|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visina dece
11.5.2012 23:56:49   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Tash


IZVORNA PORUKA: sneza24

A mene svi koji neznaju koliko je star pitaju on ima 3-4 god jel da?




Nama je jednom na ulici prišla neka žena, nije bitno za priču, ne poznajem je, bla bla, pita Luku koliko ima godina, on kaže 5, ona me gleda i tiho "Nema jel? Ima tri?" user posted image

Aj da se malo zamenimo sa decom.Mozda ovog mog usput naucis da sedne na nosu.user posted image


_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Visina dece
11.5.2012 23:58:34   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Visina dece
12.5.2012 8:05:20   
ana77
IZVORNA PORUKA: ana77

Meni je Sonja oko prvog rodjendana imala 76cm, a sa 1.5 godinom 85cm. I ja sam negde cula da je visina na 2. rodjendanuX2 za decake, a za devojcice sa 1.5 godinomX2.
Ja sam 164cm visoka, a po ovoj logici, Sonja ce biti 170, sto bi mi bilo malo cudno jer je gradjena na moju svekrvu koja ima jedva 160 (doduse i muzevljeva sestra je tako gradjena, pa je malo visa od mene, oko 167). Muz mi je visok 184.


Sa dve godine i mesec dana je bila 94cm, tako da je bas fino porasla od godinu i po. Nesto se bas izvukla u poslednjem periodu.

@Tasha: I moj najstariji bratanac je upadljivo nizi od cele svoje generacije - em je ranije krenuo u skolu, em je stvarno mali, iste je visine kao njegov rodjeni brat koji je godinu i po mladji od njega. Nemamo nesto niske muskarce u familiji - svi su oko 180 i neki cm - ali on je prosto mali :)! Dosta pati ali je u skoli super prihvacen i niko ga ne zeza zbog toga. Sve nesto ocekujemo onaj "nagli rast" koji je svojstven za decake tamo negde u srednjoj skoli :)!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Visina dece
12.5.2012 13:10:51   
Anoniman
kako mene plasi taj nagli rast u srednjoj skoli. Mogu nastati problemi sa kicmom.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Visina dece
12.5.2012 14:35:07   
ana77
Vise sporta, manje krivog sedenja pred kompom i nece biti problema :)! Osim sto je to danasnjoj deci samo po sebi problem user posted image user posted image user posted image ! (gledam po mojim bratancima)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Visina dece
12.5.2012 15:52:46   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Jovana131

Janja je sa godinu dana bila visoka 84cm, sada sa 2god je visoka 95cm ima 16kg i nosi obucu br. 26..

user posted image Lana sa 5 god 105cm, 15kg(i to punog stomaka) i obucu 25user posted image

(odgovor članu Jovana131)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Visina dece
12.5.2012 16:20:07   
vukosava

IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: Jovana131

Janja je sa godinu dana bila visoka 84cm, sada sa 2god je visoka 95cm ima 16kg i nosi obucu br. 26..

user posted image Lana sa 5 god 105cm, 15kg(i to punog stomaka) i obucu 25user posted image


Nisu deca roboti ni lutke da su istih dimenzija... Ne znam sto se cudis niti cemu uopste to

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Visina dece
12.5.2012 16:36:49   
lanajelena
Ne vidim razlog za ovakav komentar,naravno da se cudim kad je razlika 3 godine

< Poruku je uredio lanajelena -- 12.5.2012 16:39:23 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Visina dece
12.5.2012 17:10:16   
vukosava

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ne vidim razlog za ovakav komentar,naravno da se cudim kad je razlika 3 godine


Moje skromno misljenje je da je takav komentar nepristojan. Cudi se u sebi, kako da se neko oseca ka procita bilo kakav komentar sa izcudjavanjem oko bilo kog deteta (vezano za bilo sta). Ja ne verujem da ce bilo ko biti ravnodusan. Ne rastu sva deca kao tvoja Lana, neki sporije, neki brze. Niti ce sva ta nasa deca biti iste visine i tezine kad porastu. Ne brines nimalo o emocijama neke druge majke nakon sto napises ovakav komentar? Jel prikrivena poruka da je tvoja mala ok, a to dete prebrzo napreduje, ili da je to dete ok a da tvoja mala presporo napreduje? Ja opet ne kontam tvoj komentar, jel se cudis tudjem velikom detetu ili svom malom samo vidim te smajlije sto se cude.user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Visina dece
12.5.2012 17:20:23   
lanajelena
Ja ne smatram da sam mojim komentarom nekog povredila niti uvredila,samo sam se zacudila kolika je razlika medju decom,to sto ti u svemu vidis negativno to je vec tvoja stvar, moj sin izgleda kao da ima 3,5godine a ne 2 a nosi obucu 23 i otud moje iznenadjenje,ajde mi ti molim te nabaci neki link za prikladan smajli

