|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerija
11.12.2010 13:20:04   
liliana
E, to moja beba radi kad treba da se pfresvlači, tj da se oblači. Valjda je to nervira, ne znam?user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Histerija
11.12.2010 13:28:17   
Olga75
Uh , gadna je ta njihova histerija user posted image . Marija se  bacala po podu a prestalo je kad se udarila . Sad kad pocinje da histerise pogleda oko sebe pa legne i neutesno place. 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Histerija
11.12.2010 15:18:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: sneza24

Marinče samo ga ignoriši ili mu odvrati pažnju.



To je jedino što pomaže.


Slažem se, pusti ga da se istrese (pošto ne može na rr da istrese neg. energiju kao miuser posted image ), i proći ćeuser posted image
Kad bude veći, razumniji, onda kažeš; možeš tri dana da se valjaš i plačeš nećeš dobiti to i to jer...user posted image
I nikad ne popuštaj samo da bi prestao plakati!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Histerija
23.12.2010 20:42:30   
Maryna1
procitala sam vasi poruke i osecam neko olaksanje, nije moja cerka jedina ko stalno ima napade histerije, sad ima 17 meseci uobste ne podnosi kad kazem njoj NE. bas je razmazena, user posted image user posted image user posted image pokusavam da ignorisem njene napade i zabacivanja, pa ona jos postala agresivna, ponekad pokusava da mene udari ili ugrize!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Histerija
15.3.2011 22:48:55   
magnetic
Moje dete je pocelo sa bacanjem,izvijanjem,mlataranjem rukama i nogama i drekom kada je spustim da lezi ako joj to bas i nije po voljiuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Histerija
20.3.2011 13:36:52   
najlespi

Cao svima,
drago mi je da ste otvorile ovu temu jer nikako ne znam kako da se izborim sa sinom od skoro 3 god. i njegovom fazom hocu-necu.
Potrazi mi nesto,ja mu dam,on kaze necu,baci na zemlju i krene da place.Zatim krene da vristi da ga nosim i onda nastane opsta histerija.Hocu da me nosis,necu da me nosis,hocu vani,necu vani,hocu cokolino necu cokolino i tako svega sto se seti i sve uz plakanje.Ignorisala sam ga,pretila mu stapom,dobijao je ipodupetu..ali ova faza traje vec pola godine,a mozda i vise.
I sta saduser posted image  


_____________________________

mama Borisova

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Histerija
20.3.2011 13:40:24   
Anoniman
Moj će sada 5god, i još uvek po nekada upadne u histeriju, ali ZNATNO manje nego sa 3. Naoružaj se strpljenjem. Neka deca su prosto takva. Ja sam umela da ignorišem sina satima, on bi plakao uz mene, a ja se pravila kao da se ništa ne dešava.
proći će...

(odgovor članu najlespi)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Histerija
27.3.2011 16:11:34   
najlespi
Pa dobrouser posted image strpljenja ili imam ili ne.Ali u svakom slucaju dobro mi dodje da znam da moje dete nije jedino. Hvala ti puno i jako me je nasmejao tvoj potpis  user posted image

_____________________________

mama Borisova

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Histerija
27.3.2011 16:19:12   
New Mom
Faza neću

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu najlespi)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Histerija
6.4.2011 14:56:52   
*Alexx*
Ja sam se ranije žalila kako moje dete histeriše, ali sad... To su suze na gotovs, zacrveni se sav, vrišti... ono ranije nije bilo ništa user posted image Kažu, nikako mu ne treba dati ono za čim vrišti, ali šta raditi tada? Recimo, on hoće da ga nosim, a meni su ruke i leđa već otpala, i ne mogu, fizički ne mogu. Krene da vrišti, počne da se kači o mene... šta raditi? Ili, opsesija mu je da se vozi onim pokretnim stepenicama. Gore, dole, gore, dole. Nakon petnaeste ture, meni se viš vrti u glavi, dosta je bilo. Kreće plakanje, vrištanje... Šta raditi?

