|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 19:52:07   
Verus
Strah-je upravo moje, majcinsko osecanje kako ce moje prvo dete da reaguje na citavu novu situaciju.  Tako da se radi upravo o osecanjima majke.  Mozda je zvucalo drugacije, ali mislim da svaka majka ovde pise o svojim osecanjima.  Strah i moja tuga sto moje dete mora da me deli, strah da cu joj, tako reci, povrediti osecanja sto necu moci da je uzmem u narucje jer cu dojiti drugo dete itd.  

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 19:55:05   
minavb
Potpuno te razumem. Ja svakako cekam da Vanjica poraste i steknemo jos neke uslove, pa da mu lepo objasnim i da se zajdeno bavimo bebicom.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:02:24   
Verus
To je idealna situacija...ipak je lakse kad je dete 3 ili 4 godine, govori tecno, zna sta je beba (a ne da misli da su to sve njene lutke).  Dzaba ona pokaze na stomak i vice "bibi" kad on ne konta sta je to sve.  Bice joj kao da je sa neba to dete palo u moje ruke...Cak nam u sobi vise neke fotografije mene i nje kad je bila beba, i ona uvek vice "mama i bibi" i pokazuje prstom, al ne shvata sve...Jbg ni prva ni poslednja, valjda se to sve sredi.  MM se nimalo ne brine, jer kaze ona se nece ni secati vremena kad nije imala brata.  Uvek ce biti ona i bata...Mozda je to i tacno.  Otkud znam, al bas me lemaju ta osecanja frke zadnjih dana kako se blizi porodjaj.  Jos mi je najgore sto kad krenem da se poradjam ne znam ko ce mi biti tu sa Helenom ako mi se drugarica ne vrati do tada iz Brazila....Nju najvise voli...A ako ostane mm onda nece biti tamo sa mnom, a on mi je bio stena u toj situaciji.

Sve u svemu, totalna sam hormonska nesrecauser posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 24.12.2011 20:03:37 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:06:54   
minavb
Sve ce proci, a onda ce njih dvoje da se udruze protiv vas kao pravi tim. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:10:42   
Verus
user posted image valjda ce tako biti, samo nek budu dobri drugari jednog dana...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:10:49   
Verus
user posted image valjda ce tako biti, samo nek budu dobri drugari jednog dana...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:15:18   
Brana
Verus,ja mislim da ce svi strahovi nestati kada se beba rodi,to je sada normalan strah,briga,kako ce biti,sta ce biti itd...
Ti si divna majka,i kao takva ces biti i prema sinu kao sto si i prema Helenici,i iz takvog vaspitanja i njih dvoje ce biti slozni.Nemoj da se opterecujes,bice sve ok...ovo dozivi kao prolaznu fazu koja ce ti biti smesna kada se beba rodi i krene zivot u cetvoro...user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 24.12.2011 20:18:42 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:20:06   
Verus
user posted image hvala Brano!  I ja sebi isto govorim, ali tesko trenutno samu sebe umirujem.  Znam da necu praviti razliku medju njima, ali nekako, osecam da zelim da njemu dam sebe koliko sam dala i Heleni, a eto, uz nju, to ce biti teze...Bice malo lakse kad mi dodje mama kad on bude 2 meseca star.  To tada cemo se nas dvoje snaci sa njih dvojeuser posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:27:25   
Brana
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image hvala Brano!  I ja sebi isto govorim, ali tesko trenutno samu sebe umirujem.  Znam da necu praviti razliku medju njima, ali nekako, osecam da zelim da njemu dam sebe koliko sam dala i Heleni, a eto, uz nju, to ce biti teze...Bice malo lakse kad mi dodje mama kad on bude 2 meseca star.  To tada cemo se nas dvoje snaci sa njih dvojeuser posted image

Verujem,mislim da cu isto misliti kada budem trudna sa drugom bebom,pa zato pokusavam da se stavim u tvoj polozaj,ali jedini lek je da ne mislis na to,nego da pokusas da se opustis i pustis da se situacija sama razvija a da je ti samo usmeravas,a bice ti velika pomoc mama,pa ces moci malenom da se posvetis dovoljno,a isto tako i da Helenu ne zapostavis,ona ce biti stalno sa tobom,zelece da ucestvuje u svemu oko bebe,i samim tim se nece osecati zapostavljenom zbog brata..user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:31:03   
Verus
Tacno tako!  Pre neko vece je mm uzeo da je uspava, a ona je znala da sam ja tu, tako je jecala da mi se srce kidalo i sama sam zaplakala (cinjenica je da sad lako placem ali ajde).  Na kraju sam usla i ja je uzela i uspavala, a tesko vec ustajem sa stolice sa njom u rukama...Pa sam rekl mm da cemo njega ranije okupati, ja cu ga nahraniti, pa onda mogu i nju da stavim da spava, da se ne oseti slucajno odbacenom.  Sigurna sam da mikroanaliziram situaciju trenutno, a da ce sve nekako doci na svoje posle par nedelja.  Prvih 4 nedelje cu samo dojiti dok se sve ne ustali, a onda cu dati i mm nekad da mu da flasicu uvece, ako je to u isto vreme dok ja nju stavljam da spava....