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Visina dece
12.5.2012 18:50:35   
vukosava
Jesi mene ocigledno. Moje dete je slicno tom kome se izcudjavas. Zato bih ti inace ovo pisala?

< Poruku je uredio vukosava -- 12.5.2012 18:51:46 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Visina dece
12.5.2012 20:26:17   
cockic
kazu za devojcice visina sa 22 meseca puta dva a za decake sa 24 tj dve god.

kako ja svatih jer devojcice brze rastu u tom uzrastu od decaka user posted image
a kasnije je to naravno obrnuto.mada ja kad gledam moje slike kad sam imala
2-3 godine bila sam visoka tj ja sam do prvog razreda bila kao roda.
jer sam ubedljivo bila najvisa u razredu.

tako su me u skoli i zvali ili roda ili caplja tj visoka sam jer imam duge noge.

sad mi tako nedeluje imam 175 i sasvim normalnu duzinu nogu.

a kad se setim skole nasmejem se kad kasnim na cas i udjem u ucionicu
odmah zaludni decaci dobacuje e evo stigla nam je i roda ili kako vec rece
caplja user posted image  user posted image  user posted image

a bilo je i komentara roda je kasnila jer nije mogla da nadje zabuuser posted image

ja bas skrenu sa teme ali to me je bas sad vratilo u neki lep period
odrastanjauser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Visina dece
12.5.2012 20:38:25   
Pesic
Moja devojcica ima godinu dana, otprilike 80cm i 10.5 kg. cini mi se da je prosecne i visine i tezine za taj uzrast, a ja sam visoka 178 cm, muz 190

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Visina dece
12.5.2012 20:39:56   
Pesic
mislim da ta visina dok su mali ne mora nista da znaci...

(odgovor članu Pesic)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Visina dece
12.5.2012 20:52:43   
Anoniman
Vukosava, sve je to stvar ukusa. Ja recimo volim mrsavu i sitnu decu, i moj Luka, koji je u rangu sa LJ Lanom, mi je po ukusu. 90% dece koju vidjam po ulici i forumu su za moj ukus debela, a onda jos slusam \ citam komentare mama te dece da su zabrinute jer im deca malo jedu.
S druge strane, iako mi je Luka po ukusu, volela bih da izraste u narednih godinu dana nekih 10cm i dobije bar 5kg, al kontam da je to tesko izvodljivo. Prosto, on nema na koga da bude debeo. Svi smo mrsavi, neki su dobili kg u poslednjih par god, dodje to sa godinama. MM je kao klinac bio debeo, ali kad slusam porodicne price, pa njima je bilo bas zabavno sto pojede pola vekne hleba u periodu dok je bio u setalici, a prohodao je sa godinu (krao je hleb iz ormana), ili, jeo je samu pastetu kasikom... Mislim, sve ima svoje zasto.

(odgovor članu Pesic)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Visina dece
12.5.2012 21:10:33   
vukosava
Tash, decu radjamo mi a ne biramo ih u prodavnici da sam razmatramo neke ukuse volimo li ih sitne ili krupne. Ja mislim da su komentari o velicini tudje dece nepristojni. Za mene je moje dete moje dete. I da imam muza priblizno moje visine verovatno bi i moje bilo takvo kakvo ti opisujes - malo i sitno jer su sve bebe u mojoj uzoj porodici bile takve. Ali nisam birala muza po tome da li je bio sitna ili krupna beba pa stoga je moje dete istih dimenzija kao on kad se rodio.

Cini mi se negde da si ti pominjala da si visa od svog muza kad stanes na stikle (ili sam te pomesala sa nekim). Meni bi trebale stule da budem visa od njega, ili da stanem na dovoljno visoku klupi.

