|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.3.2012 13:01:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zorajde

Tash, rasplakala sam se, tvoja poruka je tačno ono što ja osećam, samo nisam znala da iskažem rečima


Ako ti je za utehu, sve to prođe.
Luka sada ima 5,5 god a Marko 1,5 god.
Prošli smo sa Markom tantalove muke zbog užasnog ekcema, i alergije na kazein (valjda je ženama na forumu muka što to ponavljam, sorry), bolnica na 10 dana... Ponovna odvojenost od Luke, a rekla sam mu "Idem samo da Marku uzmu bris i ostali smo 10 dana... Kako mi je bilo teško. ALI PROĐE!
Luka je sada već veliki dečko, ali i dalje voli da mi se uvuče u krilo. A Marko... Marko je mali antihrist, jeste maza, ali je više ulizica.
Uglavnom, osećanja su normalna, i proći će vremenom.

(odgovor članu zorajde)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.3.2012 13:01:53   
MicinaMama
Neznam sta bih rekla na ovu temu...ja ne mogu da zamislim da manje obracam paznju na milicu nego na drugo dete jer milica je moj zivot i moj san snova...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.3.2012 13:06:02   
Anck Su Nmaun
Pa nece biti da manje obracas paznju, pre ce biti da neeemas toliko vremena jer je tu i bebac oko kojeg imas dosta posla! Al samo malo da se uhodate i sve bude super!

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.3.2012 13:10:43   
MicinaMama
nadam se da ce tako biti...ja svojoj mami skidam kapu,zena je toliko bila spretna samnom i bratom da ja nikada nisam imala potrebe da budem ljubomorna na njega niti on na mene,kada je bio beba nikada mi nije rekla "bezi,smetas,nemoj smetati,idi,pusti..."nikada.Cak sam i sedela kraj nje i gledala kako doji batu,onako malenoj mi je pustala da joj kobajagi pomazem oko brata...ma bila je savrsena

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.3.2012 13:11:22   
magnetic
IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Neznam sta bih rekla na ovu temu...ja ne mogu da zamislim da manje obracam paznju na milicu nego na drugo dete jer milica je moj zivot i moj san snova...
Nije to manje obracanje paznje na prvo dete,nego obaveze oko drugog.Moras da dojis mladju,a starija te vuce za ruku da se igrate ili citate.
Ali kao sto rekoh,ubrzo sve to dodje na svoje.Sada opet imam mnogo vremena za Dunju,a stignem i sve oko Visnje

