|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
27.7.2010 13:27:54   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: bluka

IZVORNA PORUKA: kleopatra*

Prolaktin u 08h 547 vred.40,0-530,0
Prolaktin u 11h 159 vred. 40,0-530,0



ovo nemoj da te brine, to je toliko malo iznad granice a plus se i smanjuje tokom dana da se može smatrati urednim nalazom.

za tsh piješ terapiju, možda potraje koju sedmicu dok ti ne pogode odgovarajuću dozu, al' će se i to regulisati. za povišena antitijela nema terapije, al selen može pomoći (u stvari male doze dexametasona ili pronisona se daju, al' tek kad se hormoni štitne i tsh dovedu u red, a poslije toga neko vrijeme ne dođe do začeća).




Da ovo nije strasno rekao mi je dr.selen vec pijem i th za tsh.
Hvala ti draga moje,mnogo mi je lakse kad sa nekim podelim iskustva,a kako tvoja stitna nadam se da mirujeuser posted image




_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
27.7.2010 13:36:26   
bluka
znaćemo sutra je li se smirila user posted image . u svakom slučaju, ja trenutno ne osjećam simptome hipertireoze.

user posted image

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
27.7.2010 13:45:44   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: bluka

znaćemo sutra je li se smirila user posted image . u svakom slučaju, ja trenutno ne osjećam simptome hipertireoze.

user posted image





Draga drzim palceve da je sve u najboljem redu,javljaj obavezno sutrauser posted image


_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
27.7.2010 19:21:05   
Anoniman
Evo i mene da se javim. Vec sam pisala u nekoj temi o svojoj bolesti, hipotireozi koju sam dobila najverovatnije, u prvoj trudnoci. Ne znam sta je izazvalo hipotireozu, ali sam simptome osetila posle porodjaja. Pocela sam da pijem hormone, i simptomi su nestali posle par meseci. Hormone pijem vec 4 godine redovno svako jutro, i kontrolisem ih svakih par meseci. Dobro se osecam i drugu trudnocu sam iznela sasvim normalno, svakog meseca kontrolisala hormone, posle porodjaja dojila 7 mesece bez problema, i uz sve to redovno uzimala terapiju. Imam divnog decaka od 13 meseci kojem nista ne faliuser posted image Inace sam sa hipotireozom ostala u drugom stanju bez problema, iako sam ocekivala da cu morati malo vise da se potrudim oko zatrudnjivanja.
Ne znam da li je moja hipotireoza izazvana tim hasimotom ili necim drugim, ali sa ovom bolesti se moze sasvim normalno ziveti i radjati lepa decauser posted image
Zato Kleopatra nemoj da brines, glavu gore i misli pozitivno user posted image

(odgovor članu kleopatra*)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
27.7.2010 19:47:38   
kleopatra*
Zille user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
28.7.2010 22:38:02   
lidija 011
draga, sad kad si krenula sa terapijom sve ce biti u redu...nadam se i ubrzo user posted image user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
28.7.2010 23:33:08   
isidora88
ja imam hipotireozu i hasimoto,ustanovljeno mi je u januaru TSH 35 a anti tpo >1000 i uz terapiju ja sam zatrudnela vec 3 ciklus (inace koristim letrox)user posted image
pokusavala sam da zatrudnim 9 meseci pre nego sto mi je ustanovljena bolest i konacno otkrila u cemu je problem.
ne brini se nista,tebi je tsh skoro u granicama normale i za mesec dana bi trebalo da ti bude idealan za trudnocu. ja sam pila ciklus pre trudnoce i caj od virka,mozda mi je i to pomoglo user posted image
zelim ti da sto pre zatrudnis i nemoj da se opterecujes sa stitnom,terapija jeste dozivotna ali veruj mi ja otkad uzimam terapiju se super osecam i da nema tabletica koje ujutru popijem ne bih ni znala da imam hipo.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
29.7.2010 17:02:44   
kleopatra*
IZVORNA PORUKA: lidija 011

draga, sad kad si krenula sa terapijom sve ce biti u redu...nadam se i ubrzo user posted image user posted image




I ja,i jauser posted image user posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
29.7.2010 17:06:42   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: isidora88

ja imam hipotireozu i hasimoto,ustanovljeno mi je u januaru TSH 35 a anti tpo >1000 i uz terapiju ja sam zatrudnela vec 3 ciklus (inace koristim letrox)user posted image
pokusavala sam da zatrudnim 9 meseci pre nego sto mi je ustanovljena bolest i konacno otkrila u cemu je problem.
ne brini se nista,tebi je tsh skoro u granicama normale i za mesec dana bi trebalo da ti bude idealan za trudnocu. ja sam pila ciklus pre trudnoce i caj od virka,mozda mi je i to pomoglo user posted image
zelim ti da sto pre zatrudnis i nemoj da se opterecujes sa stitnom,terapija jeste dozivotna ali veruj mi ja otkad uzimam terapiju se super osecam i da nema tabletica koje ujutru popijem ne bih ni znala da imam hipo.



