|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
13.9.2010 23:14:00   
Nensi*
Nije zenama problem,nego su celu seriju povukli iz prodaje jer pipete ne valjaju,valjda imaju vece rupe pa izleti vise kapi odjednom...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
13.9.2010 23:17:01   
Anoniman
Ne kapiram zashto dajete kapi sa mlekom u bochici...shta ako beba ne popije sve? Ja od samog pochatka dajem na kashicicu, sa par kapi mleka...i bez problema su uvek popile... user posted image

A shto se pipete tiche... ni ja ne stiskam...nego sachekam da se kap sama formira i padne na kashichicu user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
14.9.2010 13:23:58   
minna
IZVORNA PORUKA: liliana

Ma, nemaš se razloga opterečivati time-znaš koliko se meni puta desilo da joj ne dam ili da neče sve da uzme.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

minna ja sam Lari davala kapi svake prestupne godine i sve je u redu  Ne brini se zbog jedne kapi.


user posted image ma da, nego reko da vidim za svaki slucajuser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
14.9.2010 14:15:21   
liliana
Ja nikada bebi ne dajem Vigantol sa mlekom. Samo kapnem kap na kašicicu i dam joj. Ne vidim zašto bih joj davala sa mlekom.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
14.9.2010 14:16:29   
Jeca*
ja sam luki redovno davala, svake veceri, posle kupanja, a pre spavanja, u kasicicu par kapi mleka i kap vigantola. Tako lakse popije nego da se zalepi onako za kasicicu. nateram ga da zine i samo mu sipam u usta. Mislim da nisam preskocila nijedno vece user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
14.9.2010 22:07:21   
Anck Su Nmaun
Isto ...otvorim joj usta i kapnem direktno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
14.9.2010 22:14:12   
Maya21
Meni su rekli da ukapam u kasiku u koju sam prethodno nakapala moje mleko. E tako sam radila sa Makijem. A sa Taletom sam direktno u usta kapala, i to je mnogo brze i jednostavnije.
A da, desavalo mi se i prvi i drugi put da zaboravim... Prosto je to valjda tako normalno, premorene smo u tih prvih nekoliko meseci....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 12:17:28   
Jele
Izvor Blic

Lek Vigantol povlači se iz prometa

Tanjug | 15. 09. 2010. - 10:36h | Komentara: 0

Iz Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije saopšteno je danas da je proizvođac leka Vigantol - Merck iz Nemačke odlučio da ga povuče iz prometa zbog potencijalnog uticaja na bezbednost pacijenata.

U skladu sa novim saznanjima o kvalitetu tog leka Vigantol (holekalciferol), oralne kapi, rastvor, bočica sa centralnom staklenom pipetom sa gumenim završetkom stavljen je u promet u Srbiji krajem prošle godine kada je zamenjen prethodni aplikator proizvoda - plastična kapaljka.

Nakon evidentiranja prijava neadekvatnog ukusa i mirisa kapi Vigantol, proizvođač je sproveo analizu uzoraka i otkrio odredjene nečistoće, uključujući 4-vinilcikloheksen (4-VCH), jedinjenje čije poreklo potiče iz gumenog završetka aplikatora.


Toksikološko ispitivanje je pokazalo toksične efekte jedinjenja 4-VCH pri koncentracijama višestruko većim od onih koje su otkrivene u uzorcima leka Vigantol, pa je procenjeno da ne postoji rizik od akutne toksičnosti leka, navodi se u saopštenju.

Prilikom razmatranja odnosa koristi i rizika uzete su u obzir činjenice da lek nije indikovan za životno ugrožavajuća stanja, njegova široka upotreba kod dece uzrasta do dve godine i nedovoljno informacija o bezbednosti dugotrajne primene proizvoda, pa je zaključeno da se pozitivan odnos koristi i rizika ne može sa sigurnošću očekivati.

Pošto identifikovani rizik potiče od aplikatora proizvoda, proizvodjač namerava da u što kraćem roku na tržište vrati proizvod sa prethodno korišćenim aplikatorom - plastičnom kapaljkom u kojem nečistoće ovog tipa nisu otkrivene.

Kako se navodi u saopštenju, Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije je, u saradnji sa Ministarstvom zdravlja, pristupio sprovodjenju te odluke.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 14:51:56   
Anoniman
Nama je danas dr u savetovalishtu rekla da prekinemo sa vigantolom, poshto su iskljuchivo na dohrani, a u njoj ima dovoljno vitamina..pa ne treba davati dodatno...

