|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 12:45:21   
Maraj
Moj L je jako tvrdoglav i svojeglav. Ranije kad nesto nije po njegovom od besa udari glavom o pod. Sad to vuse ne radi. Ali baca igracke, vristi. Ne mogu da mu dokazem da ne sme stvari da baca. Iz cista mira ako nesto nije po njegovom, baci igracku. Tonajcesce budu oni veliki metalni autici jer se sa njima najvise igra. Zato sam ih sklonila za sad.
Ako se mi naljutimo na njega. On place i nece da stane
Imam utisak da bi vristao 2 sata da mi ne popustkmo. Jednostavno toliko je tvrdoglav da nece prvi da popusti
Sve mislim da ce se popraviti sa tom tvrdoglavoscu kada krene u vrtic....

A da cini mi se da mi je najgore kada tfeba da krenemo negde. On bas tada nece. Ne da da ga obujem. Bacaka se. Vraca se u dnevnu sobu. Vristi
Uhhhh. A zna i gde idemo, i voli tamk da ide ali uvek negoduje. Ne znam da l smo ikad "normalno" izasli iz kuce a da nije bilo suza i vristanja

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 13:54:10   
MamaNecaVo
Izgleda da je ova "faza" kod sve dece.user posted image
Ja se vise i ne uzbudjujem.Jedino me bude sramota na ulici kad krene da histerise jer recimo trazim ruku da mi da.
Taj deo me samo izludjuje.Na ostalo sam oguglala ma koliko se trudila.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 14:00:42   
Misha i Ljisha
Nevena ni moja D nije htela da da ruku ali ja sam kupila onaj povodac za decu super meni super njoj. Isle smo na pijacu opusteno nas dve. PRobaj sa tim ekstra je stvar. Dete je u prirodnom polozaju a roditelje ne bole ledjauser posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 14:05:49   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Uhh ne bi se ni ja slozila da je tata za igranjac.
Kod nas smo oboje autoritet. Samo se tate malo vise "plase" kad su situacije haosa.
Drugo se ne bih slozila da.je decake teze odgajati.


Posto kod nas tata nije mnogo prisutan nije bas nikakav autoritet i samo se igraju i svadjaju user posted image i kad hoce da joj bude autoritet njega uvek levati, nema on to u krvi. Svi kao nesto machomeni a sve mekusci user posted image (ovde kod naas u okolini), deca ih izrade najstrasnijeuser posted image

A za ovo drugo cu da komentarisem tek za par godina ehhehe...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 14:21:01   
mama Jo
Mene isto jako nerviraju te ,,predrasude" o odgajanju decaka/devojcica...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 17:23:21   
Anck Su Nmaun
Ljiso kakve to veze ima sto nije puno prisutan, pa nije ni moj. Dolazi kuci od 16 pa nadalje a oni oko 20h na spavanje i od toga da li nesto odradi il.legne da odmori...znam bzvz al glupo mi je reci tata sluzi samo za igranjac user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 17:49:34   
Sanjica26 RR
I nas tata je cesto odsutan. U smislu da dodje kasno. Ali nije samo za igranjac. Ume da se naljuti. Posebno kad su nevaljale. Ako kazem nekoliko puta nesto one se prave blesave. Oguglale su na moje naredbe. On uleti u sobu i kad drekne tajac bude i zavrse to sto su trebale.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 18:13:00   
Misha i Ljisha
aaaa...istekla mi sesija.

Radim nesto za sefa pa dodjoh brzo ovde.

