|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 5:13:12   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Modessty

ja kad sve ovo pročitam i kad se setim svog lošeg iskustva sa spontanog prosto se plašim za život babica i doktora koji će me poradjati ako ne budu fini i ljubazni!!!!!user posted image user posted image user posted image
Lepo kažem ja mm da podoštri katanu i ja lepo sa sve mačem u porodilište! Mada kad pobesnim ne treba mi nikakvo hlado oružje!!!!user posted image user posted image user posted image



Ma jok ne treba ti hladno oruzje ti povedes mene da im *khm* sve po spisku bar sam toplokrvna user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 8:06:08   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Buba76

Kod nas nema ni pocepanih,spavacice,posteljinu,jastuk....sve donosis od kuceuser posted image


I kod nas!

A kod nas je zabranjeno da to doneses od kuce-kao zbog higijeneuser posted image znaci osudjen si na one njihove nikakve


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 10:11:37   
mali_luka
Devojke,citajuci vasa iskustva,stvarno se najezih! Bas mi je zao sto je sve vise negativnih iznenadjenja. Ali da bih malo ulepsala sve,napisacu sta je mene iznenadilo kad sam se poradjala. Prosla sam nikad bolje i porodjaj mi je jedno od najlepsih iskustava u zivotu.Muz je bio sa mnom tokom porodjaja.Babica koja je bila zaduzena za mene je bila andjeo.Produzila je smenu 2 sata da bi ostala sa mnom do kraja.Dok sam se pripremala za porodjaj,dobila sam sve sto sam pozelela,sobu za cekanje u ljubicastoj boji,rucak,infuziju za umirenje.Soba gde sam se porodila je bila plava,sa ogromnom kadom,gde sam provela dva sata zbog opustanja,uz muziku po sopstvenom izboru.Dugo sam se poradjala,ali sve je lakse kad su ljudi ok. Bilo je dozvoljeno snimanje i slikanje odmah nakon porodjaja,sa babicama kompletno i one su se slikale sa mojim Lukom.Sve je bilo fenomenalno..Luka je dobio cestitku sa prvom slikom i otiskom stopala,kad smo napustali bolnicu,dosao je pop i blagoslovio sve bebe i svakoj poklonio ikonu.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 10:17:13   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mali_luka

Devojke,citajuci vasa iskustva,stvarno se najezih! Bas mi je zao sto je sve vise negativnih iznenadjenja. Ali da bih malo ulepsala sve,napisacu sta je mene iznenadilo kad sam se poradjala. Prosla sam nikad bolje i porodjaj mi je jedno od najlepsih iskustava u zivotu.Muz je bio sa mnom tokom porodjaja.Babica koja je bila zaduzena za mene je bila andjeo.Produzila je smenu 2 sata da bi ostala sa mnom do kraja.Dok sam se pripremala za porodjaj,dobila sam sve sto sam pozelela,sobu za cekanje u ljubicastoj boji,rucak,infuziju za umirenje.Soba gde sam se porodila je bila plava,sa ogromnom kadom,gde sam provela dva sata zbog opustanja,uz muziku po sopstvenom izboru.Dugo sam se poradjala,ali sve je lakse kad su ljudi ok. Bilo je dozvoljeno snimanje i slikanje odmah nakon porodjaja,sa babicama kompletno i one su se slikale sa mojim Lukom.Sve je bilo fenomenalno..Luka je dobio cestitku sa prvom slikom i otiskom stopala,kad smo napustali bolnicu,dosao je pop i blagoslovio sve bebe i svakoj poklonio ikonu.