Sad neznam shta da radim...jel im mogu nashkoditi ako dajem i dalje vigantol?user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 20:08:19   
Modessty
Ja imam bas tu bocicu o kojoj je rec - sa tom pipeticom sa gumenim vrhom. Sta sad? Da prestanem da dajem detetu ili direktno iz bocice?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 21:02:59   
bebaa
Ima li neka zamena za vigantol?user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 21:13:51   
New Mom
Pitala sam dr i drugaricu koja je farmaceut.
Na tržištu imaju dve varijante: vodeni rastvor i uljani. I jedno i drugo je oblik sa A vitaminom (Vigantol ga nema). Uljani je oblik D2 vitamina, a vodeni D3 (Vigantol je D3).
Kažu mi da je svejedno kojim od ovih da joj zamenim, jedino kod vodenog ide veća doza, 5 kapi.
Dr mi savetuje da joj par dana ne dajem ništa dok se ne javi koje konkretno serije su povučene i da li je naša flašica među njima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 21:23:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jele



Pošto identifikovani rizik potiče od aplikatora proizvoda, proizvodjač namerava da u što kraćem roku na tržište vrati proizvod sa prethodno korišćenim aplikatorom - plastičnom kapaljkom u kojem nečistoće ovog tipa nisu otkrivene.




A ko mi kaze da u ovom proizvodu sa plastichnom kapaljkom nece biti ovaj vigantol koji je imao gumenu kapaljku...

Ja sam mojim curama dala vecheras vigantol....

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 21:35:31   
sneza24
Ja koristim tu bocicu vec 6 mesecí i sta sad da radim.
Nista mi ne znaci koje serije ce biti povucene jer sam kutiju bacila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 21:40:57   
goda
Ja sad nemam pojma šta da radim,da dajem ili ne,ili da kupim nešto drugo (AD kapi)?! Uvek sam joj kapala direktno u usta pipetom a za to nije potrebno napuniti pipetu da tečnost dođe do gume. Nikada nisam mućkala ili izvrtala da tečnost uđe u gumu(kao da mi je neko rekao da je guma toksična) i eto sad tako user posted image .

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 21:43:26   
goda
IZVORNA PORUKA: sneza24

Ja koristim tu bocicu vec 6 mesecí i sta sad da radim.
Nista mi ne znaci koje serije ce biti povucene jer sam kutiju bacila.



Pa tebi je sad baš lako,rok trajanja im je od otvaranja 6 meseci,svakao ne tereba da daješ više moraš kupiti novu bočicu.
Toksičnost nije u tolikoj meri da se treba zabrinuti,ja ću verovatno ako ne nađem adekvatnu zamenu nastaviti da dajem dok ne stignu nove.


< Poruku je uredio goda -- 15.9.2010 21:45:25 >

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 22:13:16   
sneza24
Ne koristim je bas 6 meseci ali 5 sigurno.
Nego je bezveze sto smo svi mi koristili te kapi a sad ne valjaju.
Mi cemo uskoro prestati da ih koristimo jer mu je skoro zarasla fontanela nego cekamo dr da se vrati sa odmora.


< Poruku je uredio sneza24 -- 15.9.2010 22:15:59 >

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
15.9.2010 22:23:12   
Didy

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Nama je danas dr u savetovalishtu rekla da prekinemo sa vigantolom, poshto su iskljuchivo na dohrani, a u njoj ima dovoljno vitamina..pa ne treba davati dodatno...

Sad neznam shta da radim...jel im mogu nashkoditi ako dajem i dalje vigantol?user posted image



Ja sam Stefanu davala AD do 1. godine, a vigantol do godinu i po (recimo negde do maja 2010.). Koliko vidim, ništa mu ne fali. I nakapavala sam mu direkt u usta posle kupanja. Uglavnom nisam zaboravljala.
Da, nama je jedna doktorica pedijatar rekla da mu dajemo 4-5 kapi jer je dosta napredan i da takvoj deci treba davati više, pa sam tako i radila, ali tek negde od 6. meseca kad nam je to ona rekla. Pre toga je dobija 2 svako veče (desilo mi se nekoliko puta da zaboravim).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 10:51:11   
marija32
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/207271/Lek-vigantol-povlaci-se-iz-prometa

Sada videh da je neko vec postirao ovo. Strasno.

< Poruku je uredio marija32 -- 16.9.2010 10:54:12 >


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 13:16:52   
Nensi*
Mi 22-og idemo na vakcinu,do tad mu necu davati,pa cu tad pitati doktorku...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 13:20:35   
lanajelena
Ja nemam te sa pipetom ali je neko napisao da ima rok od otvaranja 6 meseci (nigde nisam to procitala)a moje su od prosle godine i sta sad ja da radim da dajem idalje user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 13:32:06   
Nensi*
Ja imam sa pipetom,i pise da je rok 6 meseci nakon otvaranja..
Jelena ne znam sta da radis,vise nisam pametna...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 13:32:56   
bebablue
Ja sam zvala Dom zdravlja i receno mi je da prekinem davanje Vigantola na 2-3 dana, dok ne dobiju zvanicno obavestenje, a da za svaki slucaj pozovem sutra popodne da proverim user posted image  

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 13:35:00   
lanajelena
A sto je jos veci bedak meni u otpusnoj listi pise 1-2 kapi i ja mu ponekad dam te dve kad odu user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
16.9.2010 13:42:14   
Nensi*
Sad sam i ja zvala DZ,isto mi je rekla da nisu dobili zvanicno obavestenje i da sacekam do 22-og kad inace idemo na kontrolu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here