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.3.2012 22:52:45   
Torbica
Cudno je to.... I onda se iznenadis, odakle toliko ljubavi, koliko god da ih bude, nenormalno se voli. A prema manjem detetu tj bebi su neznija osecaja jer je potpuno zavisno od tebe, dok vece postaje dete. Nema sanse reci koga volis vise, volim ih oboje beskrajno, ali drugacije. A sad ovo trece, bice veselo! user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.4.2012 9:20:43   
New Mom
Ja sam zbunjena. Nemam drugi opis.
Nekako se ustežem da volim drugo (mislim ne bukvalno, ali mislim na maženja i sl.) jer imam stalno osećaj da Kaći nešto uskraćujem time i osećam grižu savesti. Pogotovo što ne mogu da shvatim te povremene osećaje razdražljivosti prema njoj (skopčala sam da očekujem odjednom da bude odrasla jer sam po povratku iz porodilišta skopčala da je odrasla, a ne beba više) i to me još više boli, jer ne zaslužuje da nemam strpljenja. Ali jako mi je teško da balansiram između potpune pažnje njoj i potpune pažnje (više ispunjavanja osnovnih potreba) njemu.
Čak sam skopčala da kad sam sama sa Koljom da ćutim, ne animiram ga (nju sam stalno) jer sam potpuno istrošena od njenih zahteva.
I nikako još da sve legne na svoje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
2.5.2012 22:46:10   
ivana70a
jao zene, ne znam... ja recimo nemam strah od toga koga cu vise voleti, pa valjda cu ih voleti oboje isto,moji su...
ja imam trip da cu "sve lako" kad dodje nova beba,jer boze moj imam svezeg iskustva, uigrana sam... a samo cekam kada me dohvati realnost i kada skontam da je sve mnooogo teze nego sto sam mislila da ce biti.... user posted image
ma ne mogu ni da zamislim sta me ceka kada dodje nova beba, a mala ce tada imati oko 15 meseci...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
2.5.2012 23:20:04   
jelena038
Ja sam oduvek bila za manju razliku, ali kad citam ovu temu svaki put pomislim da je mozda i dobro posvetiti se svakom detetu dovoljno dugo.. Ako meni uspe da opet zatrudnim, Milan ce vec imati osam, moci cemo zajedno da se posvetimo bebi, a i osecanja mi se nece brkati. On je tako davno bio beba, da bih sve isto osecala ispocetka, a osecanja prema njemu ce, kako raste, uvek biti nesto novo, jer me iz dana u dan iznenadjuje sta taj mali blentonijus budi u meni svakom svojom mislju, recju, pokretom, osmehom, skokom, glasom.. Ne verujem da cu drugo voleti ni vise, ni manje, ali me ova osecanja nece tako iznenadjivati kao sto iznenadjuju prvi put.. To je kao kad te neko prepadne jednom, pa onda proba na istu foru, moze da pokusava sto puta, ali ti se nikad neces uplasiti kao prvi put. Ili kad te neko nasmeje fazonom, dzaba ga pricao svaki dan ispocetka, samo je prvi put tako smesno. A ljubav, ljubav je nesto sasvim, sasvim drugo i mislim da nema veze sa tim ko se prvi rodio..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
2.5.2012 23:27:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jelena038

Ne verujem da cu drugo voleti ni vise, ni manje, ali me ova osecanja nece tako iznenadjivati kao sto iznenadjuju prvi put.. To je kao kad te neko prepadne jednom, pa onda proba na istu foru, moze da pokusava sto puta, ali ti se nikad neces uplasiti kao prvi put. Ili kad te neko nasmeje fazonom, dzaba ga pricao svaki dan ispocetka, samo je prvi put tako smesno. A ljubav, ljubav je nesto sasvim, sasvim drugo i mislim da nema veze sa tim ko se prvi rodio..

Jelenauser posted image , potpuno se slazem sa tobom.

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
2.5.2012 23:36:32   
magnetic
IZVORNA PORUKA: ivana70a

jao zene, ne znam... ja recimo nemam strah od toga koga cu vise voleti, pa valjda cu ih voleti oboje isto,moji su...
ja imam trip da cu "sve lako" kad dodje nova beba,jer boze moj imam svezeg iskustva, uigrana sam... a samo cekam kada me dohvati realnost i kada skontam da je sve mnooogo teze nego sto sam mislila da ce biti.... user posted image
ma ne mogu ni da zamislim sta me ceka kada dodje nova beba, a mala ce tada imati oko 15 meseci...