Lepo nema sta. A gde si se poradjala?
A da,dobrodosla!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mali_luka)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 10:42:00   
mihi
Dobrodošla mali Luka, super za tvoje iskustvo ali ne bih rekla da se to dešavalo u SRbiji ili je možda privatno porodilište mada ne verujem.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 12:13:36   
kackica
Pokusacu ukratko ako je ikako moguce da opisem moj porodjaj, jer mi uskoro stizu gosti. Mene je strasno boleloooo, elem posto sam vec lezala u bolnici po prethodnom dogovoru sa dr zbog redovne kontrole, jer sam imala u trudnoci visok pritisak, moj dr koji mi je vodio trudnocu mi je zakazao porodjaj jer sam po njegovim recima imala odlican akuserski nalaz, bila sam otvorena 2 prsta i grlic je bio izravnan.. U 7.25 mi je stavio vaginaletu i u 10h poslao u porodjajnu salu. Kada sam stigla stavili su mi infuziju, dali injekciju za smirenje prikacili na ctg iprica je pocela. Ono na pocetku /sto mi rece jedna zenica iz sobice da su porodjajni bolovi kao jaci menstrualni/ su bili smesni na osnovu pravih koji su poceli na stolu. ludnica cista, ja vristim oko mene 3 babice 2 dr, probusili mi vodenjak beba jada gura a ja dobila spazam, valjda od straha, moja super prijateljica koja je inace babica dosla i prica mi nesto ali ja samo placem, dodje mi cini mi se da skocim kroz prozor, inace zbog mog posla kojim se bavim svi su valjda mislili da cu biti RAMBO zena a ja se drala kao luda, kaze moj dr koji me inace i porodio da sam bila na granici nervnog sloma, sve sto su mi rekli ja nisam uradila, sem kraja kada se beba rodila iz 3 napona, strasno, posle kaze babica mom dr uradicemo joj malu epizotomiju, kao da ja ne znam sta to znaci ili su mislili da ih vise ne cujem posto sam kada sam rodila moje zlato samo cutala, sto od bola, sto od sramote, a uz sve to kada su me usili i ostavili da lezim padne mi pritisak na 90/60 i pocnem da se gubim, primila 5 raznih infuzija, hemoglobin 83 i tako. Inace nisam htela epidural, a u toku porodjaj kazem daj sta das samo da prodje, i dok stize krvna slika otvorena 8/9 i ne moze tada epidural jer je krenuo porodjaj. Inace porodila sam se u 12.35 extra brzo kako se zene prodjaju ali tog bola...................
Posle mi dr cestita, mene blam da ga pogledam, da li zbog prijateljice i mog dr ali svi su bili divni prema meni, sem neke dr koze koja mi je probusila vodenjak,user posted image
I sutradan dodje moj dr da me obidje u porodiliste ja mu kazem izvinite za ne saradnju a on meni kaze da je svima rekao kako sam bila divna
Rekoh nikada vise a on meni vidimo se za godinu danauser posted image


(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
25.10.2009 12:44:45   
mali_luka
Hvala na dobrodoslici! Poradjala sam se u Austriji u bolnici casnih sestri,tamo svi imaju toliko strpljenja i ljubavi prema svom poslu,nista im nije tesko,jer njima je trudnica-kraljica i tu je tacka. Nista nisam extra platila da bih imala dobar tretman,vec je to normalno,a muz je 3 dana,koliko sam bila tamo,dolazio i odlazio,kad je hteo,cak i spavao...jadnicak se umorio posle 13h mog poradjanja,a pre toga sam 8h bila pod bolovima dok nisam dosla u bolnicu,ukupno 21h bolova i to zescih,tesko sam se otvarala....ali nisam glasa pustila,pa su babice pricale kako sam ja njihov junak koji i posle toliko bolova moze da se smeje...hihihihi...sve to prodje

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
26.10.2009 9:25:32   
Anoniman
 
IZVORNA PORUKA: Trcosava

možda ga priupitam jel da jaučem na slovenačkom....




user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

super mama jel si sigurna da ti nije bilo fino zbog mladog doktora? user posted image



Mozda je i to malo pridonelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A bio je i zgodan.



user posted image user posted image user posted image  Vi ste lude! user posted image  Porođaj je baš momenat za šmekanje muškaraca i za fascinaciju muškarca ženom. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 0:33:37   
Srecko47E
Koliko su zene u boksevima oko mog bile opustene.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 5:19:47   
mama Jo
Na drugom porodjaju do mene se poradjala zena koja je u 8.mesecu saznala da je trudna

< Poruku je uredio mama Jo -- 22.2.2018 5:20:14 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 10:11:00   
Srecko47E
Ne verujem u to.Imam u selu dve takve joje do dana porodjaja nisu znale da su trudne.A imaju pre toga po dvoje dece i nemoguce je da ne znaju kada se beba rita,zasto stomak raste i kako porodjaj krece.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 10:13:38   
Anck Su Nmaun
Ja mozda i verujem jer ima zena koje su ili jako zapustene da nema ju pojma ni kad imaju ni kad nemaju. Nekima stomak se tek vidi u poodmakloj trudnoci...jedino mi je cudno kako ne osetiti bebu da se krece jer vec u 6 mesecu oni znaju fino da se ritnu.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 10:15:51   
Srecko47E
Tu si u pravu.Ima krupnih zena,ali nemoguce je da eto ne zna kada porodjaj krece jer su ove obe dosle u dom zdravlja i porodile se posle toga ubrzo.Komentar im je bio da ih boli stomak i da su se upiskile.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 10:17:44   
Anck Su Nmaun
Bila je ranije serija na TLC kanlu "Nije znala da je trudna" i bas su tu doktori pricali o takvim slucajevima. Svega ima, pa cak i toga da su mislila da imaju jake bolove a ono one se poradjaju user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.2.2018 10:18:00 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 10:20:46   
Srecko47E
Lako je ovako pricati al ko zna sta se tu sve desava.
Mozda i kriju od muzeva,mozda su needukovane..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
22.2.2018 10:24:21   
Sarav
Skoro je bio i kod nas slučaj da se porodila neka žena koja nije znala da je trudna. Nema razloga da ne verujem, svi smo različiti.

