|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 16:34:18   
Snelle
Sigurna sam da nikog ne grize savest što poželi još dece user posted image
Yula, mislim da nisi baš najbolje shvatila Shishicu. Stvar je kompleksnija ili se barem mamama koje već imaju jedno dete tako čini user posted image U svakom slučaju, potpuno je nepojmljivo shvatiti situaciju dok se i sam ne nađeš u istoj. Videćeš već na šta mislim user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 17:47:44   
Anoniman
Mihajlo je polako prihvatio situaciju u kojoj mama ne može ništa osim da leži... Nemam predstavu šta je u njegovoj maloj glavici, često deluje zbunjeno, ali razume kad kažem da ne smem da ustanem i ne plače više zbog toga.
Sad smo bili prvi put 4 dana razdvojeni pošto sam ja bila u bolnici i verovali ili ne, samo mi je nedostajalo da ga zagrlim, bila sam svesna da moram da budem tamo i da je tako najbolje, a s druge strane da o Mićku kući dobro brinu i da mu ništa ne nedostaje. I noću sam mirno spavala... Kad smo se sreli nakon tih nekoliko dana ja nisam mogla da prestanem da plačem, a on se baš obradovao user posted image I majke sazrevaju sa okolnostima, pa i emocije... Lepo snelle kaže, dok ne hodaš u nečijim cipelama, ne znaš kakvim putem hode. Mislim da se ovde niko ne kaje zbog toga što želi ili čeka drugo dete, već što se dešava ogromna promena koja nije samo fizička, već i psihička, i svako se drugačije nosi sa tim.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 17:48:28   
jovana13
meni je normalno da ne mozes odmah da volis bebu kao prvo dete,zbog vremena provedenog zajedno,ali kasnije to dodje na svoje. Vidim da sva deca reaguju isto na rodjenje bebe i novog clana u porodici. Par dana nakon sto sam dosla iz porodilista, ostavila sam Ogija u sobi i izasla da makar 5min provedem sama sa Janjom, makar samo da je jako zagrlim i poljubim, elem,kazem ja Janji dodji kod mame a ona me iskulira i kaze bezi bre necu kod tebe i ode da se igra sa dedom. Plakala sam kao kisa satima, ali sad je sve doslo na svoje, jednostavno mora da prodje taj period prilagodjavanja na novog clana..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 17:57:26   
Shishica
user posted image
Razumemo se.
Od ovih hormona mi je jos gore. Nema na sta ne mislim sve.. ali znam da cu izdrzati i da cu se najbolje izboriti, najbolje sto umem i jos vise.. bice kako treba.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 18:00:39   
anajid
Ne smem ni da mislim sta me ceka,jer me ceka ne samo drugo vec i treceuser posted image

Mislim,mogla bih i da placem i da se smejem.Andrija je dosta vezan za mene i mm.Verujem da ce sve biti OK dok budem u blonici(naravno tesko ce nam sigurno pasti posete i ti susreti) ali me najvise strah kako cu stici svima da se posvetim,mislim dve male bebeuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 19:57:21   
marince1

IZVORNA PORUKA: jovana13

meni je normalno da ne mozes odmah da volis bebu kao prvo dete,zbog vremena provedenog zajedno,ali kasnije to dodje na svoje. Vidim da sva deca reaguju isto na rodjenje bebe i novog clana u porodici. Par dana nakon sto sam dosla iz porodilista, ostavila sam Ogija u sobi i izasla da makar 5min provedem sama sa Janjom, makar samo da je jako zagrlim i poljubim, elem,kazem ja Janji dodji kod mame a ona me iskulira i kaze bezi bre necu kod tebe i ode da se igra sa dedom. Plakala sam kao kisa satima, ali sad je sve doslo na svoje, jednostavno mora da prodje taj period prilagodjavanja na novog clana..



Uh ovo kuliranje smo i mi prosli,srce mi se cepalouser posted image

A sad ponekad pozelim da me iskulira bar pola sata,da odmorim malo user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 21:08:22   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: sneza24
I mogu da kazem da ih podjednako volim.Ne pravim nikakvu razliku.I nema niceg lepseg kad nju drzim a on dodje pa nas obe zagrli.