Ma ne opterecujem se ja time sto cu dozivotno piti lekice,meni je samo bitno da ostanemuser posted image i dobijem svojuuser posted image .
Znaci na istoj smo th,koliku dozu pijes,meni je dr.rekao kad ostanem trudna da ce mi povecati dozu i to je to sad pijem 25mcg.
Drago mi je zbog tebe i nadam se da cu i ja biti iste srece kao i ti pa brzo ostatiuser posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
29.7.2010 20:21:24   
isidora88

IZVORNA PORUKA: kleopatra*

Ma ne opterecujem se ja time sto cu dozivotno piti lekice,meni je samo bitno da ostanemuser posted image i dobijem svojuuser posted image .
Znaci na istoj smo th,koliku dozu pijes,meni je dr.rekao kad ostanem trudna da ce mi povecati dozu i to je to sad pijem 25mcg.
Drago mi je zbog tebe i nadam se da cu i ja biti iste srece kao i ti pa brzo ostatiuser posted image



ja koristrim jedan dan 50 mg a drugi dan 75 mg user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 18:53:43   
bluka
IZVORNA PORUKA: bluka

znaćemo sutra je li se smirila user posted image . u svakom slučaju, ja trenutno ne osjećam simptome hipertireoze.

user posted image



konačno eutireozna user posted image samo da tako ovaj put i ostane. th ista.

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 18:55:51   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: bluka

IZVORNA PORUKA: bluka

znaćemo sutra je li se smirila user posted image . u svakom slučaju, ja trenutno ne osjećam simptome hipertireoze.

user posted image



konačno eutireozna user posted image samo da tako ovaj put i ostane. th ista.



Draga user posted image cekam te danima da vidim da li je sve u redu sa tvojom stitnom i hvala Bogu dobro je ,bravo mila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 18:57:52   
bluka
bila malo na moru, pustila me doktorica user posted image .

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 18:58:51   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: bluka

bila malo na moru, pustila me doktorica user posted image .

user posted image user posted image user posted image





Ako mila odmorila si mozak od svegauser posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 19:10:17   
anuksunamun
devojke samo napred zelim da sto pre stignuuser posted image

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 19:14:13   
bluka
i mi tebi.

user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 19:32:52   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

devojke samo napred zelim da sto pre stignuuser posted image


Hvala draga,i mi tebi zelimo da sto pre ugledasuser posted image



_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 19:39:04   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: kleopatra*


IZVORNA PORUKA: anuksunamun

devojke samo napred zelim da sto pre stignuuser posted image


Hvala draga,i mi tebi zelimo da sto pre ugledasuser posted image


user posted image user posted image draga ,tebi sam vec rekla ...za moju drugaricu..ona je imala problema sa usporenim radom stitne...uzima lekic na dan ...smrsala je oko 25 kila super se oseca ..ima energije...a ginekolog je stalno ganja kada ce imati decu...ona jos nije na tom planu...ali ...sredilo joj se sve bas jako brzo

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 19:42:04   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: kleopatra*


IZVORNA PORUKA: anuksunamun

devojke samo napred zelim da sto pre stignuuser posted image


Hvala draga,i mi tebi zelimo da sto pre ugledasuser posted image


user posted image user posted image draga ,tebi sam vec rekla ...za moju drugaricu..ona je imala problema sa usporenim radom stitne...uzima lekic na dan ...smrsala je oko 25 kila super se oseca ..ima energije...a ginekolog je stalno ganja kada ce imati decu...ona jos nije na tom planu...ali ...sredilo joj se sve bas jako brzo



Znam mila pricala si mi to,i znam da ce se sve ovo srediti i da cemo uskoro sve ugledati te famozne user posted image ili user posted image zavisi ko sta vise zeliuser posted image user posted image


user posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.8.2010 23:59:15   
isidora88
mene muci sto sam nabila oko 15 kg viska zbog hipotireoze user posted image ne primeti se puno ali meni bas smeta,ja sam mislila da cu smrsati sa terapijom ali nista od toga,sada sam i trudna pa mi nije bitno ali nadam se da ce se posle porodjaja kilaza vratiti na staro,za sada se nisam nijednu kilu ugojila od kad sam trudna user posted image ali to je verovatno zbog povracanja.
zanima me ako koliko ste se ugojili u trudnoci sa hipo i hasimotom?
svima zelim da sto pre zatrudne user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.8.2010 21:27:55   
kleopatra*

