|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
11.9.2014 12:14:07   
Anica cobanica
"
Neznam, čitam sve vaše simptome pa me zanima kako vi s tim pošto ja više ne mogu . U ovih 8 godina koliko se s tim borim u principu stalna su lupanja srca, malo vruće, malo hladno, krigla u grlu u glavi mi se nekada zna dogoditi kao da sam nestabilna i nemam ravnotežu neki čudan osječaj propadanja koji prepisujem hipofizi kada hormoni štitne više zakažu, o nemiru da ne govorim većinu dana je prisutan pa non-stop moram nešto raditi.
"

Poštovani,
Znam da je prošlo mnogo vremena od ovog posta, ali zarad ostalih devojaka i žena, želim da potvrdim da nas ima još sa ovim nezgodnim simptomima, kako ne bi mislile da počinjete da ludite kao što sam ja :)

(odgovor članu zorislava)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
31.10.2014 18:00:31   
little_one
Evo nas opet na ovoj temi, sve do sada, moji hormoni su ajmo reci mirovali, stalno povisena antitijela ali tsh i ft4 uvijek u granicama normale. Zadnja kontrola je bila negdje prije poroda i sve je bilo ok.

Prije par dana odem kod porodicne po doznake i ona me pita kako sam, kazem kako sam generalno dobro, malo me drma nemir al kako se sve desava ovo oko Aleksandre i dobro sam....i tu ona meni izvuce da odradim hormone stitne i inzulin kao i kks cisto da malo osvjezimo nalaze jer nisam nikako radila otkako sam se porodila.

I danas sok, nalazi stigli.

Tsh 11.67 (0.2 - 4.2)
Ft4 6 (12 - 22)

E sada, ja trenutno dojim, imaju li ovakvi nalazi veze sa dojenjem ili ne bi trebao ft4 biti ovako nizak bez obzira na dojenje?

(odgovor članu Anica cobanica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
31.10.2014 18:35:54   
Maslacak15
Little one,

Obavezno terapija odmah! Sigurno ce i doktorka to reci. Nema veze dojenje, ni u jednoj varijanti ne sme tsh da bude 11 a t4 tako nizak. Hipotiroidna si. Kako je do toga doslo ne znam, ali znam da je postpartum period vrlo problematican za stitnu, cesto dolazi do problema. Moja kuma koja je imala manjih problema i sa stitnom pored jake isnulinske rezistencije, morala je da ide nekoliko puta na kontrolu. Tri meseca posle porodjaja i sest na izricit zahtev endokrinologa. Iako je zapravo sa eutiroksom prekinula u 10 oj nedelji ( minimalna je terapija) i trudnoca je posle toga prosla u savrsenom redu. Ali je Dr. Macut endokrinolog naglasio da mora brzo da dodje posle porodjaja i prekontrolise stanje posto moze da se desi da nastane haos. Pretpostavljam da se nesto tog tipa kod tebe dogodilo. ali stitna se brzo regulise. Nemoj previse da se brines ali hitno resavaj. Pozdravi devojcice puno!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
31.10.2014 18:41:44   
little_one
Ja sam jos dok sam jurila trudnocu sa Andreom, dobila dijagnozu Hasimota, i ultrazvukomm je utvrdjeno da imam strumu, ne sjecam se kojeg precnika tacno ali su hormoni mirovali. E sad, ja sam u zadnje vrijeme bas preopterecena zbog Aleksandre i konstantnog hodanja po doktorima sa njom, mozda je to bio okidac a mozda i sam porod. Prije nekih mjesec dana sam napipala da se ta struma na dodir uvecala. Problem je sto ce mi trebati sto godina da dodjem do svoje dr, a ne znam da li da krenem sama na terapiju...u srijedu idem kod porodicne pa cemo dalje razgovarati. A tacno sam osjetila da se nesto desava.