Verujem da mamama sa jednim detetom to sve izgleda daleko i neznaju sta ce i kako ce, ali verujte, obozavacete svoju decicu, nece biti bitno ko je dosao prvi a ko drugi.
Moje devojcice se obozavaju, Malena gleda u stariju kao u boga, a starija bi se non stop grlila i mazila sa manjom, pa je cesto i ugnjavi user posted image
Kad zaplace odmah mi kaze mama uzmi je!
Sad su pocele zajedno da se igraju, pre neki dan Tara je hranila Hanu.... boze kad ih gledam mojoj sreci nema kraja, verujte smejacete se ovom problemu kad dodju vase bebane user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.9.2012 22:35:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24
I nema niceg lepseg kad nju drzim a on dodje pa nas obe zagrli.



mene je ovo rasplakalo user posted image user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 26.9.2012 22:39:05 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
27.9.2012 0:01:33   
Yula

IZVORNA PORUKA: Snelle

Sigurna sam da nikog ne grize savest što poželi još dece user posted image
Yula, mislim da nisi baš najbolje shvatila Shishicu.
Stvar je kompleksnija ili se barem mamama koje već imaju jedno dete tako čini user posted image U svakom slučaju, potpuno je nepojmljivo shvatiti situaciju dok se i sam ne nađeš u istoj. Videćeš već na šta mislim user posted image


IZVORNA PORUKA: Shishica

Ja vec sad osecam grizu savest jer zelim dete drugo, kao da je izdajem.. bas grozan osecaj.


Ja sam razumela da Shishica jos uvek nije bila trudna kada je pisala ovaj post vec je tek zelela bebu, i verovatno su radili u to vreme na njoj jer je sada vec 2 meseca trudna user posted image

I ja imam za sada jedno dete, zelim i drugo, ma zelim i trece, najvise bih volela kada bih nosila blizance, ali nemam ni malo tu grizu savesti sto ih zelim. Imam samo grizu savesti sto ozbiljnije ne radim na bebi. Kada posmatram mog sincica hocu da puknem od ponosa i srece, a tek kada pomislim da ce tu biti mozda bar jos jedno, ja mislim da bih letela.
Meni kuca bioloski sat prilicno glasno, imam 34 i problem sa sterilitetom, mozda i to utice da razmisljam ovako. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
27.9.2012 8:46:21   
2002m
dok nisam zatrudnela moja luda glava je umislila da nikad necu moci da volim drugo dete kao prvo
imam jos dva meseca do termina i vec smo zaljubljeni u bebu,mogu misliti kako ce biti kad se rodi.
Posto mi dete ima 10 god. mislila sam da ce tesko podneti pomisao da stize beba a on dusa moja sa osmehom docekao vest i obozava sto ce imati sestru,svaki dan joj prica,mazi,ljubi stomakuser posted image tako da sam 1000% sigurna da nece biti ni trunke ljubomore.
Zamisljam njihov prvi susret i jedva cekamuser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 12:47:02   
Anoniman
Nije baš najpogodnija tema, ali nisam našla bolju. Ako postoji, neka mi neko pomogne da prebacim post...

Evo kako se porođaj skroz približio stekla sam utisak da se ovom detetu svi nešto mnogo manje raduju, nego Mihajlu. Tako su svi nekako distancirani, hladni, nezainteresovani.... Ja sam u kontrakcijama već nedelju dana, niko ne paniči (user posted image ), na moje insistiranje danas krečimo, mm kulira totalno, a treba još par stvari kupiti koje su nam neophodne čim izađemo iz porodilišta.... Čak su i meni malo ubili taj entuzijazam, kao da idem na vašar da kupim bebu, a ne da se porodim... Da li je i sa drugim porodicama isto? Prvo unuče kao čudo, sva ostala kao statistika?!user posted image

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 236
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 12:57:04   
Cindarella
Isti slucaj,nina.user posted image Imam utisak kao da niko ne obraca paznju,kada smo saopstili svekijevicima da sam trudnan,svekar je cestitao i rekao Mateja je Mateja,i nema dalje. Vise puta sam skrenula paznju da mi to smeta,ali dzapa,vrti se ta prica.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 13:04:30   
Shishica
Jeste Nina. Moji roditelji imaju unuka od 10 godina od moje starije sestre. Mojoj cerkici su se radovali, mama je siznula kad je cula da ce biti devojcica i vratila se sa posla sa punim velikim kesama svacega za bebu..

Sada kada cekam drugo nisu bas nesto ushiceni. Na pocetku moja mama je bila u agoniji jer je opsednuta finansijama, maltane smo se posvadjale, a onda je omeksala, ali nije to kao sto je bilo u mojoj prvoj trudnoci.. jos uvek, ali tek sam 4. meseca trudna.
Tata mi je rekao da jos nema neki osecaj.. a pravo da kazem, jos nemam ni ja sad nesto neku euforiju.. mozda kad jace pocne da me suta. Kao da se ljuti na mene pa nece jace da se javlja.

Moja opsesija da rodim devojcicu i drugi put me mrvi bukvalno i osecam se krivom i za to. Da se ne ponavljam, samo sam o tome pisala u poslednje vreme na forumu, vec sam i Bogu i narodu dosadila..