A mozda bude mnogo lakse nego sto mislis.I ja sam misila da me ceka haos,a eto ispalo sve ''mir i harmonija''.Brzo smo se svi upoznali i uklopiliuser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
3.5.2012 3:19:17   
Verus
ah kao da sam ja ovo pisala, totalno razumem o cemu pises...nateral sam sebe da mu punp pricam, jer sam u pocetku samo radila stvari da bi ga zbrinula, ono, hranjenje da je cist i ostalo, ne znam kako sam skontala u tom trenu da je to dovoljno??user posted image , a vise puta mi je ona isla na zivce tako da razumem i taj deo.  Bude lakse kako vreme prolazi, samo se trudi da budes strpljiva, i ne ustrucavaj se da primis pomoc muza, mame i sl. Meni je puno lakse od kada je mama tu, ali me dotuce to sto radim i sto jedva imam par atoma snage kad dodjem kuci, a ceka me uvek citav haos...naravno on za uspavati, uglavnom ona, jer me grize savest da ne budem sa njom bar uvece jer me ne vidi ceo dan i tako...SVe u svemu haos kako god da okrenes...Malo mi je tuzno sto nisam posvecena njemu onoliko koliko sam njoj mogla biti jer sam rastrzana da budem i sa njom, jer je mala i treba me i dalje...
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam zbunjena. Nemam drugi opis.
Nekako se ustežem da volim drugo (mislim ne bukvalno, ali mislim na maženja i sl.) jer imam stalno osećaj da Kaći nešto uskraćujem time i osećam grižu savesti. Pogotovo što ne mogu da shvatim te povremene osećaje razdražljivosti prema njoj (skopčala sam da očekujem odjednom da bude odrasla jer sam po povratku iz porodilišta skopčala da je odrasla, a ne beba više) i to me još više boli, jer ne zaslužuje da nemam strpljenja. Ali jako mi je teško da balansiram između potpune pažnje njoj i potpune pažnje (više ispunjavanja osnovnih potreba) njemu.
Čak sam skopčala da kad sam sama sa Koljom da ćutim, ne animiram ga (nju sam stalno) jer sam potpuno istrošena od njenih zahteva.
I nikako još da sve legne na svoje.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
5.5.2012 23:13:15   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Verus RR

ah kao da sam ja ovo pisala, totalno razumem o cemu pises...nateral sam sebe da mu punp pricam, jer sam u pocetku samo radila stvari da bi ga zbrinula, ono, hranjenje da je cist i ostalo, ne znam kako sam skontala u tom trenu da je to dovoljno??user posted image , a vise puta mi je ona isla na zivce tako da razumem i taj deo.  B

Tačno sve tako... Ja ne znam kad sve dođe na svoje. On će sada mesec dana i još nekako... nije sve leglo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 10:09:43   
Shishica
Meni je veca "frka" (da se izrazim kao omladina nasa) kada dolazi drugo dete nego prvo..
Ja jos razmisljam...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 10:24:18   
cockic
ja uopste nisam u nedomici o ljubavi prema deci volim ih isto nema taj redosled ko je prvi ko drugi i td.bas ih volim isto user posted image
sa lenom provodim vreme ali definitivno manje nego sa petrom jer vise stvari treba da obavim preko dana,sredi stan,skuvati rucak i td.mada koliko je vezana za mene sigurno joj sasvim dovoljno vremena posvecujem.bilo koja zena da joj pridje place hoce samo mamu user posted image

a petar mi je do 17-18 sati u vrticu tako da sam sa lenom vise nego sa njim radnim danima.mada da je kuci haos bi pravio jer je dosta udara samo gleda piliku da je stipa udari i td.kao mazi i ona je tresne mislim da to radi da bi video povratnu reakciju nije mu jasno on kad nekog udari u vrticu vrati mu a ona ne pa je testira da vidi kad ce poceti ona njega da udara user posted image ja se nadam uskoro salim se.ali sigurno ce i toga biti.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 10:29:03   
Anoniman
Evo ja cu izgovoriti nesto sto mozda nije u redu ali ja drugacije volim Petru od Andreja , osecanja su mnogo neznija prema njoj nego prema njemu . To ne znaci da njega volim manje ili vise , samo znaci da ih volim drugacije , mozda je to zato sto je on stariji pa se vise ne mazimo kao kad je bio mali , videcemo kako cu sad kad stigne beba ..

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 11:02:48   
Anoniman
user posted image meni ovo deluje ipak najrealnije. Npr. moja mama je uvek govorila kako ne pravi nikakvu razliku među nama, a pravi je i dan danas! user posted image Eto, voli ona nas, ali potpuno drugačije... A da ne pričam kako babe, dede i ostala rodbina mnogo otvorenije biraju ljubimca, pa majka često i nesvesno "prigrli" više ono manje maženo da mu nadoknadi.... Tako mezimče dobije najviše od svih, a najmanje od majke...