CUla sam razne situacije; znam par gde je tata brinuo o starijem detetu, a mama o bebi, a i gde je tata brinuo o bebi a mama o starijem da se ne oseti zapostavljeno.  Ja bih volela i nadam se da cemo mi "rotirati" uloge.  Eto, bar bih to jako volela.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:32:18   
minavb
Ja mislim da je pogresno da se jedan roditelj bavi jednim, a drugi drugim detetom. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:35:50   
Brana
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja bih volela i nadam se da cemo mi "rotirati" uloge.  Eto, bar bih to jako volela.



To je najbolja opcija,mislim da je tako dobra organizacija zagarantovana,na taj nacin Heleni nece nedostajati ni tata ni mama.A ti si sve dobro isplanirala,i mislim da ces sve to i postici...user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 20:41:25   
Verus
I ja isto mislim..zato nekako kontam on moze da kupa nju dok ja kupam njega-dam malom da klopa dok se Helenica jos igra naokolo, i onda ja nju vodim da spava, a tata cuva njega.  To mi deluje kao najbolja varijanta...
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja mislim da je pogresno da se jedan roditelj bavi jednim, a drugi drugim detetom. user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 22:04:30   
Anoniman
Veruška, pročitala si sve prethodne postove, i znaš da su tvoji strahovi na žalost, opravdani. Milion puta ćeš morati da prekineš podoj jer Helena nešto želi, a ti jednostavno ne možeš da kažeš ne, i isto tako, milion puta ćeš morati da kažeš Heleni nekada ne, jer znaš da ako sada prekineš podoj, beba će se razbuditi i neće hteti da zaspe, a onda će biti kenjkava narednih x sati.
Teško je u početku, balansiraš.
I znaš šta je još gore... to što starije dete u jednom momentu skonta da mu (joj) je mnogo lepše sa nekim drugim ko mu (joj) posvećuje punu pažnju jer ti to jednostavno ne možeš.
Ne želim da te obeshrabrim, govorim ti iz najbolje namere, ja nisam bila spremna za sve te emocije, mislila sam "Kako ćemo - lako ćemo"... i, da, evo, već neko vreme je lako. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 22:58:36   
Maccana
Ja mislim da je pogresno da se jedan roditelj bavi jednim, a drugi drugim detetom. user posted image
Delim misljenje.Ja se secam da sam cesto puta kao mala mislila da me samo tata voli jer mama nije imala vremena zbog brace..Nekako se tata brinuo vise o meni i ja sam to dozivela da nisam voljena od mameuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
24.12.2011 23:09:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Leki 77


Ali, oni su od kada su saznali da stiže beban, brinuli kako će starije dete to prihvatiti. Stalno su pričali o tome, a deca su "sundjeri", pa je mala "shvatila" da nešto nije u redu.



Baš tako. Ne samo za ovu situaciju nego uopšte. Mm-ova sestra se stalno "glasno" brinula kako će mala da reaguje kada vidi ujaka (koji je tada ležao i bio jako bolestan) i ova mala je uvek haos pravila kada bi išli da ga vide.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
25.12.2011 20:47:47   
Verus
Znam Taske da cu videti kako je tek kad se desi...Eto, malo ce pomoci to sto ce ona biti u jaslicama, ipak, bice na nekom svom 'rasporedu' na koji je navikla, a ja cu moci da se posvetim njemu tokom dana, a i sebi, da odspavam odmorim, pristavim rucak i sl.  Mislim da je jako tesko zenama kad je i drugo dete tu...a popodne ce bar muz biti tu pa ce i on nesto pomoci oko nje ili njega...Ma, ja imam sve isplnirano a pola puta to ne bude tako...ZNAM da ce sve biti lakse kad prestanem da dojim, velika je to obaveza...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
25.12.2011 21:01:51   
magde
i ja spadam tu tesko mi je zasto tako sam imala vremena da sednem s niki i sve da radim i sve je naucila sad nemogu ni da je poljubim kako hocu i da ti sto rece tash vilece da bude sa osobu koja ima vreme za nju i igra je nazalost je tako i kenkava je kad joj je brat u bliinu a kad je sama kad jovan spava ona je suuuper a moje osecaje kao da sam kriva jauser posted image user posted image

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
25.12.2011 21:30:08   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Tash

...iMilion puta ćeš morati da prekineš podoj jer Helena nešto želi, a ti jednostavno ne možeš da kažeš ne, i isto tako, milion puta ćeš morati da kažeš Heleni nekada ne, jer znaš da ako sada prekineš podoj, beba će se razbuditi i neće hteti da zaspe, a onda će biti kenjkava narednih x sati.
Teško je u početku, balansiraš....



