|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:00:36   
Snelle
Verus, ti baš praviš male razmake između nemlečnog i mlečnog obroka. Ja pravim razmak na tri sata, s tim da je manji razmak samo ovaj između žitarica i podoja pred spavanje.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:07:33   
Nensi*
Joj Snelle,kako je slatka na ovoj slicici sto si stavila kao avatar user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:13:26   
Snelle
Hvala user posted image
Sakiedi vidim te, imaš pp user posted image


< Poruku je uredio Snelle -- 12.12.2010 1:14:06 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:17:47   
Mishica 77
Mi još uvek imamo 2 čvrsta obroka, doručak i ručak. Ponekad joj i predveče dam ali jaaaaaaaako retko. Još uvek nam je mlekce glavna klopa. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:21:11   
Verus
da, znam uvek oko 2 sata....ne znam kako drugacije da joj dajem, a da unese i mleka koliko bi trebala, a i da jede cvrste obroke??

POMOC na tu temu mooolim!!1

Znaci KOLIKO MLEKA DAJETE?  Kolicinski, kada? Samo uvece i ujutru?


Ona ne moze da zaspi a da ne pije mleko na flasicuuser posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

Verus, ti baš praviš male razmake između nemlečnog i mlečnog obroka. Ja pravim razmak na tri sata, s tim da je manji razmak samo ovaj između žitarica i podoja pred spavanje.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:23:34   
Mishica 77
Meni Isidora pije mleko 3x + ostatak uz obroke. Ukupno bar 600ml. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:28:57   
Verus
Znaci: npr: jutro, podne, vece, a to uz obroke jel joj das odmah posle da pije ili kako?


Kako ti zaspi, bez mleka?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:37:59   
Mishica 77
Dajem ujutru oko 7, oko 19-20 i oko 23. Ostatak pojede za doručak(uz cerealije, griz, palntu...). Ponekad je gladna i vanredno pa dobije mleko. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:40:04   
Verus
Vidis, ona meni vec legne oko 19:30 i spava do 6,7 ujutru, tako da nemam taj kasni obrok da joj dam mleka...a znam da mora jos uvek da pije tih nekih 700ml na dan....

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:43:21   
Mishica 77
500-700ml. Mi se uglavimo. Meni Isidora kasno leže ali ustaje tek u 11-12 ujutru. Za mlekce oko 7 se neka probudi, nekad je budim. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:44:30   
Sakiedi
user posted image Drugarice moje,koleginice drage... Ma kako mi se lepo snalazite i brinete o svojim andjelima. Bravo! Ima jedna divna decija pesma. Da porastu mala deca potrebna je hrana a najvise ljubav svakog Bozijeg dana...Moj Alex i dalje doji. Uveli smo vocni obrok oko 12h,oko 17h povrce i meso(piletina ili teletina),ponekad uvece pahuljice ili griz i super jede i napreduje. Ljubimo vas sve

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 1:50:09   
Verus
Sakiedi!  Long time no see!  Koliko je star?  Tiker ti ne radi...Jesi li kuci sa njim ili radis?  Svrati nam cesce! Ljubimo i mi vas!

(odgovor članu Sakiedi)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 2:01:22   
Sakiedi
user posted image Ne radim Verus jos uvek sam sa Alexom. Nije me bilo dugo jer smo skitali svuda. Uskoro se vracamo u New York. A kako me dugo nije bilo ispala sam iz forme,cak ni tiket ne znam podesiti user posted image . Inace,18.12 punimo 7 meseci. Kako je tvoja lepotica? Divim ti se kako sve stizes i uspevas.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 2:13:37   
Verus
Kako leti vreme!!!  Helenica je dobro da kucam u drvo.  Mama mi je bila tu 6 meseci, a svekrva 5 nedelja, a ja sam kuci bila 6 nedelja, tako da je sada u jaslicama (daycare) sa punih 8 meseci.  Ide dobro, osim sto ne spava tako lepo kao kuciuser posted image  Naravno, vise bih volela da sam mogla biti kuci sa njom godinu dana, ali dobro, kako je tako je, mora se prihvatitiuser posted image

(odgovor članu Sakiedi)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 2:20:50   
Sakiedi
Na sve se naviknemo i brzo prihvatimo jer tako mora. Znam kako si iznela trudnocu pa sam predpostavila da nece biti problema ni posle porodjaja i brige oko bebe. Ljubimo vas i gledamo se cesce. Srecnoo!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 2:27:40   
Verus
Svratite!!  Da vas i vidimo na slikama nase decice!  Imam i tamo koju novu Heleninu: samo gore google slike nase decice III deo, a i kako se postavi tikeruser posted image  bas se radujem, pitala sam se kako si i gde si!

(odgovor članu Sakiedi)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 0:34:49   
New Mom
Shvatila sam da je moj osnovni problem sa uvođenjem čvrste hrane što joj nijedan podoj nisam još zamenila sa nemlečnom ishranom. Tj. svaki obrok prati sisanje.
A sada treba da ima 2-3 podoja samo na 24 sata.
ALI stvarno imam strah - bojim se da će se mleko potpuno izgubiti. (Znam, mamlaz samuser posted image ).

