|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urin i urinokultura
24.2.2012 18:23:35   
nink
Da li neko zna da mi kaze sta znaci aceton u urinu??Da li je opasan u trudnoci??

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Urin i urinokultura
24.2.2012 18:28:56   
Sanchy
Verovatno ce dr da te posalje da radis test opterecenja glukozom ako nisi do sada radila...aceton ima veze sa secerom...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Urin i urinokultura
24.2.2012 19:06:31   
nink
Secer mi je ok..i krv sam vadila..Videla sam na netu da to ima veze sa dijabetom a to nisam a ima i veze ako ne dovoljno jedes.Jedino sto nisam jela celu noc a dan pre toga sam imala poslednji obrok ranije nego inace..hvala ti

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Urin i urinokultura
6.3.2012 9:46:40   
slavica.
U cemu je razlika izmedju soli amorfnih urata i soli amorfnih fosfata? Prosli put mi je pisalo urati,sada fosfati.... Tada mi je doktor rekao da je to pesak i da pijem dosta tecnosti. E sad pisu fosfati,pa mi nije jasno...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Urin i urinokultura
19.4.2012 18:21:25   
blackmagic
Drage moje...imam jedno pitanjce..da li se uzorak urina za urinokulturu daje u jednoj ili dve bocice?user posted image

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Urin i urinokultura
19.4.2012 19:11:58   
mihi
Može i jedna i to ona za UK ali mora da bude dovoljno uzorka za jedno i drugo ispitivanje oko 40 ml. I to mora da bude uzeto sterilno. Za koga je to za tebe ili dete?

< Poruku je uredio mihi -- 19.4.2012 19:13:41 >

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Urin i urinokultura
19.4.2012 21:34:34   
blackmagic
Za mene....dr mi trazi da je uradim...imam u kuci one sterilne bocice...znaci da napunim dve...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Urin i urinokultura
19.4.2012 21:40:21   
branki*
blackmagic,ako dajes samo za urinokulturu,dajes 1 bocicu,ne treba da bude puno urina,a ako pored urinokulture radis i opstu analizu urina,onda ti treba i drugi uzorak sa vise urina u bocici.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Urin i urinokultura
25.4.2012 16:35:11   
blackmagic
Hvala ti Branka....sad mi je jasno...user posted image ....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Urin i urinokultura
4.7.2012 15:32:31   
MicinaMama
Zna li neko ovde koliko u mini testu mokrace sme da bude proteina?Nisam radila 24h urin (esbah),u hitnoj su mi uradili test na malo mokrace i bilo je 0.3.g
Pa me zanima koliko je to,normalno ili...?

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Urin i urinokultura
4.7.2012 17:49:05   
MicinaMama

nema niko izgleda

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Urin i urinokultura
4.7.2012 19:36:47   
Anck Su Nmaun
Na jednom naazu pise 1 ? sta je to neznam
a mene interesuje koliko je niormalno leukocita u urinu?

I pise bakterije - retko

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Urin i urinokultura
17.8.2012 14:59:20   
Jole84
Jel zna neka da mi protumači ovaj nalaz urina: malo pl.epitela,bakterija 5-6 leukocita.
Sedimentacija 9

Kapiram da nešto ne valja ali ne znam koliko je zabrinjavajuće?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Urin i urinokultura
29.4.2013 12:56:46   
Verolina
Zene, zna li neko sta je to sto izgleda kao da je upala perut u urin? Ja ne znam da li su to proteini ili neke masnoce ili mi je to od sekreta, ali bas mi nekako grozno. Bukvalno kao da je upala ljudska perut unutra. nema je puno, ali...

