pored brata koji joj stalno otima igracke i gomilu stvari joj ne dozvoljava mislila sam da se vec prekalila i da tako nesto od nje necu ni doziveti. Kad ono trt. Nadam se i ja da su faze

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Histerija
12.9.2014 8:14:42   
Anck Su Nmaun
Ja mislim (ili bar je nisam videla ) da H to ne radi bas u vrticu ili ne cesto. Bas su je nove vaspitacice pohvalile kako je dobra , sve lepo ...spava, rucka, sve kako joj se kaze. Rekla je da ne da na sebe il svoje igracke, ali to mi je ok, da se bori za sebe. Ali opet mislim da je u vrticu druga prica.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 12.9.2014 8:19:50 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Histerija
12.9.2014 8:46:15   
big mum
Moja Sofi je bila prava mala razmažena djevojčica.Uvjek se valjala i vrištala kao blesava i sad bi ali je sramota.ali zato kad se malko udari dreči kao magarac.Napravi cijelu scenu od tog.user posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Histerija
12.9.2014 8:46:22   
Torbica
Kaze psiholog da mala decica ne umeju da verbalizuju nezadovoljstvo necim, ono kao kad mi kazemo - e sto me iznerviralo to i to... Pa dobrim delom otud i ovi ispadi. Moja cera je zivi dokaz da to zaista prodje.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Histerija
12.9.2014 8:48:55   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Torbica

Kaze psiholog da mala decica ne umeju da verbalizuju nezadovoljstvo necim, ono kao kad mi kazemo - e sto me iznerviralo to i to... Pa dobrim delom otud i ovi ispadi. Moja cera je zivi dokaz da to zaista prodje.user posted image


nadam se stvarno da ce se popraviti stanje (mada to nije stanje tek je jedan ispad user posted image ) kad progovori pa kad budemo lepo mogli da razgovaramo ovako imam osecaj da trubim u prazno jer nema feedback-a

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Histerija
20.11.2014 21:49:18   
lesica
Jedan vrlo interesantan tekst naše članice koja je dečiji psiholog - Jelena Krstić Anđelković

Kako se izboriti sa dečijim gnevom i agresijom


I što je najbitnije možete i u temi postavljati pitanja, ali je i kontaktirati ( u samom članku se nalazi kontakt)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Histerija
16.1.2015 14:10:51   
adulence
Pa eto i nas u ovoj temi,moje dee su zamenili u obdanistu,ahahahah....salim se,ali stvarno ne znam sta joj je na sve sto joj se ne dopada place ,ali u stanju je da drami po pola sata,primeri juce smo iz prodavnice dosle kuci i ja joj skinula jaknu ona u dramu,jer je gospodjica bas resila da bude u jakni,onda ima tripove da sedi dugo na nosi iako sve obavi odmah cim sedne,i kada je ja podignem jer me vise nervira njeno sedenje ona se oklembesi i nece da stoji dok je obucem....prava mala djavolica...pomagajte....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Histerija
16.1.2015 14:17:06   
Modessty
jedina pomoć je da je u tim trenucima staviš na ignore. Hoće da sedi na noši? kažeš, dobro sedi, ali kad ti utrne noga i počne da te boli nemoj da mi se žališ. Ako se oklembesi i neće da se obuče ostaviš je da leži na podu. Veruj mi da svaka rasprava u tom trenutku neće uroditi plodom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Histerija
16.1.2015 14:21:15   
adulence
Ma znam,svesna sam toga ali kapiram da ona jos uvek ne razume toliko da razume ako ti utrne noga ne zali se....hmmm....znam,znam ovo je trening i za nju i za nas...a i ne mogu uvek da je pustim da sedi beskrajno,jer npr ujutru kada se spremamo za vrtic i posao ne mogu je pustiti jer kasnimo...