Ja recimo volim svakakvu decu, ne sudim ih po visini i tezini da li ce da mi se svide ili ne. A pogotovu nemam "ukus"vezano za tudju decu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Visina dece
12.5.2012 21:15:23   
Maslacak15
Ja ne vidim kakve to veze ima sa ukusom, koliko sam shvatila Vukosava je samo podcrtala da su deca razlicita. Sigurno roditelji mogu da uticu u nekoj meri (ishrana ima veze) ali narocito kada je visina u pitanju dominira genetska predispozicija. A deca jesu razlicita iako svakom je svoje dete najlepse i najbolje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Visina dece
12.5.2012 22:14:19   
Figaro88
Andrea sa 2g i 8m ima 14kg i 98cm.Sa 6m je imala 6kg i 68cm,sa godinu 8kg i 76cm,sa godinu i po 10kg i 86cm,sa dve 12kg i 92cm.....Ponekad dok je gledam ne mogu da verujem koliko brzo rasteuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Visina dece
12.5.2012 22:45:56   
Bebilina
Sa 4god 8meseci - visina 107cm, tezina oko 17.5-18kg, obuca 26.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Visina dece
12.5.2012 22:48:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: Jovana131

Janja je sa godinu dana bila visoka 84cm, sada sa 2god je visoka 95cm ima 16kg i nosi obucu br. 26..

user posted image Lana sa 5 god 105cm, 15kg(i to punog stomaka) i obucu 25user posted image


Nisu deca roboti ni lutke da su istih dimenzija... Ne znam sto se cudis niti cemu uopste to


Hajde da preciziram šta sam htela reći.
Opis devojčice gore je po meni skroz skladan. Naime, moj Luka ima 110, 16 i obuću 27. Dakle, volela bih da ima 5kg više i bio bi mi idealno građen. U tom kontextu, devojčica je super, ni debela, ni mršava, ma taman. Ono što je LJ iznenadilo, a i mene bi da sa pažljivije čitala, je da devojčica ima 2god. Nisam rekla negativno iznenadilo, ni pozitivno, nego, iznenadilo kada razmišljam da je moje dete toliko sa 5god. Prosto, poređenje, zapažanje, nazovite to kako god hoćete. Ništa drugo. Ne bih ni razmišljala mnogo o tome dal treba ovako ili onako... Ne znam dal me razumete.
Ovaj komentar mnogo govori o svemu tome:
Mene nervira što je uglavnom dosta niži od drugara. Mahom su viši za 5-10cm. Ne bih volela da ima komplex zbog toga, iako smo mu objasnili da on ne može biti visok kao Steva kada su Stevini mama i tata dosta viši od mene i mm.

Dakle, nisam ja mentol, jasno je da takve stvari određuje genetika (iako ona gore pomenuta pašteta nije genetika user posted image ).



IZVORNA PORUKA: vukosava


Ja recimo volim svakakvu decu, ne sudim ih po visini i tezini da li ce da mi se svide ili ne. A pogotovu nemam "ukus"vezano za tudju decu.



Ja nisam od onih to će rado da ljuljaju tuđu decu ako su svoju ostavili babi i dedi (na slavljima recimo). Naravno da neću oterati dete ako dođe kod mene, ali neću ni skočiti da se nudim da čuvam tuđu decu. Nije to stvar da ne volim decu... prosto nisam taj tip. I, mislim da je ovako postavljena tema povezana sa "Da li su vam sve bebe lepe?"...
Jednostavno, neka deca su mi baš baš lepa (na oko), neka s mi manje lepa... a to nema veze sa ljubavlju, pažnjom, pomoći koju ću im pružiti, niti im sudim po fizičkom izgledu... ali prosto nisam "slepa". Stavljam pod navodnike zbog toga što je to stvar ukusa. Ono što je meni lepo, možda tebi nije.
Uglavnom... ja razumem šta je LJ napisala, nije imala loše namere, možda samo nije dobro napisala. user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Visina dece
12.5.2012 23:49:10   
vukosava
Ja sam onda pogresno razumela temu. Meni kad kazes "visina dece" za mene je to statisticki podatak, sta tu ima da se cudi i komentarise na taj nacin. Ja i dalje ne razumem zasto imate tu potrebu da definiset_e sta je to idealno a sta je to sto nije idealno (nije prosecno). Jel definicija majke sto posto zadovojlne svojim ili bilo cijim detetom samo ako je ono na sredini, tj prosek svoje generacije? Vas dve ste sad zapanjene necijom tudjom decom koja su skoro velika kao vasa deca od pet godina? Svasta. Pa zar niste bile non stop na temi: "Napredovanje vase bebe" dovoljno dugo pa da vidite da ne postoji grafik koju sve bebe prate na isti nacin. Mene takvim komentarima podsecate na sve one komentare drugih koje nekog mogu da nerviraju (npr. svekrve, taste - nekog sa vrhovne pozicije da ima mere da ocenjuje koja su deca kako kazes "idealno gradjena" koja nisu. Meni je to apsolutno smesno i nepotrebno. I ne kontam vas uopste sto imate tu potrebu. Daj Boze da su nam sva deca ziva, zdrava, voljena kakva god da su. A to koliko imaju zive vage i visine, to su samo nijanse... Nebitne totalno.