Mihajlo je prvenac, jedino unuče sa obe strane i centar svih svetova... Međutim, ukoliko ova beba bude curica (koju svi toliko priželjkuju) bojim se da će definitivno svima pasti u drugi plan... Ne znam... Ja mislim da ću i ja drugačije voleti svoju decu, ne zato što sam zla ili luda, već zato što je to prirodno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 11:41:51   
cockic
ja kod moje mame nisam primetila koga vise voli da li mene ili bratauser posted image nikad nas nije delila.mada ja sam prvo deteuser posted image
a sad moja sveki deluje mi da vise voli prvog sina tj. devera od mog muza kojeg je drugog rodila.ali sledeca stvar je da vise voli moje prvo dete tj njeno prvo unuce nego detence od svog prvog sina.ne znam razlog kad mali od devera je ista ona kao i sto dever lici puno na mamu.a mm na oca.a moj sin ima nesto i na tatu kad je bio mali ali ten je na mene pa kod nas vidi kaze da je petar mamin sin.a lena je za sad pomesana tj.oblik ociju ima na tatu,a bice lepa na mamuuser posted image ali istina je da mozda kasnije ispliva to kroz ponasanje roditelja prema deci.ko se voli vise tj. drugacije.a kolicina ljubavi je ista.volim ih najvise na svetu user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 11:43:58   
cockic
mozda moj horoskopski znak mi neda da ih odvajam ja sam rak najveci emotivac.ja sve ljude volim.a kamoli da razlikujem ljubav prema svojoj deci.kazem za sad kako je a kad porastu videcu da li se nesto menja user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 11:48:21   
Anoniman
Nisam ni ja mislila da Andreja manje volim , samo sam neuporedivo neznija prema Petri , ne znam zasto , da li zato sto je devojcica ili sto sam je dobila u godinama prikladnijim za radjanje nego Andreja , mozda sto je Andrej 7 godina bio moja beba , ko zna ali je cinjenica da se sa njom mnogo vise mazim , nju moram da pazim , on je zaista veliki , sam sve radi nekako mu ne trebam , mozda je i do toga

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
28.6.2012 11:51:20   
dunja RR
Ja sam kao mala uvek bila ubeđena da mama više voli brata nego mene. Sećenja su sada izbledela, ali bi opet rekla isto kada se zadubim u uspomene.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.7.2012 14:57:47   
jovana jojo
Ja još nemam drugo dete....ali mislim da neću praviti razliku izmedju deceuser posted image videćemo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 10:42:47   
Anoniman
Mene uhvatila depresija od juče... Kad sam shvatila da sam na pola trudnoće i da moram da mirujem, shvatila sam da upravo pravim prvi izbor između dece-biram bebu ispred Mihajla. Toliko toga propuštam otkad sam ostala trudna. Do 13. nedelje sam isto strogo mirovala, moje dete naučilo neku pesmicu u parku od druge dece, plivalo u bazenu, spuštalo se niz ogroman tobogan na naduvavanje-ja sam sve to propustila!!! user posted image I sad je u šetnji sa tatom, strikom i strinom, ja ležim kući.... Ne dam mu da se zaleće u mene, ne mogu da ga dignem u krilo, ne mogu da ga privijem u zagrljaj user posted image Strašne stvari mi prolaze kroz glavu. Ali sad moram da brinem za ovu bebu, a jako se bojim da se Miki skroz ne udalji od mame, jer mama nikad nije u blizini....

(odgovor članu jovana jojo)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 10:49:30   
zoća
Nina i druga beba u stomaku je tvoja ne zaboravi a Mimiju je svakako lepo i dovoljan će mu biti tvoj zagrljaj posle šetnje ljubim te i čestitam pošto nisam u tokuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.7.2012 11:05:43   
Anoniman
Hvala zoćo user posted image
Ne zaboravljam ja to, i Bog mi je svedok koliko sam želela drugo dete i kako nam je teško išlo i svaki dan sam zahvalna što ću svojoj deci pokloniti najveći poklon na svetu- da imaju jedno drugo! Ali psiha je čudo i javi se i kajanje i strah i strepnja i to za oboje. U prvoj trudnoći uopšte nisam imala ovakve strahove i dileme, ali sad kad već imam jedno deluje mi kao da sam nepravedna, a trenutno mora tako...

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here