|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:53:20   
Snelle
Olga, vrtić nije problem, jer će vrtić biti kod mojih roditelja user posted image
Pitanje je samo da li je problem za njen stomačić da joj tako kasno dajem ručak. Posle toga u 20h idu pahuljice, pa podoj pred spavanje.
NM, ja te totalno kapiram! Lana kad ne pojede celu kašicu, ja joj ne dajem mleko, jer na taj način hoću da joj stavim do znanja da što je jela -pojela je, do sledećeg obroka nema ništa! Probaj po malo tako, dok ne ukapira. Ne kažem da će ubuduće pojesti celu kašicu, ali ćeš je lakše odvići od podoja nakon obroka. U početku će ti grudi biti tvrde, ali će se vrlo brzo sve unormaliti. Evo ja sada već nemam nikakvih problema sa grudima.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:54:16   
Olga75
Snelle , ako je to onda nije problem user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:55:26   
New Mom
Stvarno sam nekako spetljana sa ovim svim...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:57:13   
Olga75
NM , opusti se. Prvo odluci koji podoj prvo zelis da ukines i umesto toga daj cvrstu hranu . Ona ce naravno plakati jer je navikla na siku ali to tako ide user posted image . Nakon par dana prestace da trazi siku nakon tog obroka a i mleka u to vreme nece biti 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:57:45   
Verus
NM, a i dan danas,  Helena ne pojede puno od kasica kao neke bebe.  Za rucak max 150grama, za veceru manje, a za uzinu, onu manju od 70 grama ili maximum 113grama...Jednostavno kolicinski ne jede puno....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 21:57:55   
Snelle
NM, treba vremena da uđeš u štos. Meni je to na početku bilo kao da ću da radim na razdvajanju atoma user posted image A sad ide kao podmazano.
Uostalom, ne brigaj, imaš našu pomoć user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
15.1.2011 22:04:15   
Kvrkac
IZVORNA PORUKA: Snelle

Meni je to na početku bilo kao da ću da radim na razdvajanju atoma user posted image


E bas tako,lepo si to opisala  user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
18.1.2011 9:31:23   
milijana.rs
Moja beba je do tacno 6 mjeseci bila na iskljucivom dojenju...Nastao je problem kada sam krenula da joj dajem sokice i cvrstu hranu-sve odbija.U pocetku nisam zeljela da je silim,ali sada evo trpam na silu.Place i guta...Ne postoji ni jedan ukus koji joj se svidja,ni voce ni povrce.U povrce obavezno izdojim svog mlijeka i tako pokusavam,ali nista.Juce je pojela 9 kasicica rize i to je do sada maximum.Pustim je da ogladni pa joj dam kasice i na kraju kada vidim da nece,onda opet podoj i sva srecna jede.Juce smo se vagale,za 20 dana je dobila 160 gr,sto mislim da je malo.Vadili smo i krvnu sliku,super je,ali eto,pocela je malo da dobija na tezini.

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
18.1.2011 9:38:54   
Olga75
Milijana , samo polako , nesto ce joj se vec dopasti . Nove ukuse je najbolje davati pre podoja kad je dete gladno i ne treba odmah ponuditi dojku nakon.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milijana.rs)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
6.2.2011 20:17:50   
Pešin mali
Ja sam dala kašicu bebi skad je napunio 5 meseci. Lepo je prihvatio. Počela sam sa slatkim po savetu pedijatra. Sve što sam mu dala, lepo je jeo. I šargarepu i jabuku, i breskvu i kajsiju... Bez problema.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 8:42:38   
Ana007
Ja sam mom bebcu uvela pirinčane pahuljice pre malo manje od 3 nedelje.U početku je malo brljavila,ali već zadnja 3-4 dana pojede celu porciju.
Od pre dva dana joj dajem po malo bundeve,na koju je odlepila,a nisam htela da joj dajem više od par kašicica,i onda kada sam odnosila činiju,ona je gleda i kreće da plače.ja se vratim sa činijicom ona se nakeziuser posted image .Tako da sam sigurna da bi pojela celu porciju,a to bi joj onda već bio drugi obrok.user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Pešin mali)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 8:55:16   
Iwana87
ana jako je rano za drugi obrok ako ti beba normalno sisa/ili pije ad,sta vec.Mozes da joj dajes da proba,eto bundevu ali tih par kasicica je njoj ceo obrok sad skoro.I moj je tako gledao zamnom,cini mi se da je mogao da pojede ne jednu nego 10 jabuka.user posted image

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 9:01:13   
Ana007
Sutra puni 5 meseci.Meni je nekako žao,kad je vidim da tuguje.Dr mi je rekla da krenem posle jedno 3 nedelje pahuljica da joj uvodim povrće.Pa sam zato krenula polako sa bundevom.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 9:06:29   
Iwana87
Vidi,sve mi je jasno,ja imam gladnicu kuci,prvo ga nahranim pa mi sednemo da jedemo on opet trazi,user posted image Nego ti samo polako.I kad pocnes da uvodis,nemoj kao drugi obrok,ostani na jednom,sta pocnes daj po kasicicu zbog reakcije,pa povecavas kolicinu svakog dana.Ne brini,njima je sad to vise zanimljivo nego da su stvarno gladni.Zasiti ih dovoljno mleko.Ima mama koje do 6 ne daju ama bas nista,samo mleko

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 9:17:38   
Trudnicica83
Kad smo kod uvodjenja drugog obroka, kada je pravo vreme za to? Ja sada razmatram da uvedem drugi nemlecni obrok posto je pocela da zeza sa pijenjem mleka, pisala sa u ishrani 6-9, Lana je napunila 6 meseci pre par dana i jede pahuljice i povrce (bundevu, sargarepu, krompir i karfiol za sada) vec mesec i po dana..kao jedan obrok.user posted image
Da li manje pije mleka zato sto zeli jos jedan nemlecni obrok?