Razmisljam da li ce Ema biti ljuta kada se posle 5. dana vratim sa bebom iz porodilista.. i tako.. ali uvek mi je u glavi sta pise Anck..pa valjda ce biti sve dobro..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 13:09:19   
anajid
Moja svekrva je isto govorila Andrija je Andrija,dok nije videla ovu dvojicu.Ja mislim da ce oni sve to fino prihvatiti kad se beba rodi.A mozda vam se i cini tako da su svi rezervisani a i ako jesu to ce se naravno promenuti cim stigne beba.

Da prokomentarisem i ja ovu temu.Prvo vreme kad smo stigli iz bolnice,priznacu,bilo mi je jako tesko.Plakala sam svako vece kad Andrija legne jer vise nemam ono vreme da se posvetim samo njemu.Kada je isao u vrtic prvi dan od kako smo dosli iz bolnice,mislila sam da cu crci od plakanja jer on "mora" da ide da bih ja stigla sve oko beba.To mi je bilo najstrasnije,jer je on pritajeno patio,tako sto se bebama radovao i mazio ih a s druge strane strasno skretao paznju na sebe.To mi je uzasno tesko padalo,Andrijica je to radio tako decije,naivno.Elem,posle izvesnog vremena,situacija se drasticno popravila,ja sam prebolela to,on se navikao i sad savki slobodan trenutak posvecujem njemu.Na stranu sto sam umorna kao pas,umorna legnem-umorna ustanem,ali sve ce proci a meni ostaju moje tri duse.Srce mi je puno kad ih sve vidim zajedno.Sada je vec mnogo lakse,mi smo jedan uigrani tim.user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 13:13:10   
Shishica
Svekijevci... u mom slucaju tri zene.. posle duzeg vremene sad pitaju kako sam (ne zanimam njih ja nego zbog naslednika potencijalnog). Nikad ne bi ni pitali nego mora sve da bude dobro zbog bebe. Kad je baba rekla (kada sam jedno vvreme morala zbog velike alergije da izbegavam gluten), da moram sve da jedem, kako ce inace beba da se razvija?! Znaci neka ja crknem.. zeludac me boli sad.


(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 13:14:50   
Shishica
Joj Anajid, sad citam sta si pisala, knedla mi u grlu..

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 13:14:58   
anajid
Htela sam reci,nemojte paniciti dobicete jednu bebu,eto vam utehe ja sam uspela da se organizujem i sa dve bebe i malim detetom.Bude tesko na pocetku ali posle sve dodje na svoje.Bice to sve OK.Ja sam znala da me ceka tezak period,sreca pa sam se brzo oporavila od porodjaja i sve je krenulo svojim tokom.Srecno!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 14:09:42   
MarijaBg
Anajid, bas mi je danas trebalo da cujem ovako nesto, juce sam pricala sa drugaricom o tome kako je njeno dete od skoro 3 godine tesko podnelo dolazak bebe, poceo i on da se ponasa kao beba, da privlaci paznju na sebe nestaslucima, upiski se cesto nocu, nece da spava sam, pravi probleme i u vrticu... Ne znam uopste kako cu se postaviti ako N krene tako da se ponasa, bas me strah user posted image Ne bih da joj popustam jer mi je zao, a ne mogu ni da budem jako stroga, jer moze da napravi samo gore user posted image
Nadam se najboljem i trudicu se da joj poklanjam maksimalno paznju, pa neka crknem od umora user posted image

< Poruku je uredio MarijaBg -- 29.11.2012 14:11:49 >

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 14:23:03   
Snelle
Jao, ja se o ovome trudim da ne razmišljam, tj. o samom početku života sa dvoje dece. Taman posla da ću ovo drugo voleti manje od prvog, i sada zaplačem svaki put kad ga vidim na uz, a tek kad ga prvi put privijem na grudi user posted image I sad mi suze oči. A sa druge strane, moja velika devojčica, bez koje ne znam kako ću izdržati 3 dana u porodlištu, nikada se nismo odvajale. Biće mi užasno teško, emotivno, mislim da ću stalno plakati, već mi sada žao mm koji će morati to da preživi. Jedino što me teši je to što će prve tri nedelje biti sa nama kod kuće pa ćemo moći lakše i bolje da se organizujemo, tako da ne bude zapostavljeno ni malo, a ni veliko dete.
A opet, kad pomislim na nas četvoro zajedno, srce mi se topi, ima li šta lepše na svetu? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 18:46:30   
Janncica

IZVORNA PORUKA: n i n a

Nije baš najpogodnija tema, ali nisam našla bolju. Ako postoji, neka mi neko pomogne da prebacim post...