A da dodam - to samo meni radi. Kad ja nisam tu, npr odem u radnju i ostavim ga sa tatom, sve je cool. user posted image


< Poruku je uredio *Alexx* -- 6.4.2011 14:57:29 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Histerija
6.4.2011 15:01:36   
Verus
Alexx, meni je H vec to pocela da radi.  ZIvota mi ponasa se nekada kao da ima 2 godine-moram to snimiti.  Zabaci glavu u nazad i njaaaaaaaa pa onda pogleda sta mi radimo, i kad je samo belo gledamo-ona u smeh!  Pa mi objasni da me ne zeza!

A kad se kaci o mene-ja sednem na pod sa njom, poigramo se, dam joj knjigu ili neku igracku ili bilo sta sto joj moze skrenuti paznju i odvuci je iz te situacije-i onda se smiri.  Kazu, ne vredi vikati nazad ili ih staviti u tajm out-nego samo skrenuti paznju....Previse su mali da razumeju da to nije lepo...treba ih jednostavno, prevariti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Histerija
6.4.2011 15:07:13   
*Alexx*
Verus, biće to još gore, samo ne znaš user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Histerija
6.4.2011 15:07:54   
Verus
Verujem tiuser posted image   Vec mogu da zamislim!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Histerija
6.4.2011 15:11:02   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nada RR


Milos histerise uzasno ... svako presvlacenje je haos , vristanje,otimanje ... user posted image

Sad vise nece u kolica ni u velika ni u kisobran ... nece da mi da ruku dok set_amo , trci i ako ga zaustavim da ne istrci na ulicu ... katastrofa ... user posted image



Nado, ovo je tacan opis mog deteta poslednjih mesec dana. Prolupaću user posted image Kako vidi pelenu, počne da beži i da vrišti. Kolica smo sklonili, to samo dadilja još tu i tamo koristi (s njom hoće u kolica, mamu mu njegovu). Ako ne idemo onim pravcem kojim on želi da ide, nastaje opšti haos.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Histerija
6.4.2011 17:28:22   
Diabla
I kod nas je vec mjesec dana opsti kriminal. D. je postao pravo malo razmazeno deriste, taman onakvo kakvo ste znali vidjeti po kaficima, ulici koja se bacaju, a roditelji se znoje i kiselo smiju, dok vi u sebi molite boga da vam takvo dijete ne bude.

Samo molim boga da mi da strpljenja i zivaca. Place za svaku sitnicu, ono sto naumi mora imati i ne prestaje sa drekom i kuknjavom.

I koja je najbolja solucija? Ignorisanje? Ja sam protiv batinja, ali nekada mi dodje da ga UF! Pa ga samo cupnem za zulufe, i to mogu reci da je simulacija cupkanja cisto da se izduvamuser posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Histerija
11.4.2011 20:58:19   
Verus
mm mi danas kaze "moramo nesto uraditi po tom pitanju"

Sedela je na nosi, i igrala se sa auticem.  Kakila je i mm je pomerio auto da je uzme, obrise guzu, presvuce, spremi za jaslice.  Kaze da se bacila u  nazad i pocela da se njari kao magare.  Onda je povisio ton glasa i rekao "ne to nije lepo" i ona je onda stvarno pocela da place.  Od straha valjda otkud znam.  To je i meni jednom uradila kad sam povisila ton i sva ozbiljna rekla ne.

Nije navikla da nismo nasmejani i topli sa njom, nema dreke i vike u kuci i kad s se to uradi (npr. ako viknem na psa da ne laje), ona se trgne i privije uz mene...kad cuje motor od mm koji je glasan, sve se stisne uz mene i zagrli me, a zarije glavu u moje grudi...

Jel to normalno?  Sto se tako plasi nas kad viknemo?  Rekla sam mm da je moramo ignorisati kad se tako ponasa...

