|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vigantol / AD3 kapi
25.11.2008 9:29:33   
Anoniman
Davala sam Luki AD kapi od rođenja. Jadna deca, nikada u životu nisam probala ništa neukusnije (gadnije) od tih kapi. Prestala sam da mu dajem oko prvog rođendana iz prostog razloga što sam ih zaboravila kod kuće kada smo otišli na more. Nisam mu davala preko leta. Mislim da sam s jeseni opet počela da mu dajem, i uzimao je sve do one afere oko AD kapi - E TADA SAM ODLEPILA i prestala da mu dajem.

AFERA OKO AD KAPI (KLIK)

A jel zna neko da mi kaže zašto sada pedijatri naglašavaju da deca uzimaju VODENI rastvor AD kapi? Mislim da kada sam ja bila mala vodeni nije postojao, nego da sam pila ULJANI... ako sam mamu dobro razumela.


< Poruku je uredio guppy -- 25.11.2008 12:16:34 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: AD kapi
25.11.2008 9:31:46   
Anoniman
Zaboravila sam da prikačim članak koji sam juče našla. KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: AD kapi
25.11.2008 11:03:05   
Jeca*
NAma i u otpusnoj listi piše, a i svi pedijatri i patronažna sestra su nam rekli da dajemo VIGANTOL. po jednu kap do 6 meseci, a 2 kapi kad napuni 6 meseci. Više ne preporučuju AD kapi. Znam da ih je moj sestrić koji je rođen 2005 pio, ali eto, promenilo se u međuvremenu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: AD kapi
25.11.2008 11:10:59   
Anoniman
Luka je jula 2006, i isto je pio AD kapi...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: AD kapi
25.11.2008 11:58:15   
MERYEN
I moj Jovan koristi Vigantol kapi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   Re: Vigantol / AD3 kapi
25.11.2008 12:01:49   
Anoniman
guppy, menjaj naziv teme u AD kapi / Vigantol kapi. user posted image

< Poruku je uredio guppy -- 25.11.2008 12:16:49 >

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
25.11.2008 12:27:48   
guppy RR
Kod nas se preporučuje upotreba AD3 kapi. Znači to je emulzija sa vitaminom A i vitaminom D3. proizvodi ih Krka. I finog su ukusa, kao sok od limuna ili narandže.

Forumi su puni prepucavanja o tome da li detetu davati te kapi ili ne, jer su (koliko sam čula) uveli te kape u upotrebu posle 2. svetskog rata, kada je zbog loše ishrane bio manjak vitamina kod dece i time vezani problemi u razvoju. Da li je to istina, ne znam. U glavnom - te priče se drže mnoge mame, koje ne žele da njihova deca uzimaju AD3 kapi. Uz sve to, postoji mogućnost, da AD3 minimalno utiču i na grčeve kod dece i majke su poludele i ne žele više da ih daju. Umesto toga, kupuju samo D3 kapi (koje kao ne stvaraju grčeve) i daju svojoj deci to.

Ja sam totalno protiv neuzimanja AD3.

Kao prvo: pedijatrica preporučuje AD3. Preporučila je i A vitamin koji je važan za razvoj oka i vida (!!!!), a i D3 vitamin. Ja bi se ubila, da detetu dajem samo D3 i na kraju shvatim da dete ima problem sa vidom. Mislim da bi me ceo život to proganjalo. AD3 kapi su važne i za zarastanje fontanele.

Kao drugo: činjenica je da puno dece ima grčeve i bez AD3 kapi. Jednostavno sam odlučila da ih ja svojoj deci dajem i istrpim taj period tako ili drugačije. Tačka.