Ma naljuti se i nas tata, ali ona njega ne slusa. Onda se svadjaju. I td. Ja njih dvoje tako dozivljavam, kao da se igraju stalno a kad se ne igraju onda se svadjaju. user posted image Mislim sigurno da radi mm isto sto i vasi ali kazem meni to pretezno lici na igranje. user posted image Evo cujem ih, njinjinji njanjanja ajde tata ajde necu necu.... Ja kao pokusavam da radim od njih dvoje. Naravno da je cuva i da se brine o njoj ali generalno sve obaveze su pretezno na meni (npr njega sutra i prekosutra nece ni videti ni ujutru ni uvece)


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 18:16:22   
Anck Su Nmaun
I meni ...napisala svasta sad ne mogu

Danas.mene H moljaka da ide kod drugarice i ne dam. Rekla ne i nastavila svojim poslom a ona u pozadiji kumi i moli pa bar jedno pola sata. Dosao tata ni on joj nije dao, kad je pocela da moljaka samo je pogledao...nestala je u vidu magle user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 18:21:25   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

, kad je pocela da moljaka samo je pogledao...nestala je u vidu magle user posted image

e i moj tata je tako delovao na mene, ali nas tata kao sto rekoh nema to u sebi user posted image on preti samo sa mnom: nemoj da se mama naljuti. (srecom ne ljutim se cesto ali ocito je tad opasno po sve) i nervira me sto tako "preti" sa mnom kao da sam neko oruzje jer ne moze sam da se snadje

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 20:09:08   
isidora88
I moj tata je bio "opasan", samo kad me pogleda odmah sam znala da se smirim, nisam ga se bojala ali sam znala da kod njega nema sale kad se nesto kaze. I volela bih da moja deca imaju to postovanje i prema nama alk ocogledno nesto pogresno radimo. Inace mi je tata sad mekusac, nista ne brani unucima, moram mu reci da ih malo smiri jer sh nemoguci sa njim.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 20:22:55   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

, kad je pocela da moljaka samo je pogledao...nestala je u vidu magle user posted image

e i moj tata je tako delovao na mene, ali nas tata kao sto rekoh nema to u sebi user posted image on preti samo sa mnom: nemoj da se mama naljuti. (srecom ne ljutim se cesto ali ocito je tad opasno po sve) i nervira me sto tako "preti" sa mnom kao da sam neko oruzje jer ne moze sam da se snadje

I ja sam dezurna babaroga u kuci, ali sam zabranila da prete sa mnom. Ako ne umes ili ne mozes, bolje dodji i meni kazi da je smirim.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 21:13:15   
emicaa
Ovakve kao sto vi opisujete tate sam ja.Nekad je dovoljno da samo je samo zovnem i podignem prst.MM bi da bude autoritet,i ja bih ali na njega ne reaguju kao na mene.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 21:17:42   
Duškić
Nama je tata bio autoritet od njega smo imali neko straho-postovanje, ne znam kako bih to opisala. Dusa me zaboli i sve kad ga pomenem.
A mama je uvek bila glavna za nase vaspitanje , a slusali smo ih. Pre neki dan mi kaze da sam im puno popustila i da me tek posle nece slusati ...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 22:28:48   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: isidora88

I moj tata je bio "opasan", samo kad me pogleda odmah sam znala da se smirim, nisam ga se bojala ali sam znala da kod njega nema sale kad se nesto kaze. I volela bih da moja deca imaju to postovanje i prema nama alk ocogledno nesto pogresno radimo. Inace mi je tata sad mekusac, nista ne brani unucima, moram mu reci da ih malo smiri jer sh nemoguci sa njim.

E a vidis moj tata jeste malo omekanio ali je i dalje strog, i dalje kad on povisi glas na decu svi se postroje user posted image .

Moja mama kaze da sam ja kao on, da pogledom smirujem decu. Ali ona kaze da sam ja preterano stroga. Pa zamislite pored naseg tate da sam i ja opustencija pa to bi bilo rasulo.