< Poruku je uredio adulence -- 16.1.2015 14:23:04 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Histerija
16.1.2015 14:33:02   
Modessty
oooo razume sve! I nama je Danilo imao takve napade kad je imao dve godine! Bilo je strašno to njegovo bacanje na pod i slično.

I sad ume da se nadrvi, al sad znamo da ga nekako okrenemo na drugu stranu. Tvrdoglava mazga sve na tatu! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Histerija
24.2.2015 22:00:53   
mila83
Nema mame koja to nije prosla sa decom.Mima je to imala sa dve i po godine, vristanje,bacanje na pod,cupanje svoje kose, uzas.Svaki dan prica i prica i objasnjavanje zasto to nije lepo i da moze na drugi nacin da se kaze da si ljut i da ne moze svaki put da bude kako mi hocemo i kako smo zamislili...i tako,samo odjednom desio se neki klik i resili smo

A Dimi sada ima 4 godine, nismo prosli kroz tako gadnu fazu kao sa sekom,ali jos se to nekako odugovlaci,on kada se naljuti kao da mu padne mrak na oci, naprci usta, ili se svadja, vice,najcesce ode sam u drugu sobu...objasnjavam mu, ali tada nista ne dopire do njega.Posle on kaze sam da je bio ljut,kada se smiri.
Bitno je samo da kada su histericni, da mi ostanemo pribrani i pokusamo da ih smirimo, ne podizuci dodatno tenziju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 762
   RE:Dečija histerija, izlivi besa
24.2.2015 22:07:18   
dijana1*
Vuk kada je nervozan bolje bezi user posted image
Sve sam pokusala, pogotovo da pricam i da ga umirujem kada je nervozan ali onda bude jos gore. Vec duze vreme pali taktika gde ga prvo upozorim da ce ici u sobu ( kazna) i kada bas poludi lagano ga uhvatim za ruku i odvedem u sobu. Kazem mu samo kada se smiri i shvati da je pogresio da tek onda izadje. Malo se ispalce i dodje kao nov a moji zivci sacuvani.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 24.2.2015 22:09:40 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: RE:Dečija histerija, izlivi besa
24.2.2015 22:50:18   
mila83
Dijana, e to sam ja radila sa Mimom i imalo je efekta.A sa Dimijem ne pali nikako.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 24.2.2015 23:03:23 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: RE:Dečija histerija, izlivi besa
25.2.2015 8:37:07   
veselicaa
Moja A.je imala takve izlive kada je imala oko 2,5 godine.Prvo smo trcali oko nje,pokusavali da je smirimo ali to nikako nije imalo efekta.Onda smo u jednoj knjizi procitali da ih treba ignorisati i to smo i radili.Bilo nam je veoma tesko prvi put ali kada je videla da ne izaziva nikakvu reakciju prestala je sa tim izlivima.
Inace moja A.kada ustane,treba je izbegavati jedno 20 minuta.Ne prica nista ako je pitas nesto odgovara klimanjem ili odmahivanjem glave i podseca me na mene pre prve jutarnje kafe user posted image Dok S.ustaje i odmah brblja,odmah je spremna da se igra,smeje.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: RE:Dečija histerija, izlivi besa
25.2.2015 9:31:38   
Misha i Ljisha
Mi jos nismo dosli do te faze histerije. Ima momenata kad se naljuti ali daleko je to od toga da se ona baca ili nekontrolisano udara ili vristi i sl. Duri se uglavnom i kaze necu i sl. Pitoma je dosta (ja to sve pripisujem istrcavanju po salasu ehehheeh). Nedavno se iskrabala fest flomasterima po nogama komplet, bas sam se naljutila na nju, i pitam je po cemu se pise a ona onako tuzno "po papiju"user posted image , oterala sam je u cosak i tamo se malo njarila ali je stojala u cosku. Sta ja znam ima nesto u vezi tog coska ehehhehe...inace nikad ranije je nisam oterala u cosak i mislila sam da ni nece stajati u cosku pa me "pozitivno" iznenadila ahahahah...Naravno necu to bas cesto da primenjujem i nadam se da necu morati.user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: RE:Dečija histerija, izlivi besa
25.2.2015 10:45:58   
mila83
I kod mojih klinaca pali cosak, vise nego neka zabrana ili oduzimanje igracke...A ja se secam, i sestra i ja smo stajale u cosku user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Histerija
6.3.2015 8:59:35   
muzicarka
Psiholozi predlazu da ih treba "pustiti" i ne pbracati paznju........ko moze da izdrzi....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Histerija
6.3.2015 9:04:52   
Anck Su Nmaun
Ja neznam vise kako da okarakterisem H ponasanje.
Pre neki dani dan smo isli da kupimo patike za nju. Ona nece da proba ove, ona hoce one u drugom butiku je plakala i sela na pod. Ja sam pooooooludela i rekla ..idemo kuci... nema patika.
Danas idem sama da joj kupim neke bez probanja, ako bude zamena bice muke. Ali sta da radim.