Sta vi radite sa decom od godinu dana koja se ponasaju ko da im je 2??

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Histerija
11.4.2011 21:04:06   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kaze da se bacila u  nazad i pocela da se njari kao magare.  Onda je povisio ton glasa i rekao "ne to nije lepo" i ona je onda stvarno pocela da place.  Od straha valjda otkud znam.  To je i meni jednom uradila kad sam povisila ton i sva ozbiljna rekla ne.




I L ima tu foru da se baci u nazad i da glumi magarca, baš tako njače.
Kada neko povisi ton, ona odmah udari u dreku. Valjda se upalši, ma čak i kada joj zapretim, odmah kuka. Da li je to histerija ili šta već? Ja bih ignorisala, ali šiznem jer sam mrtva umorna, po ceo dan odsutna i kada me tako iznervira, najradije bih...jbt, teško mi ide to ignorisanje, pogotovo uveče


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Histerija
11.4.2011 21:06:23   
nencydrew
Ja sam se uvežbalauser posted image
Da ignorišem

Na kraju stane, kad se umori

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Histerija
11.4.2011 21:07:34   
New Mom
Verus, potpuno opisuješ KL!
Prvo sam mislila da se plaši, ali sve više mi liči na histerisanje jer nije nešto po njenog. Gospođica neće da se ljute na nju i nešto joj brane.
Drugarica to rešava tako što svoje dete poprska sa par kapi vode tada i kaže da prosto prestane da šizi i nastavi da se igra kao da ništa nije bilo. Samo ja se ne usuđujem za to nekako.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Histerija
11.4.2011 21:16:50   
Verus
Pa ja kontam ovako:

Mali su sa godinu dana za tajm out, ili bilo kakvu kaznu tog tipa.  O batinama, naravno, necu ni da diskutujem.  Znaci, jedino preostaje da:

-im se odvrati paznja nekom igrackom, ili drugom situacijom (sto mi je obicno uspevalo, al nekad zapne bas ko magare i u tvrdoglavosti i nece da odustane)

-da se ignorise ponasanje.

Ipak, verovatno se isfrustriraju sto ne mogu da objasne sta zele, pa im je jedini nacin komunikacije (negodovanja) to njarenje, plakanje sta vec.

Rekla sam mm da od sada ignorise takvo ponasanje i nastavi sta oblacenjem, ili sta vec cini.  Prestati mora! Nadam seuser posted image

Gledam je sinoc, na podu od kupatila i krece rukicom u posudu za vodu za psa i macku.  UVEK joj kazem da to ne sme, a ona, ma ni sekund ne prodje opet rukom u vodu!  A ja lepo posudu u kadu i gotovo.  Nije ni plakala nego se morala okrenuti i naci nesto drugo za zezanje...