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Urin i urinokultura
29.4.2013 13:27:16   
Jole84
Da nije od utrogestana? Meni hoće od njega da ostane beličasto masno u urinu,kad se u toku noći ne rastopi dobro.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Urin i urinokultura
29.4.2013 14:11:53   
Verolina
Ja ga pijem, tako da nije od njega. Ne znajem koji je vrag. Pitacu Zokija.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Urin i urinokultura
30.9.2013 20:52:34   
mati
Jer zna neko nesto o bakteriji proteus mirabilis? Do sada nisam obracala paznju, ali od recimo sest nalaza urinokulture, na tri je ima a tri su sterilna... Ne znam ni od cega se javlja, vraca...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Urin i urinokultura
30.9.2013 22:15:26   
Ana RR
Uradite bris jer ona se najčešće tu javlja. Marko je trenutno ima, prvo je izolovano u UK i dr nam je rekla da uradimo bris i tačno je ima. Mažemo gentamicin. Proveri da li mu se malo crveni vrh piše.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Urin i urinokultura
1.10.2013 9:52:23   
cockic
ja sam imala do pre nekog vremena 100 000.pila sam uricin.a besika me opet boli,mada noge su mi u termo carpama ledene.mozdaje samo upala od nogu.nemam pojma.trebala bi opet da prekontrolisem pa da vidim.do sad je nisam imala.

za decu sam razumela da se urinarne infekcije do 50 000 nelec.samo dosta tecnosti.tako je barem meni sin posto je do 7-8 meseca imao e-coli imao nekih 20 000 i nista nije dobio.

a ta proteus uzasno se urin oseca,barem je tako meni bilo znala sam da nesto imam.sumnjala sam na e-coli jer je oduvek imam do nekih 500 000.kad ono nemam nju nego taj proteus.ali definitivno miris urina otkriva dosta.cak i kad se nema onaj osecaj peckanja,bola mada bol moze biti samo od upale a da bakterija i nema.

a sin mi je isto imao taj proteus ja mislim proslo leto,ali do nekih 40-50 000 i samo je rekla da pije vise vode.mada ja mu povremeno prskam oktani sept i njemu i leni bas se plasim tih bakterija.pogotovo jer ih je imao kao beba sa dva meseca.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Urin i urinokultura
20.12.2013 22:59:52   
Anoniman
Ne vidim temu za nas, pa ovde da pitam, imam veliki broj proteina u mokraci u ponedeljak moram kod nefrologa, i sve ostalo sto treba mi je bas povecano... sta to moze bitiuser posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Urin i urinokultura
31.7.2014 18:55:13   
nata11
Pretpostavljam da urinokultutu nemogu raditi dok koristim vaginalete ?? user posted image

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Urin i urinokultura
31.7.2014 19:10:05   
Štetica
Nato u principu mozes,al nije preporucljivo. Zavrsi sa vaginaletama pa posle 2-3 dana radi urinokulturu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Urin i urinokultura
31.7.2014 20:02:54   
Sanchy
Evo mene danima boli donji stomak,kao kad treba da dobijem ali ne treba jos bar do 12 avgusta..elem bila na pregledu kod ginekologa sve ok,bila danas na ultrazvuku ginekoloski sve ok,samo sto kaze endometrijum druga faza 10mm i da treba da dobijem a ne treba takodje imam kamen u bubregu 8mm i moguce da me boli zbog njega ,preporuka da uradim urin i urinokulturu,,da li je moguce da me ovoliko boli a da je zbog kamena ili peska user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Urin i urinokultura
31.7.2014 20:40:42   
nata11
Sanchy pa kako ne to boli samo tako. Posalji pp Serpici mislim da i ona istu muku muci mozda ima neki recept.

_____________________________





(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Urin i urinokultura
11.9.2014 13:55:02   
Janncica
Zene,treba mi vase misljenje.
Spremam J za operaciju krajnika i danas isli po rezultate.Sve ok i brisevi i krv,ali u urinu joj pise proteini trag(radili smo u utorak).I dr nam kaze da odmah ponovimo,jer su leukociti mirni,bakterije malo,sve ok. ponovimo,sacekamo rezultate,sve ok,a proteini 1 i aceton trag.
Ona nema nikakve tegobe.Ne boli je kad piski,ne boli je stomak,nista. Sad mi je rekla da ponovimo sutra ponovo,ali ne kod njih,jer kaze hoce nekad da bude tako kad im je neka traka stara.Ali majku mu,valjda bi znali da je stara traka jer bi bilo i kod druge dece koja su ovih dana radila.


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here