Kako to da odradim?  (Ovo je više retoričko pitanje.)

< Poruku je uredio New Mom -- 15.1.2011 0:35:09 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:36:12   
Verus
NM: ja sam ovako: dojenje ujutru (ako ne doji onda pumpam pre posla), pumpanje u 10 pa u 14h pa nista do 19:30 kad sisa. To je znaci 4x-e sad, posto ce ona jesti drugu hranu umesto tvog mleka, tvoji grudi ce se prilagoditi da manje prave: ali ne brini, to ce biti dosta za nju i prema njenim potrebama.  Ti naravno, posto pravis puno mleka, mozes opet da podojis nju recimo oko 15h ili 16h i onda joj das cvrstu veceru oko 19h ili ranije ako ide ranije da spava-pa malo sikenja da se uspava. 

AKo su ti grudi prepune, ti ispumpaj malo, tek da osetis olaksanje, nemoj do daske.

E sad: ja koristim elektricnu, a znam da bi bilo puno teze sa rucnom.  Tako da se pooolako prebaci na manje dojenja vremenom....

Ne znam jesam li pojasnila...ako ne ti pitaj, ja ako umem i znam napisacu tiuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:40:07   
Olga75
Ajd ja pametna da kazem koju user posted image . NM kad das obrok koji je rucak , znaci izmedju 13 - 15  nakon njega ponudi vodu ili caj ali nemoj siku . Bice negodovanja jedno vreme ali ces za oko nedelju dana kompletno izbaciti taj podoj a same grudi cese prilagoditi i u to vreme nece biti mleka


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:41:56   
Snelle
Šta mislite da li je kasno da ručak, tj. povrće sa mesom bude u 17h?
Da li da ga pomeram user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:43:28   
New Mom
Problem je u sledećem: recimo, danas oko 18h dajem joj kašicu, ona pojede jedan deo i neće više (možda pola porcije koliko bi trebalo) i histerija narednih 2 i po sata (do podoja pred spavanje) jer je gladna i hoće sisu.
Računam da to mogu da odradim (da prevedem da jede za taj obrok samo nemlečno) samo ako naglo prestanem da joj dajem da sisa u tim nekim periodima, ali bojim se da to ne naškodi produkciji mleka. A opet, ako se budem izmlazala u tim periodima, količine će biti koliko toliko približne, a na duže mi to ne treba.

Sluđena sam, valjda će pokontati šta sam htela da kažem.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:44:35   
Olga75
Snelle , malo ga pomeri prema 15 jer kad poraste i krene u zabaviste morace i na spavanje ranije . Kod nas je to oko 20 - 20 i 30 pa je i vecera oko 18 - 18 30 . Znaci rucak bi trebalo da je malo ranije , cisto da ti posle bude lakse prilagodjavanje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:45:30   
Verus
Snelle, sve zavisi kada se probudi i jede dorucak....Helena recimo po budjenju sisa ili pije flasicu (ako ja vec odem), pa posle nekih sat vremena jede dorucak, sto je oko 9, i onda ide u jaslice.   Tamo joj rano daju rucak ili pre 12 ili odmah po budjenju izmedju 13 i 14h. 

Ona uglavnom, popije 300ml mleka u jaslicama, 150gr rucka (meso i povrce) i jednu uzinu sto bude ili 1 kruska ili jabuka, ili teglica od 70-113 grama...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:50:54   
Verus
NM, bolje ti je da za sada, menjas recimo rucak ili dorucak: znaci daj ti njoj sutra ujutru da sisa kad ti normalno sisa.  Onda sacekaj bar 2 sata (za pocetak, posle pomeri na tri sata) i daj joj da doruckuje: cerealije sa vocem, palentu sa jogurtom ili sta ste vec probale i nema reakciju.

Onda, ako ti spava oko podneva daj joj da sisa.  Pa opet sacekaj par sati i ponudi joj rucak.  U pocetku ces mozda morati (ja sam bar tako, sto neke mame ne podrzavaju) da joj dajes da jede samo ono sto jako voli.  Kod nas su to bile, salne kasice (sto je interesantno jer obicno bebe sto sisaju hoce slatko). 

Znaci idi laganicu, jeste da bi trebala da jede vise i cesce cvrsto, ali nemoj sad nista odjednom...i nama je polao islo, ali se dovede u red.  Sa tim da naravno, moras poceti to da odradjujes, sto vec i sama znas.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:51:18   
Verus
I mi u isto vreme veceramo i idemo da spavamo...
IZVORNA PORUKA: olga75

Snelle , malo ga pomeri prema 15 jer kad poraste i krene u zabaviste morace i na spavanje ranije . Kod nas je to oko 20 - 20 i 30 pa je i vecera oko 18 - 18 30 . Znaci rucak bi trebalo da je malo ranije , cisto da ti posle bude lakse prilagodjavanje user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here