Jaoj, a ovo je tek pocetak. Blago namauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Histerija
11.4.2011 22:01:00   
Anoniman
Mi baš histerišemouser posted image
U jednom periodu je čak bilo toliko gadno, da sam se obratila pedijatru-neurologu za pomoć... M zna da se uzvršti do te mere da ostane bez vaduha, ili mi se baca po podu, pa udari glavu, a sad je najnovije da udara nas!!! I to ponekad traje po dve nedelje, a onda mesec dana-ko da ništa nije bilo. Dok je u histerija fazi bukvalno je sve okidač- i što se sme i što se ne sme, i nosanje i spuštanje, i pažnja i nepažnja.... Da poludiš!!!user posted image Doktorica mi je predlagala to tzv "ignorisanje lošeg ponašanja" i stvarno uspevam u 70% slučajeva da iskuliram. Prilično zna da potraje, ali ja ostanem dosledna (a bude i da mi se bukvalno vuče u histeriji za nogavicu, ja -ništa), ali onih 30% budem i umorna i neraspoložena i na kraj živaca i onda pucam po šavovima. E sad, to ignorisanje nekad pali, nekad ne. Polivali smo se i vodom, ali nije imalo efekta. Jedino cucla malo smanji strasti...
U svakom slučaju, lekari kažu da za histeriju kod dece do 3 godine leka NEMA! To je faza njihovog sazrevanja i načina da se izraze ili probaju do kojih granica mogu da idu. Svako mora naći svoju metodu za prevazilaženje vriske, ali navodno sva deca histeriju (bar ovog tipa) prerastaju do 3. godine. Pa ko preživi - pričaće user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Histerija
11.4.2011 22:14:24   
sneza24
Uh i David zna da histerise.Vrlo retko prodje dan bez histerije.
Prvo histerisanje je odmah ujutru kad se probudi i kad treba da ga presvucemo e tu nastaje haos,vristi,baca se,suze krokodilske i nas dvoje nemozemo da ga savladamo pa ga pustimo da se smiri pa ponovo pokusamo i na kraju ga nekako presvucemo.
Histerise kad treba da udjemo u kucu kao da nikad vise necemo izaci napolju.
I naravno histerise za sve sto nije po njegovom i kad nesto hoce a ni sam nezna sta bi i tad pocne da se dere kao da ga bijem.
Uglavnom mislim da cu skrenuti vise od svog tog vristanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Histerija
11.4.2011 22:21:00   
Nensi*
Uh sto mi je poznato sve ovo sto pisete. Glava mi je vec kao bubanj od njegovog vristanja i histerisanja. To radi svaki dan,vristi na sav glas,nekad od srece,a jako cesto i histerise. Pomislice ljudi ko zna sta mu radim. Najgore mi je kad tako pocne da se bacaka dok smo napolju,tad ne znam sta da radim jer je mnogo tezak,a ja imam problema sa kicmom i ne mogu da ga nosim dugo.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Histerija
11.4.2011 22:27:39   
Olga75
najgore histericne napade zvercica dobija kada idemo sa igralistauser posted image . To je uzasno , nikakvi pregovori , ubedjivanje nista , to je dreka , to su suze , obicno se spusti na stomak i ukoci da ne mogu da je podignem , kad je uhvatim pocinje da se otima i batrga a sve praceno urlicima i vriskom u koju ubaci : upomooooc user posted image
i tako je ja obicno nosim pod miskom , jer drugacije ne mogu a ona doziva upomoc user posted image
samo cekam da me neko prijavi socijalnom user posted image
vec razmisljam da je ne vodim na igraliste dok na napuno bar pet godina ili da je vodim po mrklom mraku

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Histerija
11.4.2011 23:10:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ako ne idemo onim pravcem kojim on želi da ide, nastaje opšti haos.



A vi ne znate da uvek treba da krenete u kontra pravcu od onog u kom želite da idete da biste stigli gde zaista želite da stignete? user posted image To je jedini način.

JAO ŽENE ŠTO SE RADUJEM ŠTO SU VAM DECA PORASLA I HISTERIŠU! Nemojte me krivo shvatiti, ali do sada sam bila nekako usamljena u ovoj temi. user posted image

Marko se ne plaši kada vičem. Naviklo dete jer ima Luku za brata, koji ne ćuti ni kada spava, a ne ume tiho da priča, i počinjem da sumnjam da ne čuje dobro, jer me ne čuje kad pričam normalno. user posted image ALI jako razlikuje kada vičem na Luku a kada na njega! Nekada, kada vičem na Luku a on se rasplače, plače i Marko. E, to je haos. Nikad ih smiriti! user posted image A pre koji dan, malo mi bio kratak fitilj, oblačim Marka, taman mu ubacim jednu nogu u nogavicu, krenem drugu, on izvuče prvu, ubacim drugu, krenem opet prvu, on izvuče drugu, usput i odlepi pelenu, i sve vreme iritantno cvili, i ja odlepim i podviknem "Dosta!", on iskrivio usta, suze krokodilske i "Mammmmm"... user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here