Kao treće: Kapi na uljnoj / vodenoj osnovi... Pedijatrica mi je rekla, da su te D3 kapi koje su tako popularne, pravljene na uljoj bazi. U čemu je problem? Kaže, da prilikom uzimanja, dete nekad udahne te kapi i onda može da se desi da to uđe u disajne puteve. A sad - ulje ili voda u disajnim putevima - presudite sami. U glavnom, nama je rekla NE.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
25.11.2008 14:12:39   
Anoniman
Ja takođe nisam uopšte ni razmišljala o tome da mu ih ne dajem (AD3), pio ih je redovno, do odlaska na to more, što je bilo nakon prvog rođendana. Ali smo opet nastavili kada smo se vratili (možda ne istog momenta, ali ubrzo) i pio je sve do te afere...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.11.2008 9:11:56   
Anoniman
Vitamin A (KLIK)


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.11.2008 13:49:42   
prase
Mi Urošu dajemo Vigantol kapi, uljane. Tačnije, pokušavamo da mu ih dajemo, a on se otime. Mrzi to. U suštini, mrzi što mu držimo fiksiranu glavu i otvorena usta pa još dok dočekamo da ispadne jedna kap, a moramo i da trgnemo brzo da ne ispadne druga... QQ... Ima li neko bolju ideju kako da se bebi daju te kapi, osim direktno iz flašice? Ja sam bila skroz zatečena kada je MM doneo kapi, odmah sam znala da će biti problem da mu se daju, pa ono nije prilagođeno za bebu uopšte... Mislim da je moja mama za tako neke stvari koristila pipetu, tu bar ti kontrolišeš kad će da kapne (mada, kad bolje razmislim, sa pipetom bi bio problem kako izdvojiti jednu kap)... Help?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.11.2008 13:55:16   
Anoniman
AD3 kapi su se davale više od jedne kapi, ako se dobro sećam, Luki sam u početku davala 10 kapi, pa smo posle smanjili na 5 (AKO SE DOBRO SEĆAM), i ja sam to jako jednostavno rešavala draga: uzmeš kašiku, staviš par kapi svog mleka (kada sam ostala bez istog, onda sam stavil par kapi sokića), pa onda tih 10 kapi AD3, podmetnem jastuk, da ne leži skroz ravno (za tu milisekundu mu neće biti ništa, stisnem vilicu sa strane (blago), on zine, ja saspem u usta. Ako neće da proguta, ima surovi metod: začepiš mu nos - to nisam volela da radim.

Oko AD3 kapi nije bilo pogovora, pile su se! Ako prospe iz kašike a ja sve ponovo dok ih ne popije.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.11.2008 14:02:27   
guppy RR
na kašiku ili u mleko

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.11.2008 14:44:59   
andrijana
Ja kapnem u kasiku i ona proguta bez icega. Jos uvek ne zna sta je pa se i ne buni,samo napravi neku facu. Mora da se daje do godinu dana. Mojoj drugarici je pedijatar savetovao da ne mora jer ima vitamina D u HUMANA mleku a sada vodi dete na neke analize jer joj je taj isti pedijatar rekao da detetu mozda preti rahitis jer nije uzimalo dovoljno vitamina D. STRASNO!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.11.2008 15:13:54   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: prase

Mi Urošu dajemo Vigantol kapi, uljane. Tačnije, pokušavamo da mu ih dajemo, a on se otime. Mrzi to. U suštini, mrzi što mu držimo fiksiranu glavu i otvorena usta pa još dok dočekamo da ispadne jedna kap, a moramo i da trgnemo brzo da ne ispadne druga... QQ... Ima li neko bolju ideju kako da se bebi daju te kapi, osim direktno iz flašice? Ja sam bila skroz zatečena kada je MM doneo kapi, odmah sam znala da će biti problem da mu se daju, pa ono nije prilagođeno za bebu uopšte... Mislim da je moja mama za tako neke stvari koristila pipetu, tu bar ti kontrolišeš kad će da kapne (mada, kad bolje razmislim, sa pipetom bi bio problem kako izdvojiti jednu kap)... Help?


ako ga dojiš izmuzi malo svog mleka u kašičicu i kapni 1 kap vigantola, a ako ne isto to uradi samo sa adaptiranim mlekom (tako mi od samog početka). Daj mu posle kupanja, a pre nego ga nahraniš. Ja mu čak sipam u usta, a onda mu okrenem kašičicu da je oliže, da budem sigurna da je sve pokupio.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.7.2009 11:36:05   
oliveradj
Koliko dugo se daju jel se prestaje posle godinu dana definitivno ili se nastavlja sa kapima???