Mene je na prvom porođaju iznenadilo to što nisam pala u nesvest ili što nisam napravila neku scenu s obzirom kako je sve išlo i šta se sve dešavalo.

< Poruku je uredio Sarav -- 22.2.2018 10:33:15 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.3.2018 9:59:40   
Dora89
Te priče mi uopšte nisu jasne. Hajde do 4-5. meseca da ne primete, ali već kasnije mi ne pije vodu. Ima onih kojima su se nastavile u trudnoći malo oskudnije menstruacije, ali, što kažete, već počinju pokreti.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.3.2018 10:02:48   
mama Jo
Ravnodusnost lekara

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.3.2018 10:07:29   
Anck Su Nmaun
Ja nisam nikad cula da se doktori nesto istresaju jedino kad porodilje ne saradjuju ali ne ovakvim nazivima. Ali zasto sestre... uzas, toliko bezobrazne da nemam reci.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.3.2018 10:32:23   
Dora89
Mene je iznenadilo da možemo dozu epidurala da zatražimo kad god hoćemo. To mi je baš bilo interesantno, i korisno. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.3.2018 10:39:55   
Sarav

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja nisam nikad cula da se doktori nesto istresaju jedino kad porodilje ne saradjuju ali ne ovakvim nazivima. Ali zasto sestre... uzas, toliko bezobrazne da nemam reci.

Ima gadnih i jednih i drugih, ali u malom broju. Šteta što takvi primeri kvare opšti utisak.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.3.2018 10:43:02   
Dora89
Baš se pitam kakvi bi biži muškarci doktori da oni moraju da se porađaju.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
21.7.2019 10:53:15   
MimaKos
Koliko je sam porodja bezbolan, a koliko su kontrakcije u stvari bolne


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
11.9.2019 1:20:30   
Mirko Svirko
Zdravo dame videla sam temu pa eto da podelim sa vama svoje iskustvo..

Meni je vodenjak pukao kod kuce negde oko 2h posle ponoci.Bolnica nam je na 10min. Spremila se i posla sa suprugom, koji se uspanicio vise od mene. Bolove nisam osecala, na tom prvom pregledu sam bila otvorena 4 prsta.Terali su me da set_am set_am set_am... babica je uradila pripremu za porodjaj i ja onako nesvesna tog dogadjaja usporena, ona me je non stop  neato opominjala da set_am,da pozurim... set_ala sam do vizite i tada sam bila otvorena 8 prsta. Bolove i dalje nisam osecala i tada je krenula panika ato ne osecam. A onda su me u 9:20 uveli u salu i ukljucili indukciju a bolovi su bili tolikoooo jakiii i onda je porodjaj bio gotov u 9:50. 
Porodila sam se u januaru dve nedelje pre termina ali je bio porodjaj u 38-oj nedelji. Na svet je dosao Mirko. Pupcana vrbca je bila obavijena jednom oko vrata ostalo je sve bilo ok. Bolnica tada nije imala grejanje u januaru mesecu tresla sam se na stolu posle porodjaja a babice nigde da bi mi na kraju cistacica donela dva cebeta. Beba je tada bila u inkubatoru .Meni je to bila prva trudnoca i ocekivala sam da ce mi bebu dati na grudi ili da ga vidim tog trenutka, medjutim beba je odmah po kupanju i uvijanju u pelenu kao kifla smestena u inkubator.  O podoju da ne pricam, dohrana odmah, nema neke varijante da se beba stavi majci "koza na kozu" i ostalo nego se cekalo 24h da se uspostavi laktacija. Izborila sam se na kraju i dojila, jer mi je to bila zelja.Podrzavam dohranu i majke koje nisu u mogucnosti da doje. Samo navodim sta mi je tog trenutka zasmetalo. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
11.9.2019 10:23:14   
Olga75
Jeee, ja ovde nisam pisala user posted image
Iznenadila me je količina tečnosti koja je curila ceo porođaj, to je bilo omanje more. I pre bebe i posle bebe, sve je bilo mokro.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Click Here