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 9:27:35   
Iwana87
ne verujem,ali to je moje misljenje da bi pre vise pila da je kao gladna.Ja sam drugi uvela oko 7 meseca,ne pamtim tacno,ali malo pre sedmog.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 9:28:22   
Ana007
Pa tako ću i da radim,po malo,a posle neka pije mleko da se zasiti.user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
7.2.2011 9:33:55   
Trudnicica83
Da, nisam ni ja jos planirala da uvedem drugi obrok, nego vise ne znam zasto zeza s mlekom..ne odbija ali popije malo, kao da se zasiti od 30-40ml..a pre jela po 150-180ml...

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
14.2.2011 10:22:17   
ivaj
Ne znam,ja ne volim da se pridrzavam nekih pravila.Volim da poslusam savet ali samo ako vidim da to detetu i odgovara.
Vidis da su sad objavili da se sa cvrstom hranom pocinje od 4. meseca,sto znaci da ce svako dete sa sest meseci imati dva nemlecna obroka(od prilike).
Tvoje bebce ima punih sest.Ako u toku dana uspes da nakupis dovoljnu kolicinu mleka,pa makar ona pila samo tri puta dnevno,to je super.
Tako da mislim da mozes da uvedes i drugi nemlecni,ako i dalje odbija mleko.

Imam specificnu decu po pitanju ishrane,pa sam zato uvek za kompromise.I da hocu,ne mogu slepo da se pridrzavam pravila.
Zato i pisem sve ovo.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
14.2.2011 14:44:26   
Olga75
Ivaj , sacekaj da napuni cetiri meseca i onda bez problema mozes . Ipak je njen gastrodigestivni trakt jos jako mlad

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
14.2.2011 14:48:57   
ivaj
Joj olga treba docekatiuser posted image

Znas koje su to muke kad ne mozes da nahranis dete i da ono bude zadovoljnouser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
14.2.2011 14:50:44   
Olga75
joj , verujem da je strasno ali bolje polako da ne dobije na svu muku zatvor ili proliv ili da povraca jos cesce . 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
14.2.2011 14:52:21   
minavb
Sacekaj. Proci ce muke,samo malo strpljenja. Vanja nit je mogao da guta u to vreme, nit je lepo vario. Tek sa 4 i po je imalo smisla nuditi mu kase.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
30.3.2011 21:37:04   
Anoniman
Iz teme "Kada početi sa hranom"

IZVORNA PORUKA: nidzinamama

Moj Nikola ima punih sest meseci i ja mu vec uvodim lagano hranu koju mogu izmiksirati.Ko pita ne skita ...Kada ste vi poceli da hranite male andjele i da li ste imale neka pravila...HVALA 


IZVORNA PORUKA: brena

Ja sam moju cerku pocela sa pet ipo meseci,htela sam da cekam sest ali kad god je gledala kako mi jedemo otvarala usta i plakala. Tako da sam odlucila malo ranije poceti. Sada ima vec 13 meseci i sve je ok u razvoju


IZVORNA PORUKA: caca81

Ja sam mojima sa 4,5 meseca počela davati kašice. Prvo je to bila kuvana jabuka, pa šargarepe, krompir, pa ostalo voće i povrće, a negde sa 6 meseci počela sam im uvoditii i meso, prvo belo pileće, a potom i goveđe...


(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
26.5.2011 8:46:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jejabg

bebac mi ima 6 meseci, sa 5.5 sam pocela da joj uvodim kasicu. za sada smo probale pirincane pahuljice i pirinac-kukuruz i danas sargarepica sa pirincanom kasom. jedna stvar m nikako nije jasna  : koliko obroka ustvari treba da se uvede odnosno kada sa jednog obroka dnevno treba preci na vise? ja joj sada dajem jednom ili dva puta dnevno tu kasicu. nasla sam na forumu rasporede obroka, ali to je sve za bebe koje vec imaju ustaljene obroke a nikako ne mogu da pronadjem kako se pocinje??? izvinjavam se ukoliko postoji ovakva tema, ali ja nisam uspela da nadjem odgovor 


IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: jejabg

bebac mi ima 6 meseci, sa 5.5 sam pocela da joj uvodim kasicu. za sada smo probale pirincane pahuljice i pirinac-kukuruz i danas sargarepica sa pirincanom kasom. jedna stvar m nikako nije jasna  : koliko obroka ustvari treba da se uvede odnosno kada sa jednog obroka dnevno treba preci na vise? ja joj sada dajem jednom ili dva puta dnevno tu kasicu. nasla sam na forumu rasporede obroka, ali to je sve za bebe koje vec imaju ustaljene obroke a nikako ne mogu da pronadjem kako se pocinje??? izvinjavam se ukoliko postoji ovakva tema, ali ja nisam uspela da nadjem odgovor 



evo moja isto ima 5 i po meseci i pocela sam juce sa pirincanom kasom. juce je smazala bez problema danas uz zesci plac, stegla usta i nece da otvori.

i juce i danas sam pomesala jednu supenu kasiku pahuljica sa 30 ml mleka (juce adaptiranog danas svojeg) i davala joj na kasicu

ja se slazem da blage veze nemam kad kako sta. kad citam temu ishrana bebe od 3 do 6 meseci zene samo nabrajaju sta daju a nigde ne vidim ni vreme ni kolicine


IZVORNA PORUKA: vukosava

ja sam kupila ovo, cekam da mi stigne, valjda nesto pomogne (knjiga, dvd i plastika za zamrzavanje:

user posted image

klikni 1
klikni 2






(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here