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.7.2009 11:51:01   
simke
Pa meni u otpusnoj listi pishe vigantol 1-2 kapi dnevno do prve godine zivota.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
30.7.2009 15:27:07   
SUPER MAMA
I meni je pedijatar reko pre nego sto su nas otpustili iz porodilista da treba bebi da dam VIGANTOL kapi i to jedna kap dnevno do 1 dana

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
30.7.2009 15:29:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Ii to jedna kap dnevno do 1 dana


user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
30.7.2009 15:33:36   
sonja999s
ja sam ranije "koristila" njegov plac kad izadjemo iz kadice i kad se presvlacimo pa mu direktno stavim u usta bez ikakvih problema
sada vise ne place posle kupanja i lepo mu pokazem bocicu i on sam namesti usta i cekauser posted image

jel dajete kapi uvece ili ujutru?
ja sam mu prvih nedelju dana davala ujutru, ali se desilo da sam jednom zaboravila - prvi dani sa bebom, nisam znala gde se nalazimuser posted image a onda mi je babica rekla da svi daju kao uvece pa sam i ja pocela
mada mi je logicnije da se daje danju da se taj vitamin razlozi lepo


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
30.7.2009 15:37:04   
SUPER MAMA
Iskreno sonja999s ja dajem VIGANTOL kapi ujutro posle dorucka.Ni sam primetila do sada nikakvu reakciju.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
30.7.2009 15:44:43   
Anoniman
Mislim da žene daju uveče prosto jer su manje šanse da zaboraviš, po principu da ima redosled šta se sve treba uraditi.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
30.7.2009 17:20:20   
Doroty
Ja Simoni Vigantol dajem ujutru kad je presvlačim. Tada se ona smeje i krevelji, pa joj kapnem jednu kap direktno u usta. Do skoro sam u mleko pa na kašičicu dok mi dr nije rekla da može i ovako. Mnogo mi je praktičnije.

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.8.2009 16:39:25   
stevajela
Heh,AD kapi...Moje dete je popilo te kapi,pa otprilike 5 puta i bile su Krkine,a kostale su k'o djavo(15E),zato sto je baka htela da njen unuk pije najbolje.user posted image Davala sam ih sa svojim mlekom i bile su lepog okusa,potsecale su na neko voce.Nisam se nesto opterecivala.Recimo u SAD te kapi se preporucuju samo socijalno ugrozenim kategorijama.Tamo je sve opustencija, ne piju AD kapi,ne nose siroki povoj(zapravo ni ne znaju sta je to),ne snimaju kukove,ne nose cipelice duboke,vec iskljucivo plitke,pa zbog toga nemaju deformitet ni jedan vezano sa stopalima,kukovima,kostima...
Kod nas je na otpusnoj listi iz porodilista pisalo iskljucivo 3 kapi,vodenog rastvora ili 1 kap uljanog vigantola,a i ortoped je tako napisao.Neko spomenu cifru od 10 kapi,a to je 3X vise,sto nije preporucljivo,cak ni po uputstvu iz kapi.Uglavnom kod nas vise forsiraju vodeni rastvor AD,nego vigantol(samo D vitamin),a razlog je da od cistog D vitamina fontanela sraste pre nego sto treba,odnosno pre prvog rodjendana.

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.8.2009 17:34:19   
božana
Dajem mojoj Neveni vigantol, svaki dan po jednu kap sve do prve godine.

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 11:11:50   
sonja999s
mi smo hteli da te kapi kupimo u Sloveniji ali su u apoteci trazili recept?! tako da od toga nista
mozda nadjemo u italiji sad kad budemo isli jer smo vec kupovali za sestrica tamo ali pre godinu dana

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here