IZVORNA PORUKA: isidora88

mene muci sto sam nabila oko 15 kg viska zbog hipotireoze user posted image ne primeti se puno ali meni bas smeta,ja sam mislila da cu smrsati sa terapijom ali nista od toga,sada sam i trudna pa mi nije bitno ali nadam se da ce se posle porodjaja kilaza vratiti na staro,za sada se nisam nijednu kilu ugojila od kad sam trudna user posted image ali to je verovatno zbog povracanja.
zanima me ako koliko ste se ugojili u trudnoci sa hipo i hasimotom?
svima zelim da sto pre zatrudne user posted image




Draga za trudnocu ti ne mogu odgovoriti iz prostog razlogauser posted image ,sto se tice kilaze koju si nabacila-ja sam sa ovim lekovima totalno izgubila apetit cak sam i malo smrsala,a i dr.mi je rekao da cu mozda malo smrsati

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
21.12.2010 23:31:31   
zoća
mojoj ćerki je dijagnostikovan hašimoto kada je imala 12 godina sada ima 14 još uvek su joj hormoni u normalnim vrednostima samo ima jedan nodus 14*12mm ali ima dosta pseudonodusa ovih dana idemo na kontrolu ona je aktivni sportista i osim malog otoka na vratu,po tome sam i primetila,nema nikakvih simptoma

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
15.1.2011 22:59:55   
zorislava
Drage curke, evo i mene s hašimotom.
Početak je bio da su hormoni bili u redu a anti-tijela velika krenula sam na terapiju.
Sada iman 29 i borim se s tim već 8 godina, nekad boje nekad gore trudim se koliko mogu. Na terapiji sam od 75eutiroxa . Hormoni mi malo jesu malo nisu uredu, trenutno mi je tsh 4,4 i on mi je obićno stalno povišen.
Neznam, čitam sve vaše simptome pa me zanima kako vi s tim pošto ja više ne moguuser posted image . U ovih 8 godina koliko se s tim borim u principu stalna su lupanja srca, malo vruće, malo hladno, krigla u grlu u glavi mi se nekada zna dogoditi kao da sam nestabilna i nemam ravnotežu neki čudan osječaj propadanja koji prepisujem hipofizi kada hormoni štitne više zakažu, o nemiru da ne govorim većinu dana je prisutan pa non-stop moram nešto raditi. Teško mi pada odlaženje po kavam jer sjedenje od pola sata je za mene rekordno. Tu i tamo zalomi se umor onda sve moram ostaviti i prileć. Iman osjećej nekada i žarenja u grlu prepisujem to upali pa sam i pušenje morala odbacit a alkohol teško podnosim. VIŠE STVARNO NE MOGU!!!Da li netko zna operiraju li štinjaču kada je ovako stanje ili se mora liječiti samo hormonima? Moj doktor puno ne govori kaže da nek je to najveć zlo koje mi se može dogoditi a ja sam više iscrpljena od svega.
Muž mi ima problema s steriliteto pa se spremamo na prvu inseminaciju. MOLIM VAS AKO NETKO IMA SLIČNIH PROBLEMA NEK MI ODGOVORI JER SE MENI ČINI DA JA LAGANO S OVIM SVIM user posted image LUDIM A TO MIJE SADA POSLJEDNJE ŠTO MI TREBA, UNAPRIJED HVALA.user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.3.2011 2:44:50   
lidija 011
Evo da malo pokrenem temuuser posted image
radila sam opet hormone i antitijela stitne-hormoni u granicama normale, ali zato Anti TPO >2000!!!Do sada sam bila bez terapije, ali u utorak idem na kontrolu, valjda cu krenuti neku supstituciju...A tacno sam osjetila kad mi je ponovo proradila...samo me malo strah od pronisonauser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu zorislava)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.3.2011 13:14:41   
kleopatra*



...samo me malo strah od pronisona



Draga zasto mislis da ce ti ukljuciti odmah pronizon,ne ide to tako verovatno ce ti dati neku th malo blazu kao sto ja pijem Letrox,a pronizon se daje kasnije.A sto se tice TPO meni su bili skoro 4000 i sa ovom th sam ih potpuno sredila ne sekiraj se bice to ok ,samo glavu gore user posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here