Mada D je dobra i ja stvarno nemam potrebe nesto sad bas da non stop izigravam strogocu.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 22:37:54   
Ana RR
Meni je mama bila bog i batina user posted image i ja nisam bila od dece koja moljakaju, jednom kad mama kaže ne to je zakon. Ja nikada nisam ponavljala greške, dovoljno je bilo jednom da me opomene. Zato sam ćaleta driblala kako sam htela user posted image

A moje dete me izluđuje, u stanju je da kuka, moli, plače, samo da dobije ono što hoće. Užasno me to nervira, to neodustajanje po svaku cenu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 22:44:00   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Meni je mama bila bog i batina user posted image i ja nisam bila od dece koja moljakaju, jednom kad mama kaže ne to je zakon. Ja nikada nisam ponavljala greške, dovoljno je bilo jednom da me opomene. Zato sam ćaleta driblala kako sam htela user posted image

A moje dete me izluđuje, u stanju je da kuka, moli, plače, samo da dobije ono što hoće. Užasno me to nervira, to neodustajanje po svaku cenu.

bratanci i mi kod mojih, i oni krecu gore (zive iznad mojih)i zovu D da ide sa njima, dodje uredno me pita i ja kazem NE, ona njima kaze ne da mi mama. 10 minuta kasnije zove stariji bratanac telefonom javlja se moj tata i daje mojoj D telefon, (ne cujem razgovor tj ne znam sta bratanac prica) i samo cujem D kako kaze ponovo "ne mogu, ne da mi mama" user posted image , nije me cak opet ni pitala da li sme da ide kod njih gore. Tad mi je i tata rekao da sam babaroga a ja sam im samo rekla : mama je ZAKON user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 22:46:00   
Sanjica26 RR
Anci, i moje mene mole do besvestiuser posted image Kad se Sofi umiljava ne mozes da joj ne das to sto trazi. Ali njih dve imaju dil da ide Sofija i da moli. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 23:09:39   
Ana RR
Ljišo, babarogo jedna user posted image

Sanjice, mogu da ih zamislim, joooj user posted image

E, moja mama nije bila babaroga, naprotiv. Ja ne znam koje dete je imalo onakvu slobodu i samo kada se setim gde sam ja sve išla sama sa 6,7 godina, prosto mi nije jasno odakle joj hrabrosti da me pusti. Ali od kada znam za sebe bila sam odgovorna i ona je uvek verovala u moj sud. I retko kada mi je nešto branila, ali prosto je bila autoritet za mene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 23:17:56   
isidora88
Ja recimo tatu kad pitam nesto da li smem, to sto tad kaze je to. Nije mi padalo na pamet da pomislim da pitam jos jednom. Ne znam ako su nasa deca danas tako opustena. M je isto u stanju da kuka dok nesto ne dobije. Jos mi je gore kad cujem da kuka nekome sa strane kako mama nece da mu kupi igracku neku i slicno

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
31.1.2018 23:22:19   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, babarogo jedna user posted image

Sanjice, mogu da ih zamislim, joooj user posted image

E, moja mama nije bila babaroga, naprotiv. Ja ne znam koje dete je imalo onakvu slobodu i samo kada se setim gde sam ja sve išla sama sa 6,7 godina, prosto mi nije jasno odakle joj hrabrosti da me pusti. Ali od kada znam za sebe bila sam odgovorna i ona je uvek verovala u moj sud. I retko kada mi je nešto branila, ali prosto je bila autoritet za mene.

Pa i moja je isla na kamp. Sama. Dozvoljeno joj je toliko toga, isto recimo kao kod tvoje mame zato ja i kazem da ne smatram sebe babarogom. Niti ja nesto nju kaznjavam niti cesto vicem. Ali kad kazem, zna se.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
27.2.2018 16:18:26   
Mala Elena
Jel se mora biti babaroga?user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
27.2.2018 17:31:03   
mama Jo
Joj ME ja se to isto stalno pitam... jako ne volim to, a nekad prosto ne moze drugacije...
A eto i iz iskustva raznih vidim da je bolje kad smo baba roge

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.7.2019 13:52:45   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Jel se mora biti babaroga?user posted image
  mora se biti babaroga kad preteraju, ne mozes dozvoliti da dete vrslja kako mu padne na pamet..


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.7.2019 14:13:11   
doramar11
Jednostavno je, moze im se :)

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.
Evo čega se deca najviše plaše, prema uzrastu
Grmljavina, mrak, veštice, čudovišta, duhovi i mnoga druga zastrašujuća stvorenja koja bi mogla živeti u mračnom ćošku s...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here