Hvala Maslacak, nadala sam se da ces naletiti da vidis ovaj post. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
22.9.2017 10:12:08   
ivannna
da li moze neko da mi kaze da li je kod mene u pitanju Hasimoto?

antitela TPO 26,9 (0-10)
antitela ATG <10 (0-25,3)

2 nedelje pre ovih analiza uradila sam i ove:
TSH 2,360 (0,4-4)
FT4 17,12 (12-22)

ultrazvuk stitne zlezde je uredan.

da li se dobija neka terapija i s obzirom da pokusavam ponovo da zatrudnim da li je potrebno da TSH smanjim na 2?


< Poruku je uredio ivannna -- 22.9.2017 10:17:45 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
22.9.2017 10:21:19   
Milena18
Ivana, neću ti biti od neke pomoći, ali da podelim svoje iskustvo. Moja mama je imala Hašimoto, njena TPO antitetala su bila mnogo, mnogo viša. TSH joj je isto bio visok. Ako već planiraš trudnoću, najlbolje bi bilo da što pre odeš kod endokrinologa. Treba da uradiš i ultrazvuk štitne žlezde, a moguće i još neke pretrage.
Tvoj TSH i jeste skoro 2, ne verujem da će ti trebati neka terapija, ali opet - nisam lekar, sve će to endokrinolog proceniti. Meni je na samom početku trudnoće TSH bio oko 2, a posle je i rastao i sve je bilo u redu sa trudnoćom i bebom. Važno je da ne ode preko 10 i jako je važno da nivo fT4 tokom cele trudnoće bude ok.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
22.9.2017 12:17:23   
ivannna
Milena18- hvala na odgovoru!

uradila sam ultrazvuk i sve je ok,u ponedeljak idem kod endokrinologa pa cu videti sta ce mi ona reci.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
11.10.2017 13:17:25   
ivannna
Milena18-dr kaze da ovo moje nije Hasimoto,da treba da bude doooosta veca vrednost antitela TPO

user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
11.10.2017 13:23:23   
isidora88
Meni su antitela preko 1000, tacnije preko toga ali u lab. ne mogu da mere vecu vrednost.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
11.10.2017 13:23:40   
IvanaSK RR
Ivannna, drago mi je da nije user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
11.10.2017 13:42:17   
Milena18
Ivanna, super, drago mi je! Jesi li dobila neku terapiju?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
11.10.2017 22:17:08   
ivannna
nista mi nije dala za stitnu

rekla je da oladim 3 meseca od cele price pravljenja bebe pa da se vidimo posle januara

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
12.10.2017 21:45:27   
Milena18
Nadam se da će se do tada sve srediti i da ćeš uskoro ostvariti svoju želju.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.10.2017 9:20:13   
Maslacak15
jeste Ivanna to je Hasimoto. Bilo kakvo prisustvo antitela iznad granice ukazuje na postojanje autoimunog odgovora. Ja bih se prokosuntovala sa jos nekim specijalistom. Sigurno da nije nista strasno, ali s obzirom i da planiras trudnocu itd, nije zgoreg. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.10.2017 9:59:03   
isidora88
Hasimoto se ne leci, bar ne u Srbiji. Ovde endokrinolozi daju Eytirox uglavnom i eventualno selen. Blago povisena antitela nisu za brigu trenutno ali jesu za pracenje jer mogu ukazivati na slabiji rad stitne zlezde. Paleo ishrana pomaze da se antitela smanje pa eto moze se pokusati na prirodni nacin da se malo regulise stitna.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.10.2017 10:20:38   
Maslacak15
znam da se ne leci. Ali daju eutiroks. Nekad je mala korekcija neophodna cak i kad zena nije klinicki hipotiroidna. Zato i kazem treba da se prokonsultuje sa nekim ko je bas specijalista za stitnu. Moja kuma je imala skoro identicne cifrei Prof Macut zamenik direktora klinickog centra za endokrinologiju je dijagnostifikovao hashimoto i dao minimalnu dozu eutiroksa sto je bilo dovoljno da dodje do prve trudnoce. Za drugu nije bilo potrebe za terapijom.
A on je na primer bio prvi posle bar 5 lekara koje je prosla koji je smatrao problem relevantnim. TSH se kretao izmedju 2-3 i svi ostali su pre njega govorili da je to u okviru referentih vrednosti. Pravi strucnjak je zlata vredan.

