|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:19:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

ali bi tako volela da na ovom forumu čujem bar jedno pozitivno iskustvo. Bar jedno..Uh, kako bi volela... Hmmm...


Ja imam pozitivno iskustvo, ali se nalazi u temi Carski rez. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:25:28   
sani
moj drugi pored se desio za sat vremena, citavu noc sam imala bolove ali povremene na sat vremena, ujutro sam odvezla kcerku u vrtic i pravac klinika. ispred vrtica nazvala svoju doktoricu koja je rekla da me ceka na preijemnoj. na parkingu puko vodenjak, doktorica pregledala i krenula prema sali gdje me docekala babica i pomogla da dodem jer u tih 5 - 10 metara sam imala dvije kontrakcije. nakon toga usla u salu babica odmah prisla i dala mi gazicu sa vodom za usne i sve vrijeme su bile uz mene babica i moja doktorica.


(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:27:57   
Anoniman
imam pozitivno iskustvo...i ako je katastrofalno zdravstvo i neuslovna klinika u sarajevu i ljekari i sestre su bili oba puta odlicni i jako ljubazni i susretljivi... ljekar me masirao, svo vrijeme trudova kod drugog poroda jer mi je drugi porod bio teži.
stvarno nemam zamjerke ni sekunde...sta sam trazila dobila sam, a da nisam pfeninga dala...ni prvi ni drugi put... babicu htjela pocastiti poslije poroda i samo sto u nesvjest nisam pala kad mi je rekla "gospođo to je moj posao i ja sam za to plaćena"  user posted image user posted image user posted image zar ima i takvih ljudi???!!! predivno iskustvo zaista.
a ako nekome zamjeram to je drzava koja za sva srauser posted image ima pare a nema da napravi uslovnu kliniku na kojoj ce mala bica dolaziti na svijet u bar kolko tolko normalnim uvjetima.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:31:12   
eugenija
Sjajno, lepo je čuti poneku lepu priču, makar bila kap u okeanu, naročito ako si trudanuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:31:33   
mamica salamica
Evo mog vrlo pozitivnog iskustva....Porodila sam se pre 2,5 meseca i ostala sam potpuno zatecena koliko je porodjaj lako isao...Znam da ce delovati potpuno cudno , ali meni je porodjaj ostao kao jedno DIVNO iskustvo. KAda sam bila otvorena 5 prsta dobila sam epidural i nakon toga vise nisam osecala bolove, vec samo kontrakcije...Inace vrlo sam se brzo otvarala (celi porodjaj je u totalu trajao 3 sata, sto je vrlo cudno obyirom da sam malo starija prvorotka od 34 leta user posted image ). Cak ni doktoka nije ocekivala da ce sve tako lako ici...Osoblje u bolnici je bilo fantasticno ljubazno, bolnica izuzetno cista i sve u svemu ...kao sto rekoh na pocetku....jedno prelepo iskustvo....By the way, porodila sam se u Gradskoj bolnici na Zvezdari

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:36:02   
eugenija
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mamica salamica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:36:20   
guppy RR
mamice, svaka čast user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:41:07   
mamica salamica
user posted image !

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:45:30   
Jeca*
Svaka čast user posted image
a vidim, porodile smo se u istom porodilištu user posted image

(odgovor članu mamica salamica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 14:48:41   
guppy RR
Baš sam mamicu prebacila (njen post) i u temu o GP Zvezdari, da se tamo nađete user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
17.2.2009 15:21:24   
MERYEN
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
21.3.2009 20:47:31   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
16.8.2009 20:03:52   
Shishica
Jao Gagi... Kakvi skotovi!!!
Trazila sam kako ide secenje pupka, sta rade sa njim.. i naisla na ovu temu.. Znam da je sve tako, ali sokirana sam user posted image
Umisljaju da je svaka porodilja profesionalna porodilja i da joj vrca pamet u toku porodjaja, da sve zna i da treba da se smesi u bolovima i neznanju sta je ceka dalje..
Kao da se ni jedna nije poradjala od njih..

Jao bre zene.. bas ste me i uplasile i malo naljutile.. vise uplasile.. user posted image

Zna li neko gde da nadjem to o pupku.. najradije bi snimak... ali nema nista od pocetka do kraja..

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
16.8.2009 21:56:55   
Leki 77
Ja sam imala pozitivno iskustvo sa porodjaja. Imala sam vezu, doduse, ali vidim da ima dosta i onih sa vezom i negativnim iskustvom. To sam vec pisala u temi epidural da ili ne. Pre porodjaja sam imala (bez preterivanja) kontrakcije koje su trajale 24h (naravno, nisu bile sve vreme jake, ali tu noc nisam spavala jer me budilo na 10-15min). Na sto sam legla jedva dva prsta otvorena, dr me je otvorila mehanicki jos malo, nakacili su mi indkuciju, odmah i epidural, anesteziolog , dr i babicu (kao i suprug) su bili kraj mene, i izuzetno brzo sam se porodila (15-tak min od trenutka plasiranja katetera za epi). Prema meni su svi bili ljubazni i u apartmanu. Naravno, suprug im je odneo kolace, pice i sl. sitnice, a paru sestara koji je dezurao tu noc dao je 50e, plaseci se da cu lezeci sama u apartmanu iskrvariti i umreti do jutra user posted image , te ih je zamolio da me obilaze. Ja sam znala da cu primiti indukciju jer epi ne ide bez toga. Znala sam i za brijanje, i za vezivanje nogu za sto (moram naglasiti da mi je to savrseno normalno jer bi u suprotnom velika vecina lekara i babica imala slomljene vilice i noseve i nije mi bilo jasno zasto se zene zale, ali pretpostavljam da bi mi postalo kristalno jasno da sam lezala 10 sati na stolu, a ne pola sata). I meni su na stolu pokidali vodenjak. Jedino sto me iznenadilo i razljutilo je sledece. Primljena sam na patologiju trudnoce zbog holestaze, a kako je bila subota popodne, svi su me iskulirali. Samo su mi dali 2l rastvora glukozeuser posted image . Pri tome, holestaza je prilicno opasna po plod jer povisene transaminaze dosta opterecuju bebinu osetljivu jetru. Kako sam bila 37. nedelja, bila sam ubedjena da ce me odmah poslati u salu i indukovati porodjaj, ali se to nije desilo. Tek kada sam se previjajuci od bolova "setila" da pozovem svog lekara i kazem mu da mora nesto da ucini, stvari su krenule na bolje. Ipak, za svoj porodjaj ne mogu da kazem nista osim da je veoma prijatno iskustvo. Bolelo me je vise nego sto sam ocekivala, epi je bio bolji nego sto sam ocekivala, ali porodjaj mnogo boli i u americkim filmovima....