Sve tačno.
Jedino što mene ništa od toga emotivno ne dotiče. Izgleda ja nisam taj tip.
Nije lako zato što milion stvari radiš paralelno, ali ja ni u jednom jedinom trenutku nisam pomislila da zapostavljam neko dete. Ja dajem svoj maksimum i to im je što im je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
25.12.2011 21:37:04   
magde
ne nikako ja ne zapostavim taman posla nego nemozes samo na jedno dete usttvari prvi kao pre da se ovo rodi da se posvetis toliko sad je podeleno ja sam sama sa dvoje dece dok mm radi pa moram da smislim igre gde moze i oboje da igrajunzajedno

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
25.12.2011 22:33:27   
Leki 77
Naravno Magde. Ni na kraj mi pameti nije da neka mama objektivno zapostavlja dete. Samo mi se čini da kod nekih postoji taj subjektivni osećaj, a mislim da za tim stvarno nema potrebe.
Neko je lepo ovde napisao da se majčinska ljubav ne deli na dva deteta, već udvostručuje. Tačno je.
Da je lako, nije, ali moj utisak je da ja imam manje vremena za sebe, sada sa drugim detetom. Ne mislim da starijem nedostajem. On se oduvek divno igra sa tatom. To je prednost mama dečaka. Tati uvali sinove i loptu, ona pijucka kafu, oni jurcaju, i svi srećni i zadovoljniuser posted image

IZVORNA PORUKA: magde

pa moram da smislim igre gde moze i oboje da igrajunzajedno


Eeeeee daaaaa...poznato mi je... Ja nosim beku i jurimo starijeg po stanu i otkrivamo gde se sakrio, npr.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.12.2011 9:52:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77



Nije lako zato što milion stvari radiš paralelno, ali ja ni u jednom jedinom trenutku nisam pomislila da zapostavljam neko dete. Ja dajem svoj maksimum i to im je što im je.



Ma naaaaaaaaaravno, i ja sam uglavnom ok sa svim tim, porašće, i gotovo. Ali nekada se skupi, posebno se skupljalo nakon porođaja, kada je sve bilo sveže, a ja bila u fazonu "ja mogu sve!", dojila sam hodajući, držim bebu na sisi, a Luku stavljam na wc da kaki, jer ja sam, Bože moj, super žena! user posted image To ne treba raditi. Možda sam trebala reći "Lezi Luka ovde, vidi kako bebac sisa, sada će da završi i zaspe a ti i ja ćemo onda...", jednostavno se nisam snašla. user posted image MM radi dvokratno, i ja sam većinu vremena bila sama. Dolazila je mama, dolazila je svekrva, pomagala baka, ali ustvari mi je bilo najbolje kada sam sama, jer, tih prvih dana, Luka je želelo da bude sa mnom, i nerviralo me je kada ga na silu odvlače nekuda, a ja vidim da on neće da ide.

Sve u svemu, imamo emotivnih padova i uspona, i to sve prođe. user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.12.2011 9:54:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77



Eeeeee daaaaa...poznato mi je... Ja nosim beku i jurimo starijeg po stanu i otkrivamo gde se sakrio, npr.


To svi radimo izgleda. user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.12.2011 10:06:40   
jabudic
Meni je na pocetku bio uzasan osjecaj kad sam izasla iz bolnice i shvatila da mi Nemanja vise nije centar svijeta. Tako mi je bilo krivo, ruzno sam se osjecala, kao da mu uskracujem neko njegovo pravo da bude najvoljeniji na svijetu... Medjutim, to je sve bio subjektivan dozivljaj. Istina, treba par mjeseci da sve dodje na svoje, da se porodica i dijete naviknu na novog clana, novi clan na porodicu, ali sve kasnije savrseno funkcionise, i nema razlike u osjecanjima izmedu prvog i drugog djeteta. Nekad sam potrebnija jednom, nekad drugom, nekad me N.uzasno nervira da pomislim da vise volim J, a onda kaze nesto slatko i shvatim da ih obojicu volim vise od svega...

< Poruku je uredio jabudic -- 26.12.2011 10:07:29 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.1.2012 12:02:57   
Shishica
Jao zene sta mi radite... ovo je moja bolna tacka.. place mi se dok citam. Tako je to sve komplikovano kod nas.


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here