|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AD kapi
14.5.2019 15:59:35   
dunja RR
Ja Savi i daje dajem vigantol (1 kap) od oktobra do aprila.
I ja ga uzimam u istom periodu (2 kapi)

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Mame cija su deca napunila godinu skoro, sad u zimskim mesecima, dajete li jos uvek vigantol?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:02:33   
dunja RR
Mame, do kada ste davale Babytol (D3 + K1)?

Pedijatar nam na kontroli rekla, s obzirom da M isključivo sisa, do puna 3 meseca da dajemo Babytol, tj. do sledeće kontrole (tada će imati 3,5 meseca).
Da ne prelazim na Vigantol ranije?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:07:01   
Sanidej
Od pocetka sam davala Vigantol deci.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:08:19   
dunja RR
Sani, i ja sam sa starijim detetom, samo Vigantol, ai on je u početku kombinovao dohranu i sisanje, kasnije prešao samo na sikenje.
A beba od starta samo sisa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:09:48   
Filadendronka
Dunja, nama naravno sve isto. :) Ja cu poslusati savet pedijatra kao sto si dole opisala. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:13:38   
Maraj
Dunja i S je samo sisala pedijatar rekla da je 2 meseca D3K1 dovoljno. Da predjemo samo na D

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:22:09   
Sanidej
Dunja, razumem te, ja sam davala iskljucivo Vigantol bebanama, bez obzira na to da li su samo sisale ili imale i dohranu u kombinaciji. Mama 3 princeze i farmaceut :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:26:14   
MojMiki
Koliko vigantola se daje bebi? Mi prelazimo sa D3K1 na vigantol, a pedijatar nam bas nista nije rekla

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:28:43   
lesli
Ja sam davala do 2 meseca, ali je ona taj bebitol grozno podnosila. Od njega je imala najstrasnije grceve. 

Ja sam u to vreme imala dovoljno mleka, ali sam davala do 2 meseca jednu formulu dnevno da bih bebitol davala na 2. dan (rekli mi da tako moze), a visak mleka trpala u zamrzivac. Sa 2 meseca sam izbacila bebitol, presla na vigantol, ali do 3 meseca davala jednu formulu dnevno iako mi je zamrzivac bio pun mleka.Verovatno da nije imala problema slusala bih preporuku lekara i davala ga do kraja 3. meseca, ovako sam je na svoju ruku ranije prebacila na vigantol, sto mi je pedijatar na sledecoj kontroli aminovao.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:30:35   
lesli
Miki, 1 kap dnevno.
Ako beba podnosi ja sam za to da joj se daje po preporuci lekara. Ako ne podnosi, ja bih presla na vigantol ma kolika beba bila i bez obzira na nacin ishrane (to je moj plan za 2. dete)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: AD kapi
14.5.2019 16:36:13   
MojMiki
Moja beba ekstra napreduje, samo sisa ali i ima grceve od d3k1 i to bas place. I sin je isto reagovao na d3k1.  Ima ona i ovako grceve, ali bolnije uz d3k1 zato bih presla. A pedijatar bas nesto nije zainteresovana....jos jedna kontrola kod nje i vraca se batina dr sa porodiljskog

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: AD kapi
14.5.2019 21:43:58   
lesli
Miki, prebaci je na vigantol, spasices je.Moja se preporodila od kad smo presli na njega. Kao sto rekoh imala sam brdo mleka u zamrzivacu, pa davala formulu 1x na dan. Sa drugim ne bih davala ni formulu kada ne bi bilo potrebe za njom (a u tom momentu svakako nije, kao sto rekoh bio pun zamrzivac, mm me zezao da sam kao hrcak 😅)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: AD kapi
14.5.2019 21:50:07   
Filadendronka

Stvarno?! Da li je to moguce, hmmm.... 🤔🤔🤔Kad bolje razmislim poslednja dva dana sam popodne davala d3k1 i bas se mucio nakon toga. U nedelju nisam ni dala i kad bolje razmislim bio je bas ok. Mozda je koincidencija, ali bas cu da ispratim ovih dana. 
IZVORNA PORUKA: MojMiki

Moja beba ekstra napreduje, samo sisa ali i ima grceve od d3k1 i to bas place. I sin je isto reagovao na d3k1.  Ima ona i ovako grceve, ali bolnije uz d3k1 zato bih presla. A pedijatar bas nesto nije zainteresovana....jos jedna kontrola kod nje i vraca se batina dr sa porodiljskog



(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: AD kapi
14.5.2019 21:54:59   
dunja RR
Ja nisma sigurna isto ... juče smo zaboravili da kupimo, uveče kada htedosmo da damo, nema .. danas kupili kutiju. Danas prvi put nije kakila, od kako se rodila, ima još fore, ali nešto ne obaćava da će do ponoći biti kakenja. Obično kaki ujutru, 2 puta. Danas se baš muči Ali smo babytol tek predveče dali, nije od njega ..
Možda ću da dajem još neke 2 nedelje, taman kao Miki, pa da pređem na vigantol, videću ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: AD kapi
14.5.2019 22:14:11   
MojMiki
Hvala Lesli, definitivno joj vise necu davati vigantol.Dunja mozda ce sada redje da kaki, meni je Miki od 3m kakio na 7-9 dana i nista ga nije mucilo. Bubi kaki nebrojano puta u toku dana, a do pre dve nedelje svaki put kad joj podignem nogice, a ume da bude i pod pritiskom i da odleti 1m od nje. Jako je zanimljivo nju presvuci :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: AD kapi
14.5.2019 22:24:57   
lesli
Dunja i Filadendronka, moguce je da je od bebitola. Ja sam sigurna da je od njega jer smo ga davali prvo na svaki dan. Mi smo posumnjali na bebitol jer bi kurslus kretao par sati nakon njega i to tacno od 8. dana kada je on uveden. Tada su nam rekli da moze na 2.dan ako ima bar malo formule (a ona je u pocetku imala) i danima kada ne bi popila bebitol grcevi su bili mnooooogo blazi. Patronazna nam je rekla da iz iskustva, neka deca lose reaguju na njega. A evo i Mikina Lj. isti problem ima. 