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.8.2009 12:35:31   
Anoniman
Mene je iznenadilo to sto nisam imala pojma koliko ruku duboko gurnu! Ajjjjj, kontrakcije su nista naspram tog cackanjauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.8.2009 18:11:05   
marince1
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Mene je iznenadilo to sto nisam imala pojma koliko ruku duboko gurnu! Ajjjjj, kontrakcije su nista naspram tog cackanjauser posted image user posted image user posted image


Koliko duboko?Ko to cacka i kad? user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.8.2009 18:18:18   
afrodita
Prvi put me je iznenadilo sve, narocito
to sto je doktor nabio koleno na moj stomak,
a drugi put me je iznenadilo to sto nista nije
bilo kao prvi putuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.9.2009 20:14:14   
tea87bgd
Ja sam se porodila pre 2.5 meseca u Visegradskoj.Mozda se tako potrefilo,ali ni lekari,ni babice,ni sestre nisu bili neljubazni.Ili sam ja ocekivala da ce biti uzasni pa se i nisam razocarala.U sustini,porodjaj mi je ostao u ''lepom'' secanju.Porodila sam se za 4 sata.Dosla sam u salu otvorena 4 prsta i TRAZILA da mi prikljuce indukciju.Bolelo je naravno i beba je bila velika (4300/55) ali izdrzalo se.Dok sam bila na stolu smenjivale su se babice,starije i mladje kritikujuci jedne druge.Meni to nije smetalo,sta vise zabavljalo me je,bar nisam mislila na bolove.Jedino negativno iskustvo su mi bila doktorka koja me je usivala,jer je stalno govorila evo jos malo i "ja hocu da to lepo izgleda'kao da je meni tada bilo do toga.Takodje sam se iznenadila,ali i uplasila jer mi nisu doneli bebu posle kupanja,vec su ga odmah odveli na odeljenje.
Medjutim sve sam zaboravila kad sam 5 min po dolasku na odeljenje ustala i otisla u wc i kada su mi doneli mog bebca.Inace sve u svemu jedno pozitivno iskustvo koje cu,nadam se ponoviti bar jos jednom,ako ne i 2 puta.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.9.2009 21:49:44   
mihi
Iznenadilo me je što je doktorka jedno 5minuta izvlačila Miloša, radili su mi CR u epiduralu, i ona je sve pričala evo sečem kožu, razdvajam mišiće, sečem zid materice, super ne krvariš uopšte i onda ništa 5 minuta samo osećam guranje po mom stomaku i ja sam se malo unervozila i pitala dr ima li te bebe, ona se nasmejala i rekla evo sad će i u tom trenutku sam čula Miloša kako plače.....

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.9.2009 23:25:56   
Jeca*
A na koju foru si bila budna tokom CR? jel to moze da se bira, posto mi niko nije ponudio, a ne znam, nikada nisam razmisljala o tome, mozda bih i volela da sam budna.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:21:35   
Anoniman
moja sestra je pominjala da ce ici na CR budna jer ona mora na CR...Odustala je. Jer zeli da se odmori posle. Ali fora je epidural tokom operacije i ti si budna ali nista ne osecas...meni je to malo...ne znam...ne bih to radila. KOleginica mi se porodila pre dve nedelje na CR i kaze da joj je bilo OK sto je toliko spavala...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:25:39   
Trcosava
ovde su nam nešto pričali da CR ide na lokalnu a ne na totalnu anesteziju, mislim da se to podrazumeva pod ''budna''
ja opet malo nagluva, malo se još navikavam na jezik pa me muž ubeđuje kako se ovde više ne radi CR pod totalnom???user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:27:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

evo sečem kožu, razdvajam mišiće,  TASHA TU PADA U NESVEST I ODE SVE DO VRAGA user posted image  sečem zid materice, super ne krvariš uopšte i onda ništa 5 minuta samo osećam guranje po mom stomaku...


Dopisala sam crvenim zašto to kod mene ne bi funkcionisalo! user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:27:21   
Anoniman
Radi se u totalnoj i u spinalnoj anesteziji. Spinalnu kad dobijes oduzmes se, mislim, od vrata nanize, i budna si, a nista ne osetis.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:28:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

ovde su nam nešto pričali da CR ide na lokalnu a ne na totalnu anesteziju, mislim da se to podrazumeva pod ''budna''
ja opet malo nagluva, malo se još navikavam na jezik pa me muž ubeđuje kako se ovde više ne radi CR pod totalnom???user posted image



Ima tema Carski rez.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here