Evo kako se porođaj skroz približio stekla sam utisak da se ovom detetu svi nešto mnogo manje raduju, nego Mihajlu. Tako su svi nekako distancirani, hladni, nezainteresovani.... Ja sam u kontrakcijama već nedelju dana, niko ne paniči (user posted image ), na moje insistiranje danas krečimo, mm kulira totalno, a treba još par stvari kupiti koje su nam neophodne čim izađemo iz porodilišta.... Čak su i meni malo ubili taj entuzijazam, kao da idem na vašar da kupim bebu, a ne da se porodim... Da li je i sa drugim porodicama isto? Prvo unuče kao čudo, sva ostala kao statistika?!user posted image


Sad mi je lakse kad vidim da nije samo kod nas tako... user posted image Pocevsi od mm,preko njegovi do mojih.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 22:37:09   
Verus

MOzda se tvoje dete nece tako ponasati, ali i moja Helena je isto radila-cak i danas, nekada pravi zvuke ili udara o nesto kad i Oli to radi a vidi da mu se mi smejemo...normalno je to, vide da beba tako dobija paznju pa i oni zele isto.. Meni je tesko sto sam dosta trenutaka propustila sa H zbog Olija...nekako mi je brzo porasla, a taj neki deo njenog detinjstva sam propustila...Oli je bio zahtevna beba, k ozna moju pricu zna zasto, pa sam morala njemu vise da se posvetim. Ali sve dodje na svoje. Sada se zajedno i igraju, smeju. Kad spava, Helena pita gde je Oli i tako. Tuce ga nekad, a sad i on nju pomalo cupa. Sve to ide sa radnim stazom, kako bi se reklo.
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Anajid, bas mi je danas trebalo da cujem ovako nesto, juce sam pricala sa drugaricom o tome kako je njeno dete od skoro 3 godine tesko podnelo dolazak bebe, poceo i on da se ponasa kao beba, da privlaci paznju na sebe nestaslucima, upiski se cesto nocu, nece da spava sam, pravi probleme i u vrticu... Ne znam uopste kako cu se postaviti ako N krene tako da se ponasa, bas me strah user posted image Ne bih da joj popustam jer mi je zao, a ne mogu ni da budem jako stroga, jer moze da napravi samo gore user posted image
Nadam se najboljem i trudicu se da joj poklanjam maksimalno paznju, pa neka crknem od umora user posted image


(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 22:43:44   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Verus


MOzda se tvoje dete nece tako ponasati, ali i moja Helena je isto radila-cak i danas, nekada pravi zvuke ili udara o nesto kad i Oli to radi a vidi da mu se mi smejemo...normalno je to, vide da beba tako dobija paznju pa i oni zele isto.. Meni je tesko sto sam dosta trenutaka propustila sa H zbog Olija...nekako mi je brzo porasla, a taj neki deo njenog detinjstva sam propustila...Oli je bio zahtevna beba, k ozna moju pricu zna zasto, pa sam morala njemu vise da se posvetim. Ali sve dodje na svoje. Sada se zajedno i igraju, smeju. Kad spava, Helena pita gde je Oli i tako. Tuce ga nekad, a sad i on nju pomalo cupa. Sve to ide sa radnim stazom, kako bi se reklo.

Helena i Oli - KL i Kolja. Verus je i za mene sve rekla.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 23:02:32   
Verus
user posted image moramo konacno da upoznamo nase crvice-sad smo se smestili i sredili pa sledi druzenje!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.11.2012 23:09:11   
New Mom
Of kors!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
30.11.2012 8:10:51   
MarijaBg
Verus, vama je razlika kao sto ce nama biti user posted image
Natalija je u principu jako nezna prema deci, nikad nikog nije udarila, bebe obozava i mazi ih. Ali, kad god ja uzmem neku bebu u ruke, ona bi da je rascerupa user posted image Inace nije neka velika maza, ne voli da se nosi, sve radi sama, a tad: mama otavi bebu, mama uzi mene, mamaaaaaaaa... Pa onda samo gleda kako da tog malog potencijalnog neprijatelja izbaci iz kuce, ne da bebi igracke, zalece se ka njoj kao slucajno da je prevrne i tako user posted image
Bas ne znam kako da reagujem ako ona i pored naseg truda i paznje pocne da maltretira bebu. Da li da je kaznim, grdim ili bezim od nje npr dok dojim bebu??? Vec zamisljam situaciju: ja dojim bebu, same nas 3 kuci, a ona pravi haos, nesto lomi ili nam prilazi i grebe bebu?! I sta onda, ne mogu svaki put da prekidam dojenje i ostavim bebu da place da bih njoj fino i smireno objasnjavala i posvetila joj paznju. A sa druge strane, znam da je necu tuci, ne mogu da odem u sobu i zakljucam se, ne smem da je ostavim samu... Uuhhhh, tesko meni, samo da prezivimo prva 3 meseca i da ona bude zdrava, pa bar pre podne provede u vrticu... A mozda bude sve bas super, ko zna?!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here