Ivanna ti planiras i VTO ako nisam pomesala? Tim pre treba da budes sigurna da ne previdjas neki detalj.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.10.2017 10:26:50   
isidora88
Ukoliko planira vto onda eytirox u minimalnoj dozi po meni obavezno, idealno je da je Tsh izmedju 1 i 2, a tebi Ivvana je ipak blago povisen, bez obzira sto je u okviru ref.vrednosti. Da bi se dijagnostikovao Hasimoto treba imati jos informacjja o pacijentu, tj.gledati celokupnu klinicku sliku, a ne samo jedan lab.nalaz. Tako su i mene ubedjivali kad mi je jutarnji secer bio ok da nemam gest.dijabetes, medjutim uz vissk plodove vode, nagli rast bebe i slicno sam bila tipican primer gest.dijabetesa, sto je ogtt-om i utvrdjeno iako je dr tvrdio da nema potrebe da radim ogtt jer mi je secer naste uvek bio oko 5-6 tj.u okviru ref.vrednosti.

Ivvana imas li ti neke simptome koji su pokazatelj poremecaja funkcije stitne zlezde? Pojacano znojenje, promene raspolozenja, dobijanje na kilazi, pospanost, bezvoljnost...?

< Poruku je uredio isidora88 -- 13.10.2017 10:28:41 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
23.10.2017 12:22:11   
Dragce86
I ja ga imam, deklansirao je stres i porodjaj...

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
23.10.2017 12:53:27   
isidora88
Nazalost bukvalno svaku drigu osobu koju znam ima problem sa stitnom zlezdom, uzas koliko stres utice na nase zdravlje

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
28.10.2017 22:42:13   
ivannna
Hvala vam puno svima na odgovorima i savetima!

Maslacak-kako se zove taj dr Macut ?da ga nadjem gde radi privatno

Isidora88-nemam te simptome...jedino oko ciklusa se smorim i budem bas neraspolozena jer radimo na bebi a uz to mi se sad posle neuspesnog vracanja zaledjenih embriona ciklus produzio evo vec mesecima dobijam kasnije-40,40,29 a danas mi je 37 dan,isto mi se desilo i pre 2 godine posle vto

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
28.10.2017 22:55:41   
Maslacak15
ivanna imas PP od meneuser posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
8.1.2019 20:30:35   
suzi kju
Evo i mene u ovoj temi. U sustini samo jos sto me brzi voz nije gazio, svasta me u životu htelo pa i ovaj Kinez - Hašimoto.Danas dijagnostikovan ultrazvucno, na poslu odradila T3, T4i TSH a nisu imali reagense za antitela pa cu toga sutra privatno. Na preglede uvecan levi režanj, ultrazvucno kaze doktorka školski primer hašimota, da se slika pa da se metne u knjige, haha, no dobro. Najpre idem kod kardiologa ponovo zbog novo nastalih problema pa onda kod endokrinologa. Tako, nista strasno... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
8.1.2019 21:12:50   
jess021
Suzi, ako ce te bar malo nasmejati mislim da je Hasimoto Japanac😅
Draga, ne znam sta bi ti rekla, sem drzi se.
Grlim te puno🤗

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
8.1.2019 21:15:06   
suzi kju
Haha ne znam koji je vrag, uglavnom imam ga 😆😆😆Veruj da se nisam iznenadila uopste. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
8.1.2019 21:16:57   
suzi kju
Grlisaaa 💋💋

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here