Neznam vise kako da izadjem na kraj s njom. Jaaako je istrajna u svojoj tvrdoglavosti, Sta god da zamisli.

Sad je u fazi nosenja haljina Svaki dan. Jedan dan joj nisam dala, i posle duge rasprave , ja otisla iz sobe, spremila T za vrtic i da krenemo vidim nju sedi u ormanu i place user posted image Dala sam joj na kraju haljinbu da bi napokon otisli u vrtic/

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Histerija
6.3.2015 9:07:27   
Anck Su Nmaun
Lako mi je izboriti se s njenim besom kad smo kuci, ignorisem , posaljem u sobu il kazem neces ici kod drugarice npr. i smiri se. Ali kad smo na ulici il u kupovini ne mogu bas da pustim dete da divlja....,ispaamo kao ludaci pusteni s lanca user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Histerija
6.3.2015 9:23:33   
Bibilib
Marko ima obicaj da stisne zube i izbeci se kad mu nesto nije po volji...jednom je lupio vratima pa sam mu rekla da cu ga zalepiti za ta vrata bude li jos jednom lupio...vise se nije ponovilo....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Histerija
6.3.2015 9:26:55   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Lako mi je izboriti se s njenim besom kad smo kuci, ignorisem , posaljem u sobu il kazem neces ici kod drugarice npr. i smiri se. Ali kad smo na ulici il u kupovini ne mogu bas da pustim dete da divlja....,ispaamo kao ludaci pusteni s lanca user posted image

Pokusaj sa razgovorom pre nego sto negde odete,objasni joj zbog cega ne sme tako da se ponasa kada je negde napolju.Meni je uspevalo.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Histerija
6.3.2015 9:27:21   
Modessty
Anck proćiće je. Znam da ti je sad muka od tog njenog ludovanja ali proćiće je. Probaj što više da je ignorišeš.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Histerija
6.3.2015 9:41:35   
adulence
ivka je polako pocela da se smiruje,sada je tako fina da je covek ne prepozna,ustvari sam je provalila kada je ljuta ili pravi gluposi,ja ne gllumim strogocu nego joj na lep nacin objasnim jer cim povisim glas ona pravi haos,a ovako me sve saslusa...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Histerija
6.3.2015 10:04:38   
isidora88
Kod nas je histerija i dalje aktuelna. On toliko podivlja kad nije po njegovom, lupao je vratima pre, ali je dobio batine zbog toga, sad dodje do vrata uhvati ih i stisne zube, da ga ne pogledam tad onako ljutitio zviznuo bi ih opet. Lupa o sto, pod, baca igracke, bas ludim, nista ne pali, cekam da prodje samo. Pricala sam par puta sa njim da je to ruzno kako se ponasa itd.i on tad kaze da nece vise i ne vredi.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ako imate jako mirno dete, zabrinite se
Vest da je dvadesetjednogodišnja majka iz Kovina svojoj šestomesečnoj bebi davala lek Onzapin koji služi za lečenje šizo...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here