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: AD kapi
14.5.2019 22:28:08   
lesli
E da, da dodam da kada smo postali 100% sigurni da je od njega, poceli smo da ga dajemo iskljucivo ranije u toku dana. Recimo do podneva-jedan, najkasnije. Ako zaboravim, ni ne dajem ga pa makar to znacilo da ima i dva dana pauze. Tako bi ono najgore proslo do 8-9 uvece, sto je i njoj i nama obezbedjivalo mirniju noc.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: AD kapi
14.5.2019 23:17:03   
MojMiki
Greska, grcevi od bebitola ne vigantola :-)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: AD kapi
14.5.2019 23:51:10   
Misha i Ljisha
Ja P nista nisam davala jako dugo. Aman nista. Krenuli sa bebitolom i onda hop zatvara se fontanela. Pa jedan dr kaze izbacite vitamin d drugi kaze nema veze i ja izbacim. Kad sam posle njegovog 9tog meseca ubacila vit d uzela sam najobicnije ad kapi. Jer moka D je od vigantola imala najstrasnije grceve. Medjutim iNasa dr kaze ako svaki dan boravi dete 15 min na suncu ne treba nista ni davati. A mi smo napolju dosta. A ovim danima kad je kisnp se ni ne set_im iskreno. Jer nisam davala dugo pa valjda nemam naviku da mu dajem

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: AD kapi
15.5.2019 19:14:05   
Duškić
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisma sigurna isto ... juče smo zaboravili da kupimo, uveče kada htedosmo da damo, nema .. danas kupili kutiju. Danas prvi put nije kakila, od kako se rodila, ima još fore, ali nešto ne obaćava da će do ponoći biti kakenja. Obično kaki ujutru, 2 puta. Danas se baš muči Ali smo babytol tek predveče dali, nije od njega ..
Možda ću da dajem još neke 2 nedelje, taman kao Miki, pa da pređem na vigantol, videću ..



Cerkici sam dAvala vigantol, a sinu d3 +k ( puna 3 meseca)pa posle samo ampulice d3 i lakse i prakticnije.

< Poruku je uredio Duškić -- 15.5.2019 19:15:18 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: AD kapi
15.5.2019 19:22:16   
kamičak
Svako malo nestasica Vigantola, kao da nas teraju da predjemo na skuplju varijantu!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: AD kapi
15.5.2019 19:30:15   
Filadendronka

Jutros sam dala bebitol i probiotik wayu i ceo dan je katastrofa od grceva. Jedva da je spavao, budi se svaki cas. Mozda je iz zbog mene posto sam prehladjena, moram ipal jos par dana da ispratim.
IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja i Filadendronka, moguce je da je od bebitola. Ja sam sigurna da je od njega jer smo ga davali prvo na svaki dan. Mi smo posumnjali na bebitol jer bi kurslus kretao par sati nakon njega i to tacno od 8. dana kada je on uveden. Tada su nam rekli da moze na 2.dan ako ima bar malo formule (a ona je u pocetku imala) i danima kada ne bi popila bebitol grcevi su bili mnooooogo blazi. Patronazna nam je rekla da iz iskustva, neka deca lose reaguju na njega. A evo i Mikina Lj. isti problem ima. 



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: AD kapi
15.5.2019 19:41:43   
Sanidej
Fil, mozes da pauziras sa vitaminima par dana i da vidis kakva je situacija sa stomacicem.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: AD kapi
15.5.2019 20:09:58   
Filadendronka

Vala da znas da hocu. 
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Fil, mozes da pauziras sa vitaminima par dana i da vidis kakva je situacija sa stomacicem.



(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: AD kapi
3.7.2019 14:31:35   
dunja RR
Meni je Vigantol mnoogo praktičniji!
Smaraju me ampule :(

IZVORNA PORUKA: Duškić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisma sigurna isto ... juče smo zaboravili da kupimo, uveče kada htedosmo da damo, nema .. danas kupili kutiju. Danas prvi put nije kakila, od kako se rodila, ima još fore, ali nešto ne obaćava da će do ponoći biti kakenja. Obično kaki ujutru, 2 puta. Danas se baš muči Ali smo babytol tek predveče dali, nije od njega ..
Možda ću da dajem još neke 2 nedelje, taman kao Miki, pa da pređem na vigantol, videću ..



Cerkici sam dAvala vigantol, a sinu d3 +k ( puna 3 meseca)pa posle samo ampulice d3 i lakse i prakticnije.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here