Mislim da ima druga tema nesto tipa: "Da li su vam sve bebe lepe ili ne?"...

< Poruku je uredio vukosava -- 12.5.2012 23:50:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Visina dece
12.5.2012 23:56:10   
Snelle
Vuko, šta si zapenila? Niko nije pričao o idealnoj i neidealnoj visini i težini, niti je bilo ko išta loše mislio, ne razumem što si se našla prozvanom? Možda bi se i ti tako iščuđavala kad bi tvoje dete bilo sitnije i niže od svojih vršnjaka. To čak nije ni iščuđavanje, već jednostavno majčinska briga. Ako ti nikada svoje dete nisi upoređivala ni sa jednim drugim, po bilo kom pitanju, ja ti prva dajem medalju!
I izvinjavam se što se mešam, ali nije u redu napadati nekoga ako taj neko nije imao nikakvu lošu nameru.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Visina dece
13.5.2012 0:03:44   
vukosava
U PMS-u sam. Procitaj poruku Tahs pre moje, ona pominje

IZVORNA PORUKA: Tash

Opis devojčice gore je po meni skroz skladan. Naime, moj Luka ima 110, 16 i obuću 27. Dakle, volela bih da ima 5kg više i bio bi mi idealno građen. U tom kontextu, devojčica je super, ni debela, ni mršava, ma taman.


Za mene idealno gradjen je funkcija od kombinacije idealne visine i idealne tezine. Mozda previse inzenjerski razmisljam.

Ne nalazim se prozvanom samo kazem da me nervira to merkanje i ocenjivanje dece na osnovu njihove visine. A pogotovu tudje. Tipa neka zenica kad ostavi komentar koliko joj je dete, a onda za tim njenim krenu ta iscudjavanja...

Nikako na to da se naviknem a uvek se desi cim se pojavi dete ispod ili iznad prosecnih vrednosti.

< Poruku je uredio vukosava -- 13.5.2012 0:05:01 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Visina dece
13.5.2012 0:08:02   
Snelle
Pa dobro, idealno građeno njeno dete za nju. Svi mi imamo teoriju koliko naše dete treba da ima kila i koje visine treba da bude - bolest svake majke user posted image
Znala sam da si u PMS-u, ali pošto sam i ja, bolje da se maknemo jedna od druge user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Visina dece
13.5.2012 0:10:48   
vukosava
Ja sam Snelle 6 godina van nase zemlje. Nemam ovde oko sebe nikoga ko ima malo dete. A moja sestra ima sina mesec dana mladjeg od moje cerke. I imam jednu drugaricu koja ima dete slicnog uzrasta. Ali stvarno nikad ne nacinjemo teme da ih uporedjujemo koliko ko ima centimetara i kila, apsolutno me vise zanima sta mi radi sestra i kako je. Mozda ja jesam slb ali sto se mene tice ti podaci su neka nebitna stvar za komentarisanje. Samo da su zdrava deca to je najvaznije. I voljena, mazena i pazena. Sin moje seke ima drugih problema, ovo je stvarno neverovatno smesno. O takvim stvarima mogu samo da lupaju glavu majke aspolutno zdrave i prave dece, mora o necemu da se brine covek. To nam je valjda prirodi.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here